Ехінацея

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори, Лікарські рослини (трави)

Класифікація: L03AX

Міжнародна назва: Echinacea

Діюча речовина: Ехінацеї вузьколистої екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ехінацея (рудбекія) пурпурна – це відома у всьому світі лікарська рослина, що виростає в європейських країнах, Росії, Україні та ін. Але істиною батьківщиною її є Північна Америка, а зокрема – її східна частина. Від лат. Echinacea – означає “колючий”. Ботаніка налічує багато видів ехінацеї, але для виготовлення лікарських засобів та чаїв годяться лише деякі з них. Засоби на основі рудбекії пурпурової були дуже популярними до відкриття антибіотиків в минулому столітті, але після цього їх затребуваність дещо впала.

Зараз ехінацея у вигляді ліків користується стабільним попитом з тієї причини, що справляється навіть з тими мікроорганізмами, які не підвладні ні одному антибіотику. Вся причина такого явища криється у виникненні антибіотико-резистентних штамів бактерій, які рудбекія все ж знищує.

Ехінацея у вигляді настоянки

Про неперевершено-корисні властивості рудбекії пурпурової може розповісти вікіпедія або інший сайт з інформаційно-пізнавальним матеріалом на цю тему. Зручною в застосуванні є спиртова ехінацея-вміст настоянки, для якої використовуються попередньо висушені корінці рослини.

Вирощування прекрасної ехінацеї пурпурової відбувається в спеціально-підготовлених умовах, однак, деякі її види можна легко зустріти в садах та городах. Щоб дізнатися, як виглядає рослина можна безперешкодно переглянути його численні фото в інтернет-просторі.

Поширеним способом застосування рудбекії є додавання її настоянки прямо в чай ​​(також можна використовувати спеціально-підсушені квіти рослини).

Крім спиртово-настоєнного засобу, випускається також розчин для ін’єкцій – композитум з іншими речовинами, а також з хлоридом натрію та ін’єкційною водою у вигляді допоміжних речовин. Розчин Echinacea призначається переважно для комплексного лікування гнійно-запальних інфекційних хвороб.

Ехінацея в таблетках

Рудбекія пурпурна випускається в декількох лікарських формах, одна з яких – це таблетки. Для цього береться квітка цієї рослини та вичавлюється з нього весь сік в строго-виробничих умовах, після чого він ретельно висушується. Це і є активна речовина в таблетках, крім цього в них також є діоксид кремнію, Е 420, натрію цикламат та магнію стеарат. Таблетки рудбекії пофарбовані в натурально-коричневий колір з темними цяточками.

Зараз неминучу популярності набувають засоби стовідсотково-натурального походження, і, в зв’язку з цим, люди стали все частіше питати, що таке Echinacea й для чого вона так корисна. Ехінацея – це рослинно-біогенний стимулятор, який хороший для імунітету, а також для стимуляції мозкових-кісткових кровотворень.

Діє за рахунок активації клітковинного імунітету, стимулюючи при цьому фагоцитарну активність макрофагів та хемотаксис гранулоцитів, вивільняючи цитокіни та нарощуючи вироблення інтерлейкіну-1 макрофагами. Крім того, ця цілюща трава здатна на диво добре підвищити неспецифічну резистентність організму комплексно.

Рудбекія в таблетковій формі добре всмоктується в кишечнику, виводячись з сечею та калом. Також Echinacea обов’язково чином випускається й в капсулах, які є внутрішньо-прийомними.

Ехінацея у вигляді сиропу для дітей

Найкращий захист для часто-хворіючої дитини від хвороб та засстуд – ехінацея зміцнює  його загальний імунітет. Для цього краще не використовувати хімічні засоби, а звернути увагу на стовідсотково-натуральні. Хорошим засобом для зміцнення імунітету є все та ж рудбекія лікарська, яка для діток випускається у вигляді солодко-ароматного сиропу. Цей сироп володіє такими рисами-якостями:

  • Загальнозміцнюючий вплив на імунітет в цілому;
  • Позитивний вплив на активність макрофагів (так називаються хвороби, які знищують клітини в організмі);
  • Антибактеріальну дію, а також протигрибкову та противірусну;
  • Швидке відновлення колишніх сил організму, який недавно переніс серйозну хворобу або операцію;
  • Пом’якшувальну дію на сухий та неприємний кашель при бронхіальних недугах;
  • Забезпечення організму віт. групи В;
  • Виведення з організму важко-металевих з’єднань, а саме солей;
  • Відновно-оздоровчу дію на шлунково-кишковий тракт та сечовивідні шляхи після хвороб та проблем.

