Целебрекс

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: M01AH01

Міжнародна назва: Celecoxib

Діюча речовина: Целекоксіб

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Хвороби які руйнують сустави, в наші дні не рідкість і одна з найбільш разповсюдженних – ревматоїдний артрит. За загальнозібраними статистичними даними з’ясовується, що від нього страждає кожна сота людина на планеті. Хвороба може приголомшити своєю присутністю в будь-якому віці, однак, найбільш часто це відбувається після досягнення тридцятиріччя. Жінки отримують такий діагноз близько п’яти разів частіше. Найбільш імовірною причиною несподіваного запалення суглобових відділів є імунний збій. Атаковані суглоби починають стрімким чином руйнуватися та запалюватися. Для гальмування таких процесів використовують такий антизапальний та антиревматоїдний препарат, як Целебрекс. Він належить до групи коксибів та відзначається граничною ефективністю. Разом з цим має найширший список протипоказань, про що кожна людина повинна почути від свого фахівця перед лікуванням.

Інструкція по застосуванню Целебрексу ® та правила його прийому

Застосування описуваного препарату не повинно бути самовільним – лікування призначає лікар. Крім того, потенційний медпрепарат повинен бути вивченим буквально з усіх боків, а особливо – на предмет протипоказань та небезпечних явищ. Краще всю необхідну інформацію дізнатися у провідного лікаря, максимально законспектувати важливі моменти. Якщо іншого виду лікування хвороби в конкретній ситуації не існує, то далі приймається відповідальне рішення про призначення саме Целебрексу ®.

Для мінімізації поганих наслідків призначається максимально низька ефективна доза засобу, яку хвора людина приймає настільки короткий час, наскільки це можливо. Все вирішується по ситуації, а при виявленні патологічних явищ багатоденна терапія не проходить без лікарського нагляду.

Капсули приймаються, незважаючи на прийом їжі, так як неефективність медичного засобу малоймовірна. При різних хворобливих станах призначається й різна схема лікування:

 • При остеоартриті пацієнт приймає зазвичай 200 мг засобу на добу. Це може бути один або два прийоми через ідентичні тимчасові проміжки.
 • Ревматоїдний артрит. Тут доза може варіюватися від ста до двох сотень мілліграмів 2 рази на добу.
 • Анкілозуючий сподиліт. Добова доза медпрепарату становить 200 мг один або два рази на день. При шеститижневій терапії вже повинні бути поліпшення, але якщо вони відсутні, то добове дозування множиться на два й відповідає 400 мг. Якщо шеститижнева терапія в підвищеній дозі також не увінчалася успіхом, то терапію відміняють, так як ефекту, швидше за все, вже не буде зовсім.
 • При гострих больових відчуттях нестерпного типу, а також болях при первинній дисменорії випивають 400 мг засобу на добу. Триваюча біль на наступний день й так далі вимагає прийому 200 мг Целебрексу ® 2 рази на день.

Використання протиревматичного Целебрексу ® має пристойно-широкий список ліків, з якими він має особливу взаємодію. Це не можна випускати з уваги, так як негативні наслідки в багатьох ситуаціях будуть неминучими.

Екскреція целекоксибу, що виконує головну роль в препараті, відбувається в переважних ступенях шляхом печінкового метаболізму. І тільки незначна його частина, складова три відсотки, виводиться разом із сечею та калом.

Антизапальний Celebrex призначають дітям від 2 років та / або масою тіла не менше 10 кг. У юних пацієнтів все частіше став зустрічатися ювенільний ревматоїдний артрит, де коксиби й застосовують. За отриманими даними можна дізнатися, що при ураженні одного або декількох суглобів після початку лікування Целебрексом спостерігаються цілком позитивні зміни у дітей. Пацієнтам з масою тіла від 12 до 25 кг призначають по 50 мг засобу два рази на добу. При масі тіла від 25 кг дозування зростає вдвічі.

Було з’ясовано, що расова приналежність також має деяке значення в появі  хвороб що руйнують сустави. Представникам негроїдної раси Целебрекс призначають на 40% частіше, якщо порівнювати з європейцями.

Целебрекс у вигляді таблеток

Внутрішнє прийняття  таблетки має такий склад: 100 або 200 мг активкомпонента у вигляді целекокіба. В капсулах, у вигляді яких проводиться цей коксибіт, містяться такі допоміжні компоненти, як натріюлаурилсульфат, моногідрат лактози, Е 171, шелак, концентрат аміаку, етанол, ПГ (пропіленгліколь), Е 172 та ін. При проблемах з перенесенням одного або декількох компонентів від лікування варто відмовитися.

Насправді Celebrex проводиться виключно у вигляді капсул, а таблетками його називають помилково. Досліджуючи численні аптечні-ресурси в інтернеті, можна впевнитися в цьому факті шляхом проглядання відповідних фото. На них зображена пачка з ліками, на якій написано, що вони випускається в капсулах.

