Фамотидин

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A02BA03

Міжнародна назва: Famotidine

Діюча речовина: Фамотидин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зараз стало надзвичайно модним не готувати їжу та приймати її за межею власного будинку, а особливо для молоді. Люди все частіше стали відвідувати кафе для поїдання їжі швидкого приготування – картоплі фрі, гамбургерів, чизбургерів та інших шкідливих, але смачних та привабливих для багатьох страв. Вони смажаться на небезпечних для здоров’я жирах та приправляються штучно-створеними спеціями – все це дуже погано позначається на слизовій оболонці шлунка, викликаючи виразки, гастрити та інші хвороби шлунково-кишкового тракту. Для їх лікування нерідко призначають Фaмотидин. Враховуйте, що засіб має протипоказання та деякі побічні дії.

Інструкція по застосуванню Фамотидину

Опис та склад. Фaмотидин (Famotidin) – це надійний засіб проти виразки шлунка, а також гастроезофагельної рефлюксної хвороби – ГЕРХ (GERD). Відноситься до інгібіторів Н2-гістамінових рецепторів, причому, засіб є конкурентно-інгібіторним.

Головна роль препарату Famotidin полягає в тому, щоб зупинити надмірно-виділяєму секрецію шлунка. Причому, це стосується як базальної, так і обов’язково нічної секреції шлунка. Ще засіб відмінно регулює і ту секрецію, яка утворюється в результаті введення пентагастрину, інсуліну, кофеїну та бетазолу. В результаті застосування препарату в дозі 20-40 мг шлунковий сік пригнічується протягом максимум 12 годин. Навіть єдине застосування засобу в даній дозі забезпечує зупинку надмірного виділення шлункової секреції на 10-12 годин.

Основною речовиною, присутньою в складі препарату, є речовина – фaмотидин. Ще в складі препарату є лактоза, кальцію стеарат, крохмаль та інші інгредієнти.

Після прийому таблетки, фамотидин з неї всмоктується з високою швидкістю в шлунково-кишковому тракті, забезпечуючи всіма необхідними лікувальними діями. Його прийом не має практично ніякого впливу на рівень гастрину за умови прийому натщесерце. Крім того, неважливо, коли буде прийматися препарат – до їжі або після неї, оскільки на рівень і якість всмоктування препарату цей фактор не впливає. Максимально-можлива концентрація препарату в крові досягається протягом 1-3 годин після прийому таблетки. Фамотидин виводиться нирками.

Інструкція по застосуванню. Кращий час для застосування Famotidin – це ввечері в той час, коли пацієнт уже збирається спати. Ліки можуть призначатися 1-2 рази на добу та вечірнє застосування засобу прийнятне для одноразового призначення. Якщо хворому Famotidin призначили 2 рази на добу, то перший раз потрібно випити таблетку вранці, а другий – у вечірні годинник.

При виразці шлунка та 12-палої кишки засіб призначають по 40 мг 1 раз на добу (ввечері) протягом 1-2 місяців.

Для профілактичних заходів, спрямованих на запобігання повторного рецидиву виразки 12-палої кишки, Famotidіn призначають в підтримуючій дозі 20 мг щовечора протягом 1-4 тижнів. Зазвичай підтримуючу дозу препарату призначають тоді, коли в лікуванні хвороби буде досягнутий стовідсотковий успіх.

При ГЕРХ на добу призначають від 20 до 40 мг препарату, що безпосередньо залежить від тяжкості хвороби та стану хворого. Таблетки приймають двічі на добу протягом 6-12 тижнів. В ході лікування також бажаний контроль за станом хворого в умовах стаціонару.

Якщо хворий страждає від ниркової недостатності, то доза зменшується аж до 20 мг на добу. Або як альтернатива малого дозування препарату можна вибрати збільшення інтервалу між прийомами. В результаті цей інтервал може становити від 36 до 48 годин.

Незалежно від виду хвороби, яка виліковується за допомогою Фамотидино – місткого засобу, скасування лікування повинно бути дуже поступовим. Адже якщо його скасувати різко та повністю, то пацієнт, швидше за все, зіткнеться з синдромом рикошету (redit adreceptum angustias) з досить неприємними та непередбачуваними результатами.

Люди похилого-пенсійного віку можуть приймати такі ж дози, як і люди більш молодого віку. Зменшення дозування фамотидину може знадобитися лише в тому випадку, якщо літній пацієнт страждає від ниркової недостатності.

Дітям фамотидиново-місткий засіб, як правило, не призначають. Це можна пояснити цілковитою відсутністю досвіду застосування ліків в цьому віку.

