Кордарон

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01BD01

Міжнародна назва: Cordarone

Діюча речовина: Аміодарон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Різні види тахікардії сьогодні зустрічаються повсюдно, тобто, не тільки у людей похилого та пенсійного віку, а й у більш молодих пацієнтів. Зазвичай тахікардія має безсимптомний перебіг, а «знаходять» її тільки тоді, коли людина проходить необхідний плановий огляд (наприклад, на роботу). Такі порушення серцевого ритму, звичайно ж, потрібно відразу лікувати. Але іноді це захворювання, що буває різних видів, проявляється прискореним серцебиттям та іншими симптомами. Найчастіше “тахікардійні” ознаки, як то кажуть, «у наявності», не дають нормально жити, працювати, займатися улюбленими справами та ін. Нав’язливі порушення серцевого ритму, які також супроводжуються задишкою, вимагають хорошого та результативного лікування. Лікар кардіолог повинен призначити своєму пацієнтові антиаритмічний засіб, наприклад, Кордарон.

Інструкція по застосуванню Кордарону®

Кордарон – це таблетки, вироблені на основі аміодарону. Також в них присутні характерні для цієї форми випуску допоміжні компоненти – крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат та ін. В одній таблетці є 200 мг аміодарону. Перед початком терапії препаратом Cordarone варто уважно вивчити інструкцію по застосуванню, яка виглядає так:

На самому початку, що становить від 8 до 10 днів, зазвичай рекомендують приймати 200 мг препарату 3 рази на добу. Особливо важкі випадки вимагають застосування більшої дози засобу до 4-5 таблеток на добу замість 3-х. Але в будь-якому випадку, в ході такого лікування необхідний частий контроль-ЕКГ. Далі, після закінчення 8-10 днів, починається підтримуюча терапія, де зазвичай присутня мінімально дієва доза. Вона встановлюється, виходячи з того, яка реакція на препарат буде у пацієнта та може становити від половинки пігулки до 2 таблеток на добу. У першому варіанті варто приймати не половину таблетки кожен день, а цілу пігулку кожні 2 дні.

Варто сказати, що Cordarone розсудливо застосовувати тільки дорослим, у дітей таке лікування не практикувалося, отже, подібного хоч маленького досвіду в медицині немає.
Зазначений протиаритмічний препарат застосовується при:

 • Загрожуючій життю шлуночковій тахікардії – ventriculorum tachycardia
  (тут терапія проводиться виключно в стаціонарних умовах, а також буквально під цілодобовим контролем лікаря кардіолога);
 • Шлуночковій тахікардії симптоматичного типу – signa autem ventriculorum tachycardia (це стосується документально-підтвердженої тахікардії, при якій хворий стає повністю непрацездатним);
 • Суправентикулярній тахікардії, але тільки за умови, що інші препарати такого типу неефективні / протипоказані;
 • Шлуночковій фібриляції.

Також Cordarone часто призначається при миготливій ​​аритмії, що також варто проводити під наглядом лікаря кардіолога. Без відома фахівця подібне лікування не починають, оскільки цей засіб (як і будь-який інший) має протипоказання / побічні дії.

Один з головних питань пацієнтів – це ціна Кордарону®

Cordarone – це той засіб, який продається за рецептом, оскільки є антиаритмічним, що впливає на роботу серця. Разом з цим, люди цікавляться – наскільки цей засіб доступний середньостатистичній людині? Кордарон – це дорогуватий препарат, який продається в будь-якій аптеці.

Існує також Кордарон у вигляді ампул для ін’єкційного введення препарату при гострих станах. Його ціна трохи вища, ніж вартість таблеток, які приймаються внутрішньо.

Протипоказання та побічні ефекти

Цей антиаритмічний препарат, як і основне число будь-яких медпрепаратів, має свої протипоказання до застосування, а також можливі побічні ефекти. Явними та абсолютними протипоказаннями до застосування Cordarone є такі стани організму: синусова брадикардія / синоатріальна блокада / синдром слабкості синусового вузла / порушення AV-провідності / гіепртиріоз. Також засіб на основі аміодарону не можна приймати при наявності непереносимості йоду (оскільки він є в складі), а також у 2-3 триместрі вагітності та грудному вигодовуванні.

Не варто зловживати кавовими напоями та міцно завареним великолистовим / дрібнолистовим чорним чаєм, оскільки кофеїн, який є в такому питві, здатний гіршим чином впливати на тиск / серцевий ритм. Краще вже пити свіжо-заварений зелений чай.

