Бетагістин

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Серцево-судинна система

Класифікація: N07C A01

Міжнародна назва: Betahistine

Діюча речовина: Бетагістин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Порушення в роботі вестибулярного апарату – це та проблема, з якою з кожним роком стикається все більша кількість людей. Для усунення запаморочення, а також проблем зі слухом, лікарі нерідко призначають своїм пацієнтам Бетагістин – синтетичний засіб, що виступає аналогом гістаміну. Однак для того щоб почати приймати цей препарат, пацієнт повинен упевнитися, що у нього немає до нього протипоказань.

Інструкція по застосуванню Бетагістину

Ліки призначені для внутрішнього прийому. Таблетки слід ковтати цілими без  розжовування, запиваючи чималою кількістю чистої води. Бетагістин перед прийомом також не можна подрібнювати в порошок – він повинен надійти в шлунок хворого в первісному вигляді й почати розчинення вже в шлунково-кишковому тракті.

Як правило, дорослим пацієнтам призначають 1-2 таблетки не частіше 3 разів на день. Слід зазначити, що дозування діючої речовини в одній таблетці в цьому випадку відповідає 8 мг. У добу можна приймати не більше 3-6 таблеток, що відповідає 24-48 мг активної речовини.

Курс лікування визначається лікарем, де до уваги обов’язково береться загальне здоров’я пацієнта та ефективність застосовуваної терапії. Самостійне збільшення дозування препарату, а також тривалість лікування, неприпустиме, тому що в подібному випадку можуть проявитися деякі побічні дії препарату або небезпечні симптоми передозування.

Уже після перших застосувань ліки пацієнт може помітити, що його стан поступово поліпшується. Що стосується більш стабільного терапевтичного ефекту, то він спостерігається приблизно через 2 тижні після початку лікування. У наступні тижні лікування терапевтичний ефект Бетагістину може наростати далі.

Бетагістин в формі таблеток

Форма випуску описуваного медикаментозного засобу – таблетки в дозуванні 8 та 16 мг. Існує також Бетагістин 24 – в складі однієї таблетки є 24 мг чинного компонента. У його якості було застосовано таку речовину, як бетагістин дигідрохлориду. Крім того, в складі ліків містяться й інші компоненти, необхідні для необхідної всмоктуваності таблетки в шлунково-кишковому тракті та підтримки таблетованій форми. Це стосується лактози, моногідрату лимонної кислоти, аеросилу, тальку, кросповідона й магнію стеарату, МКЦ.

Показання до застосування Бетагістину

Велика частина пацієнтів цікавиться – від чого призначається Бетагістин? Як правило, цей препарат рідко призначають в якості монотерапії – в основному він присутній безпосередньо в комплексному лікуванні багатьох захворювань. Медикамент має такі показання до застосування:

 • Сильні та ті що турбують напади запаморочення, які також можуть бути присутніми у хворого на постійній основі.
 • Порушення безпосередньо в роботі вестибулярного апарату.
 • Симптоми лабіринтиту.
 • Енцефалопатичні напади.
 • Вестибулярний неврит.
 • Періодично виникають сильні запаморочення, головна причина яких – це недавно проведена хірургічна операція.
 • Хвороба Меньєра.
 • Різні синдроми, що характеризуються проявом запаморочень, нудоти, блювоти, шуму у вухах з подальшим зниженням слухового сприйняття.

Призначення препарату для усунення однієї або декількох проблем, зазначених вище, здійснюється лікарем. При цьому фахівець враховує всі фактори, які мають значення в застосуванні ліків – вік пацієнта, його стан здоров’я, вага, наявність інших захворювань в організмі. Крім того, призначення ліків повинне відбуватися після обов’язкової здачі необхідних аналізів.

Протипоказання

Як і будь-який медикаментозний засіб, Бетагістин має свої протипоказання до застосування. Іноді цей препарат представляє здоров’ю пацієнта серйозну небезпеку, тому перед його використанням кожна людина повинна з’ясувати, чи немає у нього протипоказань до застосування зазначеного засобу. Таблетки ні в якому разі не можна приймати при таких станах:

 • Індивідуальна непереносимість таблеток, в результаті якої у пацієнта можуть виникнути досить серйозні алергічні прояви. При цьому алергія може виникнути не тільки на бетагистин, який виступає в ролі діючого компонента в препараті, а й на будь-які інше речовина в складі. Якщо на початку лікування у хворого виникли неприємні симптоми у вигляді кропивниці, свербіння або будь-яких інших безпричинних явищ, то йому слід відразу відмовитися від Бетагістину та звернутися безпосередньо до лікаря.
 • Наявність виразкових хвороб в організмі хворого. Особливо небезпечними є ті виразки, які на момент постановки діагнозу та призначення ліків перетекли в активну форму.
 • Бронхіальна астма.
 • Дитячий вік до 12 років, так як для більш молодших пацієнтів він може виявитися небезпечним та неефективним.
 • Вагітність, незалежно від конкретного її терміну. Справа в тому, що активний компонент проникає безпосередньо через плацентарний бар’єр, отже, він може серйозно нашкодити плоду.
 • Лактаційний період. Бетагістин здатний проникати в грудне молоко та потрапляти в організм немовляти. Особливо небезпечний прийом високих доз ліків.

