Бетадин

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: D08A G02

Міжнародна назва: Betadine

Діюча речовина: Повідон-йод

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бетадин є популярним дезинфікуючим та антисептичним препаратом, який бореться з багатьма хворобами, викликаними мікроорганізмами. Зручний в застосуванні за рахунок того, що випускається відразу в декількох лікарських формах. Придбати Бетадин в аптеці можна без рецепта.

Інструкція по застосуванню Бетадину

Лікування Бетадином повинен призначати виключно лікар, виходячи з даних, отриманих з аналізів пацієнта та інших досліджень. Самолікування вкрай неприпустимо, оскільки препарат має невеликий список протипоказань. Спосіб застосування БЕТАДИНУ визначається конкретною формою його випуску:

Свічки. Ліки у вигляді супозиторіїв використовують вагінально не частіше 1-2 разів на добу. Залежно від виду та ступеня занедбаності захворювання курс терапії може тривати до 2 тижнів. Як правило, свічки починають надавати необхідний терапевтичний ефект вже після перших застосувань. В результаті встановленого лікарем курсу лікування у хворої:

  • приходить в норму вагінальна флора;
  • печіння та свербіж, які супроводжують безліч хвороб статевих органів, зводяться нанівець.

Компоненти, присутні в складі ліків, роблять на організм необхідну дію, не викликаючи при цьому звикання.

Мазь. Ця форма препарату призначена тільки для місцевої обробки уражених ділянок шкірних покривів. Перед процедурою нанесення мазі хвору ділянку шкіри необхідно ретельно очистити, а потім повністю висушити. Після акуратного нанесення препарату тонким шаром на уражену ділянку шкіри рекомендується накласти марлеву пов’язку. Наносити мазь слід не частіше 1-2 разів на день, при профілактиці різного роду інфекційних, грибкових або вірусних захворювань – 1-2 рази в тиждень.

Бетадин в цій формі можна також застосовувати новонародженим й дітям до року, проте, це повинно відбуватися під контролем педіатра. Крім того, для застосування ліків в такому ранньому віці повинні бути досить серйозні медичні показання. Дозування препарату повинне бути вкрай мінімальним.

Мазь перед використанням можна нагрівати. Її застосування строго протипоказано як в період вагітності, так і під час лактації.

Розчин. Бетадин в зазначеній формі випуску може застосовуватися як в чистому, так й в розведеному вигляді. Слід зазначити, що вода для розведення препарату не повинна бути гарячою.

Розчин в нерозбавленому вигляді застосовується безпосередньо для обробки ран та опіків, а також для антисептичної обробки рук перед проведенням хірургічних операцій та будь-яких інших медичних процедур. Після нанесення розчину на руки необхідно дати йому висохнути.

В офтальмологічній практиці розчин Бетадин розводять стерильним фізіологічним розчином.

Для обробки ран, опіків, інших шкірних поразок та місць установки катетера використовують розведений в стерильній воді розчин. Такого роду обробку здійснюють 1-3 рази на день, залежно від виду хвороби.

Бетадин у формі свічок

Бетадин, що випускається безпосередньо у формі супозиторіїв, найчастіше використовується в гінекології. Місцеве застосування ліків забезпечує усунення захворювання протягом короткого проміжку часу, так як активна речовина БЕТАДИН швидко всмоктується через слизові оболонки піхви.

Супозиторії Бетадин мають такі показання до застосування:

  • Ерозія шийки матки.
  • Вагініт. Причому, ліки призначають як при гострій, так й при хронічній його формі.
  • Інфекційні хвороби статевих органів змішаного типу.
  • Вагінальні інфекції. Йдеться про такі інфекційні ураження, які виникли безпосередньо після лікування антибіотиками або препаратами стероїдної групи.
  • Профілактичні заходи. Вони необхідні перед хірургічними втручаннями в піхву, або перед проведенням деяких діагностичних процедур.
  • Кандидоз у жінок (більш знайома населенню назва хвороби – молочниця).
  • Герпес, що виник безпосередньо на статевих органах.

У складі одного супозиторія міститься 200 мг повідон-йоду, який виступає діючою речовиною в препараті. Для того щоб вагінальна свічка прийняла свою форму використовують такий допоміжний компонент, як поліетиленгліколь 1000.

Супозиторії – це така форма випуску ліків, яка вимагає особливого температурного режиму для належного зберігання. Для того щоб свічки не втратили свою форму, а повідон-йод – терапевтичні властивості, ліки необхідно зберігати при температурі від 15 до 25 градусів.

Бетадин у формі мазі

Ще однією лікарською формою препарату є мазь, яку застосовують виключно зовнішньо. В її складі міститься повідон-йод, а також інші компоненти. До них відноситься кілька видів макрогола (400, 4000, 1000, 1500), гідрокарбонат натрію та спеціально підготовлена ​​очищена вода.

Йод, присутній безпосередньо в складі ліків, має місцеву бактерицидну та протимікробну дію. Що стосується полімеру під назвою полівинілпиролідон, то він необхідний для виділення йоду з засобу після закінчення певного часу після застосування ліків в тій чи іншій формі.

Особливість зазначеної мазі безпосередньо для місцевого застосування полягає в тому, що її залишки можна легко та просто змити за допомогою звичайної води. Виведення препарату відбувається в основному з сечею через нирки.

