Аваміс

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R01A D12

Міжнародна назва: Avamys

Діюча речовина: Флутиказона фуроат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Риніт алергічного походження може бути не тільки сезонним, але й цілорічним. Це явище приносить пацієнтам сильний дискомфорт, а особливо в тих випадках, коли важко підібрати ефективний препарат. З цієї причини захворювання нерідко перетікає безпосередньо в хронічну форму, з чим стикаються не тільки дорослі, а й багато дітей. Для того щоб позбутися від затрудненного носового дихання, роздратування слизових оболонок носа та очей, а також головних болів пацієнти стали все частіше застосовувати назальні краплі Аваміс. Цей препарат має виражену протизапальну та відмінну протиалергічну властивість, що дозволяє позбутися від нежиті.

Інструкція по застосуванню Аваміс

Препарат випускається безпосередньо в формі крапель (спрею) в ніс. Отже, інший спосіб застосування Авамісу неприйнятний.

Спрей міститься в скляних флаконах, які оснащені пластиковим корпусом та захисним ковпачком. Збоку флакона присутня спеціальна кнопка, призначена для правильного дозування препарату. На цю кнопку необхідно акуратно натискати для вивільнення препарату безпосередньо через розпилювач.

Перед тим як почати застосовувати ліків від нежиті слід перевірити, чи працює розпилювач. Для цього необхідно взяти флакон з Авамісу, добре струснути його. Збовтування ліків слід проводити в закритому вигляді на протязі не менше 10 секунд. Далі ковпачок з флакона знімається, для чого його слід притиснути пальцями з двох сторін та потягнути вгору. Після зняття ковпачка необхідно натиснути безпосередньо на дозуючу кнопку, яка знаходиться збоку – це необхідно зробити близько 6 разів, поки розпилювач не “розробиться». При відсутності проблем з розпиленням ліків його можна використовувати для лікування нежиті.

Кожна процедура впорскування ліків передбачає попереднє очищення носових ходів від слизу, що скупчився. Далі необхідно виконувати такий порядок дій:

 • Струснути флакон зі спреєм.
 • Нахилити голову вперед.
 • Помістити флакон вертикально, а потім направити розпилювач в ніздрю.
 • Наконечник розпилювача повинен бути спрямований в ту сторону, яка знаходиться навпроти перенісся. Це допоможе лікам розпорошитися максимально рівномірно в носі.
 • Зробити вдих носом при одночасному натисканні на дозуючу кнопку на флаконі. При розпилюванні ліків в носі необхідно проявляти максимальну акуратність та не потрапляти на слизову оболонку очей.
 • Після виймання розпилювача з ніздрі слід видихнути за допомогою рота.
 • Всі вищеописані дії повторити для другої ніздрі.
 • Протерти ковпачок з розпилювачем чистою серветкою та закрити пристрій.

Під час застосування Авамісу слід дотримуватися такого його дозування:

 • Діти від 12 років, а також обов’язково дорослі можуть застосовувати по 2 впорскування в кожну ніздрю 1 раз на добу. При появі поліпшень добова доза може бути зменшена до 1 впорскування в кожну ніздрю. Таким чином буде забезпечуватися підтримуюча терапія алергічного риніту.
 • Дітям від 6 до 11 років рекомендується здійснювати по 1 дозі ліків в кожну ніздрю. Слід зазначити, що одна доза відповідає одному впорскуванню Авамісу. Іноді такого дозування препарату недостатньо – якщо потрібний терапевтичний ефект відсутній, то дозування препарату може бути збільшена вдвічі. Тобто, в кожну ніздрю можна здійснювати не 1, а 2 впорскування 1 раз в день. Якщо в якості такого лікування вдалося домогтися потрібного результату дозу слід змінити до первісної.

Пацієнти, що знаходяться в літньому віці, а також ті люди, які страждають від невираженої ниркової або печінкової недостатності можуть застосовувати те ж дозування ліків, що й дорослі без корекції.

Досягнення необхідного терапевтичного ефекту можливе лише в тому випадку, якщо препарат буде застосовуватися на регулярній основі. Аваміс починає діяти на симптоми риніту не відразу, а лише через 8 годин після першого застосування ліків.

Якщо говорити безпосередньо про максимальний клінічний ефект, то його можна досягти тільки після декількох днів сумлінного застосування ліків. Тривалість лікування за допомогою описуваного спрею визначається алергеном – поки він присутній, лікування переривати не варто, оскільки симптоми алергічного риніту повернуться знову.

Показання до застосування спрею Аваміс

Аваміс – це один з найкращих засобів, що застосовуються безпосередньо в отоларингології. Саме цей препарат дуже часто призначають й дітям, оскільки він добре справляється з проявами нежиті алергічного характеру. Крім того, спрей має й інші показання до застосування:

 • Комплексна терапія різного роду захворювань ЛОР-системи. Зазвичай препарат призначають в тих випадках, коли традиційні судинозвужувальні засоби повністю марні.
 • Допоміжний засіб під час лікування аденоїдита.
 • Післяопераційний період. Йдеться про такі хірургічні втручання, які проводяться в ЛОР-системі.
 • Терапія таких хронічних хвороб, як риніт та гайморит.
 • Крім того, Аваміс нерідко призначають й для лікування інших хвороб, де препарат використовують в комплексній терапії. Препарат не варто застосовувати самостійно без попередньої консультації лікаря та здачі необхідних аналізів.

