Неосмектин

Фармакологічна група: Антидоти і ентеросорбенти, Лікування ШКТ

Класифікація: A07BC05

Міжнародна назва: Neosmectin

Діюча речовина: Смектит діоктаедричний

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Травні розлади – проблема, яка зачіпає населення різного віку. Крутить у животі, постійні позиви по великій нужді, стілець рідкий та часто болісний – все це доставляє неймовірний дискомфорт. Для усунення неприємності є “дорослі” препарати, і є “дитячі”. Однак звузити витрати можна, якщо придбати «сімейний» засіб, який однаково підходить малюкам, їх мамам-татам, а також бабусям-дідусям. Неосмектин – ось приклад такого медикаменту.

Від чого призначають Неосмектин?

Він володіє екстра-потужною адсорбуючою дією. Неосмектин відноситься до групи протидіарейних засобів. АТС-код: А07ВС05.

Діоктаедричний смектит – головний з компонентів, він володіє бездоганними здібностями до адсорбції по відношенню до вірусів та бактерій, токсинів та алергенів, які потрапили в КТ. За це дякувати потрібно дискоїдно-кристалічній структурі.

До початку активності від прийняття пролітають хвилини. У момент дії суспензії гастропротекторна функція слизового бар’єру вривається в роботу і не дозволяє проявляти активність отруйних мікроорганізмів. Посилено відтворюється захисний слиз, що захищає від шкідливих жовчних солей та кислот. Із шлунково-кишкового тракту немає всмоктування, метаболіти не утворюються, активна речовина виходить в неперетворенному вигляді.

Неосмектин випускається у вигляді дрібногранульованих кристалів, які розчиненням у воді потрібно перетворити в суспензію. Готовий засіб приймається пероральним способом.

Неосмектин-порошок буває:

  • ванільним;
  • лимонним;
  • малиновим;
  • апельсиновим.

Всі види доповнені ваніліном, однак фруктово-ягідні відрізняються однойменними смаками та ароматами, завдяки додаванню ароматичних речовин.

Порошок має сіро-жовтий відтінок, але може мати й жовто-коричневий. Він розфасований в порційні саше по 3 г, вони в свою чергу продаються пачками по 10/30 шт.

При яких станах виписують Неосмектин?

Суспензія призначається в бородьбі з симптоматикою захворювань шлунково-кишкового тракту:

  • Печією.
  • Важкістю.
  • Здуттям.
  • Спазмами.

Крім цього серед показань до застосування окреме місце займає діарея. Вона може бути викликана:

  • алергенами;
  • ліками (як побічна дія);
  • інтоксикацією через вживання прострочених та другосортних продуктів;
  • відхиленням від нормального режиму харчування та раціону (при переїданні, при вживанні незвичної їжі).

У всіх цих випадках допоможе Неосмектин, а також він добре доповнює дію антибіотиків при інфекційному проносі. Активний у комбінованій терапії при гастроентероколіті, при езофагіті, ентериті та виразках кишкових й шлункових стінок.

Неосмектин: інструкція та протипоказання

Вміст одного пакетика з сипучою речовиною засипати в склянку / чашку / банку, а потім, помішуючи і порційно підливаючи в нього воду, розчинити повністю. Обсяг води обумовлюється віком хворого:

  • з народження до 11 років – 50 мл;
  • з 12 років та старше – 100 мл.

Дозування також залежить від того, кому потрібна допомога дитині або ж дорослому.

Діти на першому році життя отримують 3 г на добу, тобто 1 саше.
Діти від року до 2 років – від 3 до 6 г.
Діти від 2 до 11 років – 6-9 г за 24 години.
Підлітки з 12 років та дорослі приймають по 1 пакетику 3 рази на день.

Можна відразу розмішати в одній ємності всю призначенну добову норму, потім приймати, по рівних порціях розділивши на кілька прийомів. При цьому готові ліки мають бути герметично закупорені та відправлено в холодильну камеру, де постійна температура від 2 до 8 градусів. Там вони можуть зберігатися не довше 2/3 діб.

При езофагіті потрібно приймати після їжі, в інших випадках – між прийомами їжі.

Перш, ніж випити, треба збовтувати 10-15 секунд.

Якщо суміш готується для зовсім крихітних діток, то її переливають в термо-пляшечку з соскою, або в ній же і замішують порошок. Можна взяти рідкувате пюре або соки, замінивши воду в тих же співвідношеннях. Новонародженим дають ліки, розчинивши його в зціджене грудне молоко, якщо дитина перебуває на натуральному годуванні.

