Хемоміцин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA10

Міжнародна назва: Hemomycin

Діюча речовина: Азитроміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Виявляючи у себе або у дитини ознаки ЛОР-інфекції або інфекції ВДП, варто сходити в поліклініку / до приватного лікаря для докладного дослідження. При підтвердженні такого роду діагнозу лікар лор-інфекціоніст призначить адекватне лікування на основі азитроміцину – широко-чинного антибіотика, який за потрібний час добре бореться з бактеріальною інфекцією. При цьому можуть бути призначені різні засоби на основі азитроміцину, в тому числі й Хемоміцин.

Інструкція по застосуванню Хемоміцину

Антибіотичні засоби були створені для того, щоб боротися з бактеріальними ураженнями, але ніяк не вірусами. Тому призначення такого препарату має відбуватися лише тоді, коли «на руках» будуть всі аналізи й підтвердження бактеріальної інфекції будь-якої локалізації. Проти вірусних хвороб антибіотичні засоби неефективні – в таких випадках необхідне призначення противірусних препаратів. Якщо лікар або педіатр поспішає призначати антибіотики, в разі якщо температура не спадає протягом трьох днів, то його слухати не рекомендується – для цього має бути куди більш вагома підстава. Крім того, антибіотичні засоби не здатні також й на жаропониження.

Хемоміцин, створений на основі широкочинного азитроміцину, є ефективним борцем з такими хворобами:

 • Лор-інфекції (це стосується тонзиліту / фарингіту / синуситу / середнього отиту);
 • Інфекції ВДП (бактеріальний бронхіт / пневмонія );
 • Шкірні / м’яко-тканинні інфекції (рожа / хвороба Лайма / імпетиго / піодермози вторинного типу);
 • Статеві інфекції, які передаються сексуальним шляхом (це генітальні інфекції неускладненної класифікації, викликані хламідією трахоматік).

Hemomycin застосовується раз на добу за годину до їди або через дві години після неї. Не варто приймати засіб разом з їжею – це посприяє зниженню/ погіршенню всмоктуваності азитроміцину.

Для дорослих пацієнтів / літніх людей / дітей з масою тіла від 45 кг, в залежності від хвороби, показано застосування 1-2 таблетки антибіотика по 500 мг на добу за раз. Зазвичай велика доза препарату призначається в перший день лікування, а потім знижується в два рази. Іноді лікарі призначають по 200 мг препарату, якщо інфекція не сильно серйозна.

При статевих інфекціях призначають одноразовий прийом Хемоміцину в дозі 1000 мг (2 таблетки). Конкретна схема лікування призначається пацієнтові тільки після точного встановлення діагнозу та здачі лабораторних аналізів. Літнім людям при нормальних медичних показниках дозування не змінюють, як і пацієнтам, які мають помірні проблеми з печінкою / нирками. Однак в пристойному віці у людей може спостерігатися аритмія, тому прийом повинен бути уважним та обережним. Якщо справи серйозніші та потребують підвищеної спеціалізованої уваги, то Hemomycin застосовують з обережністю або обходять його стороною, шукаючи більш безпечні способи лікування.

Хемоміцин у вигляді суспензії

Хемоміцин-суспензія складається з азитроміцину дигідрату, а також натрію фосфату, кальцію карбонату, вишневого аромату та інших допоміжних компонентів. Hemomycin у вигляді суспензії показаний для дітей, чий вік становить більше 12 місяців, а вага – більше 8-10 кг. Насправді засіб випускається у вигляді дрібно-білого ароматного порошку, з якого необхідно готувати антибіотичну суспензію. Для цього необхідно взяти флакон з порошком та додати в нього воду до наявної мітки. Вода повинна бути обов’язково дистильованою / прокип’яченою і в холодному вигляді. Після змішування води та порошку у флаконі його варто з усією ретельністю взбовтати кілька разів, поки не вийде готова однорідна суспензія. Якщо трапилося так, що після змішування готові ліки не доходять до позначки, воду додають повторно, але тут потрібно бути уважним і не влити зайвого, інакше ліки можуть виявитися неефективними.

Готові до застосування ліки можна зберігати навіть не в холодильнику, а просто при кімнатній температурі протягом не більше 5 днів. При більшості хвороб (окрім хронічних, наприклад мігруючої еритеми) Hemomycin призначається дітям в дозі 10 мг / кг маси тіла один раз на добу. Такий курс лікування зазвичай становить 3 дні. Дітям від 10 до 45 кг призначають 2,5-10 мл антибіотика за раз. Суспензію також можна пити від хвороб і дорослим, в дозуванні 500 мг одноразово (в залежності від виду / характеру хвороби).

