Інгаліпт

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип, Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R02AA20

Міжнародна назва: Inhalypt

Діюча речовина: Стрептоцид розчинного, Сульфатіазол натрію гексагідрат, Тимол, Олія евкаліптова, Олія м'яти перцевої

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Інфекції, що локалізуються в ротовій порожнині, що зачіпають верхні дихальні шляхи та слизову глотки, стають причиною нестерпного болю, а також можуть на тривалий час укласти людину в ліжко та привести до не дуже приємних наслідків. Через це дуже важливо знайти ліки, під впливом яких хвороба пройде швидкоплинно і не залишить після себе відгомонів. Про один з таких медикаментів й піде розмова. Cпрей комерційна назва його – Інгаліпт, про правила застосування, склад та протипоказання буде розказано нижче по тексту.

Інструкція для пацієнтів та протипоказання до Інгаліпту

Дотримання правил по використанню лікарського засобу, що розписані в інструкції-вкладиші, посприяє ураженню над вірусами та бактеріями, й слугуватиме запорукою повернення до доброго самопочуття в короткі терміни.

Інгаліпт призначається для місцевого застосування. Перед тим, як розпорошувати його, слід провести деякі маніпуляції з підготовки ротової та горлової порожнини. Для цього прополощіть кілька хвилин рот та горло попередньо закип’ятивши та доведеної до кімнатної температури водою. При появі виразок в порожнині рота або при гнійних скупченнях в горлі, опустіть в склянку з водою ¾ чайної ложки соди, гарненько розмішайте та здійсніть полоскання цим розчином.

Після того, як підготовка до процедури завершена, можна приступати до лікування Інгаліпту. Представляємо алгоритм:

  • знімаєте захисний ковпачок з балончика та надягаєте замість нього насадку-розпилювач, що йде в комплекті.
  • кілька разів з силою струшуєте бульбашки.
  • широко відкривши рот, натисканням на самий верх насадки розпилюєте розчин на ділянки горла та ротової порожнини, які вражені.
  • здійснююте 3 вприскування.
  • після того, як зрошення завершено, знімаєте насадку та повертаєте на місце кришку-ковпачок.

Після процедур насадку неодмінно ополосніть гарненько проточною водою. Якщо цього не робити, вона засмічується.

Рекомендується не їсти й не пити нічого протягом півгодини після потрапляння Інгаліпту на слизову. У день проводиться 4-5 зрошень, період лікування може зайняти 5-12 днів, в залежності від складності перебігу хвороби.

Спрей підходить як для дорослих, так і для дітей. Однак дітям до трьох років прописувати Інгаліпт можуть тільки педіатри і то при гострій необхідності. Такими можуть вважатися скарлатина у малюків.

Існують все ж обмеження, у зв’язку з якими Інгаліптом користуватися не можна:

  • Якщо до речовин, що йде до складу спрею, пацієнт чутливий, й має алергію в анамнезі.
  • Якщо у людини, що потребує лікування, трапляються напади бронхіальної астми.
  • Якщо пацієнтка очікує народження дітей.
  • При ГВ. У цьому випадку або слід перейти на штучне годування на час лікування, або вибрати нешкідливий для маленького паціента засіб.

При вагітності та годуванні немовлят не варто застосовувати Інгаліпт з тієї причини, що етиловий спирт, що входить до складу, може завдати шкоди формуючій нервовій системі малюків.

Під дією Інгаліпту можуть проявлятися побічні реакції. До них відносять такі стани:

  • свербіж шкіри, почервоніння та припухлості шкіри;
  • набряк Квінке;
  • спазм бронхів;
  • дихання стає важким, не вистачає повітря.
  • гіперемія слизової зіву;
  • відчуття «дряпання» в горлі;
  • занепад сил;
  • печіння в горлі;
  • відчуття нудоти, рідко – блювота.

У разі перевищення дози, зазначеної в анотації, вищеописані стани поглиблюються в рази, може знадобитися невідкладна медична допомога. При передозуванні відразу ж почніть полоскання теплою водою у великому обсязі.

Спрей Інгаліпт: опис ліків та показання до використання

Ліки, про які ми хотіли б вам розповідати, – це жовтувата рідина, яка розлита в непрозорі флакончики по 20/30 мл. У коробочку з нещільного картону, в неї упакований флакон, а також в ній лежить докладна анотація до спрею та насадка-розпилювач. За рахунок активних речовин, що заявлені в складі препарату, він має властивість перемагати захворювання, викликані різними грибами та бактеріями.

Склад спрею такий:

Масло м’яти перцевої – чудесним чином подолає біль, зменшить подразнення слизової горла, пригнічить першіння та заспокоїть сухий кашель. Також м’ятний ефір – відмінний природний спазмолітик.
Тимол – натуральна речовина, блискавично зніме запалення та набряклість горла, має властивості антисептика.
Стрептоцид (сульфаніламід) – найголовніший інгредієнт Інгаліпту. Він не дасть розвинутися ускладненням, зможе перешкодити накопиченню гною, не дасть глотці набрякати, надасть протизапальну та антимікробну дію.
Евкаліптова олія – змусить затихнути сухий кашель, забезпечить пом’якшення слизової ротоглотки, нищівно подіє на хвороботворні бактерії та віруси, полегшить ковтання, загоюючи мікропошкодження, та прибере набряклість з гортані.
Гліцерин – переможець в боротьбі із запаленнями, роздратуванням в горлі, допоможе прочистити мигдалини, в яких накопичується так багато гною, що він утворює пробки.

Плюс додаткові наповнювачі: вода очищена, сахарин натрію, спирт етиловий.

Інгаліпт відносять до такої фарм-групи, як комбіновані протимікробні засоби.

