Феністил

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Засоби від алергії, Протизастудні препарати (засоби)

Класифікація: R06AB03

Міжнародна назва: Fenistil

Діюча речовина: Диметинден

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Феністил є одним з небагатьох антигістамінних препаратів, які можна використовувати для новонароджених без оглядки на безпеку для здоров’я малюка. Його використання дозволяється вже з другого місяця життя. А безліч зручних форм випуску робить феністил ще більш популярним. Серед переваг лікарського засобу виділяється широкий спектр його впливу на організм, швидкий та тривалий ефект, а також спеціальна форма випуску, відповідна немовлятам. Феністил буквально є єдиним антигістамінним засобом, що має особливу дитячу форму – в краплях для перорального вживання.

Інструкція до застосування препарату Феністилу

Інструкцією про застосування препарату супроводжується кожна упаковка лікарського засобу Феністил. В основі лікарського засобу лежить диметинден, який надає протиалергічну, антигістамінну та протисвербіжну дію за рахунок блокади Н1-гістамінових рецепторів. Крім цього, Феністил істотно знижує проникність капілярів та надає антибрадикінивний вплив, що означає звуження кровоносних судин.

Препарат має ряд протипоказань. У тому числі, його забороняється використовувати особам з індивідуальною чутливістю до компонентів препарату, а також людям. Тим, хто має такі захворювання як глаукому, бронхіальну астму, гіперплазію передміхурової залози. При вагітності лікарський засіб не рекомендується використовувати у перший триместр та під час подальшого годування грудьми. Якщо в другому та третьому триместрі вагітності феністил може призначатися під наглядом лікаря, то годування груддю залишається абсолютним протипоказанням навіть при досягненні дитиною віку в 1 місяць, коли дозволяється використовувати Феністил.

Пероральне використання лікарського засобу у рідкісних випадках може викликати нудоту, сухість у роті, запаморочення, зайве збудження, головний біль, м’язові спазми, а також деякі порушення дихання. Тому по можливості рекомендується замінити цю форму випуску іншою, більш безпечною.

При спільному використанні Феністилу та седативних лікарських засобів, дія останніх істотно посилюється, тому не рекомендується застосовувати їх разом. Якщо Феністил вживається одночасно з алкогольними напоями, швидкість реакції відчутно знижується. Слід уникати вживання алкоголю протягом усього курсу лікування.

У рідкісних випадках при недотриманні рекомендацій лікаря пероральне застосування Феністилу може привести до передозування, що супроводжується пригніченням центральної нервової системи, сильною сонливістю, тахікардією, галюцинаціями, судомами, порушеннями сечовипускання, зниженням артеріального тиску, колапсом легенів. Для лікування при передозуванні призначається прийом активованого вугілля, проносних, інших засобів, необхідних для симптоматичного лікування.

Феністил у вигляді крапель

Краплі для дітей Феністил використовуються під час лікування вітряної віспи, кору, краснухи, алергічного риніту, атопічного дерматиту, ангіоневротичного набряку, інших алергічних реакціях, а також як засіб, що заспокоює шкіру та знімає свербіж після укусів комах. Зовні краплі – це прозора рідина без кольору та майже без запаху, тому додавати її можна у материнське молоко або молочні суміші для немовлят.

Вплив лікарського засобу на організм починається вже в перші 2 години після прийому препарату, що дозволяє усунути свербіж різної етіології швидко та надовго. У деяких випадках препарат призначають ще до виникнення перших симптомів алергії, як профілактичний засіб, наприклад, перед щепленням.

Феністил у краплях призначають по 60-120 крапель при лікуванні дорослих та дітей з 12-ти років, розділених на 3 рівні прийоми на добу. Дозування більш маленьких пацієнтів становить: 9-30 крапель до 1 року, 30-45 крапель до 3-х років, 45-60 крапель до 12 років. При цьому слід уникати теплового впливу на лікарський засіб, тому краплі додають у вже тепле дитяче харчування перед самим годуванням, не розігріваючи його. Допускається також застосування нерозведених крапель у разі, якщо дитина вже здатна випити ліки з ложки самостійно. Краплі досить приємні на смак та не викликають протесту з боку дитини.

Як й багато інших антигістамінних препаратів, Феністил може викликати підвищену сонливість. Якщо у дитини відзначається помітне зниження активності після вживання лікарського засобу, добове дозування дозволяється поділити на дві рівні частини й давати їх рано вранці та перед сном. Це дозволить знизити сонливість. У дорослих підвищена сонливість відзначається набагато рідше, ніж при прийомі інших антигістамінних лікарських засобів.

Феністил у вигляді гелю

Ще одна зручна форма випуску Феністилу, яка призначається дітям – мазь або гель. Вона призначається для лікування сверблячих дерматозів, легких сонячних опіків, кропив’янки, у місцях укусів комах. При цьому засіб наноситься на уражену ділянку шкіри 3 рази на добу. Гель починає діяти всього через кілька хвилин після нанесення, а через пару годин досягається максимальний ефект. В особливо важких випадках допускається одночасне використання гелю Феністил та пероральних форм випуску цього ж лікарського засобу. Однак це можливо тільки з дозволу лікаря.

