Ноопепт

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Noopept

Діюча речовина: Ноопепт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ноопепт (Noopept) – ці ліки на основі етилового ефіру Н-фенілацетил-Л-пролілгліцина (ГВС-111). Остання речовина являє собою синтетичну молекулу, яку часто включають в клас рацетамів – психоактивних ноотропних речовин, що мають піролідинове ядро. Однак це технічно не вірно, оскільки Noopept не володіє 2-оксо-піролідиновим ядром.

Він був винайдений в 1996 році та заснований на ендогенному нейропептидному циклопролілгліцині. Засіб має анксиолітичну  та м’яку психостимулюючу дію, одночасно сприяючи когнітивному здоров’ю та пам’яті. Він покращує здатність до навчання, впливаючи на всі стадії запам’ятовування: початкову обробку даних, консолідацію та витяг. Також перешкоджає розвитку амнезії, заподіяної електрошоковим впливом. Сприяє відновленню пам’яті, знижує головний біль та вираженість ортостатичних порушень.

Зазвичай кажуть, що Ноопепт в тисячу разів ефективніший, ніж пірацетам (дані одного німецького дослідження), хоча, було виявлено що цей показник варіюється між 200 та 50000.

Інструкція по застосуванню Ноопепту

Показання до використання. Засіб може застосовуватися при:

 • поганій  пам’яті, порушеннях уваги, здатності сприймати та оцінювати зовнішню реальність, зокрема, в літніх пацієнтів;
 • наслідки ЧМТ (черепно-мозкової травми), яка викликала проблеми з пам’яттю;
 • цереброваскулярній недостатності (ураження судин головного мозку, при якому відбувається їх звуження і, як результат, виникнення кисневого голодування), зокрема, після порушення кровообігу в органі, при наявності явищ погіршення інтелекту та емоційно-лабільного розладу.

Протипоказання. Засіб протипоказаний при виношуванні дитини, під час грудного вигодовування, у разі недосягнення вісімнадцятирічного віку. Це пов’язано з тим, що даних про застосування препарату-ноотроп в даних категоріях немає. Також його можна приймати при наявності збільшеної чутливості до будь-якого з компонентів (безпосередньо до етилового ефіру N-фенілацетіл-L-пролілгліціна, крохмалю картоплі, целюлози, молочного цукру, повідон, магнію стеарат – Mg (C17H35COO) 2), важких відхиленнях у функціонуванні нирок та печінки.

Спосіб застосування, дозування. Таблетки призначені для перорального застосування, їх потрібно пити після прийому їжі. Для дорослих доза становить 20 мг 2-кратно в день, вранці та ввечері. Якщо ефективність незадовільна, але переносимість хороша, доза може бути підвищена до 30 мг, її потрібно розділити на три прийоми протягом дня. Після 6 вечора засіб приймати не рекомендується. Тривалість ноотропотерапії повинна складати від півтора до трьох місяців. Повторно терапія може бути проведена через один місяць.

Побічні ефекти. Можливе виникнення алергічних реакцій. При наявності артеріальної гіпертензії 1-3 ступеня можливе підвищення тиску. У порівняльному дослідженні, хоча обидва препарати зазвичай добре переносилися, повідомлялося про те, що 20mg НООПЕПТУ викликає в 1,8 раз менше побічних дій в порівнянні з 1200mg Пірацетаму, незважаючи на те, що обидва засоби ефективні для зменшення симптомів когнітивного пошкодження.

Толерантність та звикання. Довгострокове використання НООПЕПТУ можна розглядати якщо не викликається звикання з малоймовірним потенціалом зловживання серед пацієнтів. Схоже, що ліки не можуть викликати залежність психологічно (і вже тим більше фізіологічного) характеру у пацієнта. Толерантність до багатьох ефектів засобу розвивається протягом декількох тижнів тривалого та багаторазового використання. Це призводить до того, що пацієнтам доводиться вживати все більш великі дози для досягнення аналогічних ефектів. Після цього для зниження толерантності на 50% потрібно від 3 днів до тижня. Від 1 до 2 тижнів потрібно для повернення до початкового рівня (при відсутності подальшого споживання).

Взаємодії. Не виявлено взаємодії препарату-ноотроп з алконапоями, антигіпертензивними, снодійними та психостимуляторами.

Особливості застосування. Згідно з інструкцією до ноопепту, при збільшенні дозування засобу до 30 мг на добу тривале використання укупі з іншими медикаментами потрібно здійснювати під наглядом лікаря. Якщо стан стає гірший або виникають побічні дії, слід звертатися до лікаря.

Ціна препарату Ноопепт та де купити

Таблетки Ноопепт від «Біологічна Італія Лаб» коштують недешево. За нижчою ціною можна купити пігулки від «Лекко» та «Мастерклон» (РФ). Потрібно відзначити, що цей засіб можна знайти далеко не у всіх аптечних пунктах вашого міста. Швидше за все, вони будуть відсутні там. Також можна спробувати пошукати Noopept в онлайн-аптеках.

Можливо, ви виявите більш прийнятну ціну Ноопепту в інтернеті.

Дешеві аналоги Ноопепту: Гліцин, Ліра та інші

Недешевизна засобу змушує деяких людей шукати менш дорогі аналогічні препарати.

Дешеві аналоги Ноопепту:

 • Гліцин;
 • Кван;
 • Ліра;
 • Нейродар;
 • Новаксон;
 • Сомазина;
 • Фармаксон.

Існує безліч інших аналогів, проте велика частина з них знаходиться в тій же або більш високій ціновій категорії.

Люди часто цікавляться, що вибрати: Ноопепт або гліцин? Фахівці відзначають, що Ноопепт володіє пептидною будовою та надає набагато більш істотний вплив на мозок, ніж Гліцин, який має м’який та поступово розвиваючийся ноотропний ефект.

Правовий статус в інших країнах

 • Сполучені Штати. Noopept не є об’єктом спеціального регулювання в США, що робить його нерегульованим і, отже, юридично доступним для будь-якої людини в країні для покупки, володіння та застосування.
 • Сполучене Королівство. У цій країні незаконно виробляти, продавати або імпортувати цей препарат відповідно до Закону про психоактивні речовини (Psychoactive Substance Act), який вступив в дію 26 травня 2016 року.
 • Канада. Noopept не має ідентифікаційного номера лікарського засобу (DIN), що означає, що його не можна імпортувати для перепродажу або розповсюдження. Noopept не внесений до списків субстанцій та не контролюється в Канаді, що робить його імпорт для особистого застосування законним.
 • Австралія. Noopept не є ліками, що відпускаються за рецептом (Schedule IV.), І він не включений в список отруйних субстанцій. В даний час препарат-ноотроп продається всередині країни.

Увага!

Використання Ноопепт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.