Іріфрін

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01FB01

Міжнародна назва: Irifrin

Діюча речовина: Фенілефрин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Перевтома від роботи за комп’ютером та з паперами викликає сухість й втому очей, а слідом й зниження зорових функцій. Проблему хвороби очей вирішують безліч ліків, але ефект від використання абсолютно різний. Вибираючи очні краплі потрібної дії, дотримуйтесь призначення офтальмолога. Грамотна діагностика подарує можливість вилікувати очі на початкових етапах проблеми. Краплі Іріфрін та Іріфрін БК допоможуть при перенапруженні та відновленні зору, також для проходження діагностичних процесів.

Інструкція препарату Іріфрін: застосування та особливості

Іріфрін можна придбати з концентрацією фенілефрину 2,5 % (25 мг. фенілефрину гідрохлориду на 1 мл.) або 10 % (100 мг. фенілефрину гідрохлориду на 1 мл.). Необхідний засіб підбирають офтальмологи індивідуально з особливостей фізіології пацієнта та його захворювання.

Застосування препарату Іріфрін засноване на кон’юнктивальному методі:

  • Для клінічних заходів: по 1 краплі 2,5 % розчину в кожне око зазвичай досить для потрібного ефекту на 1-3 години. Після закінчення 15-30 хвилин вже можна проводити огляд зорового нерва, очного дна й сітківки. У разі тривалих процедур, лазерного лікування або оперативного втручання, маніпуляція закапування дублюється через годину з метою продовження ефекту;
  • Лікування переднього увеїту: профілактичне введення по 1 краплі призначеної лікарем концентрації 2-3 прийоми на добу;
  • Спазм акомодації: пацієнтам від 6 років по 1 краплі 2,5 % в обидва ока на ніч. Лікування триває близько місяця;
  • При глаукомоциклічній кризі рекомендують закапування 2-3 рази на добу 10 % складом.

10 % краплі також доречні при недостатній еластичності зіниці, яка зустрічається у дітей підліткового періоду та дорослих. Але при лікуванні в цьому випадку часто тривалість курсу скорочують в два рази.

Протипоказання та побічні ефекти

Іріфрін як всі препарати має список захворювань, що перешкоджають його застосуванню:

  • артеріальна гіпертензія;
  • важкий атеросклероз;
  • схильність до спазмів коронарних судин;
  • підвищена чутливість до фенілефрину;
  • закритокутова або вузькокутова глаукома;
  • гіпертиріоз – хвороба з перевищеним розвитком гормонів щитовидної залози;
  • порушення цілісності очного яблука, при якому розширення зіниці неможливе й небезпечне.

При прийомі крапель та після його закінчення існує ймовірність:

  • похибки роботи серцево-судинної системи: ризик довгострокового підвищення артеріального тиску, тахікардії або рефлекторної брадикардії;
  • подразнення слизової ока після закапування;
  • розвиток периорбітальної гематоми – синець в очному яблуці в результаті крововиливу в м’які тканини;
  • сльозотеча;
  • звуження зіниці;
  • збільшення внутрішньоочного тиску.

З обережністю Іріфрін для очей повинні приймати діабетики та люди похилого віку старше 65 років. Для вагітних та годуючих грудьми немає прямих заборон, але зіставляється ризик й користь для матері та дитини.

Краплі Іріфрін: склад, призначення та дія препарату

Краплі Іріфрін широко використовуються в офтальмології не один рік. Їх призначення не обмежилося застосуванням в терапії й дійшло до діагностичних та передопераційних сегментів. Діюча речовина цього препарату – фенілефрин (альфа-адреноміметик). Його фармакологічна функція полягає в різкій судинозвужувальній дії: стимулює виділення з нервових закінчень норадреналіну в кров, виплеск якого викликає розширення зіниці. Також фенілефрин в результаті місцевого застосування підвищує відтік внутрішньоочної рідини й звужує судини очної області.

Фенілефрин – це речовина, що має органічну природу, але вироблена штучним синтезом. Вона має вигляд білого або з жовтуватим відтінком порошку кристалічного змісту без запаху. Легко розчиняється в спирті та дистильованій воді. Фенілефрин виробляє стимули парасимпатичної нервової системи, впливаючи переважно на альфа-адренорецептори. Прояви чутливості бета-рецепторів виявлено не було. Завдяки чудовій властивості, краплі застосовують для проведення діагностики очей за наступними показниками:

  • Диференціальне обстеження поверхневої й глибокої ін’єкції очей;
  • Тестування на закритокутову глаукому при вузькому куті передньої камери ока;
  • Огляд очного дна (офтальмоскопія);
  • Підготовка до операції.

