Мальтофер

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Залізовмісні препарати

Класифікація: B03AC

Міжнародна назва: Maltofer

Діюча речовина: Заліза гідроксид полімальтозат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Мальтофер (Maltofer) – медикамент, який використовується для лікування латентного дефіциту заліза / залізодефіцитної анемії і відноситься до групи пероральних препаратів заліза. Являє собою макромолекулярний комплекс, що складається з заліза (III) -гідроксида (тривалентного заліза, Fe3 +), який потрапляє в організм за допомогою «перевізника» полімальтози. Його молекулярну формулу зображують так: C12H25FeO14.

Тривалентне залізо було розроблено та впроваджено в практику в якості лікуючої добавки в 1978. Зараз виробляються австрійською компанією Vifor Pharma Pty Ltd і швейцарської Vifor (International) AG company. Мальтофер схвалений в 85 юрисдикціях.

Препарат доступний під найменуваннями Мальтофер або Мальтофер-Фол в ряді форм – краплі, сироп і таблетки (звичайні або жувальні).

Інструкція по застосуванню Мальтоферу

Завжди читайте інструкцію по застосуванню до мальтофер / мальтофер-Фол, акуратно складену всередині упаковки. Найважливіший нюанс: дозування і тривалість курсу залізовмісного медикаменту залежить від ступеня дефіциту Fe в організмі.

Терапія дефіциту Fe без анемічних симптомів. Рекомендоване дозування (для дорослих і дітей з 12 років) дорівнює 1 таблетці (100 мг заліза) або еквівалент в краплях / сиропі. Для дітей меншого віку дозування підбирається лікарем з урахуванням тяжкості дефіцитного стану в діапазоні від 15 до 50 мг.

Терапія дефіциту Fe з анемією. Доросла доза (і дітям після 12-річного віку) становить від 100 до 300 мг тривалентного заліза в добу. Дитині молодшого віку потрібна менша доза, підібрана лікарем.

Тривалість терапії при вираженому дефіциті Fe становить близько трьох-п’яти місяців аж до нормалізації гемоглобінових рівнів в крові. Потім рекомендовано знизити дозування з метою лікування латентного дефіциту мікроелемента і приймати в такому режимі протягом декількох тижнів до відновлення запасів заліза. Якщо у хворого присутній тільки латентний дефіцит, то лікуватися йому потрібно близько одного-двох місяців.

Крім лікувальних цілей Maltofer може бути призначений лікарем з метою профілактики дефіциту феруму у певних категорій осіб, в т.ч. для вагітних жінок, осіб на строгих дієтах, активно зростаючих дітей і підлітків. При вагітності обов’язково потрібно консультуватися з лікарем щодо можливості застосування добавки, адже вона призначається тільки тоді, коли потенційна користь для матері вища, ніж можливі ризики для плода. Що стосується першого триместру, то даних про вплив добавки на ембріон в цьому періоді немає. Якщо жінка годує малюка і виникла необхідність в прийомі мальтоферу, то їй потрібно порадитися з лікарем з приводу можливості подальшого вигодовування.

Самолікування заборонено. Перед застосуванням мальтоферу дефіцит заліза необхідно діагностувати та перевіряти за допомогою лабораторних тестів (наприклад, на низьку концентрацію феритину або на насичення трансферину залізом). Для довідки: трансферин – це плазмовий протеїн, який транспортує залізо і зв’язує багатозарядні катіони (кобальт, кальцій, мідь і ін.), А ферритин – це білковий комплекс (залізопротеїд), виконуючий роль внутрішньоклітинного депо Fe.

Ступінь абсорбції мальтоферу залежить від прийнятої дози та кількості Fe в тілі. При дефіцитних станах рівень його всмоктування піднімається. Абсорбція відбувається прерогативно в 12-палій та тонкому кишечнику. Те, що не потрапило в системний кровотік, виходить з калом. Мікроелемент, що проник в кров, виводиться неспішним чином: c жовчю, сечею, при відлущуванні дермального епітелію і епітеліального покриття ШКТ. У жіночої статі певна кількість феруму витрачається при менструаціях.

