Налгезін та Налгезін форте

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: M01AE02

Міжнародна назва: Clindamycin

Діюча речовина: Напроксен

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Налгезін (Nalgesin) – це знеболюючий засіб на основі нестероїдної протизапальної речовини напроксена (naproxen). Як НПЗЗ, напроксен має протизапальну дію, знижуючи вироблення медіаторів запалення, які іменуються простагландинами. Препарат Налгезін під даним брендом проводиться КРКА. Яка інструкція із застосування Налгезіну? Від чого застосовується препарат? Давайте розберемося.

Налгезін – інструкція із застосування препарату

Як застосовувати? Таблетки для перорального застосування Налгезін потрібно ковтати, не розжовуючи, запиваючи повною склянкою води. Дозування залежить від природи хвилюючого болю.

Так, при зубних, м’язових та спинних болях рекомендується вживати по дві табл. на добу (275х2) але не більше чотирьох на добу.

При початкових проявах мігрені слід випити три таблетки за раз, при цьому друге дозування у вигляді 1-2 пігулок повинно вживатися не раніше, ніж через 30 хв після «ударної». У добу можна приймати понад п’ять таблеток, що еквівалентно +1375 мг.

При болю, асоційованим з менструацією, типове «ударне» дозування спочатку становить дві таблетки. У першу добу найбільша дозволена доза – 1375 мг, але потім дозволяється максимум 1100 мг, що є еквівалентом чотирьох таблеток.

У віці старше 65, при наявності порушень роботи нирок / печінки, Nalgesin слід застосовувати в мінімально можливих дієвих дозах. Крім того, після шестидесяти пяти літнього віку мінімальний проміжок між дозуванням повинен становити ½ добу.

Побічні ефекти. До частих побічних дій препарату слід віднести:

 • Біль в животі;
 • Порушення стільця (закрепи);
 • Печія;
 • Підвищення газоутворення (флатулентність);
 • Блювоту та нудоту;
 • Запаморочення.

Незначні «побочки» можуть самі назавжди зникнути протягом кілька днів / тижнів. Якщо цього не відбувається, відвідайте лікаря. Список більш серйозних, але і, як правило, більш рідкісних побічних дій включає біль в грудях, складність при спілкуванні, набряклість горла або обличчя (як прояв сильної алергічної реакції), болі в животі, блювота з кров’ю, наявність крові в калі, шкірний висип та ін.

Застосування при вагітності та ГВ. Засіб не можна приймати жінкам під час виношування дитини та в період лактації.

Взаємодії. Інші препарати можуть «стикатися» з даними знеболювальними засобами в плані впливу на організм. Взаємодія – це коли один препарат змінює схему дії іншого. Щоб уникнути цього, вам потрібен правильний «менеджмент» застосовуваних медикаментів. Можливо, вам потрібно буде щось скасувати, витримати паузу між прийомами або ж зовсім відмовитися від прийому напроксену. Проконсультуйтеся з лікарем, повідомивши йому, що ви приймаєте на даний момент та плануєте вживати. Ряд препаратів, які можуть взаємодіяти з Налгезіном, вказані нижче.

Сполучення селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) з розглядаємим препаратом підвищує ризик кровотечі в шлунку або кишківнику. До таких СІЗЗС відносяться циталопрам (Ауропрам, Оропрам, Прам, Цитраміл, Цита), флуоксетин (Продеп, Флуксен), флувоксамін, пароксетин.

Налгезін може звести нанівець роботу препаратів від підвищеного тиску. У віці старше 65 поєднання напроксенового препарату з деякими протигіпертензивними засобами може призвести до «поломки» нирок. Приклади потенційно небезпечних ліків: інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (іАПФ), наприклад, лізиноприл, що представляє собою лізиновий дериват еналаприлу; блокатори ангіотензинових рецепторів; бета-блокатори, наприклад, пропранолол (Індерал); а також діуретики.

Можлива взаємодія з препаратами для боротьби з печією та обволікаючими шлунковими засобами. Воно полягає в евентуальному зменшенні ефективності останніх. Це стосується гідроксиду алюмінію та оксиду магнію (Алюмаг, Аджіфлюкс, Стомалокс), сукральфату (Вентера).

Якщо Налгезін застосовується разом з іншими НПЗЗ, в т.ч. з аспірином, кеторолаком (Емодолом, Кетолаком, таблетками Кетанов), етодолаком (Етодін Фортом), флюрбіпрофеном, диклофенаком, ібупрофеном, підвищується ризик кровотечі в шлунку / кишківнику.

