Назонекс

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R01AD09

Міжнародна назва: Nasonex

Діюча речовина: Мометазон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Алергічні риніти та синусити — досить поширене явище у терапевтичній практиці. Дуже часто з ними стикаються педіатри, оскільки у дітей раннього віку імунна система ще достатньо не зміцніла та може реагувати на проникнення в організм рядом патологічних реакцій, зокрема, появою серйозних виділень з носових ходів. На жаль, при алергічному походженні недуги звичайні краплі та спреї для носа виявляються марними, оскільки не впливають на справжню причину розвитку хвороби.

Лікування алергічних ринітів сьогодні проводиться за допомогою сучасних лікарських засобів, що складаються з антигістамінних компонентів або глюкокортикоїдів. Саме гормональні препарати мають високу ефективність і мають виражену протизапальну та антиалергічну дію на слизові оболонки носа. Одним з таких медикаментів є спрей Назонекс, механізм дії якого заснований на гальмуванні процесів вивільнення медіаторів запалення.

Назонекс: інструкція із застосування

До складу препарату входять:

  • діючий компонент – мометазона моногідрат 50 мкг;
  • допоміжні речовини – гліцерин, целюлоза, натрію цитрат, очищена вода, спирт феністиловий та інші.

В даний час відомі дві форми випуску препарату – спрей для назального застосування та назальні краплі.

Основними показаннями до застосування лікарського засобу є:

  • лікування сезонного алергічного риніту у пацієнтів від 2-х річного віку і постійного синуситу, симптоми розвитку якого не залежать від пори року;
  • лікування хронічних синуситів зі змінами слизової оболонки носа у дітей старше 12 років і дорослих, а також людей похилого віку;
  • поліпоз носа, який супроводжується порушенням носового дихання;
  • профілактика загострення сезонного риніту, який відрізняється важким перебігом (застосовувати препарат в такому випадку слід починати за 2-3 тижні до ймовірного періоду цвітіння).

Краплі у ніс Назонекс можна застосовувати в якості монотерапії, а також у поєднанні з іншими препаратами. При одночасному його застосуванні з Лоратадином у пацієнтів не було виявлено небажаних наслідків, що дозволило використовувати лікарські засоби в комплексі.

Строгими протипоказаннями до застосування Назонексу є:

  • вік до 24 місяців;
  • наявність у пацієнта індивідуальної несприятливості компонентів ;
  • туберкульоз органів дихальної сфери, зокрема, носових ходів і верхніх респіраторних відділів;
  • запальні процеси бактеріального, вірусного та мікозного походження, локалізовані в області органів дихання;
  • травматичні ушкодження носа і носової перегородки;
  • недавні оперативні втручання з корекції носа та прохідності носових ходів.

Дослідження щодо безпеки застосування препарату в період вагітності та грудного вигодовування не проводилися. У зв’язку з цим лікарі не рекомендують даних категорій пацієнтів прийом Назонексу і виписують його виключно в крайніх випадках.

Краплі у ніс та спрей Назонекс можуть провокувати розвиток у пацієнта ряду побічних ефектів. У дорослих людей після застосування препарату нерідко виникають фарингіти, відчуття дискомфорту, поколювання або печіння у носі, носові кровотечі, мігренозні болі. Часте чхання. Дуже рідко після використання лікарського засобу у пацієнтів були діагностовані прорив носової перегородки та підвищення внутрішньочерепного тиску.

Оскільки препарат має дуже низьку біологічну доступність, то після попадання в носові ходи практично не відбувається його всмоктування у кров. Це підтверджено численними дослідженнями. Вчені стверджують, що така якість лікарського засобу виключає ймовірність розвитку системного передозування медикаментом. Єдиний момент. Препарат потрібно з обережністю застосовувати в комплексі з іншими лікарськими препаратами з групи глюкокортикоїдів, адже при одномоментному та тривалому використанні таких медикаментів можуть проявитися симптоми передозування у вигляді пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи та наднирників.

