Фемібіон

Фармакологічна група: Вітаміни для вагітних і годуючих, Вітаміни та антиоксиданти

Класифікація: B03BB01

Міжнародна назва: Femibion

Діюча речовина: Метафолін, Фоліева кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Фемібіон 1 являє собою вітамінно-мінеральний комплекс для вагітних, який використовується протягом перших 12 тижнів після зачаття. Фемібіон 2 використовується з 13 тижня й аж до закінчення періоду годування дитини грудьми. Дані засоби випускаються у формі таблеток.

Такого препарату як Фемібіон 3 не існує. Є Фемібіон 400 в м’яких капсулах з фолатами (метафоліном) і ДГК (Femibion ​​400 Folic Acid + Metafolin + DHA), який приймають на додаток до звичайного препарату. Дані капсули йдуть в комплекті з Femibion ​​II (повна назва – Фемібіон Наталкер 2 Комбі).

Фемібіон 1 та Фемібіон 2: інструкція із застосування

Фемібіон 1 – інструкція. Засіб застосовують пероральним шляхом по 1 табл. на добу з початку планування до 12-тижні виношування дитини. Рекомендується пити таблетку під час їжі, запиваючи водою.

Фемібіон 1 можна застосовувати не тільки на початку вагітності, але і в процесі підготовки до зачаття. На даному етапі його можуть використовувати не тільки представниці прекрасної статі, а й майбутньому татові. Це пов’язано з тим, що засіб багато фолатом, благотворно впливає на процеси сперматогенезу. Тому Femibion ​​I підійде обом батькам при плануванні вагітності, він дозволить оздоровити організм, забезпечивши потрібну кількість субдефіцітних вітамінів й мінеральних речовин.

Фемібіон 2 – інструкція. Починати прийом даного препарату слід з 13 тижня вагітності. Вживання триває аж до закінчення годування малюка грудьми. П’ють по 1 таблетці паралельно з капсулою (також під час трапези, запиваючи водою).

Протипоказання. Обидва препарати не можуть застосовуватися при наявності надвисокої чутливості до будь-якого з їх активних компонентів. Чи не рекомендовано приймати Femibion ​​1 і 2 спільно з іншими вітамінно-мінеральними добавками, це може привести до розвитку гіпервітамінозу.

Побічні ефекти. Небажані ефекти проявляються в дуже рідкісних випадках – при наявності алергічних реакцій на компоненти добавки. Також можливі невеликі проблеми з боку шлунково-кишкового тракту в осіб з гастритом та диспепсією, особливо при вживанні вітамінів не за інструкцією – натщесерце або на порожній шлунок.

Спеціальні вказівки. Не можна перевищувати рекомендовані виробником дозування. Засіб є джерелом вітамінних та мінеральних речовин, але правильне й збалансоване харчування ніхто не відміняв. Femibion ​​не можна використовувати в якості замінника раціональної дієти.

Чим корисні Фемібіон 1 та Фемібіон 2?

Склад вітамінів підібраний з урахуванням фізіологічних потреб вагітних жінок. Sara Twogood (Сара Тугуд), доктор мед. наук та професор Університету Південної Каліфорнії каже, що основною метою таких добавок є постачання організму жінки необхідними поживними речовинами та вітамінами, які вона не може отримувати в раціоні в повному обсязі, це допомагає «оптимізувати» вагітність. При добре змодельованй дієті, яка сповнена цільнозернових продуктів, фруктів, овочів та бобових, пацієнтки, швидше за все, отримують весь спектр вітамінів, макро і мікроелементів. Однак за статистикою, близько 80 відсотків людей не дотримуються подібної моделі харчування. Саме для «закриття дірок» в раціоні та призначені звичайні й пренатальні вітамінні добавки.

Фемібіон 1 і Фемібіон 2: склад та різниця

Ключова різниця Фемібіона 1 і Фемібіона 2 в показаннях до застосування та в складі. Обидва засоби містять речовини, важливі для нормального протікання вагітності. Фолієва кислота, вітамін Б12 і вітамін С профілактують анемію. Йодиди поряд з фолатами потрібні для розвитку нервової системи та розумових можливостей майбутньої дитини. Додатковий прийом фолієвої кислоти – це давно відома практика, яка допомагає зменшити ризик дефектів нервової трубки (ДНТ) у майбутньої дитини, і, можливо, знижує ризик передчасних пологів (James A Greenberg, Stacey J Bell, Yong Guan, Yan-hong Yu, 2011). Вітаміни групи Б – це необхідні речовини для синтезування білка, клітинного ділення, продукції енергії.

Важлива особливість – в обох препаратах фолієва кислота (вітамін Б9) представлена ​​у вигляді «оригінальної» речовини та її синтетичного похідного (метафоліна, створеного на базисі базі 5-метил-тетрагідрофолату). Дане «дублювання» сприяє підвищенню біодоступності В9 у осіб з відсутністю ферменту, який відповідає за розщеплення кислоти до легкозасвоюваних фолатів. Для розшифровки цього стану звернемося до дослідження вчених Є.В. Ших та А.А. Маховою з ПМГМУ ім. І.М. Сеченова: «наявність у пацієнтів гомозиготного і / або гетерозиготного генотипів 677CT поліморфізму метілтетрагідрофолатредуктази». А згідно з даними онлайн-енциклопедії Вікіпедії, метілентетрагідрофолатредуктаза (MTHFR) – це спеціальний внутрішньоклітинний фермент, без якого неможливий адекватний метаболізм фолату та незамінної амінокислоти метіоніну.

