Ескапел

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Класифікація: G03AC03

Міжнародна назва: Escapelle

Діюча речовина: Левоноргестрел

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бувають випадки, коли у закоханих трапляється незахищений сексуально-статевий акт. Більш того, в сучасному світі навіть у малознайомих людей таке буває. Причин такого явища кілька – відсутність контрацепції як такої, розрив або спроба кондому, неправильне запобігання (ППА) або зовсім насильницький секс без згоди жінки.

Подружнім парам, а також іншим людям, які не проти дітей не потрібно переживати з приводу несподіваної вагітності. Абсолютно налаштовані противники дитини можуть зробити аборт (найімовірніше). Адже основна частина чоловіків та жінок, що вступають в статевий (або статеві) зв’язок не прагне стати батьками найближчим часом. Тому, якщо трапився величезний ризик отримати дві смужки на тесті, жінки все частіше звертаються до такої дії, як екстрено-проведена контрацепція. Одним з таких засобів є потужний Ескапел, який має масу побічних дій, не відрізняючись при цьому абсолютною благонадійністю.

Опис Ескапелу та інструкція по його застосуванню

Escapelle – це анти-зародкові таблетки, які випускаються з єдиною одиницею в упаковці. Головною речовиною в складі засобу є левоноргестрел – саме він протистоїть зачаттю, виконуючи функцію гестагену (так як є синтетичним-походженням гестагену). За спеціально-проведеним даними стало відомо, що ефективність Ескапелу дорівнює приблизно 85% при єдиній умові – таблетка повинна бути випита не пізніше 72 годин після того, як стався ненадійний секс. Escapelle можна застосовувати виключно екстрено-разово  для постійно-систематичної контрацепції він категорично не підходить! Адже навіть у разі одноразового прийому анти-зародковий засіб показує свої побічні ефекти (в більшості випадків) у вигляді серйозних та важко-регульованих гормональних збоїв. Іноді наслідки прийому Ескапелу усуваються цілими місяцями, адже у жінки збивається цикл та з’являються інші проблеми (збивання терміну овуляції, біль, набухання грудей та ін.)

Про незаперечно-точний механізм дії Escapelle немає достовірних даних, на які можна довірливо покластися. При прийомі засобу в необхідній кількості активно-діючий левоноргестрел здатний робити свій гормональний вплив на овуляцію та запліднення у випадках, коли існує максимальна ймовірність настання запліднення (мова йде про передовуляторну фазу менструального циклу). Але в той час, коли зачаття сталося та відбувається імплантація, Ескапел вже повністю неефективний. Більш того, левоноргестрел-місткі препарати не надають перервного ефекту на вже почату та прогресуючу вагітність.

Escapelle після перорально-здійснюваного прийому всмоктується майже відразу та також відразу починає свій гормональний вплив.

Для того щоб не відчути всі побічні дії Escapelle «на собі» жінкам рекомендується подбати про надійні протизачаточні. Разом з цим, потрібно сказати, що немає жодного стовідсотково-чинного контрацептиву, який би захищав від настання небажаної вагітності абсолютно точно. Існують такі методи контрацепції:

  • Кондоми та інші бар’єрні контрацептиви (захищають всього на 85%);
  • Внутрішньоматкова спіраль;
  • Регулярно-застосовні оральні контрацептиви (вони більш надійні при правильному застосуванні, ніж Escapelle);
  • Інші види контрацепції.

Таблетку Escapelle приймають перорально після недостатньо захищеного статевого акту (або повністю незахищеного). Як вже говорилося раніше, це анти-зародковий засіб призначений для разової екстреної ситуції. За один цикл його можна застосовувати не більше 1 разу, оскільки в противному випадку гормональні збої будуть дуже серйозними. Спосіб застосування Ескапелу простий – одна його таблетка приймається в перші 12 годин після незахищеного сексу, але не пізніше 72 годин. У разі, якщо з певних причин у жінки виникла блювота в перші три години після прийому цього терміново-чинного контрацептиву, то прийом повторюють у такій же дозі. В іншому випадку потрібного ефекту від раніше прийнятої таблетки не буде.

Escapelle можна приймати в абсолютно будь-який день менструального циклу, тільки попередня менструація повинна протікати нормально. Застосувавши цей засіб для запобігання вагітності, в іншу частину циклу слід користуватися бар’єрними контрацептивами (це презервативи, шийкового ковпачка, сперміциди). Якщо жінка користується гормональними таблетками для контрацепції, то їй слід продовжувати це робити й після прийому Ескапелу.

Таблетки Escapelle можна застосовувати тільки з 16-ти років, оскільки про застосування цього засобу в більш ранньому віці існує занадто мало інформації.

Дуже часто у жінки починаються місячні після прийому Ескапелу. Це свідчить про наявність збою в менструальному циклі. Крім того, не менш часто зустрічаємим є й затримка після Ескапелу, яку іноді плутають на зачаття (що також не виключено).

