Долобене

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування

Класифікація: C05BA53

Міжнародна назва: Dolobene

Діюча речовина: Гепарин натрію, Декспантенол, Диметилсульфоксид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Непередбачуваність життя іноді вражає – травму або серйозний удар можна отримати в самому несподіваному місці. Особливо травма чутливими вважаються діти, які в силу свого віку іноді виявляють необережність під час рухливих ігор або під час знаходження на дачі (наприклад, при лазінні по деревах). Для таких випадків рекомендується мати в будинку препарат, який бореться з гематомами, запаленнями, розтягуваннями та іншими неприємностями. Долобене у формі гелю – це найкращий помічник у лікуванні забоїв, який, до того ж, має й інші свідчення. Застосовуючи його в терапевтичних цілях, слід ознайомитися з правилами його нанесення.

Інструкція по застосуванню Долобене та показання

Dolobene значиться в списку ліків при таких станах:

 • Невралгія будь-якого виду;
 • Гематомної ділянки на шкірі, запалені ділянки м’яких тканин, м’язів, зв’язок та травм;
 • Суглобові травми, обтяжені розтягуванням, связкові розриви;
 • Плечолопатковий періартрит, «лікоть тенінісіста», тендовагініти, бурсити;
 • Артрит, остеоартрит з подальшою деформацією суглоба (якщо присутня додаткова поразка періартикулярних тканин);
 • Поверхнево-розташовані тромбофлебіти, трофічні виразки, розвинені на тлі венозної недостатності.

Найтоншим шаром  гель який знімає пулину, наносять на хворобливі ділянки шкіри або на шкіру, під якою знаходиться якась хворобливість – опухлість, набряк або запалена тканина. При цьому рани, живі садини не зачіплюються, так само, як й близько розположені слизові оболонки. Перед нанесенням мазі на шкіру її треба максимально очистити від всяких забруднень, косметичних засобів, хімічних речовин та ін. Якщо при цьому пацієнт збирається накладати пов’язку на намазане гелем місце, то він повинен почекати кілька хвилин для попереднього вбирання ліків, інакше вони просто залишиться на марлі. При цьому зайвий спирт, присутній в гелі, випарується.

Покрити всю площу дорослого коліна (чоловіка або жінки) можна нанесенням 3-4 см гелю на нього та розтерти. Застосування засобу потрібно повторювати 2-4 рази в день протягом 7-10 днів – за цей час зазвичай відбувається повноцінне відновлення. Незважаючи на прикладену інструкцію, всю схему лікування завжди повинен визначати медичний працівник.

Долобене не застосовують за вагітності, а також при бронхіальній астмі, проблемах з нирками / печінкою, при ГВ, у віці до п’яти років, хвороб серцево-судинної системи з більш-менш вираженими симптомами та іншими проявами. Також гель не застосовують при наявності чуттєвості до його компонентів (до одного або до декількох відразу).

Опис гелю Долобене

Долобене (Dolobene) – це популярний сьогодні антизапальний крем наружного застосування, як його ще називають. Крім перешкоди й уповільнення запаленого вогнища, він надає на організм гідну анельгезуючу, противотромботичну, антиексудативну та регенеративну дію. Все це досягається завдяки диметилсульфоксиду, що виконує роль головного компонента, а також інших речовин.

Гель з легкістю потрапляє в організм після зовнішнього використання шляхом намазування, пробираючись крізь біомембрани. Особливість фармзасоби полягає в тому, що з його допомогою інші ліки, що застосовуються одномоментно, проникають в тканини значно глибше.

До складу зовнішнього застосовання гелю також включений гепарин, який знімає запальні вогнища та стає потужним активатором мікроциркуляції. Гепарин також добре гальмує дію гіалуронідази, запускаючи регенерацію тканини ще більш інтенсивно.

Ще Долобене складається з декспантенола – цей компонент є в багатьох дитячих кремах, а також косметичних засобах та відповідає, насамперед, за швидку регенерацію тканин. Наприклад, засіб Депант, в якому також є зазначений компонент, загоює мікротріщини за лічені години, що є величезним плюсом лікиів. Через присутність декспантенола в складі Dolobene також можна сказати, що на виході медпрепарат також володіє дермато-протекторною дією, за рахунок якого процеси епітелізації прискорюються, а переносимість ліків в цілому стає значно кращою.

Гель випускається в стандартному зразку алюмінієвих тубах по 20 і 50 г. Він може бути прозорим, як струмкова вода або злегка мутним (аж до жовтуватого) – це вважається нормальним. Крім гепарину, декспантенола та диметилсульфоксиду в гелі присутні невід’ємно допоміжні компоненти: карбомер, спирт ізопропіловий, масляна речовина з високої гірської сосни, масло розмарину, вода та ін.

Долобене в формі мазі

Мазь – це неіснуюча форма випуску. Так називають все той же гель, що випускається в алюмінієвих тюбиках по 20 і 50 г. Деяким людям зручніше називати медпрепарат саме маззю, хоч на коробці й написано гель.

Є таке медичний препарат, як Гепаринова мазь – в ній є згаданий раніше гепарин, за рахунок чого її називають аналогом Dolobene.

