Біфідумбактерин

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Пробіотики і пребіотики

Класифікація: A07FA

Міжнародна назва: Bifidumbacterin

Діюча речовина: Біфідобактерії біфідум

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Про користь біфідобактерій для організму людини ми дізнаємося з самого раннього дитинства. Вони мають ряд унікальних функцій, серед яких вітаміноутворюча, імуномодулююча, антагоністична стосовно патогенних мікроорганізмів.

Здоровій людині для підтримки мікрофлори кишківника на належному рівні досить регулярно вживати кисломолочні продукти, збагачені різного виду бактеріями. Але наслідком безлічі хвороб та методів їх лікування стає порушення бактеріального балансу. З метою його усунення ще півстоліття тому був розроблений біфідумбактерин, який надає лікувально-профілактичну дію на організм.

Інструкція до препарату Біфідумбактерин

Основними показаннями до прийому Біфідумбактерину стають: дисбактеріози, пов’язані з вживанням антибіотиків, тривалий прийом нестероїдних протизапальних засобів, променевої дії та хіміотерапії під час лікування злоякісних пухлин, гострих інфекційних хвороб шлунково-кишкового тракту, деякі хронічні захворювання, алергії, а також у комплексній терапії лікування деяких гінекологічних захворювань. У дітей в комплексній терапії за допомогою Біфідумбактерину лікують пневмонії, гнійні процеси в організмі, анемії, гіпотрофію, рахіт. З профілактичною метою його призначають дітям з ослабленим імунітетом, рано переведених на штучне вигодовування.

Протипоказань до прийому препарату практично не існує. У вкрай рідкісних випадках організм людини може видавати індивідуальну гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, але подібні випадки практично не фіксуються. Побічних ефектів від застосування Біфідумбактерину під час численних досліджень не виявлено.

Препарат слабо взаємодіє з більшістю інших лікарських засобів. Доведено тільки посилення дії препарату при одночасному використанні з вітамінними комплексами, особливо що містять в собі вітаміни групи В. Будь-які антибіотики знижують ефективність Біфідумбактерину, тому приймати лікарський засіб слід не тільки під час курсу лікування антибіотиками, але й протягом деякого часу після його завершення.

Лікувальне та профілактичне дозування

При необхідності проведення профілактичних заходів різних кишкових захворювань Біфідумбактерин призначають по 2 пакетика 1-2 рази на день дорослим та дітям, починаючи з 3-х річного віку; дітям з 6 місяців до 3 років – по 1 пакету 1-2 рази на день; немовлятам до 6 місяців – по 1 пакету 1 раз на день.

При лікуванні дисбактеріозу дозування зростають до 2 пакетів 3 або 4 рази на день дорослим та дітям зі шкільного віку; до 1 пакету 3-5 разів на день для дошкільнят та дітей з 6 місяців; до 1 пакету 2-3 рази на день для немовлят. Тривалість лікування може досягати місяця, після чого робиться перерва на кілька тижнів. Після перерви курс можна повторити.

Допускається розведення препарату у звичайній воді, але її температура, як й температура іншої рідкої їжі, не повинна перевищувати 40 градусів, оскільки у цьому випадку бактерії загинуть, не досягнувши кишківника. Підготовлений препарат слід вживати відразу ж, зберігати його протягом будь-якого часу не допускається.

Серед запобіжних заходів виділяється лактазна недостатність у пацієнтів. При її наявності курс лікування необхідно скорегувати та здійснювати під наглядом фахівців.

Детальніше дізнатися про те, як приймати Біфідумбактерин, щоб досягти максимального ефекту його впливу на організм можна у фахівця, який призначає препарат або з інструкції, представленій в кожній упаковці.

Особливості Біфідумбактерину форте

Класичний Біфідумбактерин форте випускається у вигляді капсул упаковками по 10, 18 та 30 штук, порошку для розведення по 10 та 30 штук у коробці. Обидві форми рекомендується приймати з прийомом їжі, але допускається й окреме вживання. Препарат є мікробною масою живих бактерій, сорбірованний на активованому вугіллі. Ці бактерії є прекрасними антагоністами до таких патогенів як шигела, сальмонела, золотистий стафілокок.

