Кардіомагніл

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: B01AC30

Міжнародна назва: Cardiomagnyl

Діюча речовина: Ацетилсаліцилова кислота, Магнію гідроксид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Проблеми в роботі серцевого м’яза немислимо небезпечні, тому слід стежити за її функціонуванням, особливо це стосується людей похилого віку і пацієнтів з вродженими або набутими вадами серця. Для профілактики серцевих захворювань використовується багато лікарських засобів, але сьогодні виділимо лише одне з них – Кардіомагніл (Cardiomagnyl) від німецько-австрійського фармгігантів “Такеда”. Ви дізнаєтеся про те, для чого призначений, і як приймати цей препарат. А ще ознайомитеся з можливими несприятливими реакціями при передозуванні та з аналогами медикаменту.

Інструкція по застосуванню Кардіомагнілу показання і побічні ефекти

Слід знати, що як самостійний засіб для лікування захворювань серцево-судинної системи Cardiomagnyl використовувати не варто, тому що належний ефект не виникне. Аспіринові-магнієвs ліки можна застосувати лише в комплексі з іншими медикаментами цілеспрямованої дії та у якості профілактичних заходів щодо запобігання розвитку гострих серцевих станів.

Застосування Кардіомагнілу раціонально, якщо пацієнт знаходиться в групі ризику по можливості виникнення хвороб судин і серця. Вона включає людей, які страждають від зайвої ваги, цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, пацієнтів старше середнього віку і людей, що палять.

Препарат слід пити при наявності ІХС хронічного характеру і в гострих стадіях.

Таблетки Кардіомагнілу призначаються для запобігання закупорювання серцевих судин, гострої недостатності серця, нестабільної стенокардії.

Крім цього показанням до прийняття Аспіринові-магнієвого препарату є профілактика розвитку тромбоемболії після проведення хірургічних операцій на судинах і запобігання повторенню інфаркту міокарда і тромбоутворення в кровоносних судинах головного мозку.

Метод застосування і дозування. Приймають внутрішньо, запиваючи великою кількістю чистої води. Якщо пацієнт (особливо літній) не може проковтнути цілу таблетку, її слід потовкти до порошкоподібного стану і прийняти в такому вигляді, рясно запиваючи водою, або пережувати.

На адсорбцію активних компонентів прийом їжі не впливає, але, щоб зменшити можливе подразнення слизової шлунка від аспіринового впливу, краще приймати Кардіо-магніт після їжі, бажано ввечері.

Тривалість використання в кожному індивідуальному випадку різна, визначити її повинен лікар.

Якщо існують ризик-фактори, для первинної профілактики хвороб серцево-судинної системи в початковий день лікування призначають 150 мг препарату одноразово (1 таблетка 150 мг або 2 таблетки по 75 мг), потім знижуючи дозу до 75 мг один раз на добу.

В якості профілактики вторинного інфаркту міокарда – по 150 мг або ж 75 мг один раз на 24 години (точне дозування призначається лікарем).

Після аортокоронарного шунтування (АКШ) та інших оперативних втручань на судинах серця, при нестабільній стенокардії максимальна добова норма препарату – 150 мг.

Побічних реакцій організму, які здатний викликати аспіриновмісткий медикамент, в цілому чимало, проте вони виявляються нечасто.

З боку системи травлення, часто може проявлятися диспепсія, печія, блювотні позиви, виразки й ерозивних верхніх ділянок ШКТ, розлад шлунку. Крім іншого препарат може спровокувати шлункове або шлунково-кишкова кровотеча, виразковий коліт, езофагіт і в рідкісних випадках – стоматит.

Пацієнт може відчути вушний дзвін або часткову втрату слуху, яка може бути оборотною після скасування Кардіомагнілу.

З боку ЦНС може спостерігатися безсоння в нічний час і сонливість в денний, головні болі, вертиго, рідко побічним ефектом може стати крововилив в мозок.

З боку кровоносної та ендокринної систем відзначається розвиток гіпоглікемії, тромбоцитопенія, нейтропенія, приховані кровотечі, кровоточивість ясен, кровотеча з носа, агранулоцитоз, еозинофілія, анемія і т.ін.

З боку системи дихання часте побічне явище – бронхоспазм.

З боку гапатобіліарної системи може розвинутися середньо тяжкості дозозалежний гепатит, оборотний після відміни препарату, а також зрідка підвищується рівень печінкових трансаміназ і фосфатази лужної.

