Кордіамін

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: R07AB02

Міжнародна назва: Cordiamin

Діюча речовина: Нікетамід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Під час перебігу деяких інфекційних захворювань у хворих може послаблюватися дихальна функція. Це вкрай небезпечний для організму людини стан, оскільки він загрожує погіршенням надходження кисню до мозку. Найчастіше таке трапляється під час реконвалесценції. При цьому, а також інших станах часто призначається Кордіамін. Препарат стимулює дихальний відділ головного мозку, за рахунок чого його призначають при колапсі, асфіксії, шоковому стані та ін. Зверніть увагу, що Кордіамін має протипоказання та побічні ефекти.

Інструкція по застосуванню Кордіаміну

Склад та опис препарату. Cordiamin – це дихальний аналептик, що випускається у формі розчину для ін’єкцій, а також крапель для внутрішнього прийому. Розчин є прозорим, зрідка його відтінок може бути жовтувато-зеленуватим. Засіб складається з діетиламіду нікотинової кислоти, яка називається Нікетамід.

Кордіамін це аналептик, що відрізняється змішаним способом впливу на мозок людини. Зокрема, він діє на судиноруховий центр, що відноситься до довгастого мозку. В результаті судиноруховий центр збуджується, а артеріальний тиск швидко підвищується. Крім того, нікетамід збуджує дихальний центр, впливаючи на хеморецептори каротидного синуса. Через деякий час після застосування засобу у хворого поліпшується дихальна функція – він починає дихати глибше та частіше.

Після того, як Кордіамін буде введений шляхом внутрішньовенної ін’єкції або препарат буде прийнятий всередину, у хворого в протягом не тривалого відрізка часу почастішає серцевий ритм, а слідом за ним зросте частота дихання та його глибина. Крім того, в результаті застосування цього аналептика у хворого підвищиться артеріальний тиск, але це підвищення буде недовгим та не масштабним.

Незважаючи на почастішання серцевого ритму, нікетамідний розчин не впливає на серце прямо. Відсутня також й пряма судинозвужувальна дія шляхом стимуляції потрібних відділів мозку.

Перед застосуванням Кордіаміну варто детально вивчити всі його властивості, оскільки препарат має протипоказання.

Показання. Cordiamin – це дуже серйозний препарат аналептичної дії, який призначається в крайніх випадках. Це стосується ситуацій, коли життю та здоров’ю пацієнта загрожує небезпека удушення (асфіксії).

Нікетамідний засіб показаний при таких станах:

  • Слабка та критично слабка дихальна функція у хворих, які страждають від інфекційних захворювань (infectiones tractus respiratorii munus aegros etcritico infirma).
  • Гіпотонія та розлади кровообігу хронічного перебігу (Hypotension-circulatorii).
  • Допоміжний засіб при терміновому лікуванні таких критичних станів, як колапс (ruina), асфіксія (asphyxia) та шок (statum inpulsa). Вони часто виникають під час проведень різного роду оперативних втручань, а також під час відновлення них (postoperative-surgery tempus).
  • Терапія при отруєнні наркотиками, анальгетиками та снодійними (Medicamento veneficii conscius, et analgesicis viis hypnotics).

Варто сказати, що Кордіамін призначають й дітям, в тому числі й немовлятам. Але в дитячому віці (до 16 років) застосування шприц-тюбиків неприпустимо, про що варто враховувати під час лікування, дозволено лише застосування крапель.

Протипоказання та побічні дії

Cordiamin протипоказаний при деяких станах, а саме:

  • При вагітності;
  • Під час гв;
  • Схильності до виникнення судом (provehere inclinationem ad invasiones);
  • Судоми, які мають будь-яке походження (rapinae quisoriginem).

Варто сказати, що ін’єкції, що здійснюються підшкірно та внутрішньом’язово, надають пацієнтові больові незручності. Біль проходить поступово після введення препарату шприцем.

В деяких випадках Кордіамін здатний викликати різні побічні дії у пацієнта. Це стосується:

  • Занепокоєння, яке не поспішає проходити (commorantibus infestior-anxietatem);
  • Посмикування м’язів, які зазвичай починаються з області навколо рота (musculus circumos salierit);
  • Почервоніння шкіри на обличчі (red-zonam);
  • Свербіж на різних частинах тіла (SCABROSUS cutis);
  • Блювотних позовів (retching);
  • Проблем в роботі серцевого ритму (disruptions incor numero).

Подібні явища присутні вкрай рідко та можливі тільки при недотриманні режиму дозування препарату. Найбільш частим симптомом передозування Кордіаміну є клонічні-тонічні судоми.