Протипоказання:

  • непереносимість, надмірна чутливість до компонентів;
  • перебір змісту Fe в організмі;
  • патологічні відхилення, що порушують екскретування заліза (таласемія, залізонасищена анемія, свинцева анемія);
  • анемії, що не завдані дефіцитом елемента (гемолітична, мегалобластична, асоційована з недостатністю вітаміну Б12 – ціанокобаламіна);
  • стеноз стравоходу, інші обструктивні патології шлунково-кишкового тракту;
  • дивертикули та непрохідність кишківника, часті гемотрансфузії (переливання крові);
  • одночасний прийом парентеральних форм мікроелемента.

Побічні ефекти Maltofer класифікуються на дуже часті, часті, нечасті та дуже рідкісні.

Дуже часті: зміна забарвлення калових мас, клінічно незначне (подібне, до речі спостерігається при прийомі висмутвмістких засобів, наприклад, ДЕНОЛ).

Часті: пронос, нудота.

Нечасті: мігрені, шкірні висипи, короста, блювота, потемніння емалі зубів.

Дуже рідкісні (0,1-0,01%): алергія (можливо, відстрочена). Асоційована насамперед з наявністю в складі сиропу консерванту Парагідроксибензоата.

Мальтофер краплі: показання та властивості

Почнемо з того, навіщо потрібен Maltofer. Залізо (Fe) – важливий нутрієнт (поживна речовина) для вашого тіла, що отримується середньостатистичною людиною зі звичайного повноцінного раціону. Ферум необхідний для нормального психічного і фізичного здоров’я і для підтримки рівнів енергії. Він присутній в гемоглобіні, який міститься в еритроцитах. Гемоглобін переносить кисень в кров з легень в іншу частину тіла. Кисень необхідний мозку для фокусування і м’язам для фізичної енергії.

При зниженні рівнів феруму розвивається дефіцит цього нутрієнта. Рекомендовані рівні для заліза в організмі розрізняються для людей, в залежності від віку та гендерної приналежності. Згідно зі статистичною інформацією (дані Radlowski E., Johnson R.), дефіцит заліза є найпоширенішим дефіцитом поживних речовин у світі. За оцінками McLean E. (2005), десь 24,8% людей мають анемію в тій чи іншій мірі – це 1,62 млрд людей за станом на 2005 рік. Серед дошкільнят, вагітних і годуючих мам відсоток поширеності дефіцитного стану ще вище.

Згодом дефіцит заліза може означати, що в тілі відбувається зниження чисельності здорових еритроцитів. Даний стан відомо як залізодефіцитна анемія (Iron Deficiency Anaemia = IDA). У промислово розвинених країнах процентне поширення залізодефіцитної анемії серед популяції становить 2-3%. Існує чимало симптомів залізодефіцитної анемії, однак один з основних ознак – почуття втоми або виснаження, тому що у крові погіршується здатність транспортування оксигену в тілі.

Якщо дефіцит заліза залишається нелікувальним, можуть спостерігатися довгострокові наслідки здоров’я. Втома та інші симптоми залізодефіциту також можуть знизити якість життя і знизити здатність фокусуватися і бути продуктивним на роботі. Якщо ви відчуваєте подібне і підозрюєте, що у вас анемія або недолік заліза, важливо, проконсультуватися зі своїм лікарем, можливо, він призначить вам Maltofer.

Краплі Мальтофер містять заліза (III) гідроксиду полімальтозата в перерахунку на чисте залізо – 50 мг в 1 мл. В одній краплі – 2,5 мг. Допоміжний компонентний склад: сахароза, кремовий ароматизатор, натрію гідроксид та ін. Завдяки широкій градації дозування в краплях, можна підібрати саму мінімальну дозу, яка підходить для немовлят і дітей старшого віку. Згідно з інструкцією до мальтоферу, краплі можна додавати в овочеві, фруктові соки або штучні суміші дитячого харчування.

