Аква Маріс

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип

Класифікація: R01AX10

Міжнародна назва: Aqua Maris

Діюча речовина: Морська вода

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Грип та застуда, які можна з особливою легкістю підхопити з осені по весну, повинні лікуватися правильно та на самоплив нічого пускати не можна. Терапія ГРВІ та грипу – зазвичай застосовують антитемпературні засоби, противірусні, та інші ліки, згідно симптомів. Соплі й закладеність носа – це такий симптом, від якого «не втекти» при сезонних болячках. Незамінним мешканцем аптечки при нежиті став Аква маріс, який випускається в декількох формах. Головна речовина в цьому препараті – це очищена морська сіль. Аква маріс можна застосовувати й діткам, купуючи відповідне дозування засобу.

Інструкція по застосуванню спрею Аква Маріс

Аква Маріс у вигляді спрею має простий спосіб застосування – дітям, починаючи від 1 року, а також дорослим пацієнтам зазвичай призначають по 1-2 пшику в кожен носовий отвір не частіше 3-4 разів на добу. Лікування при такому режимі варто продовжувати близько 2 тижнів – як правило, за цей період настає цілковите одужання пацієнта.

Існує також спрей Аква Маріс, призначений для горла. Він має такий же склад, як і варіант для носа. Але попередній варіант для лікування захворювань горла не використовується, так як «носова» насадка для цих цілей вкрай незручна. Спрей для горла очищає горлову порожнину від бактерій та вірусів при захворюваннях, а також усуває роздратування зі слизової оболонки та забезпечує відмінну профілактику місцевих захворювань. Разом з цим підвищується місцевий імунітет (в області горла) й здійснює протизапальну дію.

Спрей, за допомогою якого лікують горло, застосовується так: дорослим, а також дітям, чий вік становить більше 3 років, варто пшикати спрей на задню стінку глотки від 4 до 6 разів на добу. За раз потрібно здійснювати 3-4 «пшику». Як правило, для повного лікування потрібно від тижня до півтора.

Опис спрею Аква Маріс Стронг

Діючою речовиною в препараті є сіль Адріатичного моря, а якщо говорити більш точно, то морська вода (Sea-water) гранично ретельно очищена на спеціальному обладнанні. Aqua Maris Strong відноситься до Противоконгестивних засобів, а за рахунок цього застосовується при таких хворобах:

 • Гострий назофарингіт (кажучи простою мовою, це нежить);
 • Гостро-поточний синусит;
 • Гостро-поточний верхньощелепної синусит;
 • Риніт хронічного характеру;
 • Хронічний синусит та інші хвороби, пов’язані з набряком слизової носа.

Aqua Maris Strong – це класичний гіпертонічний-стерильний розчин води Адріатичного моря. Завдяки правильному застосуванню розчину набряк слизової носа значно зменшується. Це досягається завдяки видаленню з міжклітинного простору зайвої рідини за рахунок стовідсотково різного осмотичного тиску.

Форма випуску Aqua Maris Strong – назальний спрей, який міститься в 30-мілілітровому флакончике темного кольору. Для забезпечення необхідно-правильного застосування препарату флакончик оснащений зручним розпилювальним механізмом. Під час застосування спрею варто стежити, щоб він якомога менше стосувався порожнини носа. Крім того, якщо в родині хворіє кілька людей, то для кожного бажано купити індивідуально-використовуваний засіб щоб уникнути зайвого зараження.

Проводиться Aqua Maris Strong в Хорватії в Свілно 20, 51000 Рікеа. Виробник – Ядран-Галенська-Лабораторій.

Опис засобу Аква Маріс Бебі

Мабуть, кожна матуся знає, що кращий засіб від соплів у дитини – це Аква Маріс Бебі. Препарат містить все ту ж морську сіль, яка зменшує набряк слизової такого чутливого дитячого носика.

Ізотонічний розчин – це найкращі ліки, які здатні допомагати підтримувати слизову оболонку носа дитини (й не тільки) в оптимальному фізіологічному стані. Після застосування цього спрею загусла слиз в носі починає розріджуватись та стрімко витікати назовні. Однак для повного полегшення дихання дитини, а також щоб уникнути проблем із застоєм соплів, залишки не витекли рідким слизом, варто висякати (якщо дитина вже вміє сякатися). Якщо мова йде про малюка, який ще не розуміє, як правильно висмаркуватися, то цю слиз краще відсмоктати (для цього підійдуть спеціальні прилади, але якщо такого вдома немає, то можна використовувати звичайну медичну грушу, наприклад, номер 7).

