Аспірин кардіо

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: B01AC06

Міжнародна назва: Aspirin Cardio

Діюча речовина: Ацетилсаліцилова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Аспірин Кардіо – це засіб, що використовується для профілактики й зниження ризику серцево-судинних хвороб. Виробляється німецьким фармгігантом Bayer Bitterfeld GmbH. Від чого саме допомагає засіб? Як приймати його? Які його побічні ефекти й протипоказання? Чи застосовується він в інших цілях? Відповіді на ці та інші запитання шукайте нижче.

Інструкція по застосуванню Аспірину Кардіо

Склад. 1 шипуча таблетка вкрита кишковорозчинною (ентеросолюбільною) плівкою. Таблетка містить: діючий інгредієнт: ацетилсаліцилова кислота (аббр. АСК) в дозуванні 100 мг. Допоміжні компоненти: целюлоза порошкоподібна, крохмаль, амонійно-метакрилатний сополімер (тип A), лаурилсульфат натрію, Polysorbate 80 (ТВИН 80), тальк, триетилцитрат.

Дія. Ацетилсаліцилова кислота, активна речовина, що міститься в препараті Аспірин Кардіо, довготривало пригнічує агрегування тромбоцитів (їх здатність склеюватися між собою), що грає важливу роль в запобіганні формування тромбів. У більших дозах він також володіє болезаспокійливим, жарознижуючим та антизапальним ефектами.

Показання. Для чого приймають препарат? Він використовується для пригнічення агрегації тромбоцитів:

 • при нестабільній коронарній хворобі;
 • при підозрі на гострий серцевий напад;
 • при запобіганні повторного інфаркту;
 • після здійснення хірургічного втручання або ж втручання на судинах (наприклад, шунтування коронарної артерії, коронарна ангіопластика / баланування);
 • при запобіганні транзиторних ішемічних нападів (ТIА) та ішемічних інсультів;
 • при запобіганні тромбозу коронарних артерій в осіб з численними факторами ризику;
 • при профілактиці венозного тромбозу та емболії легеневої артерії.

Протипоказання. Аспірин Кардіо не підлягає застосуванню: в разі гіперчутливості до активної речовини – АСК або інших салицилатів; у пацієнтів з геморагічним діатезом; при виразковій хворобі шлунка або 12-палої кишки; в останньому триместрі вагітності; при вірусних недугах (особливо при грипозних інфекціях та вітряної віспи – «вітрянці»). Важливо! Засіб не показано для застосування у дітей. Це пов’язано з тим, що до досягнення шістнадцятирічного віку він може викликати важкі побічні дії, включаючи синдром Рея, який характеризується, в тому числі, перманентною блювотою.

Застосування та дозування. При нестабільній та стабільній стенокардії дозування повинно складати від 100 до 300 mg на добу. При наявності підозри на гостро протікаємий інфаркт: 100-300 мг щодоби. Якщо застосовуються таблетки, вкриті ентеросолюбальною оболонкою, їх потрібно розжувати в роті, щоб препарат швидше засвоївся та почав свою дію. Протягом тридцяти днів після події потрібно приймати підтримуючу дозу (знову ж таки, 100-300 мг на добу). Після закінчення вищевказаного періоду потрібно розглянути подальші профілактичні заходи. Для профілактики транзиторних ішемічних нападів (TIA) та ішемічних інсультів: 100-300 мг щодоби.

Для профілактики тромбозу коронарних артерій в осіб з різними факторами ризику: 100-200 мг щодоби або 300 мг на добу через день.

Для зниження ризику інфаркту та осіб, МУЛЬТИФАКТОРНОЇ схильності до розвитку серцево-судинних патологій (через зайву вагу, похилого віку, тютюнопаління та ін.) І осіб з підвищеним ризиком ускладнень з боку серцево-судинної системи (при діабеті, контрольованої гіпертензії): 100 мг щодоби або 300 мг на добу через день.

Згідно з інструкцією із застосування, таблетки потрібно вживати пероральним шляхом, бажано після прийому їжі (оскільки засіб є досить сильним подразником шлунка), запиваючи великим обсягом рідини.

