Бронхолітин

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05DB20

Міжнародна назва: Broncholytin

Діюча речовина: Глауцин, Ефедрин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Осінні дні, коли частенько на вулиці мрячить дощ й дме холодний вітер, змушують батьків не в жарт занепокоїтися. Різновікові діти йдуть в школу та садок, а значить, вони почнуть хворіти, оскільки до всього приєднуються й сезонні застуди. Для знаходження допоміжного засобу від кашлю при грипі та застуді доведеться перебрати чимало інформації, так як лікар не завжди може порадити якісні ліки. Бронхолітин – це  протикашльовий сироп, ефективний в усуненні сухого кашлю при усіляких хворобах. Свідоме відкашлювання стає стовідсотковою причиною не застосовувати цей засіб, так як це небезпечно. Перед контрольованим застосуванням засобу варто подивитися, які складові є в сироповому засобі, а також які протипоказання до застосування він має.

Інструкція по застосуванню бронхолітину та показання

Сироп має головне медпризначення – усувати невідхаркуючий безнадійний кашель. Він використовується в збірному лікуванні таких захворювань системи дихання, як:

  • Бронхітного стану (гострі й хронічні);
  • Трахеобронхіти;
  • Бронх. астма;
  • Пневмонії різної течії;
  • Бронхоектази.

Разом з ефедриновмісними медзасоби зазвичай призначають різні таблетки від супутніх симптомів, характерних застуді. Сироп застосовують виключно після їжі всередину. Якщо лікар-фахівець не призначив іншої схеми лікування, то Бронхолітин застосовують в такому дозуванні:

  • Дорослі, а також діти, які досягли десятирічного віку, приймають сироп 3-4 рази на добу по 10 мл;
  • Діти від 5 до 10 років зазвичай п’ють 5 мл сиропу 3 рази на добу;
  • Дітям 3-5 років – 5 мл заздалегідь розведеного в 10 мл холодної кип’яченої води препарату 3 рази на добу.

Незалежно від конкретного віку хворіючого пацієнта курс прийому сиропного засобу становить не більше 5-7 днів, про що чорним по білому написано в інструкції по застосуванню. Продовження фіксованого курсу загрожує проблемними серцевими хворобами.

Bronholitin може застосовуватися для схуднення, так як особливий склад робить його неприрівняним до інших засобів жироспалювачів. Завдяки цій властивості ефедрину, який присутній в складі муколітиків, сироп Бронхолітин активно використовується й в спорті, так як допомагає спортивним людям виділити рельєфність м’язів шляхом спалювання зайвих жирів.

Склад протикашлевого бронхолітину

Як було заявлено раніше, в складі засобу обов’язково присутній ефедрин, що виконує роль найактивнішого компонента. Іншою діючою речовиною в сиропі є глауцина гідробромід. Також в ньому обов’язково є 96-відсотковий спирт, очищена вода, базилікове масло, кислота лимонна, Е 218, сахароза, Е 216, полісорбат 80, метилпарагідроскібензоат.

Ефедрин сьогодні є забороненою в чистому вигляді речовиною, а в деяких джерелах сказано, що це – наркотик. Справа в тому, що він забезпечує психічну стимуляцію та надає інші дії, серед яких – придушення апетиту, жироспалення, прискорення обміну речовин. Саме останні ефекти сприяють тому, що з бронхолітину люди роблять засіб для позбавлення від непотрібного жиру. Один з головних питань спортсменів й тих, що худнуть особистостей – як витягти ефедрин з сиропного засобу? Це дуже складний насправді хімічний процес, який вимагає багатьох умінь та навичок.

Отримання ефедрину (алкалоїду за хім. складом) відбувається з ефедрових рослин. У великих дозах речовина має високу психоактивність та ядовитістью, однак, в бронхолітині міститься занадто мала його кількісті, щоб принести шкоду здоров’ю. Для покупки деяких засобів з ефедрином вимагають рецепт.

Які особливості застосування має препарат?

Після випивання сиропу він потрапляє в шлункову порожнину, де дуже швидко резорбується з нього, потрапляючи в кров. Уже менше, ніж через півтори години його концентрація в крові стає максимальною. Так само швидкісно й наступає терапевтичний ефект.

З тієї причини, що Бронхолітин через ефедрин в його складі стимулює ЦНС його не варто приймати пізніше 4 години вечора, а особливо тим людям, які схильні до безсонних станів.

З особливою обережністю цей препарат варто застосовувати тим особам, які схильні до медикаментозної залежності. Це загрожує звиканням до утворення сиропу бронхолітину.

При недостатності вираженості медичного ефекта на пацієнта по закінченню одного повноцінного терапевтичного курсу, а особливо при збільшенні симптомів сироп відставляють убік, припиняючи його застосування зовсім. Звернення до лікаря в такому випадку обов’язкове, що потрібно для якнайшвидшого встановлення нової терапії.

Застосовуючи симпатомиметики, зрідка пацієнти зі слабкостями в роботі серцево-судинної системи спостерігають деякі ефекти. Можливе виникнення ішемії міокарда, чому сприяє бета-агоніст, як ефедрин гідрохлориду. Сердечникам варто вкрай уважно стежити за станом свого здоров’я, якщо вони застосовують Бронхолітин й негайно дзвонити в швидку при появі задишки, болів у грудях, а також ознак аритмії та високого тиску.