Разом з цим, Кордарон не варто приймати разом з деякими препаратами, оскільки така взаємодія може викликати небажану пароксизмальну тахікардію. Йдеться про такий тип захворювання, як «torsades de pointes». Кордарон не варто приймати разом/паралельно з:

 • Протиаритмічними засобами 1-а класу – хінидином / гідрохлоридином / дизопірамідом;
 • Протиаритмічними засобами 3 класу – соталолом / дофетилідом / ібутилідом;
 • Препаратами інших груп й типів – миш’яковими сполуками / прукалопорідом / левофлоксацином / мізоластином / дронедароном та ін.
 • Телепревіром (Teleprevir);
 • Кобіцистатом (Combicisnate).

Тому перед початком лікування Кордароном ® варто обов’язково повідомити свого лікаря кардіолога про прийом вищезазначених засобів, якщо вони мають місце бути (приховувати їх наявність від знаючої людини недоречно та немислимо).

Часто для лікування різних видів тахікардій, а також інших хвороб, в т. ч. миготливої ​​аритмії, призначається відразу 2 та більше антиаритмічних засобів для більш вираженого ефекту лікування. Такі комбінації здатні принести неймовірну користь, однак, контроль стану хворого поряд з ЕКГ обов’язковий. Крім того, антиаритмічні ліки підбираються фахівцем, оскільки не всі вони сумісні між собою.

Побічні ефекти препарату проявляються у дорослих пацієнтів й найчастіше, це:

 • Рогівкові мікродепозити, які не вимагають припинення лікування;
 • Зміни смакових відчуттів в гіршу сторону, разом з ним “страждають” і запахи – навіть вишукані пахощі здаються огидними;
 • Погіршення загального апетиту / блювання / нудота / бронхоспазм / сонливість / апатичні стани / кошмари вночі з окресленням лячних подій та інших жахливих страхів;
 • Алопеція / пігментаційні зміни на шкірі / анемія.

Варто відзначити, що Кордарон викликає звикання та це відбувається досить швидко після початку терапії. Про це не потрібно забувати та намагатися приймати препарат в мінімальних дозах. Засіб може просто не підійти пацієнтові, не забезпечуючи його потрібним протиаритмічним ефектом – тоді потрібно всіляко шукати дієву йому заміну.

Чи є у Кордарону® доступні аналоги?

Як було сказано раніше, Cordarone є протиаритмічним препаратом чималої вартості та багато пацієнтів, яким його призначили, намагаються знайти ліки з більшою фінансовою доступністю. При цьому аналоги Кордарону ® мають ті ж або вкрай схожі показання до застосування. Деяка частина таких замінників, крім усього іншого, має в складі ідентичну оригінальному препарату активну речовину, що робить його ще більш близьким до Кордарону. Отже, нижче вказаний список можливих аналогів Cordarone:

 • Amidarone (Амідарон);
 • Amiodarone (Аміодарон);
 • Amiokardine (Аміокардин);
 • Aritmil (Аритміл);
 • Kardiodaron-Здоров’я (Кардіодарон-Здоров’я);
 • Mioritmil-Дарниця (Міоритміл-Дарниця);
 • Rotaritmil (Ротаритміл);
 • Multak (Мультак);
 • Opakorden (Опакорден);
 • Vero-Amiodarone (Веро-Аміодарон);
 • Amiodarone-FPO (Аміодарон-ФПО);
 • Ritmiodaron (Ритміодарон);
 • Ritmorest (Ритморест);
 • Sedakorone (Седакорон);
 • Amiodarone-Belupo (Аміодарон-Белупо);
 • Amiodarone-C3 (Аміодарон-С3);
 • Amiodarone-Sandoz (Аміодарон-Сандоз);
 • Amiodarone-Akri (Аміодарон-Акрі).

Знайти заміну Кордарону досить складно – в таких хворобах, які відрізняються порушеннями серцевого ритму, один препарат може бути хорошим для пацієнта, а інший – навпаки. А в ситуації з іншим пацієнтом, й припустимо, тим же діагнозом, все може бути в точності протилежно. Тому якщо навіть препарат виявився занадто дорогим, але дієвим для пацієнта, то не варто його замінювати на більш доступний, оскільки він може виявитися повністю неефективним. Однак бувають випадки, хоч й рідкісні, що Cordarone відсутній в аптеці та в усій її мережі в місті, тоді нічого іншого не залишається, ніж замінити його. Однак все має бути під контролем лікаря кардіолога, оскільки тільки він може контролювати всі деталі, які присутні в лікуванні, маючи безцінний досвід та всю історію хвороби пацієнта. Опис будь-якого замінника Кордарону ® повинний бути прочитаний пацієнтом вкрай уважно та можливо, навіть не раз, щоб зрозуміти різницю (якщо вона є). Пацієнт, небажаючий займатися всіма цими питаннями, повинен попросити свого лікаря кардіолога пояснити йому «на пальцях» всю різницю між двома взаємозамінними аналогами та можливими наслідками заміни.


Увага!

Використання Кордарон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.