Ампіцилін

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01CA01

Міжнародна назва: Ampicillin

Діюча речовина: Ампіцилін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Антибіотичні засоби використовуються для лікування інфекцій, зосереджених в різних системах та органах. Ампіцилін – це також антибіотик, який допомагає людині впоратися з різними захворюваннями інфекційно-мікробного походження. Випускається у вигляді таблеток, а також володіє несумісними з лікуванням протипоказаннями. Про це варто пам’ятати завжди. Не шкідливим буде також і задавання питань лікарю, який радив бета-лактамний Ампіцилін.

Інструкція по застосуванню Ампіциліну та показання препарату

Спектр дії, яким володіє ампіцилін тригідрат, вражає своєю широтою. Антибіотик успішно бореться з грампозитивними / грамнегативними мікроорганізмами, що викликають ті чи інші інфекції. Унаслідок руйнування препарату під дією пеніцилінази Ампіцилін марний при пеніциліназно-створюваних штамах.

Ampicillinium добре всмоктується після внутр. прийому. Потрапляючи в систему шлунково-кишкового тракту, ліки проникають в тканини, а також біорідини організму. Незважаючи на те, що шлунковий сік має руйнівно-несприятливу для багатьох ліків середу, Ампіцилін в ній не руйнується зовсім. Активна речовина вже через півтори-дві години досягає максимально-можливої ​​концентрації в крові пацієнта. З тієї причини, що повторно-застосовувані дози Ampicillin не накопичуються, цей антимікробний препарат дозволений для тривалого застосування навіть в достатніх дозах.

Дізнатися, від чого допомагає Ampicillinium, можна в наступному списку:

  • Біліарно-систематичні інфекції.
  • Інфекційні хвороби дихальних шляхів та ЛОР-системи. Ampicillin ефективний при абсцесі легенів, синуситі, пневмонії, при ангіні та ін.
  • Гастроентерити. Це стосується тих видів захворювань, які були викликані сальмонелами або шигелами.
  • Черевний тиф та паратифи.
  • Менінгіти.
  • Ендокардит бактеріально-інфекційного походження.
  • Сечостатеві інфекції.
  • Прогресивний перитоніт.
  • Септицемія.
  • Інфекційно-мікробні ураження шкіри та м’яких тканин.

Ampicillinum в таблетках застосовується не тільки всередину для лікування хвороб, пов’язаних з мікроорганізмами. Його можна застосовувати також і місцево, а саме – від прищів та докучливих вугрів, які важко вивести навіть дорогущими космет. засобами брендових виробників-авторів. Але для ефекту ампіцилін в потовченому вигляді змішують з однопроцентним діоксидином, а потім додають в отриману суміш присипку з цинком в складі. Діоксидин повинен бути тільки рідким. Все добре перемішують та наносять на обличчя, на якому є проблемно-вугрові місця, на одну годину. Потім змивають, отримуючи все більш чисту та здорову шкіру обличчя кожен раз. Але, як кажуть відгуки, ця ампіциліново-діоксидинова суміш починає інтенсивно діяти тільки на третій тиждень щоденного нанесення. Залежно від проблематичності шкіри, на повне усунення вугрового / прищевого висипу знадобиться 1-2 місяці.

Цей протиприщевий рецепт радять навіть лікарі-дерматологи. Однак, його краще не застосовувати більш пари місяців, оскільки антибіотик при місцевому застосуванні може викликати алергію. Іноді можна прочитати таку інформацію, що ампіциліново-діоксидинова суміш для кращого впливу накладається на ніч. Однак це зайве, тому що однієї години цілком достатньо, щоб компоненти подіяли, як треба. Тим більше, що під час сну суміш буде засихати та звалюватися з особи шматками, засмічуючи при цьому ліжко.

Засіб також застосовується для прибирання післяприщевих плям, що псують весь красивий вигляд обличчя, для чого розтертий до порошку антибіотик наносять акуратно на волого-оброблені місця загоївшихся прищів, потім змивають.

