Дексалгін

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики, Опорно-рухова система (апарат), Протизапальні засоби

Класифікація: M01AE17

Міжнародна назва: Dexalgin

Діюча речовина: Декскетопрофен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Біль часто застає зненацька, коли немає ні секундочки вільного часу, щоб відвідати лікаря для призначення адекватно-ефективних ліків. Для таких випадків в кишені сумочки або в аптечці має лежати та чекати «свого часу» ефективно-допомагаюче болезнижуюче. Хорошим засобом від слабо-вираженого та помірного болю є Дексалгін. Його п’ють, коли мучить різко-виникнувший зубний біль, коли біля кабінету стоматолога зібралася пристойна черга, а також при іншій помірно-виникнувшій болі (при м’язових больових синдромах, при болючих місячних та ін.).

Інструкція до дексалгіну та показання до його застосування

Цікавлячись, від чого допомагає Dexalgin, слід уважно подивитися на клінічно-терапевтичні показання до його застосування. Вони виглядають так:

  • Болі після операцій;
  • Хворобливості в результаті травм та забоїв, а також переломів;
  • Dexalgin усуває гостро-больові симптоми при печінкових / ниркових коліках;
  • Засіб нерідко входить в комплексне та симптоматичне лікування різних хвороб.
  • Усуває болі після м’язово-скелетних навантажень, полегшуючи при цьому стан, наприклад, після спортивно-тренувальних змагань;
  • Бореться з зубним болем, що відбувається в півгодинний період після прийому засобу;
  • Знижує надмірно-високу температуру тіла при простудно-грипозних станах, а також інших хворобах з жаром, якщо інші препарати не показали себе з належного боку.

Залежно від ситуації, можна застосовувати  ін’єкції Dexalgin або кругло-опуклі таблетки. Варто сказати, що миттєво-діючі ампули використовуються в стаціонарно-клінічних умовах, де спеціалізований медперсонал ставить хворому укол в ягід. м’яз. Якщо ж у пацієнта вдома є медсестра, то укол може поставити й вона, стежачи при цьому за станом хворого.

Інструкція по застосуванню болезнижувального Dexalgin виглядає наступним чином:

Коли показані уколи Дексалгіну?

Таблетки, у формі яких також виготовляється Dexalgin, використовувати не завжди обґрунтовано та зручно. Ін’єкції Дексалгіну показані в таких випадках:

  • Біль у спині / хребті, яка характеризується гостро-поточними нападами або змучує постійно;
  • Ниркові / печінкові коліки, коли купірування коляче-ріжучої болі повинно бути терміновим;
  • Болі післяопераційного типу;
  • Травми особливої ​​серйозності з вираженим больовим синдромом;
  • Інші види невщухаючих болів, коли таблетки недоречні.

Є така інформація, що Dexalgin – це наркотик, який викликає звикання / залежність. Але це частково можливо тільки при вживанні надмірно-завищених доз ліків, що також становить небезпеку для здоров’я людини. При цьому засіб не робить на організм будь-якої седативної дії, подібно лікам інших фарм. груп.

Дексалгін у вигляді таблеток

Ще однією обов’язковою формою випуску Dexalgin є таблетки по 25 мг активної речовини. Їх зручно пити при болісних менструаціях або, наприклад, зубного болю.

Таблетки, а також уколи Dexalgin мають ряд протипоказань, які повинні стояти у пацієнта перед очима в момент прийняття рішення про використання або невикористання засобу.

Дексалгін не можна приймати під час лікування іншими НПВ-засобами, а також під час загострень шлунково-кишкових хвороб, хвороби Крона, хрон.бронхіальной астмі та ін. Якщо у пацієнта хоч раз за все його життя виникали негативно-наслідкові реакції у відповідь на прийом НПВ-засобів, то йому варто забути про дексалгін як такого, адже ймовірне повторення колишніх раніше реакцій.

Особливості застосування та історія декскетопрофену

Як і всі НПВ-засоби, Дексалгін особливий тим, що вимагає непохитного шлункового здоров’я. Для уникнення побічних явищ, властивих НПВ-препаратів, краще, щоб хвороби  шлунково-кишкового тракту були необостренні.

Присутність хоча б однієї алергії, повинно викликати у людини підвищено-уважну обережність під час лікування.

Першовідкривачем декскетопрофену стала фірма Menarini (Keral). Речовина стало дозволеною до використання в 1998-2002 р.

Дексалгін – це російсько-зареєстрований засіб, патентом якого володіє Berlin-Chemie AG / Menarini group.