Особливості застосування Ескапелу та протипоказання

Escapelle, як й інші засоби для екстрего прийому препарату, як контрацепції, не завжди ефективні в запобіганні небажаної вагітності. Препарат може виявитися «пустушкою» в тому випадку, коли жінка точно не знає час та день, коли стався небезпечно-закінченний статевий акт, а також коли з моменту сексу пройшло більше 72 годин. Тобто, коли після непередбачено-закінченних статевих зносин пройшло більше встановленого терміну, то і пити Ескапел немає ніякого сенсу. Якщо у жінки є місячна затримка більше 5 днів або вчасно прийшли місячні з помітними змінами, то краще сходити до гінеколога на огляд та на УЗД – це допоможе виключити або підтвердити вагітність (в тому числі й позаматкову). Будь-які зміни в тривалості або характері менструації повинні насторожити тих жінок, які мають в амнезії ектопічну вагітність (особливо при наявності дивних колючих болей внизу живота). Отже, якщо жінка раніше стикалася з таким явищем, як позаматкова вагітність, то їй не варто приймати Ескапел для уникнення повторення такого небезпечного для життя й здоров’я випадку.

Існує така теорія, що Escapelle і алкоголь строго несумісні. Етиловий спирт може знижувати всмоктувану здатність шлунково-кишкового тракту, внаслідок чого концентрація активної речовини засобу може виявитися недостатньою й вагітність настане, незважаючи на прийняття препарату в термін. Крім того, теоретично можливо й таке, що Ескапел подіє на організм таким чином, що навіть після прийняття малої дози алкоголю у жінки настане сильне сп’яніння.

Ескапел не приймають під час вагітності та годування груддю. Також засіб заборонено при важких печінкових ураженнях та при непереносимості компонентів.

Яка ціна Ескапелу в аптеках?

Ескапел – це високонадійний засіб екстрено-діючої контрацепції, який п’ють виключно в строго-призначений термін після незахищеного статевого акту. Жінки в першу чергу в аптеці цікавляться – скільки коштує Escapelle? Потрібно попередити, що вартість анти-зародкового засобу досить висока, але, тим не менше, для уникнення небажаної вагітності покупці готові віддати й такі гроші. Якщо є проблеми з грошима, то можна спробувати знайти більш дешевий замінник цього засобу, у вигляді його аналога.

Купити Escapelle можна практично в будь-якому аптечно-роздрібному пункті без надання рецепта. Цей препарат, що попереджує вагітність майже завжди є в аптечних шафках.

Відомі та дієві аналоги Ескапелу

Деякі жінки вважають, що така висока ціна для однієї таблетки неприпустима та намагаються знайти не менш ефективно діючі аналоги Escapelle. І це можна зробити з повним успіхом, оскільки цей анти-зародковий засіб має такі замінники різних цінових категорій:

  • Пастинор. Угорські екстрені анти-зародкові таблетки, які є трохи більш дешевими, в порівнянні з Ескапелу. Як показують численні відгуки пацієнток, Пастінор є більш ефективним, ніж оригінальний засіб. Він випускається в пачці по 2 таблетки: одну слід приймати безпосередньо після незахищеного статевого акту, а другу – через 12 годин. Якщо у жінки є патології, пов’язані з печінкою, або спадково-ферментні патології, то екстрено анти-зародковий засіб Пастінор абсолютно заборонений. В результаті прийому Пастінора пацієнтки часто стикаються з такими побічними ефектами засобу, як набряк обличчя, яскраво-червоні та сверблячі висипання на шкірних покривах, хворобливі почуття в грудях, болі в животі (внизу), а також проблеми з точністю менструації та її затримки. Як і у випадку з Escapelle, повторний прийом Пастінора в одному і тому ж циклі заборонений. Протипоказанням до застосування Пастінора вважається вагітність та вік до 16 років.
  • Моделль МАМ. Це гормональні анти-зародкові таблетки, які призначає лікар. Цей засіб не служить як спосіб екстреної контрацепції при ризику вагітності. Моделль МАМ – це надійний протизаплідний засіб, який приймається з першого дня циклу 28 днів. Засіб діє таким чином, що впливає на секрет шийки матки, роблячи його більш в’язким (а це перешкода для просування активно-функціонуючих сперматозоїдів). Крім того, головна речовина, активізує Моделль МАМ, знижує рівень естрадіолу в крові.
  • Лактинет ®. Виконує функцію відмінного анти-зародкового засобу, за допомогою якого запобігають небажано-наступаючій вагітності. Вартість Лактинету ® вище всіх попередніх варіантів, однак, засіб досить ефективний. Головна функція Лактинету ® полягає в усуненні овуляторної фолікули та перешкоді просування сперматозоїдів по матковій трубі. Лактинет ® приймають безперервно – після закінчення першої пачки відразу ж починають другу.
  • Чарозетта. Дорогий анти-зародковий препарат, який діє за принципом двох попередніх аналогічно-діючих засобів Escapelle.

Якщо жінка вирішила скористатися гормональними анти-зародковими засобами, то вона повинна звернутися до свого гінеколога та здати всі аналізи. При гарній ефективності протизаплідного препарату у однієї жінки той же препарат може приносити серйозні побічні ефекти іншій. Якщо у жінки бувають такі ситуації, коли доводиться приймати екстрено-контрацептивний засіб Escapelle (або інший), то їй слід задуматися про початок прийому протизаплідних гормональних засобів, оскільки вони більш безпечні (але вони розсудливі тільки при постійному та провіреному сексуальному партнерству, також не захищають від серйозних венеричних хвороб).


Увага!

Використання Ескапел без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.