Ціна препарату Долобене в аптеках

Вартість регенеративного препарату залежить від його кількості в тюбику, відповідно, за 20 г пацієнт віддасть менше грошей, ніж за 50 м. Ціну Dolobene не можна назвати низькою або обурливо високою – вона швидше середня, у відношені з іншими медзасоби схожої дії.

У різних аптеках ціна швидко поглинаючого гелю може різнитися, на що впливають різні банальні чинники – розташування аптеки в місті, її популярність, площа та ін. Пункти аптечного зразка, наближені до поліклінік та стаціонарів або зовсім розташовані в їх будинку, як правило, мають більш високу вартість ліків.

Купити Долобене може кожна людина, так як для цього не потрібно рецептурно-складеного дозволу лікаря. Це дозволить придбати гель в домашню аптечку «про всяк випадок» навіть тим людям, які не мають ніяких проблем зі здоров’ям, усуваючи їх.

Чи є у Долобене аналоги?

Аналоги ліків завжди потрібні в аптеках, так як того чи іншого засобу в ній може й не виявитися. У таких випадках й підбираються аналоги, що рекомендується робити тільки з лікарем. Крім того, деякі ліки мають гранично високу вартість й люди, не маючи можливості купити їх, вважають за краще підбирати аналогічні препарати з схожим складом та терапефтичним ефектом відповідно. Перед тим, як розпочати застосування аналогів завжди потрібно читати їх інструкцію.

Препарати, які вказані нижче, мають збігається з оригіналом непатентованого найменування. Йдеться про такі місцеві антизапальні засоби:

 • Алором. Підходить для ретельного лікування артритів посттравматичного типу, а також плекситів, радикулітів, гематом. Профілактують пролежні при регулярному застосуванні. Перевага Алорома, в порівнянні з іншими медчними засобамиі, полягає в його дешевизні – він є бюджетним та доступним засобом
 • Алфлутоп. Застосовується для усунення дегенеративних ревматоїдних хвороб – коксартрозу, гонартрозу, спондильозу, інтерфалангованного артрозу та інших запальних процесів (в т. ч. Після травм). Має досить високу протизапальну та загоюючу дію, тому використовується в якості заміни Долобене вкрай рідко.
 • Альга мед Флуид. Добре профілактує пролежні, а також позбавляє від м’язових болів, сухожилових розтягувань, ударів та полегшує (а потім стабілізує) стан після вивихів.
 • Апизартрон. Відомий медичний засіб середньої цінової категорії. Показаний при дегенеративно-дистофічних суглобових хворобах, міалгіях, травмообразних пошкодженнях, ушкодженнях зв’язок та сухожиль, ішіасі. Необхідний препарат в спортивній медицині, де чудово розігріває м’язи.
 • Бен-гей. Показаний спортсменам для якісного підготовлення м’язів до інтенсивних спортивних занять та простих тренувань перед ними. Якщо в результаті тих же спортивних занять з’явилася м’язова біль, то Бен-гей використовується й тут.
 • Бішофіт. Використовують у вигляді болезаспокійливого зсобу при лікуванні деформативних артрозів, радикуліту та інших хвороб, пов’язаних з хворобою суглобів та нервово-м’язового апарату. Показує свою максимальну ефективність при лікуванні інфікованих ран, гіпертонії, ІХС та ін. Бішофіт – це, можна сказати, дешевий засіб, що є в будь-якій аптеці.
 • Вім-1. Підходить для симптоматичної терапії грипозних та застудоподібних станів, при закачуванні в транспорті, знімає запальні процеси в опорно-руховому апараті, допомагає побороти біль та запалення при ударах, розтягненнях м’язів. Іноді його використовують для усунення головного болю, болю в зубах та для зняття запалення шкіри при  укусах комах. Тобто, засіб має певну універсальність.
 • Випросал. Гель для місцевого зняття болів при невралгічних проблемах, радикуліті, ревматизмі та ін. Має доступну середню вартість.
 • Гепаринова мазь. Недорогий, але ефективний засіб, що бореться із запаленнями,  з різними болями та перешкоджає тромбоутворенням. Перед використанням мазі слід вивчити інструкцію по застосуванню, проте, в переважаючих ситуаціях її наносять тонким шаром на уражену болючу поверхню 2-3 рази на день. Застосовують в педіатрії при лікуванні дітей від одного року.
 • Димексид-ЖФФ. Дешевий спецпрепарат для лікування опорно-рухового апарату (артропатії, хвороби Бехтерева та ін.), А також травм суглобів, забитих місць, розтягнень, післятравматичних інфільтратів, гнійних ран, остеомієліту, акне, фурункульозу, тромофлебіта (в комбінації з вищеописаної гепариновою маззю), стрептодермії .
 • Камфорна олія. Воно коштує копійки, але добре рятує від ревматизму, артритів, свербежу та інших проблем. Часто камфорне масло комбінують з іншими засобами для отримання потрібних тераптичних результатів.
 • Живокоста мазь. Влаштовує своєю вартістю мазь, яка застосовується при остеохондрозі, артритних станах, закритих кісткових переломах та ін.

Також недорогими замінниками Долобене є такі засоби, як скипидарна мазь, Камфорний спирт, Мурашиний спирт, Ростіран, Паста Розенталя. Їх завжди предостатньо в аптечних пунктах, тому проблематики з покупкою цих аналогів зазвичай не виникає.


Увага!

Використання Долобене без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.