Безумовною перевагою такої форми випуску є практично повна відсутність побічних ефектів. У деяких випадках шкіра може стати сухою, але крім цього ніяких серйозних негативних симптомів не проявляється. Передозування препаратом також не настає.

Препарат Фенистіл Пенцивір

Крем феністил Пенцивір, на відміну від інших форм випуску препарату, у своїй основі містить речовину пенцикловір, що є противірусним засобом. Його призначають для лікування герпетичних інфекцій, а саме для місцевого зовнішнього використання – для лікування застуди на губах.

Лікарський засіб не тільки активно блокує вірус, що викликає захворювання, але й не дає йому розмножуватися. Тим самим сприяючи швидшому одужанню. Крім того, застосування Феністилу Пенцивір істотно знижує ризик передачі інфекції іншій особі.

Протипоказанням до застосування цього лікарського засобу виступає індивідуальна чутливість до компонентів препарату, вік до 12 років. Під час вагітності та годування груддю лікування Феністилом Пенцивір дозволяється, але з особливою обережністю й тільки після призначення лікаря. Самостійне рішення про вибір цього препарату у такій ситуації не допускається.

Серед побічних ефектів, які можуть виникнути у результаті використання лікарського засобу виділяються відчуття печіння або пощипування, іноді оніміння шкіри в місці нанесення препарату. Інші, більш серйозні наслідки, не відзначаються.

Відзначається, що після обробки заражених ділянок, слід ретельно вимити руки, щоб уникнути подальшого зараження. Ослаблена імунна система, при якій найчастіше прокидається вірус герпесу, є приводом для додаткової консультації з фахівцем, оскільки у цьому випадку часто одного Феністилу Пенцивір для лікування буває недостатньо. Додатково призначаються полівітаміни, імуностимулюючі та інші препарати.

Феністил є прекрасним засобом боротьби з симптомами алергії та при правильному його використанні можна забути про найнеприємніші прояви цієї хвороби на довгий час. Лікарі відзначають особливу його ефективність саме в педіатричній практиці, оскільки безпечних антигістамінних засобів, які можна давати дітям з самого раннього віку не дуже багато. Проте наголошується також, що в деяких випадках швидкість впливу Феністилу на організм недостатньо швидка, тому для зняття сильного свербежу та інших симптомів рекомендується поєднувати в лікуванні кілька форм випуску.

Як правило, лікарський засіб продається в аптеці абсолютно вільно, що може привести до думки про безпеку його використання без попередньої консультації з фахівцем. У більшості випадків так воно і є. Але деякі хвороби просто недостатньо вилікувати одним антигістамінним препаратом. Для цього призначають комплексне лікування. У тому числі це стосується різних дерматозів. Якщо препарат не робить належного впливу на організм, поліпшення не відбувається в першу добу-дві після початку прийому лікарського засобу, слід звернутися за додатковою допомогою до фахівця, щоб він скорегував лікування або замінив препарат іншим засобом.

Ціна на препарат Феністил

Вартість лікарського засобу визначається його формою випуску, але в цілому це антигістамінний засіб не можна назвати дешевим. Багато інших препаратів, що володіють аналогічною дією, по ціні більш вигідні, ніж Феністил.

Найдорожчою формою є гель Феністил, трохи дешевше коштують краплі та емульсія. Найнижчу ціну має Феністил Пенцивір, що володіє декілька специфічною дією на організм. Перед придбанням засобу рекомендується з’ясувати скільки коштує Феністил у всіх прилеглих аптеках, щоб хоч трохи заощадити на його покупку.

Оскільки Феністил виробляється тільки однією фірмою та має досить високу ціну, в деяких випадках лікарі рекомендують замінити цей лікарський засіб іншими антигістамінними препаратами, представленими не такою зручною формою випуску, але мають значно нижчу вартість.

Аналоги препарату Феністил

Фармацевтичний ринок пропонує величезну кількість антигістамінних препаратів різного покоління. Всі вони у тій чи іншій мірі є аналогами Феністилу. Однак в основі кожного лікарського засобу лежить своя активна речовина, яка наділяє препарат унікальними властивостями. Серед них можна виділити кілька популярних засобів:

  • Діазолін – аналог, який має в основі мебгідролін. Він коштує набагато менше, ніж Феністил, але також ефективно лікує поліноз, алергічний риніт, набряк Квінке, дерматити й навіть знімає реакцію після укусу комах. Однак препарат має сильний вплив на слизову оболонку шлунка та дванадцятипалу кишку, тому його не призначають людям, з хронічними виразковими хворобами цих органів.
  • Зіртек – має в основі цетиризин. Відноситься до другого покоління антигістамінних препаратів. З легкістю знімає гострі прояви алергії, в тому числі позбавляє від сильної сверблячки, набряклості, висипу. Випускається у вигляді таблеток та крапель для дітей, приймати які дозволяється з 6 місяців. Безумовною перевагою Зіртеку є його пролонгована дія на організм. Однією дози лікарського засобу вистачає на цілу добу.
  • Кларитин – містить в собі лоратадин. Найчастіше призначається при сезонних алергічних ринітах, кропивниці.

Перед тим, як замінити Феністил іншим препаратом, рекомендується уважно вивчити як приймати та для чого конкретно підходить цей лікарський засіб, щоб уникнути негативних наслідків для організму.


Увага!

Використання Феністил без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.