Каптоприл

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C09AA01

Міжнародна назва: Captopril

Діюча речовина: Каптоприл

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Підвищений артеріальний тиск – це те захворювання, яким з кожним роком страждає все більше людей не похилого віку. Потрібно сказати, що ця хвороба є згубною і являє для людини серйозну небезпеку для життя. З цієї причини до артеріальної гіпертензії необхідно ставитися з усією серйозністю і своєчасно приймати ефективний препарат. Одним з популярних інгібіторів АПФ є Каптоприл – препарат, який здатний за відносно короткий проміжок часу нормалізувати тиск хворого.

Інструкція по застосуванню Каптоприлу

Препарат, що випускається безпосередньо в формі таблеток, необхідно приймати всередину за одну годину до прийому їжі. Для зниження тиску спочатку Каптоприл призначають у дозі 12,5-25 мг в 2-3 прийоми за добу. У разі, якщо така мінімальна доза виявилася малоефективною, то її слід поступово збільшувати до 50 мг, ретельно стежачи за здоров’ям хворого. Максимальна доза препарату на добу – 150 мг, що відповідає 12 таблеткам по 12,5 мг. Використовуючи вказаний лікарський засіб для зниження артеріального тиску, рекомендується додавати до терапії тіазидні діуретики або інші засоби.

При прийомі Каптоприлу вкрай важливо дотримуватися дозування препарату і не приймати більше, ніж прописав лікар. Слід зазначити, що прийом збільшеної дози (близько 300 мг) загрожує тільки проявом побічних ефектом – гіпотензивну дія препарату при цьому стоїть на місці. Тобто, якщо препарат не допомагає, то не потрібно приймати підвищені дози. Краще рішення в цьому випадку – підібрати інший засіб для зниження тиску.

Пацієнтам, які страждають вкрай небезпечною серцевою недостатністю, настійно рекомендують спочатку приймати 6,25-12,5 мг препарату 2-3 рази на добу. Якщо потрібний ефект не досягнуто, то в такому випадку дозу можна збільшити до 25 мг 2-3 рази на добу. Що стосується максимальної дози ліків при цьому захворюванні, то вона відповідає також 150 мг.

Каптоприл нерідко призначають і тим пацієнтам, які не так давно пережили інфаркт міокарда. Медикамент призначають вже через три для після виникнення інфаркту в добовій дозі 6,25 мг (півтаблетки). Далі можна збільшувати добову дозу до 35,5-75 мг, розділену на 2-3 прийоми. Конкретна доза препарату і частота його добового прийому залежить від ступеня його перенесення пацієнтом, а також від стану його здоров’я на даний момент.

Хворим на діабетичну нефропатію, як правило, прописують від 75 до 150 мг препарату в день. Цю дозу слід розділяти на 2-3 прийоми. Каптоприл призначають і при такому захворюванні, як цукровий діабет з макроальбумінурією і його доза при цьому становить, як правило, 50 мг 2 рази на день.

Якщо пацієнт страждає від незначного порушення функції нирок, то йому можна приймати 75-100 мг препарату на добу. Більш виражена хвороба вимагає прийому знижених доз препарату, а лікування слід починати з 12,5 мг 2 рази на добу. Корекція дози повинна відбуватися, виходячи зі стану хворого.

Каптоприл у формі таблеток

У складі кожної таблетки обов’язково є така активна речовина, як каптоприл. При цьому існують таблетки з 12,5, 25, 50 і 100 мг активної речовини в складі. Саме ця речовина і стала причиною назви зазначеного препарату. Невід’ємними в складі препарату є і інші компоненти, серед них – лактозимоногідрат. За рахунок того, що в ліках є ця речовина, він протипоказаний людям з деякими спадковими хворобами (непереносимість фруктози і подібне).

Застосування описуваних таблеток має суворо контролюватися лікарем. Особливо це стосується тих клінічних випадків, коли хворий має проблеми з роботою нирок або печінки. Не менш уважними до свого здоров’я мають бути і люди похилого віку.

Слід зазначити, що Каптоприл, який відпускається виключно за рецептом, можна використовувати не тільки для підтримки нормального артеріального тиску у хворого, але і для екстреного зниження рейтингу в особливих випадках. Для цього таблетку необхідно покласти під язик і поступово розсмоктати її в ротовій порожнині. Після прийняття таблетки препарату хворому протягом досить короткого часу стане краще.

Дозування Каптоприлу

Доза Каптоприлу, часто застосовується для зниження тиску і при хронічній серцевій недостатності, повинна встановлюватися строго в індивідуальному порядку. Інформація, яка є в інструкції по застосуванню препарату, є спільною. Перед призначенням ліків лікар детально оглядає хворого, вислуховує його скарги і обов’язково призначає додаткові аналізи. Не менш важливим вважається вага пацієнта і наявність у нього супутніх захворювань. Оцінивши отриману картину захворювання і стану здоров’я хворого, фахівець може призначити йому певну дозу ліків, яку потрібно приймати протягом необхідного часу.

Для досягнення необхідного лікувального ефекту зазначеного медикаментозного препарату вкрай важливо дотримуватися всіх лікарських рекомендацій. Це стосується не тільки призначеної дозування Каптоприлу, а й загального застосування ліків протягом встановленого курсу лікування. Справа в тому, що багато пацієнтів після припинення «стрибків» тиску просто перестають приймати цей препарат і хвороба часто застає їх зненацька і дуже часто результати такої зневаги своїм здоров’ям є жалюгідними. Як було сказано раніше, Каптоприл можна класти під язик при піднятті тиску для його швидкої нормалізації, однак, це розсудливо лише в разі, якщо пацієнт не має справу з загрозливим життя недугою.