Інструкція по застосуванню. Плануючи застосування Cordiamin в відомих цілях, спочатку відкривають упаковку з лікуючим розчином. Далі варто нагвинчувати голку-насадку на шприц-тюбик до тих пір, поки не відчується упор – це допоможе зробити в корпусі потрібний для застосування засобу прокол. Після цього ковпачок з голки знімається, в процесі чого слід притримувати шприц-тюбик, щоб уникнути розприскування ліків безцільно. Перед введенням голки в шприц-тюбик з нього випускається повітря акуратним рухом – натисканням на шприц. Потім варто видавити ліки з шприц-тюбика, витягти голку, не розтиснувши при цьому пальці. В цілому, ці навички, швидше за все, не знадобляться простому пацієнтові, який не має ніякого відношення до медицини, оскільки засіб зазвичай застосовується в медустанові фахівцем.

Кордіамін вводять підшкірно або внутрішньом’язово в дозі 1-2 мл від 1 до 3 разів на добу. Якщо мова йде про отруєння пацієнта такими речовинами, як снодійні, наркотики, анальгетичні препарати, то засіб вводиться одноразово шляхом застосування дози 3-5 мл.

Щоб не зіткнутися з побічними діями препарату та його передозуванням, варто дотримуватися дозування препарату та не переходити його максимум. Так, разово може бути введено до 2 мл, а в добу – не більш 6 мл. Якщо із застосуванням Cordiamin лікується отруєння вищевказаними речовинами, то тут максимальну кількість ліків, введених разово, становить 5 мл.

Краплі призначаються всередину. Дорослим від 15 до 40 крапель за раз 2-3 рази на добу. Пацієнтам дитячого віку зазвичай призначають таку кількість крапель препарату на добу, що відповідає віку дитині-пацієнта. Діти також приймають краплі 2-3 рази на день, для зручності їх можна розвести в невеликій кількості рідини. Краплі можна застосовувати й до їжі, і після неї – від цього їх головна дія не залежить.

Продаж Кордіаміну здійснюється тільки за рецептом

Аналептики – це ті речовини, які стимулюють центральну нервову систему та активізують дихальний та судиноруховий центр в мозку. При неправильному застосуванні та перевищенні допустимих доз вони здатні викликати клонічні-тонічні судоми. Отже, Cordiamin продається за рецептом від лікаря. Без надання рецептурного листа фармацевту вам навряд чи вдасться купити ці ліки в аптеці.

Потрібно сказати, що рецепт Кордіаміну має наступний вигляд:

Rp. Cordiamini 15 ml
D.s. по 20 кап 3 р в д

Rp. Cordiamini 1ml
D.t.d N10 in amp
S. по 1 мл п.к 2 р в д

Кордіамін у формі крапель

Крім розчину для внутрішньом’язово-підшкірного введення, Кордіамін випускається і у вигляді крапель, призначених для внутрішнього застосування. Саме цей засіб призначають пацієнтам дитячого віку, якщо в цьому є гостра необхідність. Вони складаються з того ж нікетаміду, а також такого допоміжного компонента, як вода. Засіб випускається у флаконах з темного скла, ємність яких складає 25 мл. Для зручності застосування та точного дозування препарату кожен флакон оснащений вбудованою крапельницею.

Краплі, у вигляді яких випускається засіб, так само, як і розчин, варто застосовувати тільки в тих дозах, які передбачаються хворобою. Без відома лікаря-фахівця засіб, як правило, не застосовується.

Список аналогів Кордіаміну та його ціна

Ціна. Засіб, вироблений на основі нікетаміду, можна купити лише за рецептом. Але ціна його дуже невисока, що є великим плюсом для багатьох пацієнтів. Ціна крапель та розчину може дещо відрізнятися один від одного, але в цілому вона прийнятна. Придбати цей засіб можна не в кожній аптеці, оскільки іноді він може бути відсутнім. Іноді хорошим рішенням може стати й покупка препарату через інтернет.

Аналоги. Якщо з якої-небудь причини пацієнт не може купити Кордіамін, то він може попросити свого лікаря порадити йому аналог. Попередньо можна ознайомитися зі списком аналогів препарату, зазначеним нижче:

  • Cardiamid (Кардіамід);
  • Sulfokamfokaine (Сульфокамфокаїн);
  • Asoxodon (Асоксодон);
  • Armanor (Арманор);
  • Barvinkan-hydrohlorid (Барвінкан-гідрохлорид);
  • Dietilamid (Диетиламід);
  • Nikethamide (Нікетамід);
  • Nikethamide-escom (Нікетамід-Еском);
  • Cordiamin-Ferein (Кордіамін-Фереін).

Увага!

Використання Кордіамін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.