Амброгексал

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CB06

Міжнародна назва: Ambrohexal

Діюча речовина: Амброксол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нові штами грипу, що виявляються майже щорічно, змушують людей бути на поготові й запасатися інформацією вкрай ефективним засобом завчасно. Крім противірусних-імуномодулюючих засобів, важливо подбати про температуро знижувальні та протикашльові ліки. До другого виду належить амброгексал – амброксоловмісткий препарат, який діє на організм відхаркуючи. На основі згаданого амброксола створена неосяжна кількість протикашльових засобів – під час лікування потрібно користуватися тільки одним з них, щоб уникнути передозування.

Інструкція по застосуванню амброгексолу

Ambrohexal показаний при кашелевому синдромі, коли виникають різні-серйозні складності з виведенням мокротинного секрету з дихальних шляхів. Ефективний при секретолітичній терапії, коли бронхіальна секреція має явні порушення та слиз майже не виводиться. Це можуть бути гострі й хронічні хвороби, сильні кашльові симптоми.

Спосіб прийому амброксоловмістокго препарату залежить від його точної лікарської форми. Медпрепарат випускається у вигляді приємно-солодкого сиропу, таблеток та розчину.

Сироп

Сироподібний препарат за рекомендацією п’ють після їжі, але, якщо так трапилося, то можна і до – він призначений для прийому всередину. Дітям після підліткового 12-річного віку, а також дорослим людям, призначають 10 мл сиропу 3 рази на день. Таке дозування засобу слід дотримуватися не більше 2-3 днів після початку лікування. Далі доза знижується таким чином, що ті ж 10 мл треба буде приймати не 3, а лише 2 рази на добу.

Амброгексол безпечний і для дітей більш молодшого віку:

  • 6-12 років: 5 мл сиропу 2-3 рази на добу;
  • 2-6 років: 2,5 мл засобу 3 рази на добу;
  • Діти до 2 років: 2,5 мл 2 рази на добу – тут досвідчений педіатр сам після огляду дитини визначає схему лікування.

Протикашльова терапія при цьому повинна розумно становити не більше двох тижнів. Якщо лікування не рухається з «точки відліку» та симптоми залишаються стабільно-незмінними або того гірше посилюються, то візит до терапевта / педіатра строго-настрого обов’язковий. Терапія, швидше за все, буде змінена до застосування безамброксолового засобу.

Таблетки

Таблетований Ambrohexal можна застосовувати тільки з 6-річного віку. Це пов’язано з труднощами дозування, а також незручністю прийому таблеток у деяких дітей в силу того, що вони не вміють їх ковтати. Для більш молодших діток варто придбати сироповий засіб.

Таблетки є внутрішньо-прийомними – їх варто запивати великою кількістю води. Для кращого впливу та несерйозної шкоди для шлунково-кишкового тракту таблетки приймають після їжі.

Дорослим та підліткам від 12 років показано застосування 1 таблетки 3 рази на добу перші 2-3 дні. Далі дозування зменшується до 2-кратного прийому в день. Дітям 6-12 років призначають по половинці та без тої крихітної таблетки 2-3 рази на добу.

На відміну від сиропу амброгексал, таблетками застосовується не більше, ніж на 4-5 днів, особливо, якщо лікар не в курсі такого самовільного лікування. Мукеффект від засобу буде великим та кращим, якщо під час лікування хворий буде пити більше чаю / соку / води та ін. Рідина при цьому повинна бути тепленькою.

Розчин

Концентрований розчин, як й інші форми лікарського засобу, призначений для внутрішнього прийому лікування. Від чого б не був призначений розчин, його п’ють виключно після ретельного розведення з водою, молоком, чаєм або соком.

Дорослим та дітям після 12 років призначають по 80 крапель розчину 3 рази на день перші пару днів, а далі цю ж дозу засобу п’ють двічі на добу. Дітям 5-12 років призначають 40 крапель амброгексалу 2-3 рази на день, а малюкам 2-5 років – 20 крапель засобу 3 рази в день. Дитині до 2 років варто давати не більше 20 крапель медпрепарату 2 рази в день. Для посилення муколітичного ефекту варто пити побільше рідини, але не холодною.

Інгаляції

Крім внутрішнього прийому, розчин також застосовується і для інгаляцій. Це ефективний засіб від кашльового симптому, здатне виручити й дитину, та дорослого. Під час лікування варто дотримуватися такого дозування розчинного засобу:

  • Дорослі та діти від 5 років інгалюються 1-2 рази на добу із застосуванням 40-60 кап. засобу.
  • Діти, яким ще не виповнилося 5 років, інгалюються 1-2 рази на день із застосуванням 40 крапель ліків.

Перед попереднім процесом інгалювання засобу ретельно розчиняють в фізіологічному розчині один до одного – так в інгаляторі буде присутнє оптимальне повітро-зволоження. Отриманий розчин готовий до використання, його можна робити за допомогою будь-якого сучасного інгалятора, виключаючи паровий. Помістивши засіб в потрібне обладнання, можна приступити до інгалювання. Глибоких вдихів здійснювати не варто, так як подібна дія здатна спровокувати вибухи кашлю – дихати потрібно як зазвичай.

