Немозол

Фармакологічна група: Ліки від паразитів, Протипаразитарні препарати

Класифікація: P02CA03

Міжнародна назва: Nemozole

Діюча речовина: Албендазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В даний час сучасний лікарський засіб під назвою Немозол визнано одним з кращих для лікування глистових інвазій. Він володіє всебічною згубною дією відносно внутрішньоорганих паразитів, оскільки руйнує їх оболонки, припиняє метаболічні процеси всередині черв’яків, перешкоджає поглинанню ними глюкози з сироватки та викликає швидке знищення гельмінтів.

Протигельмінтна речовина практично не адсорбується в абдомінальному тракті, що попереджає його потрапляння в загальний кровотік та вісцеральні органи. Його метаболіти виводяться печінкою та не скупчуються у внутрішніх тканинах. Сьогодні препарат зарекомендував себе, як результативний засіб в боротьбі з гельмінтами найпоширеніших видів, що не шкодить здоров’ю пацієнта та має м’яку дією без розвитку побічних ефектів.

Інструкція по застосуванню

Основою медикаменту є речовина з протигелмінтною активністю альбендазол, який здатний руйнувати мембрану гельмінтів та пригнічувати їх життєвий цикл до повного припинення, не надаючи при цьому токсичного впливу на організм пацієнта. До показань застосування лікарської речовини відносяться:

 • гельмінтози, спровоковані нематодами типу гостриків, аскарид;
 • нейроцистицеркоз, лямбліоз та мікроспорідіоз;
 • комбіновані паразитарні інвазії, коли в розвитку захворювання винуватцями виступають кілька видів глистів;
 • трихоцефалез;
 • профілактика рецидиву після хірургічного видалення ехінококових кіст;
 • лікування ехінокока на ранніх стадіях розвитку хвороби.

Препарат не застосовується в наступних клінічних випадках:

 • наявність у пацієнта індивідуальної непереносимості компонентів засобу;
 • період виношування дитини;
 • складні варіанти перебігу захворювань, пов’язаних з ураженням сітківки ока.

З обережністю рекомендують вживати медикамент людям, у яких діагностовано дисфункцію гепатобіліарної сфери, проблеми зі згортанням крові, патології нирок. Прийом препарату жінкам, які вигодовують своїх малят грудним молоком, слід вести тільки після відвідин лікаря.

Протигельмітний препарат здатний чинити негативний вплив на організм, який проявляється ураженням нервової системи у вигляді головного болю та менінгеальних знаків, зміною якісного складу крові, розладами травної функції, дерматологічними проблемами та реакціями з боку імунітету.

Препарат повністю несумісний зі спиртовмісними напоями. При одночасному їх прийомі можуть розвиватися небажані реакції, чреваті сумними наслідками. При вживанні підвищених концентрацій речовини можливе передозування, лікування якого полягає в призначенні засобів симптоматичної корекції, промивання шлунка та прийом адсорбентів.

Ліки не можна призначати вагітним. Під час використання медикаменту жінка повинна дотримуватися всіх правил контрацепції або відмовитися від статевих контактів. Пацієнти з нейроцистицеркозом потребують тривалого застосування лікарського засобу. Паралельно з ним вони повинні вживати протисудомні препарати та медикаментозні форми стероїдної природи, зокрема, глюкокортикоїди, здатні попередити гіпертензивні епізодичні напади при тривалій антигельмінтній терапії.

Суспензія

Це біла рідина, призначена для внутрішнього застосування, яка містить 20 мг діючої речовини в кожному мілілітрі розчину. Як правило, препарат у вигляді суспензії призначається з профілактичною метою всім членам сім’ї, навіть за відсутності у них симптомів глистової інвазії.

Найчастіше цю форму медикаменту призначають дітям, але не виключений і прийом дорослими пацієнтами. Засіб слід з обережністю призначати людям з цирозним ураженням печінки, схильним до алергій особам та пацієнтам з індивідуальною непереносимістю складових препарату. Ні в якому разі ліки не призначається жінкам, які годують, вагітним жінкам та людям з ураженням сітківки.

Дозу препарату, як правило, встановлюють в індивідуальному порядку, спираючись на дані про масу пацієнта та різновиди збудника гельмінтозу. У процесі терапії рекомендується стежити за станом крові та при визначенні відхилення від нормальних показників скасовувати прийом ліків.

