Дибазол

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: C04AX

Міжнародна назва: Dibazol

Діюча речовина: Бендазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Гіпертонія – це небезпечна хвороба, перш за все, своїми стрибками. При раптовому загостренні хвороби, також під час найнебезпечнішого спазму кровоносних судин варто приймати дуже термінові заходи – звичайно, викликати швидку. У стаціонарних умовах хворого «прокапали», використовуючи потрібний засіб і / або зроблять ін’єкцію, застосовуючи периферійний вазодилататор. Одним з таких засобів з колосальною користю є Дибазол (Dibazol) на основі бендазола. Однак застосування цього засобу має деякі обмеження й протипоказання, про які потрібно знати для уникнення від неприємностей.

Інструкція по застосуванню Дибазолу

Дибазол – це периферійний вазодилататор, який призначають внутрішньовенно / внутрішньом’язово / підшкірно. Його не можна використовувати дітям до 12 років. Купірування раптово-виявляються гіпертонічні кризи у віковій категорії від 12 років відбувається шляхом введення одним з вищевказаних способів 30-50 мг розчину шляхом введення голки шприца. Це відповідає 3-5 мл 1% розчину.

Якщо у пацієнта сильно підскочив артеріальний тиск, то препарат вводиться внутрішньом’язово в дозі 2-3 мл 2-3 рази на добу. Зазвичай курс лікування такої хвороби становить 8-14 днів, однак, іноді він може коливатися в одну або іншу сторону. Все залежить від тяжкості хвороби та стану імунітету хворого.

Дози периферійного дибазолу не повинні ні в якому разі підвищуватися вище покладеного, інакше є ризик зіткнутися з усіма наслідками що  їх виявляють, передозування: низький тиск / сонливість в будь-який час дня та ночі / жарові відчуття / головний біль слабкої інтенсивності / пітливість. Ці ознаки можуть бути й куди більш вираженими. Але в будь-якому випадку після відміни препарату проходять досить швидко. Отже, для позбавлення від цих неприємностей варто припинити прийом дибазолу та звернутися до лікаря. Якщо тиск у хворого впав занадто виражено, то в цьому випадку починається підконтрольна  трансфузійна терапія, а також призначаються ефективні сосудозвузуючі засоби, глікозиди серцеві. У найближчому майбутньому пацієнтові з макс. ретельністю проводять симптоматичну терапію.

З тієї причини, що розчин не можна використовувати до 12 років, в педіатрії широко застосовується порошок для дітей Дибазол. Його при цьому призначають від:

 • Кольок, що виникають у більшості міцних немовлят;
 • М’язова гіпотоня, яка трапляється внаслідок важких пологів;
 • При стресах та стомлюваності, а також інші проблеми.

Також цей порошкоподібний засіб призначають дітям від грипу – коли дитина часто піддається простудно-грипозних станів. Для цього дітям до 12 років призначають Дибазол в дозі 0, 001 грам раз на добу, коли починається загострення сезонних болячок.

Мами й тата цікавляться –  як давати дітям цей засіб від м’язової гіпотонії? Для усунення цієї хвороби варто придбати порошок, в складі якого є 0, 001 грам дибазола і 0, 25 грама глюкози. Порошок розбавляють невеликою кількістю води й дають дитині з ложечки 1-2 рази на день. Доза та тривалість лікування визначається педіатром, який бачить всю картину захворювання.

Таблетки призначені для внутрішнього прийому та протипоказані дітям до 12 років. Тривалість лікування, а також дозування препарату, залежить від виду й характеру захворювання. Призначається цей засіб лікарем.

Від чого призначають Дибазол сьогодні?

Dibazol є гіпотензивну засобом, яке володіє також здатністю стимулювати імунну систему й знімати спазми. Всі ці можливості препарату обумовлені блокуванням активності ферменту фосфодіестерази 4-го типу. Тому засіб призначається не тільки від тиску. Нижче вказано весь перелік показань щодо застосування дибазолу:

 • Допоміжне лікування в гіпертонічну кризу (discrimen hypertensive);
 • Терапія спазмів судин кінцівок (vascularium nervorum distentio artus)
 • при деяких захворюваннях, а також головного мозку (Vasa nervorum cerebralium);
 • Профілактика / лікування спазматичного стану гладких м’язів внутрішніх органів при таких хворобах, як холецистит, пілороспазм, холецистит, виразка, спастичний коліт (musculus cramping universa vitalia);
 • Лікування атеросклерозу, який влучив у артерії нижніх кінцівок (arteriarum ATHEROSCLEROSIS membrum inferius);
 • Швидко-термінове купірування жовчної / ниркової коліки (biliary torminibus / renum torminibus);
 • Терапія ознак периферії паралічу лицьового нерва, а також такого не поширеного, але небезпечного довічно-проявляються ускладненнями захворювання, як поліомієліт (facialis nervorum periphericorum / polio).

