Кларитроміцин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA09

Міжнародна назва: Clarithromycin

Діюча речовина: Кларитроміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

«Кларитроміцин» – добре відомий в медичній практиці протибактеріального складу препарат другого покоління, відноситься до категорії макролідів (речовин, основною хімічною структурою якого є макроциклічне чотирнадцяти або шістнадцятичленне лактальне кільце). Використовується в ході терапії запальних захворювань органів дихальних шляхів – ангіни, бронхіту, запалення легенів, синуситу. Також антибіотик має високу ефективність щодо інфекційних уражень шкіри, м’язів, сухожиль, волокнистої сполучної тканини. Бореться з захворюваннями сечостатевої системи. Виключає розвиток частих загострень виразки дванадцятипалої кишки.

«Кларитроміцин» – інструкція із застосування

Абсорбція діючої речовини висока. Вона має високу біодоступність. Після всмоктування локалізується в жовчному міхурі, звідки повільно вивільняється в міру необхідності, поступаючи в осередок запалення рівними порціями.

В інструкції із застосування сказано, що найбільша концентрація активної фармацевтичної субстанції в крові фіксується через годину-три після прийому. Напіввиведення відбувається через шість годин. Виводиться «Кларитроміцин» нирками та разом з калом.

Дозування засобу розраховуються з урахуванням індивідуальних факторів – ваги, віку. Пацієнти старше 12 років можуть приймати натщесерце від 250 до 500 мг засобу двічі в день. Курс – 6-14 діб. При ускладнених інфекціях добову дозу можна доводити до 2000 мг.

Якщо необхідно вилікувати дитину до 12 років, слід купити суспензію 125 або 250 мг. Порошок, що знаходиться в банці, потрібно розвести водою (лити стільки, щоб загальний обсяг відповідав рівню, зазначеному на банці) та приймати згідно з призначенням педіатра. Рідину потрібно витратити за 2 тижні. Зайві залишки – утилізувати. Пити їх по закінченню зазначеного терміну не можна.

Антибіотик протипоказаний при:

  • персонально-високій чутливості до засобів категорії макролідів;
  • збої у функціонуванні печінки III-IV ступеня за шкалою Чайлд-П’ю;
  • поганому стані нирок;
  • вагітності.

Потрібно знати, що забороняється одночасно пити «Кларитроміцин» з:

  • пімозидом – антипсихотичне з’єднання класу дифенілбутилпіперидину;
  • цизапридом – ліками від патологій шлунково-кишкового тракту, які збільшують рухливість верхнього відділу кишечника;
  • терфенадином – антигістамінні, лікуючі сенсорну лихоманку;
  • астемізолом – антигістамінні, ефективні при сінній лихоманці.

Тому потрібно дивитися, щоб названі речовини не входили в ліки, які п’ють паралельно з «кларитроміцином».

Запобіжні заходи

Якщо у хворого є хвороби печінки, під час прийому «Кларитроміцину Верте» йому потрібно періодично здавати кров, щоб відстежувати рівень ферментів в сироватковій крові.

В ході використання засобів з препаратами, які метаболізуються печінкою, потрібно вимірювати ферменти, що показують, в якому стані знаходиться орган.

Занадто тривале лікування «кларитроміцином» та його аналогами нерідко призводить до стійкості патогенних мікроорганізмів до діючої речовини антибіотика. Тоді лікування виявляється неефективним.

Пацієнтки, які виношують дитину, повинні пити препарат, лише якщо їм не вдається підібрати гідну альтернативу. У перші 12 акушерських тижнів його використання допустимо виключно за життєвими показаннями. Не можна сприймати «Кларитроміцин», як невинний для вагітних засіб. Також він проникає в грудне молоко, що робить його невідповідним для використання в період лактації.

Умови, термін зберігання та ціна препарату

Вартість препарату варіюється в залежності від міста, в якому він реалізується та цінової політики, що випускається аптечною мережею. Але ці ліки не можна назвати дорогими – вони доступні середньому споживачеві.

Оскільки похідні еритроміцину, яким є і кларитроміцин, характеризуються великою кількістю побічних ефектів, всіх їх відпускають за рецептом лікаря. Щоб придбати препарат, необхідно відвідати лікаря та взяти у нього письмове звернення до фармацевта про необхідність відпуску ліків.

Використання суспензії та таблеток загрожує такими побічними діями, як:

  • перетворення смакових переваг, відмова від вживання в їжу звичних страв;
  • зростання концентрації трансаміназ, що характеризують роботу печінки;
  • осередкове ураження слизових рота – стоматит;
  • глосит (ураження язика);
  • кишкові болі, блювотні позиви;
  • дезорієнтація;
  • незрозуміло чим обумовлена ​​тривога / страх;
  • болю в скронях, потилиці;
  • писк у вухах.

