Фалімінт

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби, Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R02AA20

Міжнародна назва: Falimint

Діюча речовина: Ацетиламінонітропропоксібензен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Застуда може застати зненацька в будь-яку пору року. Кашель, що роздирає горло, свербіж, біль та неможливість вільно дихати завдають жахливого дискомфорту та хворий готовий віддати останнє, аби все пройшло. Однак не завжди потрібно позбавлятися левової частки зарплати, витрачаючи її на гори дорогих ліків, щоб одужати. Фалімінт – ось справжній домашній лікар. А що це таке – зараз і дізнаємося.

Інструкція та характеристики таблеток Фалімінт

Згідно з класифікацією по АТС Фаліминт має код R02AA20 та належить до кількох фарм-груп:

  • антисептиків та дезинфікуючих засобів;
  • протикашльових препаратів;
  • інших не наркотичних анальгетиків, в тому числі нестероїдних та інших протизапальних засобів.

В одній пластинці-блістері всього 20 таблеток. Вони виглядають як сірувато-білі округлі драже в оболонці. Мають присмак ментолу, а на дотик гладенькі без шороховатості та насічок.

Що в складі?

Основний компонент має довгу страхітливу та практично невимовляючу назву – «ацетиламінонітропропоксібензин». Ця дивовижна речовина належить до ароматичних нітросполук, діє як антисептик та надає місцевоанестезуючий ефект. На одну таблетку-драже припадає 25 мг компонента-активу.

Додатковий склад: колоїдний діоксид кремнію, стеарат магнію, трохи желатину та сахарози, тальку й твердого жиру.

Оболонка вироблена з твердого парафіну та рідкого, емульсії симетикону 30%, сахарози та глюкозного сиропу.

Терапевтичні показання

Прописати приймати Фалімінт може не тільки дільничний лікар-терапевт, а й стоматологи: ортодонт, хірург та ін.

Препарат використовується як допоміжний засіб при застудах та ускладнених запальних захворюваннях дихальних шляхів:

  • ларингіти;
  • тонзиліти;
  • фарингіти.

Оперативно розправляється з рефлекторним «шкрябуючим» кашлем, перетворюючи його в продуктивний при застуді та позбавляє зовсім від сухого кашлю алергічної природи.

Стоматологами Фалімінт призначається для зняття запалень при:

  • Катаральному або гіпертрофічному гінгівіті – гострому запаленні ясен, що супроводжується набряками та кровотечею.
  • Стоматиті – запаленнях та виразках на слизовому епітелії внутрішньої поверхні щік, мови, ясен.
  • Механічних пошкодженнях на яснах, щоках та язиці.

Також лікарі стоматологи використовують препарат у ролі антисептика на підготовчих етапах протезування зубів:

  • при обстеженнях зіву та ротової порожнини з залученням інструментів;
  • перед зняттям зліпків щелеп;
  • перед приміркою готових протезів.

При необхідності проведення вищеописаних процедур стоматолог-протезист безумовно наполягатиме на придбанні Фалімінту або схожих ліків. Ігнорувати поради лікаря не варто, за допомогою антисептиків вийде знезаразити порожнину рота та запобігти проникненню в тканини інфекції.

Фармакологічні показники

Кінетичні властивості ацетиламінонітропропоксібензину такі:

  • Всмоктування блискавично-швидке.
  • Гранична концентрація в плазмі крові вже після півгодини-години.
  • Організм переробляє активну речовину в метаболіти та виводить її за допомогою сечових каналів.

Вже через 2 години можна спостерігати метаболізований препарат в складі сечі, якщо відправити її на дослідження в лабораторію.

Фармакодинамічні властивості

Acetylaminonitropropoxybenzene діє як місцевий анестетик. За смаковими якостями та дією він нагадую ментол.

Після з’їденої драже-таблетки:

  • немає оніміння в роті;
  • проходить почуття “сухого рота”;
  • загусла гнійна слиз в горлі стає рідшою;
  • зупиняється «душащий» непродуктивний кашель;
  • спадає набряклість носоглотки, від чого дихання полегшується;
  • запалення стає менш вираженим;
  • біль притупляється або зовсім пропадає;
  • на язиці залишається відчуття приємного холодку.

Позиви до блювоти при “гавкаючому” кашлі або інструментальних стоматологічних маніпуляціях знижуються до неможливого.

Протипоказання

По-перше, зверніть увагу, що Фалімінт-драже – це ліки для дорослих. І якщо навіть ви користуєтеся ними самі, не відчуваючи після прийому дискомфорту, не ризикуйте давати таблетки дітям.

Немає достовірних даних про відповідні реакції підліткового та дитячого організму на використання Фалімінту. Випробувань такого роду проводилося дуже мало для того, щоб дозволити приймати ліки до 18 років.

З тих же причин при вагітності та грудному годуванні відмова від цього медикаменту буде найбільш правильним вчинком.