Фармпрепарат має бути нагрітим приблизно до температури тіла людини – так під час процедури хворий не буде відчувати холодового та неприємного дискомфорту. Варто сказати, що інгаляційні процедури проводять тільки у тих осіб, які не мають обґрунтованої високої температури тіла. Астматики, які вдалися до процедури інгаляції, варто починати її після прийому засобів що виводять слизь. Терапевтичний курс зазвичай становить близько 4-5 днів, якщо лікар не призначив іншого. Але іноді потрібно більше часу для абсолютного лікування, що, зрозуміло, настійно й беззастережно рекомендується медичним лікарем.

Амброгексал у формі сиропу

Як можна було зрозуміти, виходячи з вищеописаної інструкції Ambrohexal, він випускається в сиропі, який п’ють всередину дорослі й діти. У його складі є амброксола гідрохлорид у вигляді активного компонента, а також інші допоміжні речовини. Йдеться про бензойну кислоту, повідон, лимонну кислоту, малинову есенцію та ін.

Сиропова форма засобу є прозорою або жовто-відтіночною рідиною, яка, як правило, не має видимих ​​та невидимих ​​сторонніх часток.

Сироп досить швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, надаючи потрібний відхаркувальний вплив вже протягом півгодини. При впливі головна речовина не накопичується та зв’язується з білками крові на 90%. Найвища концентрація амброксолу спостерігається в легкових порожнинах. Речовина практично повністю виводиться нирками.

Амброгексал у вигляді таблеток

Антикашлевий препарат також випускається й у вигляді таблеток. Крім активної речовини, в ролі якого виступає також амброксол, в складі таблетки є магнію стеарат, крохмаль картопляний та інші невід’ємні компоненти.

Під час застосування таблеток важливо дотримуватися прописаного дозування. Особливо щодо білоруського режиму дозування в дитячому віці від 6 років, де таблетку потрібно ділити навпіл.

Амброгексал у вигляді розчину

У складі розчинного концентраційного розчину є амброксол, метилпарагідроксидбензоат, лимонна кислота, пропілпарагідроксидбензоат, натрію метабісульфіт, натрію гідроксид та вода. Розчин, який також використовують інгаляційно, має водний вид – тобто, він такий же рідкий та прозорий, як вода.

ТСmax – не менше 1-3 годин (час, коли засіб концентрується в крові максимально). Виводиться переважно нирками.

Протипоказання й побічні дії

Підбираючи терапію з місткістю амброксола лікар повинен стежити, щоб в ній були відсутні ті антикашлеві препарати, які здатні на гальмування кашельного рефлексу. Це стосується, наприклад, препаратів з наявністю кодеїну в складі – він здатний на деякий ускладнений вихід рідкого слизу з дихальних шляхів. Пацієнти з проблемами в роботі кашельного рефлексу повинні застосовувати Ambrohexal з великою обережністю, як і люди з порушеним мукоциліарним транспортом (мокрота може накопичуватися, викликаючи додаткові запалення в дихальних шляхах).

В ході лікування Амброгексалом не варто виконувати дихальну гімнастику, так як це неодмінно погіршить стан виходження мокротиння. Астматики повинні враховувати, що препарат може сприяти більшому посиленню кашльового рефлексу.

Ambrohexal, як й всі інші антикашелеві засоби на основі амброксолу гідрохлориду, не варто приймати у вечірній час та особливо перед сном. В іншому випадку кашель вночі не буде давати нормально поспати.

Протипоказання до застосування медзасобу:

  • Вагітність та груд. годування. Даних про те, що амброксол не зашкодить плоду або дитині, недостатньо, тому для забезпечення безпеки потомству слід відмовитися від амброгексалу. Вченими були проведені спеціальні досліди на тваринах, в результаті чого було з’ясовано – основна речовина безперешкодно проникає як через плацент. бар’єр, так й в грудне молоко. Можливо, для лікування кашлю у цей період лікар порадить народно-нетрадиційні методи лікування кашлю – медом, малиновим чаєм та ін., або більш безпечними в цей період альтернативними засобами.
  • Дитячий вік до 6 років (це, зокрема, стосується таблетованих засобів).
  • Речовини з високою процентною нестерпністью компонентів препарату.
  • Важкі хвороби печінки / ШКТ.

Найбільш частими побічними ефектами медзасобу є зміна смако-сприйняття в роті й зменшення чутливості там же. Рідше виникає кропив’янка, нудота, висип на шкіряних покривах. При частому вживанні може з’явитися анафілактична реакція, наприклад набряк Квінке й аналіфтичний шок, немає достовірної інформації, у зв’язку з чим вони можуть з’явитися, але ці хвороби практично не зустрічаються.

Чи доступна ціна амброгексалу?

Вартість амброгексалу – це головне питання, яким цікавляться пацієнти відразу після призначення. Насправді це позитивний момент, так як ціна препарату є незрозуміло низькою. Більш того, вона доступна й приємна для більшості пацієнтів сьогодні. При покупці Ambrohexal варто конкретизувати його лікарську форму – сироп, розчин та таблетки мають різну вартість.

Амброксоловмісткі препарати, незалежно від лікарської форми випуску, є недорогими, не дивлячись на всю їх ефективність та швидку дію. З доступністю в аптеках також немає ніяких проблем – їх завжди достатньо та якщо немає одного препарату на основі амброксолу гідрохлориду, то можна знайти його аналог за кілька хвилин з фармацевтом. При виникненні алергії на ambroxole hydrohloride, що хоч й рідко, але буває, можна підібрати з лікарем більш безпечний засіб з іншою аналогічною речовиною та за такою ж ціною, як й Ambrohexal.


Увага!

Використання Амброгексал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.