Крім вище охарактеризованних реакцій Аспіриново-магнієвий препарат може стати причиною алергічних проявів у вигляді геморагічного васкуліту, ангіоедеми, кропив’янки. Рідше – синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, анафілактичний шок і набряк Квінке.

До таблеток кардіомагніл є протипоказання. Перед стартом лікування слід з ними ознайомитися, щоб бути впевненими, що для вас приймання ліків безпечний.

При непереносимості складових аспірин-магній, в т.ч. при непереносимості саліцилатів та інших НПЗЗ, а також при серйозних алергічних реакціях на ненаркотичні анальгетики в анамнезі, Кардіомагніл строго заборонений.

Також протипоказано приймати засіб пацієнтам, що страждають на бронхіальну астму; тим, у кого порушене згортання крові і є схильність до частих кровотеч.

Якщо пацієнт страждає нирковими порушеннями або має печінкову недостатність, виразкову хворобу травного тракту, не слід приймати цей препарат.

Аспірин затримує виведення сечової кислоти (2,6,8-тріоксіпуріна), тому пацієнти, хворі на подагру, можуть приймати Cardiomagnyl, лише перебуваючи під пильним медичним контролем.

Заборонено використовувати його дітям і пацієнтам, які не досягли вісімнадцятиріччя.

Вагітні жінки, що знаходяться на першому або третьому триместрах, не можуть приймати препарат. Його можна призначати лише на другому триместрі вагітності, і тільки після співвідношення клінічної користі для майбутньої матері й ризиків для ще ненародженої дитини.

Лактація – не категоричне протипоказання до лікування Кардіомагнілом. У рідкісних випадках при гострій потребі лікарі призначають таке лікування, але його тривалість зазвичай не понад тиждень. Бажано на цей період відстрочити годування грудним молоком.

Легке передозування супроводжується шумом у вухах, пригніченням свідомісті, потерпілого може нудити та рвати. Терапія: промивання шлунка і приймання ентеро-сорбентів.

Важке передозування загрожує затрудненням дихання, серцево-судинною недостатністю, лихоманкою, в одиничних випадках викликає кому.

Якщо ви або хтось з оточення взяли занадто велику дозу ліків і були помічені вищеохарактеризовані симптоми (мінімум один), потрібно терміново викликати бригаду швидкої допомоги й негайно госпіталізувати постраждалого для термінових терапевтичних дій:

  • встановити кислотно-лужний баланс;
  • провести лаваж шлунка і форсований і лужний діурез;
  • ввести ентеро-сорбент і розчини солей і т.д.

Слід уважно поставитися до свого стану, не ігноруйте симптоми при перевищенні дози ліків.

Кардіомагніл: склад і фармакологічні властивості

Препарат випускається у вигляді білих таблеток, вкритих плівковою оболонкою і нагадують за своєю формою стилізоване серце.

До складу однієї таблетки Кардіомагнілу входять основні компоненти: кислота ацетилсаліцилова (C9H8O4) – 75 мг / 150 мг і гідроксид магнію (Mg (OH) ₂) – 15,2 мг / 30,39 мг.

Також використовуються додаткові складові: кукурудзяний і картопляний крохмаль, стеарат магнію.

Оболонка складається з гіпромелози, тальку і Пропіленгліколу.

Фармакологічні властивості. Основний компонент – ацетилсаліцилова кислота надає не тільки жарознижуючу дію, її ефект порядком ширше. У складі Кардіомагнілу її основна місія – супрессірування ферменту циклооксигенази, що дає ефект знеболювання, і пригнічення появи тромбоксанів і протагландинів.

Вплив кислоти на тривалість кровотечі й на продукування в тромбоцитах тромбоксану триває довго і після закінчення терапії.

Ацетилсаліцилова кислота метаболізується в саліцилову (2-гідроксибензойної, C7H6O3), яка в свою чергу надає протизапальний ефект. Шляхом впливу на кістковий мозок вона стимулює дихальні процеси. При цьому виявляється негативний вплив на систему травлення, є ризик утворення виразки / гастричних поразок, особливо при довго часовому лікуванні.

Для захисту від таких наслідків після терапії, в Кардіомагнілі присутня ще одна важлива речовина – гідроксид магнію, що входить до групи антацидів, що знижують кислотність шлункового соку. На терапевтичний ефект ацетилсаліцилової кислоти другий активний компонент не впливає, проте захищає слизову шлунка від її шкідливого впливу.

Фармакокінетика. Всмоктування аспірину відбувається дуже швидко, у плазмі в найбільшій концентрації вона виявляється через півтори-дві години. Гідроксид магнію абсорбується в малих кількостях в тонкій кишці.