Особливості сиропу Мальтофер

Мальтофер сироп – теж слушна форма для маленьких пацієнтів, яким не подобається ковтати таблетки. Його можна підмішувати в дитяче харчування, соки з овочів або фруктів. Якщо суміш трохи змінює свій колір, не варто хвилюватися, це не впливає на ефективність залізовмісткого медикаменту.

Сироп темно-коричневого кольору зі специфічним, але прийнятним смаком. Дорослі можуть пити його чистим або додавати в воду, безалкогольні напої, соки, компоти і т.п. Потрібне дозування підбирається мірним ковпачком, що йде разом з медикаментом.

У сиропі міститься: тривалентне залізо і додаткові компоненти: сорбіт, спирт, сахароза, кремовий ароматизатор і ін.

Особливості мальтоферу в таблетках

Традиційна форма ліків від Віфер, більше підходить для дорослих, які цікавляться смаковими властивостями медикаменту. Мальтофер таблетки містять заліза (III) гідроксиду полімальтозата, целюлозу, ароматичні та смакові наповнювачі, в т.ч. какао і ваніль. Зовнішній «дизайн»: плоскоциліндричні коричневі таблетки з вкрапленнями білого кольору і смужкою з одного боку.

Пігулку можна або розжовувати, або ковтати, запиваючи рідиною (НЕ алкогольним напоєм), суттєвої різниці немає. Дітворі дозволяється вживати ферувмісткий препарат в таблетках після досягнення 12-річного віку.

Дослідження ефективності

Як і будь-який схвалений медикамент, Maltofer багаторазово досліджувався медичними умами. Зокрема, Heilmann E, Keim G. в 1980 р. довели високу біодоступність (ступінь засвоюваності) оральних ферумвмістких медикаментів.

Також його корисні властивості й практика застосування були описані в роботах Geisser P., Burckhardt S., Werner E.; Niechzial, M., Langstaff R. та ін. Якщо узагальнити, то вчені прийшли до нижченаведених висновків:

  • прийом тривалентного заліза покращує показники аналізів і біохімічних параметрів, пов’язаних з цим мікроелементом;
  • добавка засвоюється добре, але на початку терапії її біодоступність нижча, ніж в засобах на основі бівалентного заліза;
  • продукт безпечний для дітей;
  • Побічними реакціями страждали близько 20% пацієнтів, але в незначній мірі;
  • речовина може застосовуватися інтравенозно при лікуванні важких анемій.

Взаємодій з харчовими продуктами або іншими медикаментозними засобами не виявлена. Однак відомо, що деяка їжа, в т.ч. яйця, молочні продукти, чорний чай, хлібобулочні вироби, кава і сирі цільнозернові продукти, здатні пригнічувати абсорбцію мікроелемента. Майте це на увазі та намагайтеся по мінімум вживати таку їжу за кілька годин до і після прийому мальтоферу. При вживанні тетрацикліну (Tetracycline), пеніциламіна (D-Penicillamine), сульфасалазіна (Sulfasalazine) залізо може вплинути на поглинання активних компонентів цих засобів.

Ціна Мальтоферу і як придбати

Купити Maltofer можна або в звичайній аптеці, або в спеціалізованих онлайн-магазинах. Для покупки потрібен рецепт (хоча не всі аптечні пункти дотримуються зазначеного правила). Скільки коштує добавка? Ціна на Мальтофер різниться в залежності від форми випуску і виробника. Так як це закордонний препарат, то коштуватиме він не зовсім дешево, але і не критично для сімейного бюджету.

Якщо даного ферумвмісткого медикаменту немає в наявності, зверніть увагу на його аналоги:

  • Геможет (від фармвиробника EEPI);
  • Ферумбо (від Борщагівського ХФЗ);
  • Акваферрол (Технолог ПрАТ, Умань);
  • Глобіген (Genom Biotech Pvt.);
  • Феррум Лек (Сандоз);
  • Проферо (MAGIS Farmaceutici);
  • Феньюлс Бебі (Ranbaxy Laboratories).

Всі вони містять тривалентний ферум, як і Maltofer, тому мають ідентичні властивості, показання та протипоказання.


Увага!

Використання Мальтофер без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.