Aqua Maris Baby можна застосовувати не тільки для лікування дитини від грипу і ГРВІ в період сез-х загострень, але й для очищення носика від забруднень, пилу та ін. Потрапивша солона вода в ніс вимиває все на своєму шляху, забезпечуючи тим самим антисептичну обробку носових порожнин. Також засіб використовується після операцій в області носа для очищення від Бактрій та вірусів. Аква Маріс Бебі рекомендується застосовувати перед закапуванням основних засобів (якщо вони є), щоб ніс попередньо очистився та ліки подіяли швидше й краще.

Засіб застосовується у дітей від 3 місяців. Раніше – тільки за рекомендацією лікаря.

Перед застосуванням препарату Аква Маріс Сенс

Aqua Maris Sens – спрей назальний природного походження. У його складі є такі компоненти:

 • Ектоїн. Ця речовина є повністю натуральною, вона здатна до гидрофильності й цитопротекції, що дозволяють його властивості.
 • Розчин морської солі, що є фізіологічно-нейтральним. Розчин, як було сказано раніше, очищає порожнину носа від всіляких забруднень, розріджує й виводить загуслий слиз та має антибактеріальний ефект.

Завдяки повній природності цього засобу можна застосовувати навіть діткам від 2-х місяців. Крім того, не заборонений він і при вагітності, а також гв.

Особливо часто Сенс застосовують в період алергії – це, в основному, весна під час цвітіння. У деяких людей є алергія на певні осінні квіти. Крім того, алергеном може бути не тільки пилок, а й інші речі – цитруси, шерсть тварин, пил книжкова та ін. Як свідчать численні відгуки, захисний гідрокомплекс у хворого починає формуватися вже після першого застосування спрею. Крім того, пацієнти, які застосовували засіб при відповідних показаннях, відзначають, що в першу ж добу застосування їм вже ставало легше.

Якщо вартість Аква Маріса Сенса здається занадто високою, то потрібно обов’язково задуматися про те, що вона повністю виправдана. Адже препарат має повністю природнє походження, діє швидко й ефективно, та дозволений дітям / вагітним / годуючим.

Яка ціна Аква Маріса в аптеках?

Аква Маріс має безліч різновидів, завдяки яким його можна застосовувати в певному віці й при відповідних скаргах. Разом з цим, вартість препарату може дещо відрізнятися. Наприклад, краплі Аква Маріс-бебі призначені для дітей.

Варто сказати, що засіб не можна назвати дорогим – його ціна середня. Однак багато пацієнтів вважають, що така його ціна занадто висока, як для маленького спрею / крапель для носа. У таких випадках рекомендується поглянути на аналоги Аква Маріса та підібрати щось дешевше (це цілком можливо).

Придбати цей противонасморковий засіб можна в будь-якій аптеці без будь-яких труднощів, що, безсумнівно, великий плюс. При виниклі проблеми на етапі покупки препарату (його чомусь немає в аптеці) варто відвідати інтернет-аптеку та придбати товар там. Рекомендується поглянути на відгуки про сервіс хоча б «одним оком» – це допоможе обійти шахраїв стороною й не купити підроблений товар.

Чим можна замінити Аква Маріс?

Ситуації в житті бувають різні та трапляється таке, що ми хворіємо вельми несподівано, при різних обставинах та в різних місцях. Може статися таке, що Аква Маріса для швидкого позбавлення від закладеності носа може не виявитися під рукою. Наприклад, коли внук поїхав на канікули до бабусі в невелике селище з примітивним больнично-аптечним пунктом, в дорозі перемерз й захворів. У таких, а також у багатьох інших ситуаціях, важливо знати, чим можна замінити знаменитий та дієвий Аква Маріс. Можливі аналоги засобу вказані нижче:

 • Aqua Maris OTO (Аква Маріс Ото);
 • Aqua Maris Norm (Аква Маріс Норм);
 • Boromentol (Бороментол);
 • Izofra (Ізофра);
 • Marimer (Маример);
 • Mentovazol (Ментовазол);
 • Nazomarin (Назомарін);
 • Nasodren (Насодрен);
 • No-sole (Но-Соль);
 • Pinovit (Піновіт);
 • Pinosol (Пиносол);
 • Protargol (Протаргол);
 • Salin (Салін);
 • Sinuforte (Сінуфорте);
 • Phisiodoza (Фізіодоза);
 • Phisiomer (Фізіомер);
 • Hewmer (Хьюмер);
 • Nasic (Назік);
 • Aquamaster (Аквамайстер);
 • Aqua-rinisol (Аква-ріносоль);
 • Sialor-Aqua (Сіалор-Аква);
 • Nazol-Aqua (Назол-Аква).

Увага!

Використання Аква Маріс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.