Протипоказання

Повноцінною причиною відмовитися від Целебрексу ® є наявність у пацієнта протипоказань до його застосування. Зневажати цим пунктом тут недоречно, тому що від проблем зі здоров’ям після застосування НПЗП при наявності протипоказань ніхто не застрахований. Протипоказаннями до Целебрексу ® вважаються такі явища:

 • Наявність схильності до алергій, особливо, якщо бронхіальна астма, кропив’янка та інші алергічні реакції виникали на тлі прийому інших нестероїдних протизапальних засобів.
 • Напередодні проведена операція аорткороарного шунтування.
 • Гостра виразка.
 • Метрорагія в шлунково-кишковому тракті (т. Е. Гострі кровотечі та схильність до них).
 • Кишкові запалення.
 • Вагітність та лактація.
 • Важка ниркова / печінкова недостатність.
 • ЦБВ захворювання, ішемічна хвороба серця, захворювання периферичних артерій.
 • Вік до 2 років (в деяких джерелах – до 18)

Опис та ціна Целебрексу ®

При перших симптомах ревматоїдних проявів слід здати всі потрібні аналізи – затягувати з такими хворобливими станами не можна. Недбале ставлення до свого здоров’я нікому на користь не йде – в цьому випадку відсутність лікарського втручання викличе тільки подальше прогресування хвороби.

Прочитавши назву препарату, можна швидкоплинно припустити, що він розроблений для нормалізації мозкового кровообігу, але це зовсім не так. Для отримання широкопредставленої інформації про засіб рекомендується переглянути або навіть законспектувати його опис. Дія Целебрексу ® (Celebrex), що є НПЗЗ, цілком спрямована на симптоматичне лікування проблем з суглобами – ревматоїдного артриту, анкілозуючого спондиліту та остеоартриту, що досягається завдяки потужному інгібованому синтезу простагландинів ін вітро. Тобто, медзасіб сприяє усуненню запальних вогнищевих точок в суглобах, а також знімає біль.

Завдяки простагландинам чуттєвість аферентних нервів значно підноситься, слідом за чим посилюється дія брадикинина. За рахунок інгібованій приналежності Целебрекс здатний на зниження простагландинового рівня в тканинах периферії.

Крім виліковній терапії  хвороб що руйнують сустави Целебрекс здатний на швидке усунення вкрай гострого болю виключно у дорослих. Також ліки мають статус відмінного засобу від первинної дисменорії, де також усуває сильні больові відчуття.

Вартість Целебрексу ® в аптеках різних міст приблизно однакова – відносно не висока та цілком доступна зараз. Якщо взяти до уваги інші засоби зі схожим терапефтичним ефектом, то він тішки виграє у них за вартістю, що є безсумнівним плюсом.

Перелік найбільш популярних аналогів Целебрексу ®

Незважаючи на відносно невисоку вартість Celebrex в аптеках, цей фармзасіб не всім є доступним. У подібних випадках пацієнти цікавляться, чи може цей нестероїдний-протизапальний засіб антиревматичної дії похвалитися наявністю можливих аналогів? Відповідь однозначно позитивна, так як при гострій необхідності Целебрекс замінюють:

Артоксібом. Крім симптоматичного лікування суглобових хвороб, він також усуває біль, медзасіб призначають для комплексного лікування аденоматозних кіл ректальних поліпів. Артоксіб здатний зменшувати їх кількість і величину, тим самим попереджаючи появу стрімко розвиваючогося ректального раку у людей, які страждають на сімейний аденоматозний поліпоз.
Бекстрем. Незамінний засіб при лікуванні ревматичних хвороботливих станів. Допомагає впоратися з болісними місячними.
Денебола. Усуває болі при остеоартриті та інших споріднених хворобах суглобів. Також Денебол добре знеболює при інших захворюваннях та проблемах – при невралгіях, хворобах ЛОР-системи, в стоматології, міалгії, люмбаго, корінцевому синдромі та ін.
Династатом. Він призначається в переважній більшості тим людям, які напередодні перенесли операцію, а саме – для зниження та видалення болю. Даний селективний інгібітор ЦОГ-2 призначається виключно спеціальними лікарями, які в курсі навіть самої найменшої погрішності в здоров’ї пацієнта.
Долорофом. Дуже добре допомагає при остеоартриті любої течії – гострого та хронічного. Також може використовуватися для знеболювання під час подагри, бурсітних проявів, люмбаго, тендинита та ін.

Існують й інші аналоги Целебрексу ® засоби – Ranselex, Revmoxib, Flogoxib, Exineff та ін. Самовільна заміна препарату суворо заборонена – все вирішує лікар.


Увага!

Використання Целебрекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.