Метотрексат

Фармакологічна група: Онкологічні захворювання

Класифікація: L01BA01

Міжнародна назва: Methotrexate

Діюча речовина: Метотрексат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Псоріаз є непоширеним, але часто зустрічається хронічним захворюванням, що локалізуються на шкіряних покривах. Псоріатичні висипання з’являються та розвиваються в трьох стадіях, кожна з яких вимагає терапевтичного втручання. Виправдано-ефективним засобом від псоріазу є Метотрексат – фолієвоподібний препарат, який застосовується при неефективності інших засобів проти псоріатичних хвороб. Всі поспіль не можуть застосовувати цей засіб, так як він строго протипоказаний у багатьох випадках.

Інструкція по застосуванню Метотрексату

Таблетований фолієвий препарат приймають виключно під медичним наглядом, який здійснює онколог, дерматолог або ревматолог, а також терапевт. Зазвичай Methotrexate Ebewe приймають один раз на сім днів. В процесі виписування лікарем рецепту можна попросити, щоб він написав на ньому ж дня призначення.

Таблетки ковтають за годину до їди або через півтори години після неї. Антипсоріативний препарат при ревмартриті й псоріазі призначають в наступних дозах:

Ревматоїдний артрит. Спочатку пацієнт повинен приймати 7,5 мг препарату одноразово раз в тиждень. Уже після шостого тижня лікувальний ефект повинен дати про себе знати – пацієнтові буде все краще й краще. Якщо протягом шести-восьми тижневого лікування ефекту немає, то дозу поступово збільшують на 2,5 мг, після чого вживається раз в тиждень доза буде складати 10 мг. Зазвичай допомагає доза протиревматичного засобу становить від 7,5 до 15 мг на тиждень, проте, вона іноді буває й більш високою, але не вище 20 мг. Абсолютна відсутність лікувального ефекту протягом восьми місяців за умови лікування гранично-максимального дозування повинно викликати відмову від терапії Methotrexate Ebewe. Але якщо ефект є, доза поступово знижується до найменшої, а лікування триває близько 2 років.

Псоріаз. При псоріазі Methotrexate приймають 2,5 мг три рази на тиждень. Інтервал між прийомами повинен становити 12 годин. Також антипсоріативний засіб можна приймати раз на тиждень в кількості 7,5 мг. Терапевтика триває в період загострення псоріативних висипань, але лікар може прописати й інше.
Метотрексат у вигляді цитостатичного засобу. Тут медзасоби застосовують в дозуванні до 30 мг / м2. Якщо за показаннями потрібна вища доза, то тут застосовують  ампули.

Methotrexate Ebewe також застосовують й в дитячому віці, починаючи від 3 років – його призначають при гострому лімфоцитарному лейкозі. Більш молодшим пацієнтам медзасоби не прописують з тих міркувань, що вони можуть виявитися небезпечно-неефективними.

Опис Метотрексату Ебеве та показання до його застосування

Methotrexate Ebewe – це протипухлинні таблетки, по суті є структурним аналогом фолієвої кислоти. Його виробляє одна австрійська фармакомпанія. Метотрексат, який виконує роль активної речовини в препараті, є похідним фолієвої кислоти та відноситься до антиметаболітів. Найбільш чутливими до речовини є такі масштабно-поліферичні тканини, як фетальні клітини, клітини сечового міхура, кістковий мозок, злоякісні пухлини, а також слизові оболонки рота й кишківника. З тієї причини, що злоякісні утворення вростають й поліферуються значно швидше, ніж здорові, метотрексат здатний на порушення в їх розвитку. При цьому близько розположені  здорові тканини не страждають.

Метотрексат часто застосовують при ревматоїдному артриті, однак, точний механізм його дії при цьому захворюванні недостатньо вивчений. Однак, швидше за все, це зв’язано на впливі речовини на імунні функції.

Псоріаз – це аутоімунне хронічне захворювання, яке то затухає, то загострюється з новою силою, приносячи пацієнту чимало страждань. Епітеліальні клітини реплицируются з неймовірною швидкістю, тому метотрексат необхідний для контролю псоріального процесу.

Methotrexate Ebewe показаний для антизапальної терапії ревматоїдного артриту (активно розвинута форма). Зокрема, його призначають пацієнтам, що лікуються від артритної хвороби що модифікується, антиревматичними препаратами (ХМПРП). Це також хороший засіб від псоріазотерапії, коли інші способи лікування не дали очікуваного результату (ПУВА-терапія, фототерапія, ретиноїдо-терапія). Метотрексат також призначають й при гострому лейкозі для підтримуючої терапії у вигляді цитостатистичного препарату.

Крім таблеток, цей антипсоріативний засіб випускається й в ампулах для ін’єкцій. Переважно вони потрібні для купірування гострих станів при раптовім прояві тієї чи іншої хвороби.

Особливості взаємодії Метотрексату з іншими препаратами

Перед початком терапії своєму лікарю потрібно повідомити про те, які препарати приймаються, можливо, від інших хронічних хвороб. Це допоможе уникнути негативних наслідків.

