Іберогаст

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03AX

Міжнародна назва: Iberogast

Діюча речовина: Етаноловий спирт, Аптечна ромашка, Гірка іберійка, Корінь дягелю, Плоди звичайного кмину, Плоди розторопші, Лікарська меліса, М'ята перцева, Трава травневого чистотілу, Корінь солодки голої

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо людина бореться з проблемами зі шлунком, такими як синдром подразненого кишківника (СПК), функціональна диспепсія, або по суті, будь-якими іншими шлунково-кишковими розладами, він напевно тестував різні продукти, щоб знайти той засіб, який дійсно може поліпшити якість життя.

Один з продуктів, який довів свою ефективність проти СПК та розладів мотильності (моторики) шлунково-кишкового тракту у численних наукових дослідженнях, називається Іберогаст. Нижче ми розглянемо, що таке Iberogast, які інгредієнти він містить, яким чином діє, скільки коштує та що можна підібрати в аптеках замість нього.

Іберогаст був розроблений в Німеччині у 1961 році та доступний без рецепта в інших країнах. Засіб названий на честь роду (Iberis – іберіс) один з його інгредієнтів, за заявами виробників, має протизапальні та антиокислювальні властивості, а також здатність позитивно впливати на секрецію кислоти у шлунку.

Іберогаст – інструкція та опис

Iberogast® є торговою назвою для багатокомпонентного трав’яного препарату, який також відомий як STW 5. Виробляється компанією Штайгервальд Арцнайміттельверк (Steigerwald Arzneimittelwerk GmbH). Безліч рослинних інгредієнтів входять до його складу:

 • екстракт свіжої іберійки гіркої (Iberis amara totalis recents);
 • екстракт кореня Анжеліки або дягелю (Angelicae radix);
 • плоди будяка (Cardui mariae fructus);
 • кминні плоди (Carvi fructus);
 • чистотілу трави (Chelidonii herba);
 • корінь солодки (Liquiritiae radix);
 • квіти ромашки (Matricariae flos);
 • листя меліси (Melissae folium);
 • листя м’яти перцевої (Menthae Piperitae folium);
 • зміст етанолу (спирту) – приблизно третина від загального складу (31%).

Рослинні екстракти, що містяться в Іберогасті, добре відомі своєю здатністю усувати шлунково-кишкові симптоми, регулюючи моторику травного тракту, сприятливо впливаючи на секрецію шлунка, надаючи протизапальну дію, сприяючи секретивній активності печінки (холеретичному ефекту), полегшуючи м’язові спазми шлунково-кишкового тракту (спазмолітичну дію) та багато іншого.

Хоча кожен з рослинних екстрактів, що міститься у засобі, проявляє свої позитивні ефекти для лікування розладів шлунково-кишкового тракту, було показано, що комбінація даних екстрактів синергетично покращує результати лікування в порівнянні з використанням тільки одного з екстрактів.

STW 5 використовувався для лікування різних шлунково-кишкового тракту-патологій протягом понад 40 років, у ході яких були проведені різні клінічні дослідження для оцінки того, чи показує STW 5 значне поліпшення у пацієнтів зі широким спектром проблем зі шлунково-кишковим трактом, перш за все з функціональною диспепсією (FD), виразковим колітом (UC), СПК, гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, печією та рядом інших.

Основні показання – функціональна диспепсія, синдром подразненого кишківника та симптоматична терапія гастриту. Функціональна диспепсія (ФД), яка інакше називається невиразковою диспепсією, є одною з найбільш поширених функціональних шлунково-кишкових розладів. Загальні симптоми ФД включають такі:

 • Печія;
 • Диспепсія;
 • Повнота (розпирання) у верхній частині живота;
 • Почуття швидкого насичення;
 • Спучування;
 • Біль в епігастральній ділянці (трохи вище шлунка);
 • Нудота;
 • Блювота.

Людям з ФД часто призначають ліки, які призначені для стимулювання мотильності (моторики) шлунка або придушення виробництва кислоти в шлунково-кишковому тракті, що особливо корисно для людей з виразковою диспепсією. В інструкції до Іберогасту зазначено, що він допомагає усунути симптоми ФД, зазначені вище.

Хоча синдром подразненої товстої кишки (синдром подразненого кишківника – СПК) раніше вважався строго функціональним розладом шлунково-кишкового тракту, все більша кількість досліджень, показують, що у прогресуванні цього розладу грають роль всілякі чинники. Наприклад, є переконливі докази того, що СПК може виникати через порушення у різних клітинних, біохімічних або мікробіологічних рівнях. Показано, що запальні та окисні стресові процеси в організмі відіграють значну роль в симптомах СПК.

Іберогаст, через його протизапальний та модулюючий вплив на мотильність ШКТ є хорошим варіантом лікування для пацієнтів з СПК. Також він допомагає усунути надлишковий бактеріальний ріст в тонкій кишці.

Іберогаст може бути корисний й при гастриті. Він допомагає усунути біль, відрижку, печію. Нормалізація моторичної активності також позитивно позначається на стані пацієнтів. Іноді засіб використовують при панкреатиті, проте інструкція подібного показання не містить.