Схема прийому другого продукту включає вживання і таблетки, і капсули. Склад Фемібіона 2 в капсулах включає додаткові дозування вітаміну Е, а також докозагексаєнову кислоту (docosahexaenoic acid, C22H32O2). Вітамін Е має потужний антиоксидантний потенціал, він запобігає тромбоутворення в плаценті, знижує ймовірність розвитку прееклампсії внаслідок фетоплацентарної недостатності, а також передчасних пологів. Докозагексаєнова кислота забезпечує майбутній інтелектуальний розвиток малюка.

Виробник продукту (Merck KGaA) вказує на те, що в плані оцінки різниці між двома вітамінними комплексами правильніше розглядати їх як дві послідовні стадії підготовки до вагітності.

Ціна комплексів Фемібіон 1 і Фемібіон 2

Ціна Фемібіона 1 в принципі прийнятна. Не можна сказати, що препарат дуже дешевий, але сильно по гаманцю не вдарить. Ціна Фемібіона 2 приблизно в 1,5 рази вище, оскільки в комплекті крім таблеток ще йдуть капсули.

Купити ці комплекси можна не у всіх аптеках. Спочатку краще скористатися онлайн-пошуком наявності вітамінів в аптеках й зробити інтернет-замовлення або піти в аптеку, яка пропонує потрібний вам продукт.

Аналоги Фемібіонів

Повний аналог даних вітамінних засобів знайти неможливо. Склад Фемібіона 1 і його «побратима» фактично неповторний, можна сказати, самобутній. Однак в аптеках і в онлайн-супермаркетах (таких як iHerb) є багато подібних препаратів для застосування в період вагітності:

  • Yum-V’s (Юм-ВС);
  • Актив-вітаміни для майбутніх мам;
  • Garden of Life;
  • Ельовіт Пронаталь;
  • Алфавіт «Мамине здоров’я»;
  • Компливит (Тріместрум 1, Тріместрум 2, Тріместрум 3);
  • Прегнавит;
  • Мульти-табс Перинатал;
  • Thompson Folic Acid + Vit B12;
  • БАД від Solgar Prenatal Nutrients;
  • New Chapter Perfect Prenatal;
  • Vitafusion Prenatal Gummy Vitamins;
  • Лонопан Apro;
  • Mama Bird Prenatal Multivitamin;
  • Premama дородовий вітамін плюс желатінка з ДГК;
  • Бебі-Джениус Пренаталь з омега-3 жирними кислотами;
  • Fairhaven Health Pregnancy Plus Prenatal;
  • Rainbow Light Prenatal One Multivitamin;
  • Christopher’s Original Formulas (пренатальна формула за 6 тижнів. До пологів);
  • 21st Century (Двадцять перше століття) пренатальна добавка;
  • Vitagen Pregna Care (Індія);
  • Vitabiotics Pregancare (Великобританія).

Інші комплекси загального призначення: Антоксінат®-Лакра, Алфавіт Биоритм, Мірра-Діовен вітамінно-імунний комплекс, Мультіфорт таблетки-шипучки, Прогельвіт (природний антигельминтик), Велма Тріхолоджік (Wellman Tricologic Tablets) та ін.

Поради по харчуванню під час вагітності

  • Повністю уникайте алконапоями (в тому числі некрепких – вина, пива, сидру) при виношуванні дитини.
  • Лімітуйте споживання кофеїну до 200 мг в день. Майте на увазі, що дана речовина може міститися в деяких протизастудних й антигрипозних засобах.
  • Не їжте недоварені (недосмажені) яйця та не пийте їх сирими. Це може привести до зараження сальмонелою, отже, до сальмонельозу.
  • Уникайте сирих молюсків (устриць, мідій, морських гребінців та ін.). Сирі або недоварені молюски можуть містити мікроорганізми, здатні викликати харчове отруєння. Однак молюски абсолютно безпечні для вживання в їжу після ретельного приготування.
  • Уникайте надмірного вживання вітаміну А (в Фенобіонах він відсутній). Ретинол може мати тератогенний ефект, тобто, обумовлювати розвиток вад у майбутнього малюка. Тому не рекомендується пити риб’ячий жир і ретінолвмісткі добавки під час виношування дитини.
  • Деякі лікарі радять уникати потенційно аллергогенних продуктів, таких як арахіс, в період вагітності та лактації, а також рекомендують не давати їх дітям до 3-річного віку. Докази цього поки неостаточні. Але все ж варто бути обережним, особливо при наявності в сімейної історії хвороби атопічних недуг, таких як екзема та астма.

Увага!

Використання Фемібіон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.