Препарати, що містять глауцина гідробромід, небезпечні під час застосування при відхаркувальному кашлі, оскільки бронхіальний слиз може затримуватися й викликати обтурацію бронхів. Пацієнти, схильні до лабільного артеріального тиску, повинні приймати препарат з максимальною обережністю, оскільки тут є ризик появи колапсу. Він може бути викликаний симпатолічним ефектом глауцина.

У складі ефедриновмісних ліків є сахароза, яка може негативно вплинути на стан зубів. Крім того, через це компонент сиропового засобу не варто застосовувати особам, які мають підтверджену непереносимість деяких видів цукрів.

Також в сиропі міститься 96-відсотковий етанол. Це являє неабияку небезпеку для тих пацієнтів, які страждають від печінкових хвороб, алкоголізму, епілепсії й найсерйозніших мозкових хвороб.

Деякі компоненти, а саме – метил та пропілпарагідроксибензоат, здатні на викликання алергічних проявів різної інтенсивності. Вони можуть бути як гарячими, так й уповільненими.

Бронхолітин має й протипоказання прийому стану організму:

  • Першотриместровая вагітність, лактація;
  • Тиреотоксикоз;
  • Глаукома;
  • Безсонний стан;
  • Гіпертрофія простати;
  • ІХС;
  • Феохромоцитома;
  • Серцеві хвороби;
  • Високий тиск;
  • Чуттєвість до компонентів, які проявляється різноплановими алергічними реакціями.

Жінки, які перебувають на другому-третьому триместрі дев’ятимісячної вагітності, можуть застосовувати сироп Bronholitin тоді, коли без нього критично не обійтися. Однак при найменшій можливості обійти його стороною слід зробити це. Даних про вплив компонентів сиропу на плід недостатньо, тому ймовірність шкоди (першо- чи другорядного) завжди присутня.

Яка у бронхолітина ціна?

Bronholitin – цей  засіб у вигляді сиропу від кашлю, який випускається відомою болгарською фармкомпанією. Його вартість є цілком привабливою, хоч вона й не низька. Незважаючи на присутність у складі засобу ефедрину – заборонененої в багатьох країнах речовини (для створення анаболеподібного засобу), його можна купити й без рецепта. Нічого страшного в ньому немає, так як ефедрин багато років бореться з бронх. астмою.

Все частіше люди цікавляться – як купити муколітичний препарат у віртуальній аптеці? Це робиться дуже легко: для початку потрібно знайти відповідальну аптеку онлайн, потім вибрати в ній потрібний медичний засіб, замовити його у відповідній формі. Далі ліки доставляється споживачеві в завчасно обумовлене місце й оплачується.

Чи є у бронхолітину аналоги?

Іноді придбання бронхолітину в аптеці стає тим ще завданням – то препарат відсутній в аптеці, то без рецепта не дають (трапляються й такі ситуації). Щоб почати терапевтичний курс без зволікань, підбирається хороший аналог препарату. Інформацію про замінники бронхолітину краще запитувати в інтернеті, там же можна й почитати відгуки (наскільки допомагають ліки, які побічні ефекти та ін.). Даний препарат має деякий список аналогів:

  • Бронітусен Врамед. Як й оригінальний засіб, випускається в Болгарії в  формі сиропу. У складі якого полікомпонентний препарат, він має мало відмінностей з оригіналом.
  • Бронхітусен розширює бронхи й за кілька днів призводить до цілковитого усунення кашльового симптому. Його не можна застосовувати сердечникам, хворим на цукровий діабет та інших серйозних хворобах внутрішніх органів, дітям до триріччя й вагітним.
  • Бронхотон. Лікарська форма, склад, терапевтична дія – все ідентично оригіналу. Його не можна пити при високому тиску (особливо з вираженими його стрибками), при ІХС, атеросклерозі, епілепсії, алкоголізмі, вагітним та пацієнтам до повноліття.
  • Коделак Нео. Більш дорогий замінник бронхолітину російського виробництва на основі бутамірату. Протикашльовий препарат центральної дії допомагає відкашляти мокротиння, знімає запалення в дихальній системі, а також володіє бронхолітичним ефектом. Коделак призначають при бронхітах, астмі, коклюші та кашлі іншого походження. Побічні ефекти засобу є рідкісними й несуттєвими – запаморочення та нудота.
  • Омнітус. Сербський сироп на основі молекули бутамірату, тобто, є однокомпонентним. Лікує основну частину сухого кашлю в результаті різних хвороб.
  • Синекод. Має вищу вартість, в порівнянні з ефедриновим бронхолітином. Активна речовина, що забезпечує вивільнення мокротиння – бутамірат.
  • Рапітус. Усуває сухий непродуктивний кашель при усіляких ЛОР-захворюваннях та хворобах дихальної системи, в тому числі й при пухлині в легенях.

Ідентичні показання мають й інші замінники бронхолітину – Прівітус, Панатус форте, Пакселадин, Лібексін, Левопронт, Глаувент.

Описуємий медичний препарт також випускається й в формі таблеток – Бронхолітин таб. Вони мають невисоку вартість, а призначаються переважно для дорослих пацієнтів, оскільки часто виявляються більш зручними в застосуванні, ніж сироп. Проте, дозволені ці таблетки дітям від чотирьох років.


Увага!

Використання Бронхолітин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.