Інструкція

Перед застосуванням антибіотика варто велику увагу приділити такій деталі, як інструкція із застосування. Ampicillinum варто завжди застосовувати тільки після призначення лікаря за півгодини до їжі, або через дві години після сніданку / обіду / вечері. Залежно від специфіки та виду хвороби, встановлюється відповідна тривалість терапії також лікарем. Це може бути як 5 днів, так і більше 3 тижнів. Крім діагнозу, в призначенні певної тривалості лікування також беруть участь такі вкрай важливі деталі, як функція нирок та вік пацієнта.

Якщо лікування дало потрібні результати та ознаки хвороби зникли, то Ampicillinum варто приймати після цього ще три дні, щоб уникнути повторення хвороби.

Дорослим, а також дітям від 14 років, за один раз варто приймати 250-1000 мг ампіциліну. Проміжок між прийомами повинен становити рівно шість годин. Для лікування інфекційних хвороб сечовивідних шляхів зазвичай приймають 500 мг ампіциліну раз о 8 годині.

При черевному тифі та паратифі зазвичай призначають від 1000 до 2000 мг антибіотика кожні 6 годин. Якщо хворий підхопив гострий тиф, то він повинен лікуватися ампіциліном протягом 14 днів. Однак якщо він є бацила-носієм, то терапія повинна тривати строго 4-12 тижні.

При неускладненій гонореї приймають ампіцилін у дозі 2000мг та пробенецид у дозі 1000 мг одноразово. Якщо гонорея виявилася у жінки, то в цьому випадку курс лікування повторюють, про що детально можна розпитати у лікуючого лікаря.

Інфекційні хвороби дих. шляхів та ЛОР-органів вимагають застосування 250 мг ліків кожні 6 годин. Для дітей старше 6 років дозування Ampicillin розраховується індивідуально – 100мг / кг маси тіла. При цьому вирахувану добову дозу варто розділяти на 4-6 прийоми. Пацієнтам до 6 років не дозволено приймати таблетки – для них можна застосовувати уколи Ampicillinum.

Пацієнтам з порушеннями в роботі нирок призначають Ampicillin в мінімально-дозволених дозах, або беруть стандартну дозу та приймають її через більш збільшений інтервал часу.

Ампіцилін у вигляді таблеток – зручна форма ліків

В одній таблетці антибіотика міститься 250 мг активної речовини – ампіциліну тригідрату. Також в складі засобу є тальк, крохмаль картоплі та обов’язково кальціюстеарат – вони потрібні не тільки для створення форми пігулки, але і для кращого засвоєння антибактеріального засобу.

Перед прийомом таблеток Ampicillin варто упевнитися у відсутності надчутливості пацієнта до ампіциліну, як і до інших протимікробних засобів бета-лактамного ряду.

Протипоказання та особливості застосування Ампіциліну

Ampicillinum не завжди дозволений до застосування, оскільки, як і будь-який антибактеріальний препарат, має свої протипоказання. Йдеться про такі стани та проблем в організмі:

  • Гранично-висока чутливість до пеніцилінів, а також будь-якого виду бета-лактамних антибіотиків – до карбапенемам, цефалоспоринів.
  • Важко-поточні хвороби печінки та порушення в її роботі в цілому.
  • Мононуклеоз інфекційного походження.
  • Рак крові.
  • Інфекції-ВІЛ.

Хоч особливої ​​шкоди Ampicillinum не здатний заподіяти плоду, його при вагітності краще не застосовувати. Однак якщо по-іншому неможливо й здоров’я матері під великою загрозою, лікар прописує ампіцилін, здійснюючи постійний контроль за станом жінки. Якщо мамі, що годує необхідно вилікуватися від будь-якої інфекції за допомогою ампіциліну, то їй варто припинити годування на час терапії, хоч Ampicillinum практично не проникає в молоко.