Показання до застосування Каптоприлу

Каптоприл, будучи інгібітором АПФ, показує свою ефективність при таких хворобах:

  • Артеріальна гіпертензія. В цьому випадку медикамент використовується не тільки у вигляді монотерапії, а й часто призначається разом з іншими інгібіторами або діуретиками.
  • Серцева недостатність, що розвивається в стадії застою.
  • Лікування пацієнтів, які пережили інфаркт міокарда. Медикамент в зазначеному випадку використовується лише тоді, коли пацієнт має стабільний стан.
  • Цукровий діабет і діабетична нефропатія.

Перед тим як почати лікування із застосуванням Каптоприлу слід в обов’язковому порядку перевірити стан нирок. Крім того, їх функцію слід контролювати протягом усього курсу терапії.

Протипоказання і побічні дії

Незалежно від виду лікарського препарату і безпосередньо показань до його застосування перед початком курсу лікування слід обов’язково вивчити інструкцію.

Найбільшу увагу у випадку з Каптоприлом рекомендується приділити розділу «Протипоказання», так як тут їх чимало:

  • Ангіоневротичний набряк. Це стосується будь-яких форм набряку Квінке, який може виникати з різних причин. Особливу увагу слід приділити тому набряком, який виник після прийому інгібіторів АПФ;
  • Порушення в роботі нирок, які мають виражену форму;
  • Азотемія;
  • Надлишок калію в організмі хворого;
  • Післяопераційний стан хворого після того, як він переніс пересадку нирки;
  • Первинний гіперальдостеронізм;
  • Проблеми з відтоком крові безпосередньо з лівого шлуночка серця, в тому числі і захворювання, пов’язані з цим;
  • Знижений артеріальний тиск;
  • Період вагітності, а також годування грудьми;
  • Кардіогенний шок;
  • Зайва чутливість безпосередньо до препаратів, які входять в групу інгібіторів АПФ, включаючи і каптоприл;
  • Вік пацієнта до 18 років. Справа в тому, що ефективність і безпеку препарату у підлітків не доведена;
  • Вживання алкоголю. Справа в тому, що Каптоприл і алкоголь категорично несумісні – в іншому випадку зростає ризик появи побічних дій.

Як правило, вказане медикаментозний засіб переноситься пацієнтами досить добре. Проте, іноді пацієнти скаржаться на виникнення побічних дій. Найбільш часто вони виникають безпосередньо у людей похилого віку, а також у пацієнтів з порушеннями в роботі нирок. Небезпека виникнення побічних реакцій з’являється і під час перевищення встановленої дози. Побічні дії Каптоприлу виглядають наступним чином:

  • Зміна артеріального тиску до критично низьких показників;
  • Прискорене серцебиття;
  • Сонливість протягом усього дня;
  • Бронхоспазм;
  • Головний біль;
  • Набряк Квінке;
  • Набряки периферичного характеру.

При появі будь-якого з перерахованих вище побічних дій необхідно терміново скасовувати препарат і звернутися безпосередньо за допомогою медиків.

Ціна Каптоприлу за рецептом

Каптоприл є дешевим препаратом, в чому і полягає одна з його переваг. Вартість таблеток безпосередньо в дозуванні 12,5 мг активної речовини є досить низькою і доступною, мабуть, для пацієнтів будь-якого фінансового стану.

Слід зазначити, що в різних аптеках ціна може дещо змінюватись. Крім того, на цінове питання впливає і конкретний виробник медикаментів. Зазначені ліки можна без труднощів купити в будь-якій аптеці, однак, тільки після надання спеціально виписаного рецепта від лікаря.

Аналоги Каптоприлу

Для чого б лікар не призначив Каптоприл у багатьох випадках його доводиться замінювати іншими медикаментозними препаратами ідентичною групи. Одна з причин, по якій людям доводиться шукати аналоги препарату – це його часту відсутність на прилавках аптек. Як було зазначено раніше, ліки мають низьку вартість, завдяки чому його дуже швидко розкуповують. Потрапивши в таку ситуацію, коли необхідно вибрати якісний замінник Каптоприлу, рекомендується переглянути такі варіанти:

  • Каптоприл акос. Зазначений препарат нічим не відрізняється від оригіналу, крім виробника.
  • Ампріл. Використовується для терапії артеріальної гіпертензії, а також серцевої недостатності в застійної стадії, нефропатії, яка може бути діабетичної і недіабетичної. Цей аналог препарату хоч і є більш дорогим, проте, рятує від зазначених хвороб не гірше.
  • Зокардіс. Дуже часто цей медикамент призначають від підвищеного артеріального тиску замість Каптоприлу. Крім того, ці ліки є одним з небагатьох, які дозволено використовувати навіть в першу добу після перенесення інфаркту міокарда.
  • Капотен. Від оригіналу практично не відрізняється, за рахунок чого і є найпершим і основним його замінником.

Крім перерахованих вище, існують і інші препарати, які часто призначають замість Каптоприлу при артеріальній гіпертензії. Йдеться про такі засоби, як Інворіо, Каптоприл Сандоз, Дапріл, Диротон, Берліприл ®, Ірумед, Капотріл, Квадроприл, Квінафар, Коверекс і т.д. Заміна одного медикаментозного препарату проти артеріальної гіпертензії на інший ні в якому разі не повинна здійснюватися без відома фахівця. Незважаючи на те, що всі вищевказані замінники Каптоприлу мають ідентичні складові, показання до застосування та протипоказання,  особливості застосування можуть відрізнятися.


Увага!

Використання Каптоприл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.