Побічні ефекти. Рідко виникають шлунково-кишкові скарги, такі як нудота, діарея, блювота та незначна кровотеча в травному тракті, що у виняткових випадках може привести до анемії. Больові відчуття в животі, печія та дискомфорт можуть піти самі по собі в процесі лікування, оскільки організм пристосовується до засобу. Якщо ж вони тривають довго або сильно турбують, повідомте про це лікаря. Іноді можуть розвинутись пептичні виразки з кровотечею та перфорацією. Якщо у вас спостерігається чорний смолистий стілець, припиніть приймати Аспіриновий засіб та зверніться за медичною допомогою. Ацетилсаліцилова кислота знижує виділення сечової кислоти, що може погіршити симптоматику подагри.

Реакції збільшеної чутливості (у вигляді, наприклад, задишки або шкірних реакцій) зустрічаються рідко. Припиніть прийом таблеток та без зволікань зверніться за медичною допомогою, якщо ви помітите висип (свербіж), труднощі з диханням або набряклість на обличчі. Було описано декілька випадків печінкової дисфункції (підвищення амінотрансферази), порушень роботи нирок, гіпоглікемії та шкірних реакцій особливо тяжкого перебігу.

Надмірне потовиділення, підвищена спрага, плутанина, різкий головний біль, порушення зору є рідкісними побічними ефектами, які вимагають термінового звернення до лікаря.

Передозування. Симптоматика важкої інтоксикації може розвиватися неспішно, наприклад, протягом доби після застосування засобу. Хронічна інтоксикація може бути прихованою, оскільки симптоматика неспецифічна. Відповідно до інструкції до Аспірину Кардіо, запаморочення та гучність у вухах, особливо у неповнолітніх та літніх осіб, можуть виступати симптомами передозування. Потрібно мати на увазі, що типові прояви передозування АСК з боку шлунково-кишкового тракту зазвичай відсутні, оскільки резорбція даного засобу відбувається вже в тонкому кишківнику завдяки ентеросолюбільної оболонці.

Використання інших ліків. Розкажіть своєму лікарю про всі ліки, які ви застосовуєте в даний момент, або брали недавно, або ж плануєте використовувати під час лікування Аспірином Кардіо.

Вагітність та годування груддю. У період вагітності та лактації перед використанням проконсультуйтеся з лікарем. Згідно з інформацією на одному форумі, лікарі можуть призначати засіб перед вагітністю.

Важливі вказівки

Перед застосуванням засобу повідомте вашого лікаря про інші засоби, які ви приймаєте, особливо якщо це інші кроворозріджуючі медикаменти, болезаспокійливі засоби або препарати, що використовуються від артриту, цукрового діабету або подагри.

Не використовуйте препарат, якщо ви страждаєте від алергії на аспірин.

Повідомте свого лікаря, якщо ви вагітні, збираєтеся завагітніти або годуєте грудьми перед використанням засобу.

Також потрібно сказати лікареві про наявність / відсутність виразки, схильності до кровотечі, захворювань нирок, діабету, подагри, астми або інших видів алергій.

Вам може бути потрібно припинити прийом Аспірину Кардіо за 7 днів до майбутнього оперативного втручання, в тому числі стоматологічного (наприклад, якщо потрібно вирвати зуб мудрості). Проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, чи потрібно припинити прийом аспірину та коли вам знову можна буде приймати його після операції.

Не використовуйте Аспірин Кардіо для запобігання формування тромбів, серцевого нападу або інсульту, якщо ви не проконсультувалися з лікарем з цього приводу.

Приймайте запропоновану кількість таблеток один раз щодня в аналогічний час. Ковтайте таблетки цілком, з водою. Не раздроблюйте, не ламайте й не жуйте таблетки перед ковтанням, тому що це зашкодить ентеросолюбільному покриттю (крім випадків необхідності в оперативній дії таблетки).

Що робити, якщо ви пропустили прийом таблетки? Прийміть препарат тільки ви про це згадаєте. Якщо вже майже настав момент для вживання наступного дозування, не беріть пропущену таблетку та дотримуйтесь свого стандартного графіку. Не можна подвоювати призначене дозування.

Аспірин від акне

Крім основної сфери застосування, аспірин володіє значним потенціалом як протизапальний засіб для лікування запальних вугрів (акне), таких як кісти та нодулей. Навряд чи він буде ефективний проти незапальних вугрів (білих тачорних крапок).

Проте, навіть потенційні протизапальні властивості засобу для прищів не настільки ясні.