Між прийомами важливо дотримуватися інтервалу від півтори години. Теж стосується й інших ліків – до їх використання з моменту, як була випита суспензія, має пройти кілька годин. Це пов’язано з тим, що Неосмектин, вступивши в реакцію з сторонніми препаратами, занижує ступінь дії та уповільнює швидкість їх всмоктування.

І хоч зараз даними про симптоми передозування медицина не володіє, все ж буде помилкою нехтувати правилами дозування, викладених в інструкційному листку.

Хто не може приймати?

Неосмектин – засіб дієвий і перевірений. Однак є випадки-винятки, при яких препарат може тільки нашкодити:

  • Погано переносяться складові компоненти порошку.
  • Непрохідність кишечника будь-якого генезу.

Крім цього діабетикам слід відвідувати медичні установи в період лікування, або їх родичам в домашній обстановці глюкометром вимірювати рівень цукру в крові. Це безпосередньо пов’язано з декстрозою в складі.

При вагітності та годуванні груддю жінці дозволено приймати Неосмектин лише в таких же дозах, які дають новонародженому.

Побічні реакції на Неосмектин та його ціна

Завдяки дії діоктаедричної смоктати людина відчуває досить швидке полегшення. Зменшується бродіння газів, відбувається нормалізація стільця. Однак, можуть виникнути негативні наслідки застосування:

  • алергічний висип на тілі;
  • закреп.

В першому випадку порятунок – це негайна відміна препарату та прийом антигістамінних ліків (краще в таблетках або краплях, але якщо алергія занадто сильна, доведеться ставити укол). У другому випадку потрібно просто знизити дозу і процес травлення прийде в норму.

Є спосіб уникнути закрепу. Чому це відбувається? Тому що під дією ліків в просвіті кишкового тракту стає менше вільної рідини. Запобігти побічному ефекту можна, випиваючи в період прийому суспензії по 2,5 літра води (замість неї підійде зелений або слабо заварений чорний чай, соки, напої без газу).

Де купити?

Купити ліки не становить труднощів. Їх можна легко знайти в будь-якій аптеці та купити без рецепта. Ціна на порошки з різними смаками та запахами не відрізняється. Різниця в ціні може означати, що просто пройшло подорожчання, а більш дешевий вид залишився з попередньої партії.

Також вирішальним фактором є цінова політика аптечних мереж. Але так як Неосмектин має не надто високу ціну, суттєво в різних аптеках вона не буде відрізнятися.

Купівля упаковки з 30-ма пакетиками обійдеться вигідніше. Вона стоїть, як 2 упаковки по 10 шт. Для тих, кому так багато не потрібно, окремі аптеки продають Неосмектин поштучно. В цьому випадку можна взяти порошки різних смаків в потрібній кількості. Єдиний мінус – за допомогою онлайн-замовлення можна придбати лише упаковку цілком.

Неосмектин: аналоги та переваги

Неосмектин має кілька замінників з однаковою структурою:

  • Смекта – також випускається у вигляді ароматизованого порошкового засобу в аналогічному дозуванні. Упаковка містить 10 термо-пакетів та знаходиться в тому ж ціновому сегменті. Відрізняється відсутністю різноманітності смаків.
  • Діосмектит – не містить ароматизаторів, також підходить з народження. Випускається в пачках по 30 пакетів, коштує приблизно на 25% дешевше від оригіналу.

Перевагою оригінального медикаменту є можливість вибрати потрібний смак. Це великий плюс, так як маленькі діти відмовляються ковтати неприємну гіркувату субстанцію. В цьому випадку фруктові добавки Неосмектину повністю позбавляють від цієї проблеми, на відміну від замінників.

Сорбенти, які відрізняються складом, але схожі за показаннями та дією також можуть стати хорошою альтернативою для описуваного медикаменту.

Серед них:

  • Полісорб – порошковий ентеросорбент, в основі – колоїдний діоксид кремнію. Виводить отруйні та токсичні речовини, алергени та залишкові продукти метаболізму. Нормалізує стілець. Підходить дітям при діатезі. Вартість висока, але і результат на обличчя.
  • Активоване вугілля – найбільш безпечний та дешевий з усіх сорбентів. Дозування розраховується з розрахунку 1 таб. на 10 кг маси тіла.
  • Ентеросгель – гель для виготовлення суспензії для різновікових пацієнтів. Запобігає дисбактеріозу, використовується як допоміжний засіб при цирозному ураженні печінки та гепатитах. Також застосовується під час хіміотерапевтичних процедур та опроміненні онкохворих. Ціну має трохи вище середнього.

Перед покупкою потрібно досконально вивчити протипоказання.


Увага!

Використання Неосмектин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.