Існує ряд захворювань, для лікування яких підходить Іріфрін:

  • Міопія – короткозорість;
  • Глаукомо-ціклітичний криз (синдром Познера – Шлоссмана) – характеризується регулярними повторами легкого ідиопатичного одностороннього негранулематозного переднього увеїту переважно в трабекулярной області. Пацієнти відчувають легкий біль, дискомфорт, зображення розмите, але ознак судинної ін’єкції не виявляється. Передній увеїт зазвичай стає причиною внутрішньоочного підвищення тиску. Синдром названий на честь Познера та Шлоссмана, що дав опис йому в 1948 р. Вперше ж дані про хвороби згадувалися в 1929 р. Атаки запалення можуть тривати від кількох годин до кількох тижнів з інтервалом в декілька місяців або навіть років. Захворювання носить невідому природу й зустрічається у віці пацієнтів від 20 до 50 років. Доведено, що в його патогенезі певну роль відіграють простагландини (ліпідні фізіологічно активні речовини), концентрація яких у внутрішньоочній рідині викликає надходження туди протеїнів та запальних клітин, що провокують порушення відтоку цієї рідини.
  • Синдром червоного ока – комплекс симптомів, спровокований запальним ураженням віка, слізних проток, кон’юнктиви або рогівки очей. Ознаки: сльозоточивість, гіперемія, набряки, біль, зорова дисфункція. Синдром може бути розвинений на тлі безлічі інших захворювань, тому проявляється у чоловіків та жінок будь-якого віку. З’ясування його природи потребує часу й ретельних діагностичних заходів. До класичних факторів належать: переношування контактних лінз, метаболічні та аутоімунні розлади, гіпертензія артеріального типу, обтяжений алергічний анамнез.
  • Іридоцикліт – запалення райдужної оболонки очей та циліарного тіла очного яблука. Фундаментом до розвитку захворювання є вірусні інфекції (кір, герпес, грип), протозойні (токсоплазмоз, малярія), бактеріальні хвороби (сифіліс, гонорея, туберкульоз), травми очей та кератит, хвороби носоглотки, а також ревматизм, артрит, діабет та захворювання щелепної системи. Вплив цих факторів провокує утворення й проникнення в кров циркулюючих антигенів із зовнішнього середовища. Гостра фаза захворювання характеризується набряком, почервонінням, болем, сльозотечею, зміною кольору райдужної оболонки ока, звуженням та деформацією зіниці, утворенням гіпопіона, преципітатів, зниженням гостроти зору.
  • Спазм акомодації. Акомодація – це здатність ока виконувати зорові функції на різних відстанях за рахунок взаємодії трьох елементів: повікового або циліарного м’яза, повікової зв’язки та кришталика. При нормальному стані м’язи розслаблені для акомодації вдалину. Спазм акомодації означає втрату здатності чітко розрізняти предмети на будь-якій відстані в зв’язку з порушенням процесу скорочення циліарного м’яза. Це захворювання часто проявляється у школярів та серед молоді через надмірну перенапругу очей.

Очні краплі Іріфрін діють через 30-80 секунд на судини та через 10-15 хвилин на зоровий нерв. Після розширення зіниць виникає помутніння й різь очей від світла. Тому, необхідно в очікуванні прийому у офтальмолога посидіти із заплющеними очима. Далі протягом двох годин забороняється читати, писати, напружувати очі. Бажано, щоб після закінчення маніпуляцій пацієнта хтось міг провести до будинку, оскільки зорові перешкоди можуть доставити чимало незручностей в дорозі.

Іріфрін БК: Особливості та призначення

Різновид крапель Іріфрін представляє препарат Іріфрін БК. Його склад й концентрація діючої речовини аналогічна, але відсутні засоби для консервації. Це збільшує корисність та безпеку препарату, але скорочує його термін зберігання у відкритому флаконі. Тому, краплі випускають в маленьких ампулах-упаковках, призначених на одне використання. Завдяки цьому, загальну упаковку ліків з закритими невикористаними ампулами можна зберігати довше, ніж великий відкритий флакон.

Аналоги Іріфрін в фармацевтиці

Серед фармацевтичного ринку зустрічаються аналогічні Іріфріну засоби:

  • «Цикломед»
  • «Тропікамід»
  • «Мезатон»
  • «Вістосан»
  • «Візофрін»
  • «Неосінефрін-Сел»
  • «Атропін»
  • «Фенілефрин»

Вибираючи аналоги Іріфріну, особливу обережність викликають краплі Цикломед. Даний препарат іноді використовується серед зацікавлених осіб у вигляді наркотику, збільшуючи дозування. Відпускається він строго за рецептом лікаря, але при недобросовісній роботі аптек іноді потрапляє у відкрите користування.

Ціна крапель Іріфрін

Специфічні властивості препарату підвищують його вартість. Звичайно, ціна Іріфріну складається не тільки з унікальної властивості крапель, але й рівня аптеки, її розташування в місті та регіоні. Тому, не всім по кишені купити саме цей препарат та іноді вибір зводиться до дешевших аналогів.


Увага!

Використання Іріфрін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.