Перед використанням суспензії її потрібно кожен раз гарненько збовтувати для рівномірного розподілу активної речовини у флаконі. Якщо цього не зробити, то помилково дитині можна дати як зменшену, так і збільшену дозу Хемоміцину, що загрожує незміненим хворобливим станом пацієнта або зовсім симптомами передозування антибіотичною речовиною.

Після прийому суспензії дитині варто дати її запити. Для цього краще використовувати звичайну нехолодну воду або її улюблений чай.

Якщо у маленького пацієнта під час лікування раптом почалася діарея / біль у животі / запор / нудота / метеоризм та інші непередбачені симптоми, то йому варто припинити давати Hemomycin та порадитися з лікарем щодо подальшого лікування.

Яка ціна Хемоміцину сьогодні?

Хемоміцин продається без рецепта в будь-якій аптеці / онлайн-аптеці. У другому випадку іноді можна навіть заощадити, оскільки віртуальні торгові точки іноді дають цінову перевагу при ранньому резервуванні лікарського товару.

Вартість даного антибіотичного засобу невисока та прийнятна для основного числа споживачів. Є одне «але» – в кожній аптеці може бути встановлена ​​своя вартість препарату. Крім того, на різні форми випуску препарату різняться ціни. Але, в цілому, на курс лікування із застосуванням Хемоміцин піде середня сума грошей.

Як підібрати дієвий аналог Хемоміцину?

Якщо вартість засобу комусь все ж здалася дорогою або препарату не виявилося в аптеці, або ж хворий має алергію на якийсь компонент в його складі, то тут завжди є можливість підібрати не менш результативно-діючий антибіотичний препарат. Але чи варто це робити самому, не знаючи особливостей застосування? Звичайно, підбирати аналог антибіотика самостійно не рекомендується – краще повідомити свого лікаря про неможливість придбати Хемоміцин і він напевно запропонує хороший спосіб вирішення проблеми. Можливими аналогами цього засобу можуть стати одні з наступних антибіотиків на основі азитроміцину:

 • Azax (Азакс);
 • Aziagio (Азаджіо);
 • Azibiot (Азібіот);
 • Azivok (Азівок);
 • Azimed (Азімед);
 • Azinom (Азіна);
 • Azinort (Азінорт);
 • Azinort-Farmex (Азінорт-Фармекс);
 • Azitral (Азітрал);
 • Azit (Азіта);
 • Azitro-Sandoz (Азітро-Сандоз);
 • Azitrogexal (Азітрогексал);
 • Azitromax (Азітромакс);
 • Azo (АЗО);
 • Azro (Азро);
 • Arean (Ареал);
 • Zatrin (Затрин);
 • Defenz (Дефенз);
 • Zibax (Зібакс);
 • Ziomicine (Зіоміцин);
 • Zit-250 (Зіт-250);
 • Zitrolex (Зітролекс);
 • Zitrocine (Зітроцин);
 • Summamed (Суммамед);
 • Zomax (Зомакс).

Вищевказані антибіотики на основі азитроміцину випускаються у формі таблеток / капсул / порошку / ліофілізату, а також мають різницю в ціні (в більшості випадків). Не варто забувати про те, що в складі зазначених замінників Хемоміцину є різниця в допоміжних речовинах – у пацієнта може бути на них алергія. Саме з цієї, а також з інших причин, заміну ліків не варто робити самому.

Особливості застосування антибіотика Хемоміцин

У рідкісних випадках у пацієнтів, які лікуються азитроміцином, виникають алергічні реакції – набряк Квінке / анафілаксія (в т. ч. зі смертельними наслідками). Тому людям, які схильні до алергій або хворіють на бронхіальну астму, варто відмовитися від азитроміцину або проводити лікування з його допомогою під цілодобовим контролем лікаря.

Під час вагітності варто утриматися від Азитроміцин-містких антибіотиків, а застосовувати їх варто тільки в разі крайньої необхідності.

Якщо у хворого є серйозні проблеми / хвороби печінки, то йому варто відмовитися від азитроміцину, оскільки були випадки, коли у пацієнтів виникав фульмінантний гепатит. Будь-який антибіотик, в тому числі й азитроміцин, здатний викликати діарею CDAD, яка може бути як легкою, так і у вигляді летального коліту. Тому курс терапії повинен бути таким, яким прописав його лікар і який необхідний для усунення того чи іншого захворювання. Дози також не можна перевищувати ні в якому разі.


Увага!

Використання Хемоміцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.