Якщо ви приймаєте холестирамін, наприклад, ПМС холестирамін регуляр, з Налгезіном, ваш організм може обробляти знеболююче повільним темпом. Це означає, що препарату може знадобитися більше часу для «вступу в силу».

Передозування. Згідно з інструкцією до Налгезіну, в разі навмисного або випадкового вживання засобу більше рекомендованої дози можливе виникнення шлункових болів, нудоти та блювоти, бродіння, шуму у вухах та запаморочення. При сильному передозуванні може з’явитися блювота з кров’яними вкрапленнями, порушення дихання, затьмарення свідомості, порушення роботи нирок та судоми. Як лікування слід промити шлунок, дати активоване вугілля та інші препарати для симптоматичного лікування, такі як антациди, антагоністи Н2-гістамінових рецепторів (ранітидин, фамотидин), інгібітори протонової помпи (омепразол, пантопразол, рабепразол та ін.).

Що таке Налгезін Форте?

Налгезін Форте містить таку ж саму активну речовину, що й звичайний Nalgesin. Однак останній містить більш низьке дозування – 275 міліграм, а варіант «Форте» – у два рази більше (550 мг).

Від чого призначається Налгезін та Налгезін Форте?

Існує колона показань для застосування Налгезіну:

 • дентальна біль;
 • при м’язових болях, болях в суглобах та хребті;
 • для превенції та купіруванні (помірних) нападів мігрені;
 • біль, заподіяна менструацією.

Посилена версія препарату Nalgesin Forte також може застосовуватися при больовому синдромі (після розтягнення зв’язок, забиття, перевантажень), після стоматологічних, травматологічних, гінекологічних, ортопедичних оперативних втручань та патологіях ревматичного характеру, зокрема, при анкілозуючому спондилоартриті (хворобі Штрюмпелля – Бехтерева – Марі).

Обидва препарати не можна приймати в наступних ситуаціях:

 • підвищена чутливість до будь-якого зі складових препарату;
 • збільшена чутливість до саліцилатів, яка йде в формі астми, ринітів, кропив’янки;
 • виразка в гострій формі, крововилив в шлунково-кишковому тракті;
 • порушення роботи печінки та нирок в серйозній формі;
 • серцева недостатність.

Слід також мати на увазі, що дітям до досягнення шістнадцятирічного віку Налгезін приймати не можна.

Ціна Налгезіну, як купити?

Напроксенові засоби зазвичай коштують недорого. Версія «Форте» має більш високу вартість. Для придбання Налгезіну не потрібен рецепт, оскільки засіб є безрецептурним.

Аналоги Налгезіну (інші знеболюючі)

У вітчизняних аптеках можна знайти кілька повних аналогів Налгезіну (на основі напроксену):

 • Анапран;
 • Напрофф;
 • Промакс.

В зарубіжних аптечних пунктах засіб може пропонуватися під наступними назвами: Пабі Напроксен (Polfa Pabianice, Польща), Адко Напроксен (Al Pharm, ПАР), ПМС-Напроксен (Pharmascience, Канада), Period Pain Reliever (Actavis, Великобританія), Продексін (Prodes, Єгипет), Долорміт Напроксен (McNeil, Німеччина), Пріаксен (Remedica, Мальта), Напрофлекс (Central Poly, Таїланд), Момендол (Angelini, Болгарія; Faran, Греція), Скелан (Amherst Lab, Філіппінська Республіка), Опокан (Aflofarm, Польща), YuanQi (Mindong Lijiexun, Китай).

Історична довідка

Напроксен вперше вийшов у продаж в якості рецептурного (RX) препарату напросін в 1976 році. Чотири роки по тому – в 1980 році випустили анапрокс, засіб на основі напроксену натрію. Американський регулятор прийняв рішення перекваліфікувати статус препарату з рецептурного на безрецептурний в 1994 році.

Дані наукових досліджень

Згідно багатопрофільному перехресному дослідженню Манчестерскої групи лікарів загальної практики (Manchester General Practitioner Group), проведеної в 1984 році, напроксен виявився кращим варіантом лікування для пацієнтів, які страждають на остеоартроз стегна, коліна або хребта.

Після аналізу сукупності фактичних даних американськими вченими Домініком Дж. Ангіолілло (Dominick J. Angiolillo) та Стівеном М. Вейсманом (Steven M. Weisman) у 2017 році було зроблено висновок, що НПЗЗ, в тому числі напроксен, підвищують ризик прояву серцево-судинних патологій. Це не поодинока думка стосовно цих негативних властивостей НПЗЗ.


Увага!

Використання Налгезін та Налгезін форте без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.