Іноді «Кларитроміцин» 500 мг викликає тимчасову втрату слуху, що само собою безслідно зникає після завершення антибактеріального курсу.

Найпопулярніші аналоги «Кларитроміцину»

На фармацевтичному ринку Росії представлений досить широкий вибір синонімів та дженериків «Кларитроміцину» 550 мг, ціни на деякі з них вищі, на деякі – нижчі. Все визначається компанією-виробником та витратами на імпорт. Підвищеною популярністю користуються:

  • «Клацид». Виготовляється американською компанією «Ебботт» у вигляді суспензії, таблеток, леофілізата для в / в введення.
  • «Клацид СР». Засіб, що відрізняється тривалою (пролонгованою) дією. Високе дозування діючої речовини дає можливість приймати його лише раз на день, що дуже зручно, оскільки пацієнту простіше дотримуватися режиму лікування та не забувати про необхідність прийняти чергову дозу.
  • «Фромилід» та «Фромилід уно ретард». Засоби словенського виробництва (фірма КРКА д.д. «Нове місце» АТ). У кожній таблетці 500 мг кларитроміцину. Показання та протипоказання до прийому, як і у вітчизняного «Кларитроміцину».
  • «Клабакс». Медикамент родом з Індії. Його виробництвом та реалізацією курує організація «Ранбаксі Лабораторіз Лімітед». Крім антибактеріального, має ще й бактеріостатичну, бактерицидну дію. Дозування таблеток – 500 мг.
  • «Кларбакт». Ще одна індійська розробка, за випуск якої відповідає фірма «Іпка».
  • «Кларитроміцин Екозітрин». Російський медикамент, що виготовляється організацією «АВВА РУС».
  • «Фромилид» (Словенія, KRKA). Медикамент може включати 250 та 500 мг діючої субстанції.

Оригінальні ліки, на основі яких випускаються дженерики, завжди коштують дорожче. Саме тому може виникнути необхідність в підборі «замінника». Вибираючи дешевший аналог «Кларитроміцину», потрібно пам’ятати про дозування – вони повинні бути однаковими.

Clarithromycin Тева користується високим попитом завдяки розширеному спектру дії. Він знищує H.pylori, стрептококів, хламідій, пневмококів та інших небезпечних збудників. Як і інші макроліди, стійкий по відношенню до бета-лактамази.

Що таке β-лактамаза?

Бета-лактамаза – це речовина, що виділяється бактеріями, які швидко руйнує антибіотик та робить його практично неефективним. «Кларитроміцин» стійкий до β-лактамази – він не може зруйнувати його чинне з’єднання. Це означає, що ліки в будь-якому випадку відмінно справляється з вартими перед ним завданнями.

Трішки історії

Еритроміцин, з якого пізніше стали робити «Кларитроміцин», отримали в далекому 1952 році співробітники компанії «Елі Ліллі». Тоді його розглядали, як альтернативу для пацієнтів, у яких є алергія на пеніциліни. Пізніше з нього почали виробляти інші макроліди, серед яких і кларитроміцин.

Чому дженерики «Кларитроміцину» коштують дешевше

Брендовані генерики завжди більш доступні в плані ціни, ніж оригінальні медикаменти, копіями яких вони є. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, необхідно розібратися в процесі виробництва медикаментів.

Інноваційний препарат знаходиться під патентним захистом близько 10 років. В цей час його заборонено копіювати іншиими фармацевтичними фірмами. Тоді розробник реалізує продукт монопольно. Патентний захист необхідний, щоб окупити вкладення. Інакше нові засоби ніхто не захоче виробляти.

Як тільки захисні заходи завершені, інші фірми, що займаються «копіюванням», можуть зайнятися виробництвом. Нові дженерики завжди виявляються дешевшими. Часто при їх випуску використовують дешевшу сировину. Звідси і знижені ціни. Плюс на вартості позначається ефект збільшення конкуренції.

Про «кларитроміцин» добре говорять, лікарі та хворі. Його вагома перевага полягає у високій ефективності при самих різних діагнозах. При цьому засіб має доступну ціну, що вигідно виділяє його на тлі конкурентних розробок. Крім цього, протибактеріальні ліки рідше, ніж інші з даної лінійки, викликають алергію, що важливо для людей, схильних до алергічних реакцій. Взагалі макроліди є найбільш нетоксичними антибіотиками. Єдиний великий мінус «Кларитроміцину» – ризик розвитку великої кількості побічних ефектів.


Увага!

Використання Кларитроміцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.