При тривалому використанні Назонексу пацієнт повинен періодично відвідувати лікаря-отоларинголога з профілактичними оглядами, оскільки завжди залишається ризик ураження пошкодженої слизової оболонки носа мікробними та грибковими агентами.

Препарат повинен зберігатися у сухому місці при температурі від 2 до 25 градусів. Його не можна давати в руки дітям. Термін придатності ліків становить три роки від дати його виробництва, яка вказана на упаковці.

Назонекс спрей

Препарат застосовується інтраназально. При алергічному риніті, хронічному синуситі або поліпозі носа дорослим та дітям від 12 років рекомендується робити по дві інгаляції в кожну ніздрю (одна інгаляція – 50 мкг діючої речовини) один раз на добу. Після поліпшення стану пацієнта переводять на підтримуючу дозу – 1 інгаляція 1 раз на день.

У дітей від 2 до 12 років рекомендована терапевтична доза становить 50 мкг у кожну ніздрю один раз на добу.

Правила використання спрею Назонекс:

  • перед першим застосування препарату слід провести калібрування шляхом натискання на кришку флакона 10 разів;
  • після калібрування препарат повинен бути використаний протягом 14 днів, після чого застосовувати його вже не можна;
  • важливо регулярно чистити дозатор, що допоможе уникнути його спрямованої роботи;
  • на дозатор між використаннями необхідно надягати захисну насадку для запобігання попаданню пилу та бруду;
  • під час застосування засобу потрібно нахилити голову та акуратно впорснути розчин у кожну ніздрю по 1-2 рази в залежності від рекомендацій лікаря.

Краплі Назонекс

Іноді пацієнти цікавляться, не випускається препарат у вигляді крапель, оскільки багатьом не подобатися ефект спрею. На жаль, в даний момент лікарський засіб є виключно у флаконах для назальних інгаляцій, тому шукати в аптеках краплі Назонекс немає ніякого сенсу.

Назонекс: ціна та вигідні варіанти покупки

Спрей (краплі у ніс) Назонекс – препарат з ряду глюкокортикоїдів. Він знаходиться у вільному продажі практично в будь-якій аптеці міста та не потребує пред’явлення рецепта від лікаря. Вартість лікарського засобу важко назвати бюджетною, тому іноді лікарі пропонують пацієнтів користуватися більш дешевими аналогами спрею, які можна купити в будь-якій аптеці.

Назонекс – аналоги, яким можна довіряти

Як й більшість інших препаратів, краплі у ніс Назонекс мають величезну кількість аналогів. Більшість з них є структурними замінниками відомого медикаменту, інші відрізняються від нього за складом, але надають на організм аналогічну дію. Отже, список найпопулярніших аналогів Назонексу в даний час виглядає наступним чином:

  • Метаспрей – назальний спрей на основі мометазона, який містить у складі близько 100 доз препарату;
  • Мометазон Тева – спрей для назального застосування з однойменним діючим компонентом, який надає виражену протизапальну та протиалергічну дію;
  • Гленспрей – індійський назальний препарат мометазону, який випускається в флаконах по 60 та 120 доз;
  • Саном спрей – ефективний та недорогий словенський препарат, призначений для лікування алергічних та сезонних ринітів;
  • Форінекс спрей – розчин для назального використання українського виробництва, 140 доз якого коштують менш як 60 доз Назонексу;
  • Аваміс – спрей на основі флутиказону, що має 120 терапевтичних доз (Великобританія);
  • Беклоназол Аква – розчин у вигляді спрею для назального застосування, що містить беклометазон (виробляється Фінляндії);
  • Беконазе спрей – дешевий аналог виробництва Іспанія/Україна, в якому міститься 180 доз беклометазону.

Перед тим, як придбати Назонекс або його аналоги, слід відвідати лікаря та проконсультуватися щодо доцільності прийому тих або інших ліків.


Увага!

Використання Назонекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.