Алмагель

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02AX

Міжнародна назва: Almagel

Діюча речовина: Алгелдрат, Магнію гідроксид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Алмагель – це дієвий препарат, який бореться з хворобами шлунка, функціоналу та слизової кишківника. Вже понад сорок років він допомагає людям виліковувати поширені хвороби травної системи – гастрит, виразку, проблеми балансу та кислоти в шлунку. Препарат Almagel має в своєму арсеналі кілька різновидів – “Алмагель”, “Алмагель А”, “Алмагель Нео” й “Алмагель Т”.

Варто розібратися в тому, для чого призначена така особлива ніша лікарських продуктів, визначити відмінності спеціальних різновидів Almagel та дізнатися про їх правильний спосіб застосування перед проведенням лікувальної терапії з подібним ліками.

Препарат Алмагель А – призначення та особливості форми

“Альмагель А” – це різновид групи терапевтичних ліків “Альмагель” в жовтій картонній упаковці. Випускається цілющий продукт у вигляді суспензії-еліксиру світлого молочного кольору.

Продукт багатий на спеціальні терапевтичні компоненти – алгелдрат та пасту магнію гідроксиду. Обидва компоненти виступають якісними абсорбентами, які дієво вбирають в себе всі токсичні речовини в системі шлунково-кишкового тракту та м’яко виводять їх з організму, не пошкоджуючи слизову. Плюсом у використанні саме таких компонентів у складі полягає в обволіковому впливі. Паста магнію й алгелдрат створюють бар’єр на поверхні слизової травного тракту, обволікає її та сприяє вірному розподілу ліків й тривалому впливу активних компонентів у складі.

Гідроксиди магнію, алюмінію та алгелдрат нейтралізують величезне виділення соляної кислоти в просвіті шлунку, перетворюючись на хлориди магнію та алюмінію. Модифіковані хлориди проходять через кишківник та трансформуються в лужні солі, за рахунок чого знижується активність пепсину та середовище в шлунково-кишковому тракті стає менш агресивним. Такий вплив мікрофлори пояснюється антацидним впливом ліків. Також, на тлі гідроксидів та алгелдрату в складі, зменшується здатність до всмоктування шлунком агресивного ексудату – соляної кислоти. Це в рази знижує шкідливий вплив видільної рідини на стінки органів та їх слизову оболонку.

За рахунок такого цілющого впливу відбувається швидке загоєння ерозійних новоутворень та виразкових поразок.

Крім цього, інгредієнти препарату мають закріплюючу дію, регулюють та нормалізують стілець, запобігають діареї та відновлюють гармональний фон мікрофлори органів шлунково-кишкового тракту.

Перевагою Almagel є відсутність рикошетного синдрому за рахунок м’якої дії гідроксидів.

Відмінність даного виду Almagel від звичної форми в зеленій упаковці полягає в тому, що склад засобу збагачений бензокаїном – анестстетичним компонентом місцевого впливу. Саме бензокоїн бореться з больовим синдромом та усуває дискомфортні відчуття, які виникають на тлі хвороб шлунково-кишкового тракту.

Також, потрібно врахувати, що використання саме цього різновиду ліків Almagel обмежена відповідно до його знеболюючого ефекту завдяки вмісту бензокаїну.

“Алмагель Нео” – переваги й застосування ліків

Випускається даний різновид у помаранчевій упаковці. Almagel подібного виду відрізняється від звичайної форми випуску в зеленій упаковці тим, що містить спеціалізовану речовину – симетикон. Від чого ж лікує цей компонент? Симентикон відноситься до ніші вітрогінних, має кремноорганічні витоки біологіко-хімічної структури.

Дія симетикону, включеного в ліки, спрямована на зниження зовнішнього натягу газових бульбашок в кишковому тракті. Ця складова сприяє їх швидкому руйнуванню та запобігає їх подальшому прояву. Вивільнені гази всмоктуються в слизову стінок кишківника і разом з перистальтикою виводяться назовні. Almagel оранжевого виду впливає найбільш делікатно з усіх та дбайливо звільняє від диспепсичних порушень.