Бетадин у формі мазі показаний в таких випадках:

  • Профілактика приєднання інфекційних хвороб перед та після оперативних втручань.
  • Лікування інфекцій, які виникли в ранах різного походження. При цьому медична галузь може бути різною – стоматологія, травматологія, хірургія та ін.
  • Усунення інфекційних, бактеріальних, грибкових уражень та поразок інфекційного характеру, які виникли на шкірних покривах.
  • Профілактика такого явища в області дерматології, як виникнення суперінфекції.
  • Дерматити інфекційного походження.
  • Опіки й рани, які мають ризик зараження.

Бетадин у формі розчину

Спосіб застосування ліків у вигляді 10% розчину – місцево та зовнішньо. У складі розчину є те ж активна речовина (повідон-йод), а також кілька допоміжних компонентів. Йдеться про наявність в ліках таких речовин, як безводна лимонна кислота, гліцерин, динатрію гідрофосфат ангідрид, спеціально підготовлена ​​вода, ноноксинол 9.

Розчин має темно-коричневий колір, характерний йоду та відповідний йодний запах. Ліки є однорідною рідина, в якій немає суспензій та осаду.

Бетадин у формі розчину найчастіше застосовують при таких недугах:

  • Інфекції в ранах та опіках;
  • Захворювання шкіри, що мають інфекційний, бактеріальний або вірусний характер;
  • Обробка виразок та різних пролежнів, а також діабетичної стопи;
  • Антисептична обробка шкірних покривів безпосередньо перед хірургічним втручанням та обов’язково інвазивними дослідженнями;
  • Обробка піхви та родових шляхів в якості попередньої підготовки малих операцій гінекологічного типу (в тому числі операцій, завдання яких – перервати вагітність штучним способом, встановити спіраль та ін.)

Лікування та профілактика офтальмії у новонароджених, а також при офтальмологічних хірургічних операціях.

Протипоказання

Для того щоб не зіткнутися з несприятливими побічними діями препарату слід вивчити його інструкцію та дізнатися, які протипоказання він має. Бетадин в будь-якій формі випуску заборонений до застосування в таких випадках:

  • Порушення в роботі щитовидної залози;
  • Дерматит Дюринга, що має герпетиформний характер;
  • Аденома щитовидної залози;
  • Лікування радіоактивним йодом – з Бетадином він категорично не сумісний із-за ризику передозування;
  • Вік пацієнта до 8 років;
  • Індивідуальна чутливість до компонентів засобу.

Якщо у пацієнта, якому призначили Бетадин, є серйозні проблеми з роботою печінки або нирок, то в такому випадку його застосування повинно бути вкрай обережним. Іноді краще вибрати більш безпечний лікарський препарат.

Ціна Бетадину

Бетадин має середню вартість, якщо порівнювати з іншими медикаментозними препаратами схожого дії. Це робить вказаний засіб доступним для більшої частини населення.

Ціна на різні форми випуску ліків дещо відрізняється, проте, ця різниця досить незначна. Для придбання вагінальних супозиторіїв, мазі або розчину рецепт від лікаря не потрібно. При цьому лікування рекомендується проводити виключно після його схвалення.

Аналоги Бетадину

Іноді пацієнти вважають за краще вибирати замінники Бетадину та цьому можуть служити різноманітні причини. Наприклад, цього препарату просто може не виявитися в аптеці – тоді хворому доводиться шукати максимально наближений до нього аналог. Серед замінників Бетадину найбільш популярними вважаються такі лікарські препарати:

  • Бетадине. Цей засіб практично нічим не відрізняється від оригіналу та має схожі показання до застосування, а саме: обробка ран та опіків, антисептична обробка рук, перша допомога при інфікуванні пацієнта (випадковому) та багато іншого. Вартість цього препарату практично не відрізняється від вартості Бетадину.
  • Вокадин. Недорогим замінником Бетадин є Вокадин, який застосовується для обробки різних уражень на шкірних покривах.
  • Йоддицерин. Дуже часто застосовується в хірургічній області медицини для лікування ран з нагноєннями, опіків та обморожень, гангрени, перитоніту, плевриту. Невід’ємний препарат в гінекології, де його активно застосовують для профілактики інфекційного зараження після проведення штучного аборту, а також для терапії маститу та ерозії. Крім того, Йоддицерин користується попитом у венерології та дерматології, де його використовують для усунення мікробних й вірусних дерматитів, а також піодермії, гонореї та інших недуг. Як протимікробний засіб Йоддицерин застосовують в стоматології та отоларингології при характерних захворюваннях (стоматити, пародонтоз, гінгівіт, гайморити, синусити та ін.) Крім усього іншого, описуваний аналог має дивно низьку вартість та відноситься до бюджетних лікарських препаратів.
  • Повисіла. Цей засіб призначається для ефективного та швидкого лікування інфікованих шкірних поразок. До таких поразок можна віднести поверхневі дерматози, трофічні виразки на кінцівках, різані та колоті рани, опіки та обмороження. Недолік повисіла полягає в тому, що він часто відсутній в аптеках.
  • Раностоп. Призначається в переважних випадках для лікування невеликих ран та саден, де може бути присутнім зараження. Препарат незамінний в лікуванні інфекцій шкіри грибкового та бактеріального характеру.

Увага!

Використання Бетадин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.