Вплив на організм обумовлено здатністю Біфідобактерій акумулювати сторонні токсичні речовини та відновлювати звичайну мікрофлору кишківника. Крім цього, лікарський засіб сприяє поліпшенню слизових оболонок, синтезу життєво необхідних вітамінів та амінокислот, ніж підвищують загальний імунітет організму.

Біфідумбактерин можна приймати не тільки дорослим, але й новонародженим дітям, у тому числі недоношеним. За допомогою препарату проводиться лікування та профілактика різних дисбактериозів, гострих кишкових інфекцій та сезонних вірусних захворювань. В інструкції до лікарського засобу чітко позначено як розводити та вживати препарат для досягнення максимальної ефективності.

Порошок змішують з кисломолочним продуктом або будь-якою рідкою їжею. Для немовлят з цією метою можна використовувати материнське молоко або перший прикорм. Дозування препарату та тривалість курсу визначається початковим захворюванням.

Біфідумбактерин у свічках

Як вже зазначалося раніше, деякі фармацевтичні компанії виготовляють препарат Біфідумбактерин у вигляді супозиторіїв, які можна використовувати ректально або вагінально. До їх складу входить біомаса біфідобактерій біфідум у вигляді ліофілізованої субстанції, що містить у собі живі мікроорганізми. В якості додаткових компонентів можуть використовуватися сахароза, желатин, кондитерський жир, лактоза, парафін та емульгатор. Свічки мають бежевий конус, що володіє специфічним ароматом жиру.

Супозиторії призначають при лікуванні дисбактеріозів кишківника різної етіології, а також в комплексній терапії лікування запалень усередині піхви. Ректально свічки призначають дорослим та дітям починаючи з дошкільного віку при лікуванні хронічних колітів, що приводить до розвитку патологічних процесів в дистальних відділах кишківника, а також в якості доліковування гострих кишкових інфекцій, коли курс антибіотиків вже завершено.

Вагінально застосування супозиторіїв дозволяється тільки відносно дорослих. Показаннями до їх призначення є:

  • неспецифічні кольпіти, крім тих, які викликані специфічними інфекціями типу гонококка або трихомонади;
  • дисбіози піхви, бактеріальні вагінози у складі комплексної терапії з іншими лікарськими засобами;
  • розвиток запальних процесів піхви на тлі прийому антибіотиків;
  • гормонозалежні кольпіти;
  • в період підготовки до планових гінекологічних хірургічних втручань;
  • для підготовки до розродження жінок, які перебувають у групі ризику по розвитку запальних захворювань;
  • в комплексній терапії лікування захворювань, що передаються статевим шляхом, різних урогенітальних інфекцій.

У деяких особливо складних ситуаціях лікар може призначити одночасне застосування свічок та пероральних форм Біфідумбактерину. Наявність вагітності або годування груддю не є протипоказанням до такого роду лікування.

Як правильно використовувати супозиторії

Для лікування кишкових захворювань супозиторії використовуються тричі на день ректально з дозуванням в 1-2 свічки. При цьому потрібно додатковий прийом пероральних форм, для відновлення мікрофлори у всіх відділах кишківника. В середньому курс лікування становить 10 днів, але за рекомендацією лікаря він може бути збільшений до місяця.

Для лікування гінекологічних хвороб лікарський засіб призначається вагінально у дозі по 1 свічці двічі на добу протягом тижня або двох. При цьому жінці необхідно подбати про додаткові засоби гігієни, оскільки препарат досить швидко приймає текучу форму.

Для підготовки до пологів призначають по 1 супозиторії 1 або 2 рази на день на срок до 10 днів. При цьому проводиться додатковий контроль відновлення нормальної мікрофлори та зникнення неприємних симптомів. Таке ж дозування використовується перед підготовкою до планових хірургічних втручань.

Якщо біфідумбактерин використовується з метою відновлення мікрофлори піхви після тривалого курсу антибіотиків, супозиторії вводяться двічі на день протягом 10 днів, після чого робиться перерва на кілька місяців. Після цього курс можна повторити знову. Така ж схема визначається при лікуванні антибактеріальними, противірусними препаратами. При цьому одночасне поєднання Біфідумбактерину, протимікробних та противірусних засобів не здатна завдати шкоди організму.