У перелік компонентів “Нео” форми препарату входить етиловий спирт, тому пацієнтам з порушеннями функціоналу печінки, епілепсією й алкоголізмом, варто з побоюванням поставитися до прийому засобу. Також, ліки не рекомендуються пацієнтам з непереносимістю фруктози, адже сорбітол в структурі зілля може подразнить слизову, пітуїтарну оболонку та викликати пронос у такої категорії людей.

“Алмагель” – детальне керівництво по застосуванню, область використання препарату та протипоказання до прийому

Алмагель такої етіології містить ті ж речовини, що форма “Алмагель А”. Випускається в зеленій упаковці. Єдиною відмінністю є відсутність анестезуючого інгредієнта в складі. Дані ліки, як всі його форми, призначають при:

 • харчових токсичних інфекциях;
 • здутті;
 • езофагіті;
 • гострому гастриті з патологічною високою кислотністю;
 • дискомфорті та болі в органах шлунково-кишкового тракту на тлі порушень в дієті, вживання алкоголю, нікотину, ліків та кави;
 • грижі стравоходу;
 • виразці в гострій фазі;
 • дуоденіту;
 • від печії, гикавки та відрижки на тлі хвороб шлунково-кишкового тракту;
 • виразкової хвороби дванадцатиперсної кишки в гострій фазі;
 • ентериті.

Також, лікарський засіб застосовують для профілактики й запобігання розвитку різних виразкових поразок, при прийомі глюкокортикоїдів та нестероїдних антизапальних препаратів.

Крім таких показань, різні форми лікарського засобу призначаються для:
“Алмагель” – при виражених розладах шлунка, для усунення дискомфорту внаслідок неправильного харчування або впливу несприятливих факторів, під час нападів печії.

“Алмагель А” – при вираженемо болю на тлі хвороби, при блювоті та нудоті, інтенсивному дискомфорті.

“Алмагель Нео” – при здутті й вираженому метеоризмі, гнильній диспепсії, бродильній диспепсії.

Кожна форма препарату володіє своїм особливим впливом. Для якісної терапії та правильного лікування варто звернутися до гастроентеролога перед вживанням лікарського засобу.

Інструкція та застосування ліків

Застосовувати всі форми препарату потрібно всередину, ретельно збовтуючи флакончик перед вживанням ліків.

Дозування для дорослих полягає в двох чайних ложках препарату перед прийомом їжі – за 30 хвилин, та перед сном. Якщо належний ефект проявляється в незначній формі, рекомендується підвищити дозування до трьох ложок. Максимальна доза для дорослих не може перевищувати шістнадцять ложечок на добу. При максимальному дозуванні лікарський засіб застосовується не більше двох тижнів.

Дія ліків настає протягом п’яти хвилин, а ефект від засобу триває близько двох годин. Не рекомендується вживати напої або водичку протягом півгодини після прийому ліків.

“Альмагель Нео” вживається в дозі п’яти мілілітрів в стандартній дорослій дозі, на відміну від інших форм препарату.

Дітям у віці до 10 років призначають 1/3 від добової дози дорослого. З десятирічного віку дозування препарату становить половину дози від дорослої.

Не можна не згадати, що є й форма препарату в таблетках – “Алмагель Т”. Як приймати такі ліки? Дані таблетки вживають по дві капсули перед прийомом їжі. Максимальна добова доза ліків – не більше шести таблеток. Дозування для неповнолітніх розраховується таким же способом, як й в випадку з суспензією. Ефект від ліків після прийому триває не більше трьох годин. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з фахівцем – гастроентерологом або педіатром.

Лікування такою формою препарату триває не більше чверті місяця.

Якщо захворювання супроводжуються сильною блювотою, больовим синдромом та вираженою нудотою, рекомендується починати терапію з форми “Алмагель А”, яка усуває біль. Після усунення больових відчуттів, можна перейти на класичну форму лікарського засобу в зеленій упаковці.