Можна зробити висновок, що користь від рудбекії пурпурової дитині просто безумовна, однак, застосування сиропу ні в якому разі не повинно бути самовільним без позитивної відповіді педіатра. Справа в тому, що ця рослина має деякі протипоказання, як, втім, й будь-який інший мед. засіб. Як дитячу, так й «дорослу» рудбекію (на спирту) не застосовують у випадку наявності будь-якого роду аутоімунних захворювань, індивідуальної незасвоюваності рослини та інших компонентів, які містяться в препараті, а також інших паралельно-використовуваних імуностимуляторів. Що стосовно сиропу, то його заборонено пити хлопцям до дворічного віку.

Перед застосуванням сиропу рудбекії пурпурової варто почитати в онлайн-мережі, що пише про ці ліки лікар Комаровський. Потрібно сказати, що тисячі матерів дітей різного віку довіряють його досвідченій авторитарній думці.

Інструкція по застосуванню ехінацеї в різних формах

Перед тим, як приймати рослину пурпурову в будь-якому вигляді слід добре вивчити інструкцію по її застосуванню. Вона залежить від конкретної форми випуску ліків:

  • Настоянка. Використання спирто-вмісткої ехінацеєвої настойки дозволено тільки після 12 років в малих дозах і при невідкладно-гострої необхідності. Для купірування і як найшвидшого усунення важко-гострих станів дорослі приймають на початку терапії сорок крапель ліки, а після закінчення двох годин ще 20 крапель. На наступний день (або кілька днів, як призначить лікар-ЛОР) дорослий приймає вже 20 крапель настоянки 3 рази на день. Терапевтичний курс при цьому повинен складати не більше 8 тижнів. Діти від 12 років призначені лікарем-отоларингологом краплі розводять у воді в пропорціях 1: 3 – 1: 3. Дозування дітям становить 5-10 крапель 3 рази на день за півгодини до прийому їди. Также рудбекію в цьому виді застосовують і місцево для лікування ранових-больових точок. Для цього уражені ділянки акуратно змащують ваткою, змоченою в настоянці. Ще застосовують у вигляді компресів, що потрібно робити тільки після призначення врача. Прі вагітності цю спирто-вмістку настойку не застосовують через можливої ​​шкоди плоду, як і при грудному годуванні.
  • Композитум (розчин для ін’єкцій). Ця форма випуску Echinacea
    є стовідсотковою гомеопатією, яка застосовується комплексно і має ті ж властивості, що й інші ехінацеї-вмісткі засоби. Композитум застосовується навіть в дитячому віці від 1 року. Дозування засобу виглядає таким чином: діти 1-3 років – 0,6 мл розчину, 3-6 років – 1 мл, 6-12 років – 1,5 мл, від 12 років – 2,2 мл на добу. Цю дозу, яка буде визначена точно-віковим критерієм, застосовують від 1 до 3 разів на тиждень за допомогою внутрішньом’язових, підшкірних, внутрішньошкірних і внутрішньовенно-струменевих ін’єкцій. Іноді засіб також вводять в акупунктурні точки. Лікувально-профілактичний курс ехінацеєю в розчині має становити близько 2-6 тижнів і не більше.
  • Таблетки. Як було заявлено раніше, в складі таблеток є порошок з видавленого і висушеного ехінацейного сока. Echinacea в цьому виді можна не тільки ковтати всередину із вживанням води, але і жувати чи смоктати, якщо пацієнту зручніше саме так. Крім того, таблетки приймаються незалежно від прийому їжі, що ніяк не впливає на їх всмоктувальні властивості. Дорослим і дітям-підліткам від 12 років можна застосовувати 1 таблетку засоби 2 рази на добу. При цьому рудбекію пурпурову можна приймати в кількості більше 400 мг на добу. Таблетовану рудбекію можна приймати як кожен день (тривалість лікування 10 днів), так і через день (курс лікування 20 днів). Для кращого і остаточного вилікування від будь-якої хронічної хвороби курс повторюємо через 2-3 тижні, якщо лікар висловив своє схвалення цього питання.
    Пацієнтам в дитячому віці до 12 років ці цілющі таблетки не дають – для них купують ехінацейний сироп.

Ціна засобів на основі ехінацеї

Вартість засобів, які містять ехінацею звичайно ж, залежить від конкретної лікарської форми. І в результаті вона може бути як середньо-низька, так й досить висока, непідйомна для середньої категорії громадян. Найдорожчим є compositum ехінацея, яка продається в ампулах. Таблетки та настоянка рудбекії є недорогими та навіть бюджетними засобами, купити які можна в будь-який час в найближчо-розташованій аптеці.

Можна також придбати фіто-чай з ехінацеєю або висушені квіти рослини за нижчою ціною. З сухого збору можна зробити відвар та приймати його всередину.


Увага!

Використання Ехінацея без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.