Диспорт

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: M03AX01

Міжнародна назва: Dysport

Діюча речовина: Комплекс ботулінічний токсин типу А – гемаглютинін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Багато хвороб, що супроводжуються спастичними симптомами (в тому числі й у дітей від 2 років), сьогодні лікуються токсино-містким Диспортом. Адже паралітичні особливості багатьох хвороб практично завжди заважають повноцінному життю, а іноді й зовсім несуть для неї небезпеку. Крім того, він часто застосовується й від зморшок, які з’являються у всіх людей з віком. Лікування Диспортом має бути контрольованим лікарем, оскільки засіб має протипоказання та побічні ефекти.

Що таке Диспорт та де його застосовують?

Опис. Диспорт (Dysport) – це міорелаксант, який відрізняється периферичним принципом роботи. Більш детально про цю фармакологічну групу та ліки в загальному вам повідає сайт вікіпедія. Випускається у вигляді порошку, з якого готується розчин для ін’єкцій. Цей порошок є ліофілізованим – якщо на нього поглянути навіть неозброєним оком, то можна побачити, що він має повну однорідність без будь-яких окремих частинок. Коли в порошок-ліофізіат додається розчинник, то готовий препарат стає повністю прозорим та некольоровим.

Основним компонентом препарату є Комплекс ботулінічний токсин типу А – гемаглютинін (Clostridium botulinum type A toxin-haemagglutinin complex). Крім того, в якості невід’ємно-додаткових компонентів в ліках також є лактоза та розчин альбуміну (людського).

Ботулінічний токсин типу А безпечний для людського організму, він ефективний під час лікування спастичності верхніх кінцівок, а також багатьох інших проблем – це було доведено в ході численних досліджень. Вони проводилися на мишах, а далі – на групах пацієнтів з плацебо-лікуванням.

Показання до застосування. Застосування Dysport дуже широке в медичній галузі. Цей засіб застосовують при таких хворобах:
1. Фокальна спастичність – засіб застосовується для симптоматичного лікування (symptomatic curatio-est arx spasticity):

 • рук у дорослих пацієнтів (spasticity superioris partis);
 • ніг у дорослих пацієнтів, де також присутнє ураження гомілковостопного суглобу -зазвичай таке відбувається в результаті інсульту або пошкодження ГМ після травми (cum tarso iuncturam spasticity crus coram laesiones);
 • динамічна еквінусна деформація стопи у дітей від 2 років, які хворіють на ДЦП, де засіб застосовується виключно в спецустановах медичного спрямування (admodum liberorum deformitate pede equinus).

2. Усунення характерних симптомів таких хвороб у дорослих, як:

 • кривошия спастичного характеру (Symptomatic curatio spas- ticorum torticollis);
 • блефароспазм (nictitating vexatum nervorum distentio);
 • спазм геміфаціального типу (hemifacial-distentio).

3. Засіб допомагає зробити зморшки не такими явними на деякий час. Це стосується зморшок глабелярного характеру, які з’являються у вигляді вертикально-проявляємих смуг між бровами при зажмурюванні, насуплені та ін. Крім того, Dysport допомагає й при літерально-періорбітальних зморшках, які також в народі характеризуються, як «гусячі лапки» (treatment of nervus-globosis et periorbital area in oculis obscenam rugis arat).

4. Первинний гіпергідроз пахв у дорослих. Зазвичай Диспорт призначають тим людям, які не можуть впоратися з цим неприємним та заважаючим в житті явищем іншими способами, навіть дуже серйозними (Prima alarum trux habitare hyperthyroidism).

Протипоказання. Як й будь-який засіб, Dysport має свої протипоказання, що не дозволяють застосовувати його ні в якому разі. Отже, Диспорт протипоказаний при:

 • Міастенії тяжкого перебігу (myasthenia gravis-severus);
 • Синдром Ламберта-Ітона (Nazgul syndrome Agnus);
 • Аміотрофічно-бічному склерозі (amyotrophic lateralibus lumbos);
 • Наявності раніше зафіксованої чутливості до компонентів розчину (memoriae anima trahitur ante components);
 • Інфекційних ураженнях тих областей, в яких передбачається введення токсино-місткого розчину (infectio).

Жінки цікавляться – чи сумісний Dysport та вагітність? Будь-яка відповідь в даному випадку буде вкрай неоднозначною, оскільки даних про застосування засобу в цей період дуже обмежена кількість. Крім того, дослідження показали, що великі дози препарату високотоксичні для плода, а також не зовсім безпечні для здоров’я жінки. Доцільне застосування препарату буде лише в тому випадку, якщо майбутня мати має якийсь важкий стан, неочікує пологи та можливу шкоду для плода, у порівнянні зі ступенем тяжкості хвороби вагітної, другорядний. Але, в цілому, можна сказати, що при гострій необхідності не варто застосовувати Dysport під час вагітності, оскільки потім можуть бути серйозні наслідки у вигляді проблем зі здоров’ям малюка.