Разом з Methotrexate Ebewe не варто вживати алкоголь в будь-яких дозах, оскільки в такому випадку можна постраждати від гепатотоксичного впливу. Також його вкрай не рекомендують застосовувати разом з гепато- та гематотоксичними препаратами (до них відносять метамізол, лефлуномід), але, якщо довелося – варто поводитися обережно при лікуванні та дзвонити лікарю при непередбачених симптомах.

Пероральне застосування антибіотиків, до яких відноситься неабсорбуючий тетрациклін, хлорамфенікол та антибіотики з широкоспекторною дією, здатні впливати на ентерогепатичну циркуляцію. Головною причиною цього є пригнічення мікрофлори кишечника або часткове пригнічення бактеріального метаболізму.

Що стосується антибіотиків інших рядів (пеніциліни, глікопептиди, сульфанімаміди та ін.), То вони здатні на зниження ниркового кліренсу при одночасному застосуванні з Метотрексатом. В результаті токсична дія препаратів може збільшуватися.

Пробенецид, петльові діуретики та інші слабкі органічні кислоти, а також піразоли здатні впливати на Methotrexate повільно – тобто, його виведення може дещо сповільнюватися, збільшуючи при цьому гепатотоксичність.

Токсичні ефекти можливі й при прийомі метотрексату з нестероїдними протизапальними препаратами та саліцилатами. Між прийомом препарату НПЗЗ повинно пройти не менше доби.

Не варто зловживати кофеїновими та теофіліновими напоями під час лікування Methotrexate Ebewe, так як вплив препарату може зменшуватися. Це стосується не тільки кави (заварної або розчинної), але й чорного чаю.

Протипоказання

Methotrexate Ebewe не варто застосовувати, якщо у пацієнта є хоча б одне протипоказання до цього. Йдеться про такі протипоказання:

 • Серйозні проблемні збої в роботі печінки та / або нирок;
 • Алкоголізм;
 • Порушена робота кровеносної системи;
 • Імунодефіцит;
 • Інфекції будь-якого типу;
 • Вагітність та грудне годування;
 • Прищеплення посередництвом живих вакцин;
 • Виразкові утворення в роті або шлунково-кишкового тракту.

Одне або відразу кілька протипоказань – це беззастережна відмова від лікування із застосуванням Methotrexate.

Ціна Метотрексату в різних формах

Methotrexate Ebewe можна купити майже в будь-якій аптеці в своєму місті, однак, потрібно пам’ятати, що ціна медпрепарату з цитостатичстичною активністю непривабливо-висока. Причому, вона така, незалежно від медичної форми (можуть бути незначні коливання).

Є таке сучасне поняття, як інтернет аптека – в ній є можливість зекономити гроші. Буває так, що препарати мають акційні знижки. Крім того, резервування пігулок у віртуальній аптеці обтяжується також приємними знижками.

Незалежно від конкретного місця замовлення та покупки Methotrexate для його відпускання потрібно надавати рецепт. Лише зрідка це можна зробити без рецепта, але це позазаконно та трапляється вкрай рідко.

Рекомендовані аналоги Метотрексату

Метотрексат, як було з’ясовано раніше, лікуючий препарат не з дешевих, а це значить, що багато пацієнтів будуть намагатися його замінити більш доступним варіантом. Найбільш відомими аналогами Methotrexate Ebewe є такі варіанти ліків:

 • Алімта. Застосовується в терапевтиці злоякісної мезотеліоми плеври (найчастіше в комбінації з цисплатином). Також Алімта має інші показання: недрібноклітинний неплоский рак легенів.
 • Веро-Метотрексат. Призначається при онкологічних захворюваннях – гострому лімфоцитарному лейкозі, а також кінська лімфома, рак грудей, хоріокарцінома. Має великий список протипоказань.
 • Зексат. Призначається при хорікарціномі, трофобластової пухлини, гострому лімфоцитарному лейкозі, плоскоклітинному раку голови та шийних відділів, грибоподібних мікозів, рак легень, острогенній саркомі, 2-3-лінійнїйній терапії при псоріазі та ревматоїдному артриті, а також при лікуванні ракових пухлин інших органів в організмі. Іноді виникають труднощі з покупкою Зексата в аптеках.
 • Метобіон. Завдяки здатності руйнувати злоякісні клітини його призначають при відповідних новоутвореннях та лейкозах (хориокарциномі, лімфосаркомі, лімфомі Буркіта, менінгеальному лейкозі та ін.). Метобіон також є  засобом що усуває псоріаз, при гострому та тяжкому перебігу хвороби.
 • Методжект. Лікує гострий ревматоїдний артрит, а також ідіопатичний артрит в тих ситуаціях, коли НПЗЗ проявили себе з негативного боку під час терапії. Методжект, який має високу вартість в аптеках, також використовують при лікуванні псоріазу вульгарного та псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів, які не піддаються іншим традіційно дієвим препаратам.
 • Пемнат. Дуже дорогий, але ефективний препарат, який використовується для лікування мезотеліоми разом з цисплацином. Також його призначають при  недрібноклітинному раку легенів після хіміотерапії.

Підбір аналогічного медпрепарату повинен здійснювати лікар вузької спеціалізації – ініціатива в цьому випадку недоречна. Унаслідок присутності в складеному списку ліків різних активних речовин протипоказання й інші тонкощі застосування можуть бути різними.


Увага!

Використання Метотрексат без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.