Серед особливих вказівок виділяється, що супозиторії можна використовувати, якщо відзначається зміна їх зовнішнього вигляду, запаху або при деформації. Ці ознаки можуть говорити про неналежні умови зберігання лікарського засобу.

При правильному зберіганні та вживанні Біфідумбактерину він здатний надати неоціненну допомогу організму. Безумовними перевагами препарату є різноманітні форми випуску за доступною ціною. Незважаючи на те, що до складу лікарського засобу входить тільки один вид бактерій, їх дії виявляється досить для ефективного відновлення нормальної мікрофлори, знищення патогенних мікроорганізмів без зайвого стороннього втручання. По суті, лікарський засіб стимулює власні сили організму на боротьбу з наслідками розвитку патогенних мікроорганізмів, надаючи йому відчутну підтримку, але не надто агресивно.

Важливо проходити повний курс лікування Біфідумбактерином, але не завершити його відразу після усунення негативних симптомів або після закінчення прийому антибіотиків та протимікробних препаратів. В іншому випадку ослаблений організм отримає недостатнню кількість підтримуючої терапії та відновлюватися буде значно довше.

Відгуки про препарат з боку лікарів та пацієнтів практично завжди бувають позитивними, але не варто забувати про індивідуальні особливості кожного організму. Може трапитися, що саме вашому кишківнику дії одного виду бактерій буде недостатньо та симптоми тривалий час не будуть пропадати. В цьому випадку рекомендується звернутися до фахівця, який призначив лікування Біфідумбактерином, за додатковою консультацією. Можливо доведеться додати в комплексну терапію ще якусь речовину або скорегувати дієту.

Вживання Біфідумбактерину без попередньої консультації з лікарем можливо, оскільки препарат не має протипоказань та побічних ефектів, але в цьому випадку вся відповідальність за реакцію організму лягає на ваші плечі. Рекомендується обговорити початок прийому препарату, а також дозування та тривалість курсу з професіоналом для досягнення найкращого результату. Точно також варто себе вести по відношенню до аналогів Біфідумбактерину. Це дозволить заощадити кошти та скоротити час лікування або профілактичні роботи.

Ціна на препарат Біфідумбактерин

Ціна на Біфідумбактерин багато в чому залежить від величини упаковки, форми випуску речовини, виробника. Безпосередньо Біфідумбактерин форте виготовляється російською компанією Партнер у вигляді капсул та порошків. Він вважається середнім по ціні на тлі інших препаратів, що містять у собі біфідобактерії. В аптеках можна знайти як варіанти з вартістю нижче, ніж у цього лікарського засобу, так й більш дорогі.

Найвигідніше купувати Біфідумбактерин у пакетиках, але прийом такої форми ускладнюється поза домом, оскільки потрібно приготувати теплу воду, в якій розчиняються бактерії. Набагато зручніше в цьому відношенні капсули, які досить запити невеликою кількістю рідини. Але й ціна цієї форми випуску трохи вище. Для новонароджених дітей передбачений випуск Біфідумбактерину у рідкій формі, а для дітей з 3-х років – у вигляді супозиторіїв, хоча багато мам віддають перевагу сухому Біфідумбактерину в ампулах або пакетиках, який розводять в молоці. Так чи інакше, супозиторії та рідка форма теж доступні за ціною та є не менш ефективними.

Аналоги Біфідумбактерину зазвичай перевершують його за ціною. До них відносяться пробіфор, біфідум БАГ у флаконах, флорин форте, лінекс, ацилакт. Деякі з перерахованих препаратів крім біфідобактерій містять у собі лактобактерії.

Купуючи Біфідумбактерин форте або його аналоги в аптечних пунктах потрібно вирішити, яка форма буде найзручнішою конкретно для вас, у яких умовах доведеться приймати препарат та яка основна мета лікування. Для відновлення мікрофлори піхви підійдуть супозиторії або таблетки, для поїздок, відряджень, відпустки – рідкі форми, для домашнього вжитку – порошок.


Увага!

Використання Біфідумбактерин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.