Застосування Диспорту пацієнтам з розладами м’язово-нервової передачі, а також тим людям, які не можуть нормально дихати або ковтати їжу під час його прийому, має бути обережним та під наглядом лікаря, оскільки можливі ускладнення. Або зовсім потрібно відмовитися від лікування в даному випадку, оскільки є підвищений ризик летального випадку в результаті зупинки дихання, пневмопатії та ін.

Інструкція по застосуванню

Введення Диспорту можуть здійснювати виключно високо-досвідчені фахівці, які попередньо пройшли не одну підготовку до цієї справи. Самому робити уколи категорично заборонено. Попередньо фахівець повинен відкрити центральну частину гумової пробки, яка є на ємності з ліофілізатом, а потім обробити її із застосуванням спирту. Далі для проколу центральної частини гумової пробки використовується шприц з голкою розміру 23 або 25. В якості розчинника препарату використовують 0,9% розчин натрію хлориду. Шляхом введення певних доз фізрозчину можна отримати наступні концентрації підсумкових ліків:

 • 0,6 мл – 500 МО
 • 1,5 мл – 200 МО
 • 3 мл – 100 МО

Кожна хвороба, а також кожен конкретний медичний випадок вимагає своєї концентрації токсино-місткого засобу, що в будь-якому випадку є специфічним. Один флакон призначений тільки для одноразового застосування відразу після розведення – ділити його на дві або більше частин не слід.

Дозування препарату залежить від ступеня тяжкості хвороби, а також ступеня спастичності м’язів, їх розташування та характеру. Якщо це потрібно, то доза токсино-місткого препарату коригується з кожним введенням, в залежності від того, яку відповідь дає на це організм.

Незалежно від розташування спастичного м’яза та його розміру в одне місце (шляхом однієї ін’єкції) можна вводити не більше 1 мл препарату. В цілому, лікування даним препаратом має безліч нюансів та різних тонкощів під час його застосування, тому введенням, як було сказано вище, повинні займатися тільки медичні фахівці з відповідним досвідом та підготовкою. Вони, як правило, знають, як засіб вводиться при тій чи іншій хворобі, в яких дозах та з якими проміжками.

Від зморшок. Як відомо з раніше описаного, Dysport застосовується й для купірування зморшок на деякий час. Багато жінок, яким вже довелося зіткнутися з гусячими лапками та / або вертикальними зморшками в міжбрівній частині, іноді не можуть визначится з вибором – Диспорт або ботокс? Тут насправді досить чимало нюансів, оскільки той й інший спосіб тимчасового позбавлення від зморшок має свої плюси та мінуси.

Засіб, що містить ботулінічний токсин типу А, вводиться в області під зморшками не частіше, ніж раз в тримісячний інтервал. Але це зовсім не означає, що дія ліків закінчується рівно через три місяці – у кожного пацієнта своя шкіра та свій випадок, зморшки можуть проявитися знову як раніше, так й пізніше тримісячного терміну. Але шляхом спецдосліджень було встановлено, що в результаті однієї процедури вдається позбутися від зморшок на 12-24 місяці, що не мало.

Перед введенням розчину під очі шкіру обличчя варто ретельно очистити від макіяжу. Далі обличчя, а особливо область введення ін’єкції, необхідно продезінфікувати із застосуванням антисептичного засообу. Ін’єкції робляться строго під прямим кутом стосовно шкіри. У цій справі рекомендується застосовувати виключно стерильну голку, що має розмір 29 або 30. Процедуру повинен проводити фахівець (косметолог), який має освіту – він порекомендує, де краще вводити препарат для тимчасового позбавлення від глабелярних та / або латеральних зморшок. Початок дії препарату, краще дізнатися у фахівця-косметолога. Можна сказати, що все індивідуально, однак, повний ефект спостерігається в першу добу. Якщо цікавий візуальний ефект препарату, то можна в інтернеті знайти фото до та після застосування Dysport.

Диспорт та алкоголь. Лікарі в один голос заявляють, що за день до проведення процедури вколювання Диспорту, а також наступні 2-10 днів після нього алкоголь пити вкрай не рекомендується в будь-яких кількостях. І ботулінічний токсин, і спирт – це токсичні речовини, які при взаємодії можуть викликати різні негативні реакції організму, аж до розвитку алергії.

Ціна Диспорту в аптеках сьогодні

Купити цей препарату не так й просто – ціна на Dysport в нашій країні, а також на процедуру ін’єкцій (якщо мова йде про косметологічні цілі), досить висока. Однак в цьому випадку рекомендується відвідати не одну аптеку. Оскільки через малий попит та через високу ціну Диспорту в багатьох пунктах препарат просто відсутній. У різних аптечних пунктах, в т. ч. онлайн, вартість препарату може сильно відрізнятися.

Важливо під час вибору та покупки Dysport стежити, щоб вам продали оригінальний медпрепарат, а не підробку.


Увага!

Використання Диспорт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.