Застосування Dibazol має починатися тільки в тому випадку, якщо пацієнт повністю переконається у відсутності протипоказань до цього препарату. Вони виглядають так та є абсолютними:

 • Алергічні реакції, які раніше виникали на будь-який з компонентів препарату окремо або ж разом;
 • Судомний синдром, причому це стосується навіть тих епілептичних припадків при епілепсії (давньо-грецький – «схоплений, спійманий, захоплений»; латинський – epilepsia або caduca), які залишилися в далекому минулому пацієнта й д-з зняли беззаперечно;
 • Хронічний нефрит (латинський -brightism), що характеризується набряками і серйозними порушеннями з боку азотовидільної функції нирок;
 • Виразка шлунка / 12-палої кишки (gastrointestinal ulceris);
 • Цукровий діабет, незалежно від типу (diabete Mellitus);
 • Вагітність на будь-якому її терміні;
 • Знижений тонус м’язів і всі захворювання, які тільки пов’язані з цим явищем (minuatur musculus sono);
 • Значна серцева недостатність (gravi corde defectum).

Люди похилого віку повинні приймати Дибазол УФБ з обережністю, так як у людей після 65 років й в районі цього віку зазвичай сильно знижується серцевий викид. Також з обережністю варто застосовувати цей засіб й тим пацієнтам, які мають будь-які проблеми з роботою печінки або нирок. При грудному годуванні Dibazol застосовувати не варто, так як здатність препарату проникати у грудне молоко, а значить і впливає на здоров’я немовляти, не встановлена. Якщо стан молодої матері важкий та її здоров’я знаходиться у великій небезпеці, то їй рекомендується відмовитися на час лікування від годування малюка-грудничка, переводячи його на штучну суміш. При цьому варто щодня вигодовувати дитину кашкою, для чого використовують спеціально-підготовлене коров’яче молочко “дитяче”. Але це тільки в тому випадку, якщо дитина вже їсть таку їжу. Якщо є бажання годувати дитину після лікування, то молоко просто зціджується та виливається геть – так воно не пропаде і при повному виведенні дибазолу з організму лактацію можна легко відновити (якщо малюк знову захоче взяти груди).

При застосуванні Дибазолу у високих дозах можливі прояви побічних ефектів препарату – поява нудоти, явні зміни в ЕКГ, пітливість, запаморочення й приливи жару (по відчуттях).

Є така інформація, що Дибазол (бендазол) – це наркотик. При помірних дозах лпрепарат не робить наркотичної дії на організм. Більш докладно про таку характеристику бендазола необхідно розпитати свого лікаря, який й призначив його при тієї чи іншої хвороби.

Яка ціна Дибазолу в аптеках?

Перед тим, як придбати Dibazol, рекомендується дізнатися побільше інформації щодо його ціни. Справа в тому, що вартість цього засобу знаходиться за межами поняття «бюджетні ліки», тому про це варто дізнатися заздалегідь. Так у вас не буде сюрпризів в аптеці.

Про вартість дибазолу можна дізнатися онлайн – інтернет-аптеки вказують вартість препаратів, що вельми зручно. Таким способом можна дізнатися приблизно точну ціну засобу, не виходячи з дому. Потрібно сказати, що вартість Dibazol трохи вище середньої та залежить від точної лікарської форми.

Як підібрати аналог Дибазолу?

Через те, що Dibazol має ціну вище середньої багато пацієнтів відразу ж після його призначення намагаються підібрати більш дешевий його аналог. Це можна зробити і самому – переглянути список замінників препарату, але останнє слово повинен говорити все одно лікар. При виборі аналога цього препарату необхідно вивчити його протипоказання, так як вони можуть відрізнятися від оригіналу. Замість дибазолу можна звернути увагу на:

 • Vinoxin-MV (Віноксін-МВ);
 • Oхibral (Оксибрал);
 • Galidor (Галідор);
 • Dibenzimil (Дібензіміл);
 • Duzofarm (Дузофарм);
 • Enelbin (Енелбін);
 • Papazol (Папазол);
 • Papazol-LHFZ (Папазол-ЛХФЗ);
 • Andipal-Neo (Андипал-Нео);
 • Andipal-Forte (Андипал-Форте);
 • Andifen-IC (Андіфен-Айсі);
 • Andipal-Extra (Андипал-Екстра);
 • Cefavora (Цефавора);
 • Bendazol (Бендазол);
 • Dibazol-Vial (Дибазол-Виал);
 • Dibazol-UBF (Дибазол-УФБ);
 • Dibazol-Дарниця (Дибазол-Дарниця).

Ці препарати випускаються у вигляді таблеток, капсул, розчину та інших лікарських форм народними та закордон. компаніями. Найдешевшими замінниками препарату є такі варіанти засобів, як Папазол (Papazol) і Дибазол-Дарниця. Вартість інших аналогів відрізняється від середньої до високої.

Зазначені вище препарати створюються на основі вінкаміну (vinkamine) / бенціклан (benciclan) / феноксибензаміном (fenoxibenzamine) / бендазола (bendazol) / нафтидрофурилу (naftidrofurile). Крім активних, існують такі й допоміжні невід’ємні компоненти. При наявності у гострої хвороби пацієнта алергії на те чи інше чинне / додаткову речовину застосовувати  заборонено – вихід зобов’язаний бути іншим.


Увага!

Використання Дибазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.