Ступінь зв’язку з білками плазми різна, в ацетилсаліцилової кислоти – 80-90%, у магнію – 20-30%, проте обидві речовини здатні легко проникати крізь гематоенцефалічний бар’єр і в материнське молоко.

Напіввиведення ацетилсаліцилової кислоти займає 15 хвилин, напіввиведення її метаболіту (2-гідроксибензойної кислоти) і гідроксиду магнію може досягати трьох годин.

Ціна на Кардіомагніл, правила його зберігання та лікарська взаємодія

Якщо пацієнти вже використовують будь-які ліки, слід повідомити про це лікаря, щоб він визначив можливість їх комбінування з Кардіомагнілом. Так, наприклад, ризик кровотеч значно зростає, якщо крім Аспіриново-магнієвого засобу людина приймає антикоагулянти або ж тромболітики. Суворо заборонено одноразовий прийом з метатрексатом.

Якщо пацієнт приймає гіпоглікемічні лікарські засоби, то прийом Кардіомагнілу посилить їх дію.

При одночасному прийнятті з ібупрофеном ефект від Кардіомагнілу значно знижується.

Скільки коштує медикамент? Це можна дізнатися на порталах, що пропонують аптечні товари через мережу Internet. Він знаходиться у вільному продажі, для придбання не обов’язково мати при собі лікарський рецепт. Ціна препарату невелика, тому дозволити купити кардіомагніл може пацієнт з будь-яким достатком.

Правила зберігання прості – місце, де препарат знаходиться, має бути захищене від світла сонця. Крім цього доступ до препарату не повинні мати діти, а максимальна температура зберігання – 25 градусів.

Термін придатності – п’ять років з дня випуску.

Кардіомагніл і його аналоги – що краще?

З відомих аналогів Кардіомагнілу хотілося б виділити Аспірин-Кардіо (Aspirin-Cardio) від Байєр Биттерфельд. У ньому основною речовиною є та ж ацетилсаліцилова кислота, проте відсутній магній, тому травна слизова не захищена від дратівливого ефекту препарату.

Застосування Аспірину-Кардіо ефективно при порушенні кровообігу в головному мозку, при використанні гормональних контрацептивів для попередження тромбоемболії, артеріальної гіпертензії та інших порушень в системі “серце-судини”.

При вагітності препарат категорично заборонений.

Його вартість на 30-40% нижче, ніж у Кардіомагнілу.

Ще один дженерик вітчизняного виробництва – Ацекардол (Acecardol) від АКОМПІ “Синтез”. Ефективний після оперативних втручань на судинах, часто призначається при гіпертонії й пацієнтам з масою тіла вище норми для профілактики розвитку хвороб серця та судин.

Acecardol не рекомендується пацієнтам з поганим згортанням крові, тому що в його складі відсутній гідроксид магнію. Але терапевтичний ефект досить високий, а його ціна істотно нижче, ніж на Кардіомагніл.

Сильне противотромбозний засіб – Лопірел (Loripel) 75mg від Актавис. Головна активна речовина – клопідогрель. Лопірел заборонено приймати людям з нестерпністью лактози або її дефіцитом. Ціна Лопірела перевищує вартість Кардіомагнілу практично в три рази.

Магнікор – замінник Кардіомагнілу, вироблений українськими фармацевтичними компаніями (КВЗ). Один з найпопулярніших аналогів, його дія не відрізняється від дії описуваного препарату, тому що крім аспірину в дію вступає магнезія й захищає стінки шлунка. Ціна Магнікор трошки вище, ніж на основний медикамент.

Інші замінники: КардіАСК® (CardiASK), Тромбоасс (Trombo Ass), Прадакса (Pradaxa), Клопідогрел (Clopidogrel), Правікс (Pravix), Аспенорм (Aspenorm), Годасал (Godasal), Полокард (Polocard), Реокард, Екорин (Ecorine ), Акард (Acard), Анопірин (Anopyrin), Аспекард (Aspecard), Ацсбірін (Acsbirin), Терапін (Therapin), Агрело (Ogrel), Ареплекс (Areplex), Деплат (Deplatt), Зілт (Zilt), Клодія (Clodia ), Ділоксол (Diloxol), Медогрель (Medogrel), Плавикс (Plavix), Фламогрель (Flamogrel), Реомакс (Reomax).

Навіть з урахуванням того, що і Кардіомагніл та його аналоги – безрецептурні медикаменти, проконсультуватися у фахівця – ваша місія №1 перед початком лікування, щоб уникнути серйозних побічних ефектів.


Увага!

Використання Кардіомагніл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.