Безпека. Протягом останніх п’яти десятиліть численні дослідження показали не тільки ефективність засобу Iberogast, але і його безпеку. Як правило, побічні ефекти від рослинного засобу зустрічаються рідко. Це пов’язано, зокрема, з тим, що препарат діє на травний тракт, мало впливаючи на центральну нервову систему. Так, у 2013 році Бертрам Оттіллінгер (Bertram Ottillinger) та Мартін Сторр (Martin Storr) вказали, що «STW 5 показує сприятливий профіль переносимості, важливий для препарату, що використовується для функціональних шлунково-кишкових розладів, оскільки хронічна природа цих захворювань часто вимагає тривалої терапії.» Дуже рідко зустрічаються побічні реакції алергічного типу, такі як сверблячка шкіри, кропив’янка або інший висип на шкірі, дихання зі свистом, утруднене дихання або задишка. Тому якщо, наприклад, у людини алергія на мелісу, одного з компонентів засобу, йому не можна приймати Іберогаст. Уважно вивчайте склад перед застосуванням.

Застосування у дітей. У декількох великомасштабних дослідженнях були зібрані дані з безпеки та ефективності Іберогасту для використання у дітей. Кожне з цих досліджень було досить масштабним, але ні в одному з них не використовувався подвійний сліпий метод та застосування плацебо-ефекту. Однак ці наглядові дослідження показали, що препарат дуже ефективний для усунення негативних травних симптомів, які виникають, у тому числі, при ФД та СРК (IBS). Жодне з досліджень не виявило яких-небудь негативних побічних ефектів або яких-небудь проблем взаємодії з іншими препаратами. Проте, засіб не слід давати дітям віком до трьох років через недостатньої кількості клінічних даних. Тому для новонароджених він фактично протипоказаний.

Особливості застосування. Засіб є спиртомістким (31-процентний вміст етанолу). У зв’язку з цим Iberogast не рекомендовано вживати хворим на алкоголізм. Також даний факт потрібно брати до уваги вагітним та годуючим грудьми представницям прекрасної статі, дітям та пацієнтам з груп збільшеного ризику, наприклад, особам, які страждають на захворювання печінки або епілептичними припадками. При вживанні в рекомендованих дозах рослинно-спиртовий засіб, як правило, не впливає на здатність людини керувати автомобілем та іншими механізмами. Але, знову ж таки, потрібно мати на увазі, що він містить спирт.

Дані наукових досліджень про ефективність

Rosch et al., 2002. Розлад – функціональна диспепсія (ФД). Мета експерименту – порівняти Iberogast та Cisapride. Іберогаст та цизаприд були однаково ефективні у пацієнтів з ФД (дисмоторичний тип).

Buchert, 1994. Розлад – невиразкова диспепсія. Мета – оцінити загальну ефективність Іберогасту при диспепсичних симптомах та лікуванні болю. Пацієнти отримували 3 рази по 20 крапель STW-5 щодня протягом 4 тижнів. У 89% пацієнтів, які отримували STW-5, симптоми полегшились за результатами тестування в кінці дослідження.

Madisch et al., 2001. Розлад – функціональна диспепсія (ФД). Завдання – оцінити ефективність Іберогасту. Пацієнти отримували 3 рази по 2 краплі STW 5 разів на день протягом чотирьох тижнів. Гербальний препарат добре переносився та показав ефективність у 75% пацієнтів.

Madisch et al., 2004. Розлад – синдром подразненого кишківника. Мета – порівняти ефективність STW 5 (9 екстрактів) з STW 5-II (6 екстрактів) та моно-екстрактом іберійки у пацієнтів з СПК. Пацієнти, які приймають STW 5 та STW 5-II, продемонстрували значне поліпшення симптомів болю в області живота в порівнянні з групами, які отримували плацебо. Не було виявлено суттєвої різниці між пацієнтами, які приймають гірку монофракцію іберійки, та лікувальний з плацебо-групи.

Як приймати?

Залежно від віку та тяжкості симптомів, Iberogast можна приймати до трьох разів на день відповідно до конкретних дозувань, зазначеними нижче:

 • дорослим та дітям старше 12 років – по 20 крапель;
 • дітям віком від 6 до 12 років – по 15 крапель;
 • діткам у віці від 3 до 6 років – по 10 крапель.

Перед застосуванням акуратно та добре збовтайте. Певна кількість крапель засобу можна розвести у невеликій кількості рідини, такої як вода, чай або сік. Отриманий напій слід вживати до або під час їжі.

Якщо у вас як й раніше є серйозні симптоми після безперервного прийому Іберогасту протягом як мінімум семи днів, рекомендується поговорити з лікарем, можливо, вам слід замінити лікування або доповнити його іншими засобами.

Якщо ви пропустили чергову дозу, почекайте, поки не настане час наступного запланованого прийому їжі, щоб вжити наступне дозування Іберогасту. Якщо ви вважаєте, що випили занадто багато рослинного засобу, не варто турбуватися, оскільки немає даних про те, що препарат здатний викликати передозування. Однак, не вживайте більше назначеної дози.

Якщо у вас або вашої дитини виникли будь-які побічні ефекти, імовірно пов’язані з вживанням засобу, негайно припиніть терапію та зверніться до вашого лікаря що лікує.

Ціна Іберогасту, де купити

Купити засіб можна у звичайних аптеках та онлайн. Він є й на сайтах міжнародних онлайн-ритейлерів, таких як Амазон. Iberogast абсолютно законно продається без рецепта на багатьох інтернет-сайтах. Ціна Іберогасту відносно висока. Однак підібрати відповідну заміну цьому гербальному засобу не так просто (детальніше дивіться нижче).

Аналоги Іберогасту в аптеках

Якщо ви хочете знайти аналог дешевше, придивіться до засобів Бебінос та Клостерфау Мелісан. Аналогів Іберогаст, насправді, не так вже й багато, це унікальний препарат у своєму роді.


Увага!

Використання Іберогаст без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.