Таблетки

Ця форма випуску нагадує опуклі з обох сторін сфери білого кольору, які мають нейтральний смак та покриті плівковою оболонкою. Застосовуються переважно при нематодозах. Таблетки можуть мати побічні ефекти при внутрішньому прийомі, серед яких:

 • розлади функції травної сфери з появою нудоти, сухості в порожнині рота, відрижки тощо;
 • порушення сечовиділення у вигляді ренальної недостатності;
 • зміни з боку шкіри та слизових, коли на тілі з’являється алергічний висип та зудять відчуття;
 • розвиток алопеції;
 • патологічні стани, пов’язані з дисбалансом ЦНС, а саме сонливість, депресія, запаморочення та непритомність;
 • рідко спостерігається підвищення кардіального тиску.

При порушенні дозувань, зазначених в анотації, можуть виникати прояви передозування, пов’язані з інтоксикацією організму. Вони виражаються в нудоті, проносі, блювоті тощо. Лікувати патологічний стан потрібно в клініці з використанням симптоматичних засобів, адсорбентів, промивання шлунка.

Як приймати

Дуже важливо дотримуватися всіх правил прийому препарату, які дозволять попередити появу симптомів передозування. При цьому важливо знати, який вид гельмінтозу діагностований у пацієнта, його вага та особливості перебігу патологічного процесу.

Лікарський препарат вживають всередину. Таблетки при цьому не подрібнюють, а застосовують цілими, запиваючи водою. Одночасно лікування показано всім членам сімейства, навіть якщо вони є здоровими в плані ураження гельмінтами. Під час терапії застосовують такі дозування:

 • при гостриках та аскаридах дітям від двох років та дорослим показаний прийом однієї таблетки або 20 мл суспензії одномоментно (при необхідності прийом повторюють, через два тижні);
 • трихоцефалез – дозування тричі протягом 72 годин через рівні проміжки часу;
 • стронгилоїдоз – потребує тижневого курсу, під час якого застосовують таблетку або 20 мл суспензії двічі на день;
 • трихінельоз двічі на добу в рекомендованих кількостях протягом 14 днів;
 • ехінококоз – чотири тижні слід вживати два рази в день по одній таблетці (20 мл суспензії) препарату (діти 6-12 років по 10 мг на кожний кілограм ваги);
 • лямбліоз у дитячому віці – 10 мг / кг протягом семи днів один раз на добу;
 • лямбліоз у дорослих – 200 мг двічі на день протягом 1-2 тижнів.

Ціна

Лікарський засіб належить до медикаментів, які складно назвати бюджетними. Сьогодні на ринку є чимало більш дешевих замінників медикаменту, але даний препарат все ж випереджає їх за якісними характеристиками та мінімальним ризиком виникнення побічних реакцій. Ліки можна купити в більшості аптек міста, а за відсутності в наявності – зробити попереднє замовлення.

Крім цього, медикаментозний препарат можна замовити в інтернет-аптеках. Як правило, його вартість при такому варіанті придбання буде трохи нижча ринкової, але в даному випадку слід переконатися в достовірності препарату та терміни його придатності.

Аналоги

Ще кілька десятиліть тому гельмінтози були серйозною медичною проблемою, оскільки досить важко піддавалися корекції за допомогою препаратів свого часу. У більшості випадків в ті часи медикам допомагали засоби народної медицини, але вони не гарантували стовідсоткового результату та не давали підстав вважати, що захворювання незабаром не повториться.

На щастя, сьогодні існує чимало ефективних хімічних сполук проти гельмінтів, які швидко звільняють організм людини від паразитів. Серед них особливе місце належить Немозолу та його аналогам, зокрема:

 • Вермокс – протигельмінтний препарат, головним дієвим компонентом якого є хімічна речовина мебендазол (ліки мають виражену ефективність та широко застосовуються в терапевтичній практиці, як надійний спосіб позбавлення від глистових інвазій);
 • Декарис на основі левомізолу часто використовується в якості комбінованої терапії гельмінтозів разом з іншими препаратами з протигельмінтною активністю (подібні дії дозволяють посилити ефект від лікування та знищити всі можливі паразити, незалежно від природи їх походження);

Пірантел володіє досить широким спектром протигельмінтних дій, але не використовується для профілактики хвороб, а тільки як лікувальна речовина при вже існуючій проблемі.


Увага!

Використання Немозол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.