Побічні дії та передозування Бетагістину

В основному цей лікарський препарат переноситься пацієнтами досить добре, про що говорять спеціальні дослідження. Проте, дуже рідко пацієнти стикаються і з виникненням побічних дій Бетагістину, чому можуть сприяти різні причини. Найбільш часто – це прийом підвищених доз препарату та його непереносимість індивідуального характеру. В результаті хворий може зіткнутися з такими побічними ефектами Бетагістину:

 • Раптово виникає нудота, нерідко супроводжується блювотою;
 • Відчуття тяжкості та больовий синдром в області живота;
 • Проблеми в роботі шлунка;
 • Сильні головні болі, які проходять самі собою, якщо дозу ліків дещо зменшити або взагалі припинити його прийом;
 • Алергічні реакції, які можна виявити на шкірних покривах;
 • Сверблячка та печіння на шкірі;
 • Поява такого неприємного явища, як кропив’янка.

Якщо під час застосування Бетагістину хворий помітив одне з перерахованих вище явищ, то він повинен повністю припинити прийом ліків та відразу ж звернутися за медичною допомогою. На прийомі у лікаря слід описати всі виниклі побічні ефекти максимально точно, згадавши при цьому дозування ліків та тривалість лікування. Ігнорувати побічні ефекти ні в якому разі не можна, так як здоров’я хворого може істотно погіршитися.

Передозування

У деяких випадках пацієнти, не дочекавшись потрібного терапевтичного ефекту препарату, починають самостійно збільшувати його дозування. Це категорично заборонено, оскільки в переважних випадках у пацієнтів проявляються такі небезпечні симптоми передозування, як:

 • Нестерпний головний біль, який важко усунути болезаспокійливими;
 • Часта блювота з нудотою;
 • Виникнення судомних нападів.

Ціна Бетагістину

Бетагістин відноситься до недорогих лікарських препаратів серед інших засобів, які застосовуються при аналогічних проблемах зі здоров’ям. Його ціна є відносно невисокою, що є вагомою перевагою ліків.
Потрібно сказати, що придбати Бетагістин в аптеці без надання рецепта від лікаря практично неможливо. При необхідності можна звернути увагу на безрецептурні аналоги ліків.

Аналоги Бетагістину

Бетагістин має чимало аналогів, за допомогою яких при необхідності можна замінити оригінальний препарат. Придбання аналога має попередньо обговорюватися з лікарем, оскільки препарати з одним терапевтичним ефектом можуть володіти різними властивостями та протипоказаннями. Не менш корисним буде вивчити й інструкцію по застосуванню того чи іншого аналога.

Бетагістину можна замінити наступними засобами:

 • Авертід. Показаний для лікування синдрому Меньєра, а також симптоматичної терапії вестибулярних порушень.
 • Авіомарін. Як правило, цей медикаментозний препарат призначають для лікування та профілактики нудоти й блювоти, які виникають при морській хворобі. Крім того, ідентичні симптоми можуть виникати й при повітряній хворобі, процедурі променевої терапії та синдромі Меньєра. Авіомарін також показаний  для усунення нудоти, блювоти й запаморочення при інших порушеннях в організмі лабіринтового характеру.
 • Бетагіс. Цей лікарський препарат здатний усувати запаморочення, будь-якого походження. Виникнення запаморочень може спостерігатися при атеросклерозі судин головного мозку, психотичних порушеннях, ЧМТ, операції хірургічного характеру та ін. Незамінний засіб симптоматичного лікування хвороби та синдрому Меньєра.
 • Вазосерк. Призначається для усунення вестибулярного запаморочення, а також таких симптомів синдрому Меньєра, як нудота та блювота, поступова втрата слуху ти виникнення періодичного дзвону у вухах.
 • Драмина. Представлений замінник Бетагістину має досить привабливу вартість та відрізняється високою ефективністю під час лікування. Його призначають при кінетозах (мова йде про морські та повітряні хвороби), для усунення порушень лабіринтового та вестибулярного характеру. Слід зазначити, що Драмин не призначається при запамороченнях, які були викликані протипухлинною терапією.
 • Стугерон. Медикамент призначається при порушеннях мозкового кровообігу, а саме – для усунення всіх його симптомів. Нерідко його застосовують при явних порушеннях рівноваги, а також для профілактичних заходів такої неприємності, як хвороба руху.
 • Циннаризин. Призначається безпосередньо для усунення лабіринтових, а також вестибулярних розладів. Циннаризин часто застосовують при лікуванні тих вестибулярних порушень, які виникли в результаті хвороби судин.
 • Бетасерк. Один з кращих замінників Бетагістину, який має практично ідентичні оригіналу показання та протипоказання. Що вибрати для лікування Бетагістин або Бетасерк рекомендується вивчити всю інформацію, що стосується використання ліків, а також відвідати медичний заклад.

Всі вищевказані замінники Бетагістину мають схожі показання до застосування – запаморочення, порушення безпосередньо в роботі вестибулярного апарату, нудота й блювота в результаті кінетозів та ін. Якщо говорити про протипоказання до застосування цих засобів, то вони можуть бути різними, оскільки в складі ліків присутні різні активні та допоміжні речовини. Крім усього іншого, ліки, зазначені вище, знаходяться в різних цінових категоріях, про що також слід пам’ятати під час підбору аналога.


Увага!

Використання Бетагістин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.