Передозування. Застосування великих доз препарату, ніж це дозволено, загрожує передозуванням. Не варто думати, що підвищені дози препарату допоможуть краще та швидше впоратися з хворобою, адже це величезна самозакоханість. Передозування Фамотидином характеризується виникненням таких симптомів, як блювота, тремор, тахікардія, колапс. Також у хворого може виникнути надмірно-виражене збудження рухових функцій та знизитися артеріальний тиск. Для позбавлення від подібних іноді навіть небезпечних ознак передозування слід спочатку скасувати препарат, а потім промити шлунок (можна штучно викликати блювоту, випивши велику кількість підсоленої води та заклавши два пальці до рота). Якщо потрібно, проводиться й симптоматичне лікування передозування. Наприклад, при судомах призначають внутрішньовенне введення діазепаму.

Як виглядає рецепт Фамотидину?

Як було сказано вище, Famotidin продається тільки за рецептом від лікаря-гастроентеролога. В іншому випадку ви не зможете його купити навіть за низькою ціною. Рецепт даного препарату виглядає таким чином:

Rp.: Tab. Famotidini 0,02 №20
D.S. по 1 таб. 2 р / д.

Фамотидиновий противиразковий засіб, який швидко-впливає на шлункове середовище блокує соляну кислоту, а також здійснює пригнічуючу дію по відношенню до пепсину. Через можливі побічно-небажані ефекти засіб продають лише за рецептом.

Від чого призначають Фамотидин в таблетках?

Фамотидин – це дієвий противиразковий засіб на основі ідентичній назві активного компонента. Випускається у вигляді таблеток по 20 мг та призначається при таких хворобах:

  • Виразка, що атакувала шлунок або 12-палу кишку, а також її профілактика (XII-duodenal habendo etcohibitionem);
  • Гастродуоденіт ерозивного характеру (erosiva gastro);
  • Диспепсія, що має функціонально-зрозуміле походження та з’явилася в результаті зайвого виділення шлункового секрету (dyspepsia eget propter multitudinem nullam succi gastrici);
  • Виразки шлунка та інших відділів шлунково-кишкового тракту, які виникли з різних причин, одна з яких стресові стани пацієнта (ulceris accentus);
  • ГЕРБ (GERD);
  • Виразки, спричинені прийомом нестероїдних протизапальних засобів та їх профілактика (propter-ulcera nonsteroidal аgentibus);
  • Синдромі Золлінгера-Еллісона (Zollinger-morbo Ellison);
  • Аденоматозі поліендокринної течії (polyendocrinarum-fluxusverrucosa);
  • Системно-поточному мастоцітозі (systemicа-mastocytosis);
  • Постопераційному періоді, де так важлива профілактика кровотеч шлунково-кишкового тракту (postoperative-prophylaxis);
  • Профілактичні заходи, які спрямовані на попередження пневмоніту аспіраційного характеру (aspiratio pneumonitis-prophylaxis);
  • Диспепсія, яка супроводжується виникненням сильних больових відчуттів в епігастральній та грудній області (dyspepsia-zagrudinnіmi zhpigastralnіmі et dolorе).

Якщо не дотримуватися дозування препарату при лікуванні цих захворювань, то можна відчути на собі побічні дій фамотидинового препарату. Можлива також поява ознак передозування фамотидину, про які написано раніше. При появі нудоти, запаморочення та інших незвичних станів варто припинити прийом засобу.

Ціна Фамотидину та його аналоги

Ціна. Famotidin є напрочуд дешевим препаратом, його можна навіть назвати копійчаним. Тому, його можуть дозволити собі абсолютно всі пацієнти, які мають різний фінансовий дохід. Самолікування в цьому випадку може виявитися небезпечним, тим більше, що фамотидиново-місткий засіб не продають без наданого рецепта.

Аналоги. Буває таке, що фамотидина немає в наявності в аптечному пункті – тоді можна розглянути пропозицію замінити його іншим препаратом з такою ж лікувальну дію. Навряд чи ви знайдете засіб більш дешевший, ніж оригінал, проте, при терміновій необхідності його можна замінити такими аналогами:

  • Hastromax (Гастромакс);
  • Hastrotid (Гастротід);
  • Quamatell (Квамател);
  • Ulphamid (Ульфамід);
  • Famatel (Фамател);
  • Famodilhexal (Фамоділгексал);
  • Famozol (Фамозол);
  • Hastrodicine (Гастродіціин);
  • Gistac (Гистак);
  • Ranigast (Ранігаст);
  • Ranisan (Ранісан);
  • Rantac (Рантак ®);
  • Neutraken (Неутракен).

Будь-яка заміна повинна попередньо включати консультацію з лікарем-гастроентерологом на предмет кращого вибору найбільш відповідного засобу в конкретному випадку.


Увага!

Використання Фамотидин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.