Симбіоз компонентів  знищує дію на грампозитивні та грамнегативні коки, клебсієли, хламідії, грибки виду Candida та ін. За рахунок входження до складу м’ятних та евкаліптових ефірів, що володіють анестетичними властивостями, Інгаліпт-спрей на 10-12 годин може “заморозити” біль в горлі  та спростити ковтання.

Сульфаніламіди схильні лише часткового всмоктуватися, їх напіввиведення відбувається через 10 годин у формі ацитильованих речовин за участю нирок.

Аерозоль Інгаліпт залишається незамінним:

  • При ангіні, навіть при складному її перебігу.
  • У випадках загострень хронічного тонзиліту.
  • При фарингіті.
  • При афтозному стоматиті.

В період лікування гострих респіраторних інфекцій, при яких запалюється слизова глотки, стає нестерпним постійне першіння та набряк гортані, а також душить кашель, який ще охрестили «гавкаючим».

Якщо у пацієнта гострі або хронічні форми ларингіту, бронхіту, а також при трахеїті та аденоїдиті, лікарі-отоларингологи частенько пропонують використання Інгаліпту комплексно з препаратами, які впливають на збудників названих недуг. Також він хороший для профілактики кандидозу ротової порожнини, оскільки ця грибкова інфекція під дією розчину загине.

Деякі лікарі-професіонали практикують використання спрею до та після хірургічних маніпуляцій на гортані, при цьому пацієнт подібного роду рішень приймати самовільно не повинен, це не заперечується.

Ціна на Інгаліпт та поради щодо застосування

Взаємодія Інгаліпту з противірусними та антибактеріальними препаратами допускається, одночасний їх прийом дасть позитивний ефект, оскільки дія спрея посилить ефект від таблеток.

При цьому не прийнятно використання аерозолю з іншими спреями, сиропами та будь-якими засобами, в яких присутній етиловий спирт. Наслідком таких дій може стати хімічний опік слизової ротоглотки.

Також за рахунок того ж етилового спирту знижується концентрація уваги та загальмовується реакція, тобто проявляються явні невідповідності нормальної картини психомоторики. Виходячи з цього ті люди, які користуються аерозолем, не допускаються до роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості реакцій. Це стосується й автолюбителів, сісти за кермо рідного авто вийде тільки після скасування Інгаліпту, це можливо вже через 12 годин після останнього зрошення хворого місця.

Купити Інгаліпт простіше простого в будь-якій аптеці – це безрецептурний препарат. Вартість його невелика, але в залежності від цінової політики тієї чи іншої мережі аптек, може відрізнятися на 5-15%. Ще один фактор, що впливає на ціну – це компанія-виробник, а також країна, в якій препарат виробляється та продається. Так, наприклад, в Україні ліки носять назву Інгаліпт-н та Інгаліпт Актив, у Вірменії – Інгаліпт Віалайн, він має дещо більший обсяг – 45 мл, та відповідну вартість. Скільки коштує спрей, напевно вам підкажуть по телефону в найближчій аптеці.

Комплектація Інгаліпту може злегка відрізнятися в залежності від торгової марки. Деякі виробники випускають флакони з розчином, які мають незнімні насадки-розпилювачі, вони швидко забруднюються та не дуже зручні в застосуванні та зберіганні.

Говорячи про зберігання, потрібно відзначити, що температурний діапазон в приміщенні, де знаходиться медикамент, може коливатися від +5 до +30 градусів. Якщо температура в кімнаті нижче або вище зазначених відміток, ліки прийдуть в непридатність та можуть стати токсичним, таку речовину використовувати небезпечно. Тому грамотне зберігання вбереже вас від небажаних наслідків.

Інгаліпт або аналог – як визначитися?

Якщо лікар виписав Інгаліпт, і ви не належите до тих людей, яким з тих чи інших медичних показниках прийом заборонений, то придбати бажано саме цей засіб. Або ж будь-який структурний аналог.

До таких віднесені спреї: Гевалекс, Пропосол, Ангілекс, Люгс, Максиколд ЛОР, Тантум Верде, гексаспрейта ін. Це повні аналоги Інгаліпту, адже у них збіг і по формі випуску, й по основним структурним складовим, тобто принцип дії ідентичний, може мати відмінності тільки дозування. Слід врахувати, що навіть якщо ви берете повний аналог за складом, це не означає, що його вартість також не матиме відмінностей від замінного засобу. Більшість з перерахованих аерозолів трохи дорожче оригіналу.

Якщо ж раптом вам до вподоби використання аерозольних форм антисептиків, але не дуже зручно користуватися ним (або ж, якщо це маленький пацієнт, то може бути таке, що дитина відмовляється пшикати горло), тоді можна вдатися до інших варіантів, наприклад, до пастилки або льодяників для розсмоктування.

У цьому випадку перед вами постане величезний вибір подібних засобів:

  • Стрепсилс – має різноманітність видів з фруктовими та м’ятними смаками, прекрасно справляється з болем та пом’якшує горло, зменшуючи кашель.
  • Септефрил – найдешевший замінник, його виробництвом займаються вже не одне десятиліття, йому віддають перевагу мільйони людей. Має не настільки приємний смак, проте добре справляється з проблемою хворого горла.
  • Лісобакт – хороший вибір для заміни Інгаліпту, якісні таблетки для розсмоктування.
  • Аджісепт – льодяники для розсмоктування, помічники в зниженні відчуття першіння та придушенні задушливого кашлю.

Кожен препарат дієвий, але в своєму рішенні завжди відштовхуйтеся від рекомендацій вашого лікаря-терапевта.


Увага!

Використання Інгаліпт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.