Аваміс у формі крапель

Препарат випускається виключно в формі назального спрею, однак, його часто називають й краплями в ніс. У складі Авамісу є флутиказону фуроат – активна речовина, яка володіє непоганим протизапальну та, безумовно, протиалергічною дією. Крім активної речовини в складі препарату є й допоміжні компоненти, а саме:

 • вода очищена;
 • глюкоза безводна;
 • полісорбат 80;
 • натрію едетат;
 • целюлоза диспергована;
 • розчин бензалконію хлориду.

В одній дозі Авамісу, яка відповідає одному натисканню на кнопку флакона, міститься 27,5 мкг флютиказону фуроату. Флакон з ліками можна зберігати не довше, ніж 2 місяці після його відкриття.

Побічні дії Авамісу

В результаті тривалого застосування цього лікарського препарату іноді несподівано виникають побічні явища. Найчастіше ними є слабкі носові кровотечі, а також виникнення виразок на слизовій носа. Більш рідкісними побічними реакціями є ознаки дискомфорту в носі – печіння, сухість, свербіж, больові відчуття.
Крім місцевих реакцій, Аваміс може викликати побічні явище інших систем в організмі:

 • Імунна система. У рідкісних випадках в результаті лікування виникають реакції гіперчутливості, що проявляються вкрай небезпечними анафілактичними реакціями, кропив’янкою, набряком Квінке.
 • Нервова система. Застосування підвищених доз препарату іноді супроводжується частими головними болями.
 • Органи зору. У вкрай рідкісних випадках у хворого після прийому препарату можуть з’явитися проблеми із зором.
 • Скелетно-м’язова система. В результаті спеціальних досліджень було встановлено, що застосовуючи ліки пацієнти нерідко стикаються з затримкою росту. Особливо це стосується пацієнтів дитячого віку.

Ціна Авамісу

Вартість представленого препарату, який випускається безпосередньо у формі назального спрею, є відносно невисокою. Однак існують препарати дешевші, проте, вони мають значно меншу ефективність під час лікування. Заплативши за препарат необхідну ціну, яка деяким пацієнтам може здатися високою, хворий отримає позитивні результати лікування вже після першого його застосування.

Придбати Аваміс можна в будь-якій аптеці. Рецепт від лікаря при цьому не потрібно, що є чималою перевагою.

Аналоги Авамісу

Аваміс відноситься до гормональних препаратів та виробляється однією фармацевтичною компанією в Англії. Хоч він й має неперевершену протизапальну дію, багато пацієнтів вважають за краще вибрати аналог препарату з більш низькою вартістю. Існують замінники Авамісу з різною діючою речовиною, однак, схожою терапевтичною дією.

Відомими аналогами Авамісу є такі лікарські препарати:

 • Назарел. Цей лікарський засіб є найдешевшим замінником Авамісу. Він застосовується навіть в лікуванні важких форм алергічного нежитю, оскільки має підвищені дози активної речовини. Назарелом рекомендують користуватися вранці, щоб ефект від препарату зберігався протягом усього дня.
 • Назонекс. Зазначений препарат не відноситься до структурних замінників Авамісу. Проте, Назонекс відноситься до тієї ж фармакологічної групи, що й Аваміс. Активною речовиною, яка присутня в складі Назанексу, є кортикостероїд під назвою мометазон. Ця речовина впливає місцево, усуваючи симптоми алергії та запалення при риніті. Представлений аналог має більш високу вартість, ніж оригінал. Незважаючи на це, у пацієнтів часто виникає питання: що краще вибрати – Назонекс або Аваміс? Назонекс може викликати деякі побічні реакції.
 • Дезрініт. Це дуже дешевий замінник Авамісу – його вартість є в два рази нижче. Препарат виробляється в Чехії та дозволений до застосування в дитячому віці, починаючи з 2 років. Дезрініт застосовують при ринітах алергічного типу, а також при синуситах гострого перебігу, поліпозах. Крім того, цей препарат, що випускається у формі спрею, нерідко призначають в якості дієвого профілактичного засобу алергічного нежитю. До недоліків препарату слід віднести те, що він має багато протипоказань, а також можливих побічних реакцій.
 • Тафен ® назаль. Ліки мають в своєму складі таку активну речовину, як будесонід. Саме ця речовина відповідає за протизапальний та протиалергічний ефект. Його можна використовувати й при нежиті, який виник не через алергію. Серед протипоказань Тафена назаль слід виділити інфекційні хвороби верхніх дихальних шляхів та їх грибкові ураження, активні форми туберкульозу. Цей аналог можна використовувати навіть тривалий час, що є великим плюсом.
 • Насобек. Дешевший замінник Авамісу, який має ідентичні оригіналу властивості та показання. Насобек має чимало протипоказань, однак, відрізняється непоганою переносимістю та малою кількістю побічних дій.
 • Беконазе. Як і попередні препарати, Беконазе виробляється безпосередньо в формі назального спрею та застосовується для усунення неприємних симптомів риніту. Слід зазначити, що цей судинозвужувальний та протизапальний препарат використовують тільки дорослі пацієнти – для дітей він повністю протипоказаний. В результаті застосування Беконазе хворі скаржаться на виникнення таких побічних реакцій, як сухість слизових оболонок очей та носа, а також зміни смакового сприйняття.

Увага!

Використання Аваміс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.