Фурамаг

Фармакологічна група: Протимікробні препарати

Класифікація: J01XE

Міжнародна назва: Furamag

Діюча речовина: Фуразидін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Урогенітальні та сечостатеві інфекції нерідко дають про себе знати в період різкого похолодання восени. Коли люди ще звикли носити ненадійно-холодні речі, які вже пора ховати та діставати теплі, м’які та вовняні, а вітер уже буквально крижаний. А чого варте сидіння на холодних вуличних поверхнях, які вже перестали нагріватися сонечком та є небезпечним ворогом сечостатевої системи (особливо жіночої). Урогенітальний-сечостатевий імунітет отримує удар переохолодженням і, як результат – людина страждає від загострившогося циститу, уретриту чи іншої інфекції. При явно-виражених симптомах хвороби до лікаря-інфекціоніста варто бігти без зволікання. Чим швидше почнеться лікувальна терапія, тим швидше хворий отримає поліпшення. Фурамаг – це один з ефективно-діючих протиінфекційних засобів, які призначають при сечостатевих інфекціях.

Показання та спосіб застосування Фурамагу

Furamag – це антибіотик, який виліковує від таких інфекційних хвороб:

  • Урогенітельної-сечостатевої інфекції. Протимікробний медпрепарат допомагає при циститі, уретриті, при пієлонефритах гострого / хронічного перебігу.
  • Інфекції гінекологічного характеру. Жінкам, які лікувалися цим препаратом, він допомагає помітно швидко.
  • Інфекційні ураження, локалізовані на шкірі / м’яких тканинах.
  • Опіки важких ступенів, які отримали найнебезпечніше інфікування.
  • Профілактично-лікувальні цілі. Furamag показаний перед проведенням урологічних операцій (катетеризація, цистоскопія тощо).

Від чого б Фурамаг не призначався, самолікування може виявитися небезпечним для здоров’я. Самолікуванням займаються в основному люди, які ставлять діагноз самостійно за допомогою Гугла та сайтів медичної тематики, які знайшла пошукова система. Зрозуміло, ні про яке адекватно-проведене лікування не може бути й мови, оскільки для отримання розумного діагнозу потрібні спеціальні аналізи / дослідження.

Варто сказати, що ліки випускається тільки в твердо-желатинових капсулах. Тобто, таблетки – це помилкова назва Furamag, який іноді присутній в розмовній мові навіть лікарів. Трапляється навіть таке, що пацієнтові призначають Furamag в біло-круглих таблетках та він починає шукати саме їх, «прогулюючись» по численним аптекам. І тільки потім йому в голову приходить те, що таблеток Furamag немає та варто купувати саме капсули.

Дозування капсул – 25 мг та 50 мг актив. компонента (фуразидин у вигляді калієво-місткої солі). Переплутання таблеток по дозі неприпустимо та під час лікування варто бути уважним.

Інструкція по застосуванню Furamag гідна уваги навіть в тому випадку, якщо лікар описав та розповів про застосування препарату все з максимальною деталізацією.

Залежно від поставленого в умовах клініки діагнозу, дорослим пацієнтам призначають 50-100 мг засобу три рази в день. Дітям призначають по 25-50 мг антибіотика 3 рази на добу. При цьому варто ретельно вираховувати, щоб дитина брала не більше 5 мг / кг маси тіла на добу.

Протиінфекційний курс лікування становить від тижня до 10 днів. Якщо захворювання вчепилося занадто міцно та є необхідність в проведенні повторного курсу, це роблять не раніше, ніж через 10-15 днів.

Профілактично-лікуваліні заходи (це стосується в тому числі і урологічних операцій, цистоскопії та ін.) Передбачають застосування 50 мг Furamag дорослим та 25 мг пацієнтам шкільного віку шляхом одноразового прийому. Це варто здійснювати строго за півгодини до операції, катетеризації, цистоскопії.

Якщо трапилося так, що хворий пропустив прийом дози антибіотичного фурамагу, то в наступний-призначений прийом по годинах він повинен випити, як і годиться, одну дозу без компенсації попередньої. Один раз пропущена доза не вплине на результат лікування, а ось подвійна доза може стати причиною побічних дій Furamag.

Протипоказання та побічні дії

Furamag – це антимікробний засіб-нітрофуран, який випускається у вигляді капсул (всередині них порошок оранжево-червоного кольору, всередині якого можна побачити дрібні частинки біло-жовтого або оранжеватого кольору). Перед застосуванням препарату, потрібно почитати протипоказання до застосування, які виглядають таким чином:

  • Furamag заборонений при вагітності, ооскільки складові засобу (особливо – фурагин) здатні принести непоправну шкоду майбутній дитині.
  • При грудному годуванні, оскільки антибіотик проникає в молоко.
  • Дітям до трьох років.
  • Furamag заборонений до застосування у тих осіб, які страждають на алергію до засобів-нітрофуранів. Це стосується і додаткових компонентів капсул, до яких може виникнути непередбачена небажана реакція.
  • Важко-ниркова недостатність.
  • Важко-печінкова недостатність.
  • Недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
  • Порфирія.
  • Гемодіаліз (це стосується в тому числі й проведення перитонеального гемодіалізу).