Протипоказання

Не рекомендується вживати лікарський засіб при:

 • хворобі Альцгеймера;
 • у віці до одного місяця;
 • індивідуальної непереносимості компонентів;
 • тяжких порушеннях функціоналу нирок.

Також, варто уникати прийому під час грудного вигодовування. У період цікавого положення, вагітності, ліки застосовувати можна, але, тільки після дозволу лікаря та не більше трьох днів. Не рекомендується приймати засіб при патологічних станах та онкологіях.

Побічний ефект ліків

Almagel, як і будь-який інший засіб, володіє патогенизуючими ефектами. Визначається такими:

 • зміна смаку, як такого, під час трапези;
 • біль та спазмолітичні виявлення в епігастрії;
 • запор або діарея;
 • алергія;
 • патологічна сонливість;
 • блювота;
 • спрага;
 • перестезія.

Протипоказання можуть проявлятися при гострій алергії на окремо взяті компоненти Almagel або надлишку засобу. При появі будь-якого з перерахованих симптомів, варто негайно звернутися до фахівця.

Суспензія алмагель – ціна та покупка препарату

Ціни на всі форми лікарського засобу Almagel для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту досить демократичні та доступні. Препарат можна знайти в будь-якій аптеці. При покупці лікарського препарату потрібно дивитися на цілісність упаковки, її термін придатності, спеціальний штрих-код, та голограму, які свідчать про оригінальність препарату.

“Алмагель” – аналоги суспензії

Існує безліч замінників даного препарату, які є актуальними, коли він відсутній в аптеці або заміна будь-якої його форми. До найбільш близьких аналоів відносяться:

 • “Аджіфлюкс” (AGIFLUX) – в суспензії й таблетках, лікувальні речовини алгелдрат_гідроксид магнію;
 • “Алтацид” (ALTACID) – в суспензії, суміш гідроталцита (Hydrotalcitum) + магнію гідроксиду (Magnesium hydroxide);
 • “Детралекс” (Detralex) – в таблетках, діючі компоненти діосмін (Diosmin) + гесперідин (Hesperidine);
 • “Алюмаг” (Alumag) – в капсулах, поєднання алгелдрату (Algeldratum) та гідроксиду магнію;
 • “Маалокс” (Maalox®) – в суспензії й драже, речовини магнію гідроксиду та алгелдрату;
 • “Гастал” (Gastal) – в таблетках, поєднання магнію + гідроталціту;
 • “Анре” – в таблетках, carbo-суміш магнію та кальцію;
 • “Гастрогард” (Chondrogard) – в таблетках та оральній пасті, діючими речовинами виступають карбонат магнію та важкий кальцію;
 • “Ренні” (Rennie®) – в їстівних драже, поєднання карбонатів кальціют а магнію;
 • “Секрепат Форте” (SECREPAT FORTE) – в таблетках та суспензії, містить речовини – карбонат кальцію, ацетат дигідроксид алюмінію;
 • “Ріопан” (RIOPAN® MAGENGEL) – в суспензії й таблетках, поєднання Simethicone та Magaldratum.

Такі препарати можуть з яких-небудь причин підмінити продукт та його складові. Кожен містить схожі речовини, але, вони змінюються в різних препаратах та можуть варіюватися в дозі. Також, кожен лікарський засіб має свої протипоказання, поради до застосування, патогенизуючі побічні дії та дозування.

Перед вживанням аналога засобу, варто порадитися з гастроентерологом.

“Алмагель” – це дієвий та якісний абсорбент новітнього покоління, який допомагає впоратися з патогенними хворобами травної системи. Перевагою лікарського засобу є його делікатний вплив на організм, безпеку та відносно малу можливість прояву шкідливих побічних дій.

Величезним плюсом цілющого еліксиру здоров’я є відсутність такого явища, як “кислотний рикошет”. Перед застосуванням “Алмагеля” обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем – гастроентерологом. Саме він призначить правильне дозування лікарського засобу, врахує всі особливості організму і підбере правильну форму ліки. У конкретних випадках, гастроентеролог може призначити аналог ліки або форму препарату в таблетках – “Алмагель Т”.


Увага!

Використання Алмагель без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.