Якщо говорити про загальне відкриття НПВ-засобів, то це сталося в 1829 році. Анрі Леру, французький хімік-вчений, відкрив саліцилову кислоту з вербової кори, яку роками-століттями прикладали до чола при гарячково-жарових нездужаннях. Саліцин, що виник в результаті знахідки геніального Леру, аж до 1875 р використовувався в якості лікування лихоманки та болезнижуючого препарату.

Першим запатентованим НПВ-засобом став аспірин, який був знайдений Феліксом Хоффманом в 1900 році.

Опис препарату Дексалгін 25 та його ціна

Дексалгін – це НПВ-засіб, в основі якого використовується така речовина, як декскетопрофену трометамол. За короткий проміжок часу він забезпечує хворого потрібним болезнижуючим ефектом, усуває прогресивно-запальні процеси та знижує високу температури. Спеціально-проведені дослідження препарату показали, що терапевтично-знеболюючий ефект настає через 30 хвилин після прийняття засобу та триває не менше 4-6 годин. Тут все залежить від організму , дікскетопрофен вже може почати діяти і через 15 хвилин після застосування Dexalgin.

Ціна препарату, насамперед, залежить від форми його випуску (Dexalgin поставляється в аптеки відразу в декількох зручних формах). Але, в цілому, засіб не є захмарно-дорогим – його ціна середня. Придбати Dexalgin можна не тільки в звичайній аптеці, але і в інтернеті. При цьому деякі інтернет-аптечні ресурси пропонують своїм клієнтам знижки при ранньо-здійснюваному резервуванні товару, що багатьом тільки «на руку». Знижкові пропозиції ваблять, але “гачок” деяких нечесних бізнесвласників може бути небезпечним.

Чи є у Дексалгіну гідні аналоги?

Іноді потрібно підібрати дієвий аналог препарату Dexalgin, який можна було б також добре та надовго «поселити» в своїй домашній аптечці. Перед використанням цього болезнижуючого засобу, як й іншого НПЗЗ, варто детально та уважно вивчити інструкцію, склад, протипоказання та побічні ефекти, які можуть мати ліки. Для того щоб зменшити ці абсолютно-протипоказані явища, багато хто починає придивлятися до інших знеболюючих, які вирізняється меншою кількістю протипоказань. При цьому їх болезнижуючий ефект залишається на тому ж рівні.

Людина, не особливо розбирається в аналогах ліків, може просто звернути увагу на замінник Dexalgin за складом. Ще такі засоби називають синонімами ( «дженериками»). В уколах існує не так багато аналогів – це Депіофен та Кейвер. У цих засобах повністю збігається активна речовина, в ролі якогї виступає декскетопрофен. На такі деталі, як протипоказання, показання та особливості застосування особливо звертати увагу не варто, тобто, вони повністю збігаються з оригінальним засобом. Dexalgin має також й інші аналоги в уколах, які мають інші активні речовини, але також відносяться до НПЗП. Це стосується таких засобів:

  • Ібунорм;
  • Бофен;
  • Дексіфен.

Більша кількість замінників Дексалгіну випускається в таблетованій формі. Якщо говорити про склад ліків, то з дексалгіном збігаєтюся кілька варіантів знеболюючих – Rastel та Depiofen. Засоби досить дорогі, тому що вироблені зарубіжними фірмами.

Найбільш часто Dexalgin замінюють синтетичними блокаторами простагландинів, які знайомі практично кожному. Це стосується таких НПВ-засобів:

  • Кетанов, а також інші засоби на основі кеторолаку (Кеторол, Кетонал та ін);
  • Брустан;
  • Нурофен. Це також стосується й інших ібупрофен-містких препаратів – Ібунал, Ібупрофен, Ібунал;
  • Гофен;
  • Дексіфен;
  • Зотек;
  • Вімово;
  • Івалгін та багато інших ліків.

Місцево турбуючі больові відчуття нескладно втихомирити, наприклад, диклофенак-гелем.  Menovazin в якому є ментол, також впорається з місцево-турбуючим болем “на раз”, але він не належить до НПВ-препаратів. Всі вищеописані препарати позбавляють від болю, а також застосовуються для купірування гарячково-температурних станів. Ці НПВ-засоби випускаються у вигляді кругло-опуклих таблеток, які при необхідності можна розтерти в порошок. Не варто застосовувати Dexalgin, а також його аналоги, без лікарського схвалення, особливо при наявності хронічно-поточних хвороб, під час вагітності, лактації та в літньому віці.


Увага!

Використання Дексалгін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.