Якщо відомо, що пацієнт відчуває надмірно високу чутливість хоч до одного з компонентів, від медикаменту потрібно відмовитися.

Особливу увагу до свого стану в період лікування Фалімінтом повинні приділяти діабетики, адже на одну драже доводиться 0,03 хлібних одиниць.

Як дозувати?

Зазвичай приймають по одній драже за раз, але якщо кашель надто нав’язливий або больові відчуття нестерпні, то дозволяється 50 мг за раз.

Середньодобова норма – 4 таблетки-кругляшки. Якщо симптоми дуже важкі та одужання просувається черепашачим кроком, то можна подвоїти дозу. Але понад 10 штук за 24 години ніяк не можна використовувати.

Тривалість терапії завжди індивідуальна. Вирішальними факторами виступають: характер та складність захворювання, особливості імунітету пацієнта. Але більше 5 днів просто немає сенсу продовжувати пити Фалімінт. Якщо не видно результату, потрібно знайти інші шляхи лікування.

Спосіб застосування:

  • Фалімінт не запивається водою.
  • Драже кладеться в під’язикову впадину та повільно розсмоктується.
  • Їсти або пити що-небудь мінімум годину-другу після цієї процедури не можна.

Якщо таблетка використовується при стоматологічних патологіях, то перед процедурою належить почистити зуби та прополоскати рот й глотку, особливо, якщо ви тільки що приймали їжу.

Побічні дії та взаємодії

Жодне клінічне дослідження не показало будь-яких реакцій при поєднанні Фалімінту з препаратами різних груп. Звичайно ж, лікуючий лікар повинен бути в курсі того, який фармацевтичний препарат потрапляє в ваш організм в даному часовому відрізку, приховувати таку інформацію не потрібно.

Серед можливих «ненормальних» ефектів від пігулок відомі лише шкіряні алергії, які проявляються почервонінням тіла, дрібними прищиками, припухлістю та свербінням на тілі й кінцівках.

На когнітивні функції ніякого впливу немає. Тому сміливо можна сідати за кермо, проводити механічні роботи, що вимагають точності та швидкості реагування, в загальному, займатися будь-яким видом діяльності, де потрібна концентрація.

Як розпізнати передозування?

Зазвичай кожна людина пам’ятає, скільки драже він випив. Але в похилому віці вже складніше втримати в пам’яті деякі свої дії, особливо, коли організм і так сильно ослаблений та крихкий.

Якщо раптом було прийнято таблеток більше, ніж передбачалося на 1-2 штуки, то взагалі-то нічого особливо страшного не станеться, та ніяких заходів вживати не знадобиться.

Але якщо ж з якоїсь причини доза була перевищена в кілька разів, організм сам відреагує на інтоксикацію – хворого почне нудити та ймовірно вирве. Якщо самостійно блювота не настає, потрібно її викликати.

Чи виправдана ціна на Фалімінт?

Безрецептурний продаж Фалімінту обумовлений ​​практично повною відсутністю побічних дій. Це один з жирних плюсів препарату. Наступна перевага – його ціна. Вартість практично нешкідливих ліків прирівнюється до вартості пари пачок сиру.

Тому упаковки з пігулками-драже настільки мають попит серед населення, що можна зіткнутися з відсутністю їх в аптечних засіках. В такому випадку залишиться два виходи:

  • замовити у провізора;
  • оформити заявку на інтернет-майданчику.

Другий варіант останнім часом вибирає більшість, адже можна не тільки вибрати найбільш вигідну пропозицію, а й попросити кур’єра доставити замовлення до дверей будинку. Спосіб оплати також вибираєте самі – або онлайн-переказ, або готівкою безпосередньо в руки кур’єру.

Чи має Фалімінт гідний аналог?

За своєю структурою Фалімінт унікальний, жоден світовий фарм-концерн не виробляє нічого повністю схожого за складом оригінального засобу.

Тому для тих, хто страждає непереносимістю до якого-небудь структурного компонента препарату, розроблено безліч інших різноманітних медикаментів з подібними лікувальними властивостями.

Дуже гідна заміна – пастилки Аджісепт. Їх ціна навіть трохи нижча, а ефект не поступається. При мінімальних протипоказаннях його дія поширюється навіть на деякі види грибів.

Наступний гідній увазі засіб – Інгаліпт-Н. Це інгаляційний спрей, дозволений з дитячого віку. Недолік – не підходить для стоматологічного лікування.
Можна звернутися і до цього списку:

  • Стрепсілс.
  • Трайсілс.
  • Суприма-Лор.
  • Каметон-Аерозоль.
  • Спрей Стопангін.
  • Гексорал Лорсепт.

Перевірте, чи немає у вас протипоказань до прийому, купуйте потрібний засіб та одужуйте.


Увага!

Використання Фалімінт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.