При значному підвищенні прописані-рекомендовані дози Furamag можуть виникнути такі побічні дії:

  • Свербіння, висипи, кропив’янка, набряк Квінке.
  • Головно-скроневі болі, сонливість, поліневрит, невропатія.
  • Проблеми з зором.
  • Гостра легенева реакція у вигляді кашлю, еозонофіліі, болі в грудях та задишки. До описаних симптомів легеневої реакції може приєднатися шкірний висип та інші алергічні реакції. Подібне може статися як через кілька хвилин після прийому Furamag, так і через кілька годин.
  • Нудота, блювота, метеоризм, панкреатит.
  • Екфоліативний дерматит, алопеція.
  • Слабкість, висока температура тіла та інші симптоми.

Furamag з великою обережністю слід приймати при таких станах:

  • Ниркові порушення на будь-якій стадії;
  • ЖД-анемія;
  • Дефіцит вітамінів В, а також незамінної фолієвої кислоти в організмі пацієнта;
  • Різні легенево-порожнинні хвороби.

Фурамаг не рекомендується приймати разом із засобами, які впливають на сечу лужно, оскільки в результаті терапії. ефект антибіотика сильно зменшується через швидке його виведення з сечею. Під час лікування фурамагом та іншими препаратами-нитрофуранами варто стежити за кількістю прийнятих кислот (кальцію хлорид, вітамін С), оскільки вони підкислюють сечу та збільшують тим самим терапевтичний ефект антибіотика. Разом з цим зростає і токсичність препарату.

Якщо у пацієнта спостерігається уросепсис або інфекція перенхіми нирок, то застосування Furamag йому строго не рекомендується в лікуванні. Антибіотик не приймають протягом тривалого часу, оскільки в результаті у хворого може розвинутися нефопатія периферичного характеру. Діабетикам Furamag призначають тільки в крайніх випадках, оскільки засіб при цьому захворюванні часто викликає поліневропатію.

Нітрофурани (в т. Ч. І Furamag), несприятливо впливають на функцію яєчок у чоловіків, що було виявлено експериментально-досліджуваним шляхом. У чоловіків, які брали нітрофурановий засіб кількість сперми та еякуляту зменшувалися. При цьому сперматозоїди не тільки отримують скорочену рухливість – змінюється також їх морфологія.

Історія появи фуранів

Першим фурановим відкриттям став синтез пірослизової кислоти, здійснений в 1818 р за рахунок розкладання слизової пірогенетичної кислоти. Це було скоріше побічно, ніж навмисне, тому незрозумілий продукт не отримав належного дослідження, із-за чого фуранове відкриття не могло відбутися ще півстоліття.

У 1832 р таким же випадковим способом був відкритий фурфурол, який зробив Доберейнер, намагаючись отримати синтез мурашиної кислоти з крохмалю та цукру. Цей же фурфурол знову відкрили в 1840 г, обробляючи вівсяну муку за допомогою сер. кислоти. У цьому брав участь Стенхоуз, який також вивів всі важливі властивості речовини, вивівши емпіричну формулу.

Декарбоксілізація пірослизової кислоти знову сталася в 1870 р шляхом піролізу її барієвої солі. В результаті був відкритий фуран.

Примітно, що назва “фуран” (фурфуран) складається з двох слів – furfur – висівки, oleum – масло, оскільки в 1945 році фуран намагалися добути (і добували) саме з висівок.

Ціна Фурамагу в аптеках

Furamag завжди продається в аптеках – його відсутність є рідкісним явищем. Часто буває так, що пацієнт, після того, як дізнається скільки коштує засіб, відмовляється від нього на користь більш дешевого аналога. Це особиста справа кожного, оскільки в наш непростий час деяким людям доводиться шукати дешевші протиінфекційні засоби. Купити Furamag можна за середньою ціною, оскільки є антибіотичні препарати як дешевші, так й дорожчі.

Перед тим як почати застосування фурамагом, варто «від корки до корки» прочитати інструкцію по застосуванню. Самостійно-призначене лікування може мати несприятливі наслідки через невраховані раніше протипоказання та побічні ефекти.

Відомі та дієві аналоги Фурамагу

Фурамаг – антибіотик широкого спектру дії нітрофуранової групи. Активна речовина препарату бореться з багатьма грампозитивними коками (Streptococcus spp., Staphylococcus spp.), Грамнегативними паличками (Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus mirabilis, Klebsiella spp., Enterobacter spp.). І обов’язково з багатьма найпростішими (Lamblia intestinalis та багатьма іншими шкідливими мікроорганізмами)

При гостро-виникнувшій потребі можна легко підібрати аналог препарату Furamag. Якщо мова йде про синоніми, то це можна зробити навіть без допомоги лікаря (але з його відома), оскільки синоніми мають відповідний оригіналу склад. При підборі синоніма варто більшу увагу звернути на виробників зарубіжжя (Лек, КРКА, Зентіва, Гедеон Ріхтер, Гексал, Актавис та ін.)

Для боротьби із зазначеними вище бактеріями призначені такі замінники фурамагу:

  1. Урофурагін. Таблетований препарат, який має нижчу вартість в порівнянні з оригіналом.
  2. Фурагін. Ці таблетки не одне десятиліття добре допомагають при циститах, уретритах та інших сечостатевих-урогенітальних інфекціях. Їх вартість також нижча (приблизно в два рази). Фурагін випускається декількома фармацев. компаніями.
  3. Фурагін-розчинний.
  4. Фурагін-тив.
  5. Фурагін-С3.
  6. Фурагін-стандарт.
  7. Фуразидин.
  8. Фурасол. Не один рік випускається латвійською фарм. компанією Олайнофарм АТ. Вартість Фурасола досить висока.

Увага!

Використання Фурамаг без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.