Якщо Ampicillin призначили довго, то в процесі лікування за пацієнтом повинен бути встановлений належний контроль. Це стосується функції печінки, нирок, а також в обов’язковому порядку детально-досліджуваної картини периферичної крові.

При лікуванні алергіків (астма, сінна лихоманка та ін.) Разом з ампіциліном варто також призначати десенсибілізуючі засоби. В іншому випадку може розвинутися анафілактичний шок, який вимагає термінової допомоги.

Якщо у пацієнта хворі нирки і йому доводиться приймати підвищено-великі дози ампіциліну, то він ризикує зіткнутися з токсичним впливом антибіотика на ЦНС.

При тривалому або ж повторному прийомі Ampicillinum можна зіткнутися з небажаною резистентністю препарату, оскільки шкідливі мікроби звикають до речовини. Непоодинокі й випадки виникнення суперінфекції. Це несприятливі реакції.

Лікуючись ампіциліном, водії автотранспорту повинні проявляти обережність. Справа в тому, що при застосуванні цього антибіотика можливий розвиток побічно-небезпечних ефектів з боку нервової системи. При найменшій підозрі на появу побічних дій антибіотика варто відмовитися від «керма». Це може бути запаморочення, сонливість / безсоння / порушення свідомості, нудота та інші нервово-розстроєні явища, які можуть вплинути на швидкість реакції під час водіння.

Яка ціна Ампіциліну в аптеках?

Ampicillinum – це дешевий антибіотичний препарат, який майже ніколи не закінчується в аптеках. Він особливо дешевим є по відношенню до інших антибіотиків. Але при необхідності можна попросити показати хороші аналоги Ампіциліну.

Хорошим замінником Ampicillinum, який можна допустити в лікуванні, є Ампіцилін + Сульбактам + Фармекс. Він має ті ж показання до застосування, що й оригінал, і плюс додаткові показання (наприклад, гонококові інфекції). Ампіцилін з сульбактамом продається у вигляді порошку, з якого спеціальним способом роблять розчин для ін’єкцій.

Замінювати Ampicillinum Сульбактамним препаратом самостійно не варто. Краще отримати консультацію у свого лікаря, який прописав ампіцилін, виходячи з аналізів та скарг пацієнта. Справа в тому, що sulbactam – це не що інше, як інгібітор ферменту, який застосовується разом з антибіотиком системно.

Відкриття пеніциліну

Пеніцилін називають “рятівної цвіллю”, яку відкрив Флемінг в 1928 році. “Прокинувшись одного разу на світанку, я навіть і не уявляв, що відкрию справжню бактерію-вбивцю”, – писав геніальний вчений. Повернувшись в свою лабораторію після того, як пройшов місяць паузи в роботі над мікробними дослідженнями, хімік зауважив, що на одній чашці Петрі, на якій були поміщені стафілококи, зросла цвіль і, звичайно, бактерії були знищені. Інші чашки Петрі без зелено-блакитної цвілі залишалися як і раніше в “полоні” поміщених туди мікробів. Використання “рятівної цвілі” почалося тільки у воєнні роки – тільки в цей період вчені-оксфордці Ернст Борис Чейн та Ховард Уолтер Флорі змогли виділити кристалічну речовину з пеніциліну. Першою людиною, яку врятував “пліснявий” антибіотик став 15-річний юнак, який отримав смертельне зараження крові. У 1945 році Чейн, Флорі та Флемінг отримали Нобелівську премію “за відкриття пеніциліну та його вплив на смертельно-небезпечні хвороби”.

Вітчизняний пеніцилін був створений в 1942 р під відповідальним керівництвом З. В. Єрмольєвой.

Ампіцилін, також відноситься до Пеніцилів, був відкритий в 1961 році та почав своє використання. Це сталося завдяки впровадженню ампіциліну британською компанією Бехам. Але спочатку ампіцилін випускався фарм-компанією Пенбрітін.


Увага!

Використання Ампіцилін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.