Американська академія дерматології (AAD) рекомендує приймати засіб всередину як метод зменшити набряклість шкірного покриву, пов’язану з сонячними опіками. Але у AAD немає конкретних рекомендацій в цьому плані для лікування запальних вугрів.

Дослідження свідчать про інші протизапальні ефекти аспірину. В одному експерименті (Thomsen J., Benfeldt E., Jensen S. та ін., 2002) за участю 24-х дорослих людей з гістамін-індукованим запаленням шкіри було встановлено, що препарат допомагає зменшити деякі симптоми, але не усуває свербіння. Однак це дослідження не розглядало роль аспірину в акне-терапії.

Згідно Healthline, при запальному акне, є докази того, що топічне (місцеве) застосування аспірину може бути дієвим. Але засіб впливає тільки на основне джерело запалення, що заподіюють прищі.

Фахівці даного ресурсу рекомендують застосовувати засіб в даному випадку тільки місцево. Прийом аспірину орально не чинитиме потрібної дії. Крім того, збільшиться ризик побічних ефектів (якщо тільки вам не потрібно вживати препарат по іншим показаннями, розглянутими вище).

Пропонуються наступні інструкції по застосуванню препарату від прищів:

 • Використовуйте порошкоподібний аспірин або повністю разтовчіть кілька таблеток.
 • Змішайте порошок аспірину з 1 стол. ложкою теплої води, щоб вийшла паста.
 • Помийте обличчя своїм звичайним миючим засобом.
 • Застосуйте аспіринову пасту безпосередньо до акне. Ви можете використовувати її в якості точкового лікування або нанести на всю область обличчя (як косметичну маску).
 • Залиште нанесену пасту на 10-15 хвилин.
 • Ретельно промийте шкіру теплою водою.
 • Скористайтеся своїм звичайним кремом-зволожувачем.

Таким чином, хоча аспірин не завжди ефективний при акне, є ймовірність, що він може допомогти позбутися від прищів при місцевому використанні.

Ціна Аспірину Кардіо

Класичний аспірин є одним з дешевих препаратів в принципі. Однак версія Aspirin Cardio коштує трохи дорожче, оскільки він випускається іноземним виробником та відрізняється хорошою німецькою якістю. Але в цілому ціна Аспірину Кардіо не вдарить сильно по гаманцю.

Купити засіб можна в звичайних або web-аптеках. В останніх вартість може бути трохи нижче за рахунок скорочення витрат на офіс та співробітників-фармацевтів.

Аспірин Кардіо: аналоги (альтернативи)

Існує безліч аналогів Аспірину Кардіо. Серед них:

 • Ацекардін (Acecardin);
 • Ацекор Кардіо (Acecor-Cardio);
 • Кардісейв (Cardisave);
 • Полокард (Polocard);
 • Тромбогард (Tromboguard);
 • Комбі-Аск (Combi-Ask);
 • Кардіомагніл (Cardiomagnil);
 • Кормагніл (Cormagnil);
 • Агрело (Clopex Agrel);
 • Грідокляйн (Gridocline);
 • Курантил (Curantil);
 • Ареплекс (Areplex);
 • Ділоксол (Diloxol);
 • Джендогрел (Gendogrel);
 • Карум-Сановель (Carum-Sanovel);
 • Клорело (Clorelo);
 • Ноклот (Noclot);
 • Пінгель (Pingel);
 • Плагрил (Plagril);
 • Тромбікс (Trombix);
 • Тиклид (Ticlid);
 • Аксанум (Axanum);
 • Клопікс (Clopix).

Що краще вибрати: Аспірин Кардіо або його аналог? Деякі альтернативи (наприклад, Кардіомагніл, Курмагніл) містять гідроксид магнію Mg (OH) ₂ на додаток до ацетилсаліцилової кислоти, це неорганічна речовина надає антацидну дію, забезпечуючи протекцію шлунково-кишкового тракту від дратівливого впливу АСК (в Aspirin-Cardio захисну функцію виконує ентеросолюбільна оболонка ). В інших препаратах міститься взагалі інша діюча речовина, наприклад, дипіридамол з курантилом та клопідогрель в Агрело. Не варто займатися самолікуванням, вибирати конкретний засіб повинен лікар, враховуючи різні фактори, в тому числі вашу індивідуальну переносимість.


Увага!

Використання Аспірин кардіо без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.