Норбактин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01MA06

Міжнародна назва: Norbactin

Діюча речовина: Норфлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зазвичай цистит проявляється досить різко – починаються гострі болі у животі, часто доводиться ходити в туалет «по-маленькому», а під час сечовипускання з’являється характерна різь. Тому запальний процес в сечовому міхурі, складно не помітити або пропустити. Найчастіше хвороба проявляється у жінок, проте, зустрічається також й у дітей, та у чоловіків. Як і будь-яке інфекційне захворювання сечовивідних шляхів, цистит лікується із застосуванням антибіотиків. Але самому їх призначати та купувати небезпечно, оскільки пацієнт не завжди може визначити точну причину таких симптомів. В умовах стаціонару здається сеча на аналіз, а також проводяться інші лабораторні дослідження, перш ніж ставиться залишковий діагноз «цистит». Надійним засобом, перевіреним часом, вважається антибіотик Норбактин, який, до слова, має протипоказання та побічні ефекти, що не відрізняється від всіх інших лікарських препаратів.

Інструкція по застосуванню Норбактину

Опис та склад. Норбактин (Nоrbactin) є одним з тих засобів, які представляють антибіотики для системного застосування та одночасно фторхінолони.

Випускається у вигляді таблеток по 400 мг, в складі яких присутня така активна речовина, як норфлоксацин (norfloxacin), який і бореться з патогенними мікроорганізмами. Тальк, НЛС, Е 171 та інші речовини присутні в складі препарату в ролі додаткових.

Всмоктування норфлоксацина з прийнятою таблетки відбувається швидкими темпами, а, відповідно, протягом декількох годин можна очікувати на поліпшення самопочуття. Адже максимальна доза активного компонента, яка тільки може бути присутнім в плазмі крові, спостерігається вже протягом одного-двох годин після прийому. Небажано приймати таблетки прямо перед їжею, під час або відразу після її прийому, оскільки всмоктування речовини в такому випадку відбувається у рази повільніше.

При наявності індивідуально-нестерпної чутливості до норфлоксацину варто відмовитися від прийому препарату. Крім того, якщо пацієнт деякий час назад мав справу з тендинитом, або сухожильних розривом, які були пов’язані з прийомом похідних хінолону, то йому застосування Норбактину також категорично заборонено, оскільки все може повторитися.

Від чого призначають? Nоrbactin, завдяки своїй антибактеріальній активності, здатний на ліквідацію хвороб, які атакують сечовивідні шляхи. Якщо говорити більш точно, то цей препарат показаний при:

  • Гострих та хронічних інфекційних захворюваннях, які атакують верхні та нижні відділи сечовивідних шляхів (longis acutis infra supraque tractus urinarii). Це стосується таких поширених сьогодні хвороб, як цистит, пієлонефрит, пієліт (CYSTITIS, pyelonephritis, Pyelitis).
  • При інфекційних ураженнях сечовивідних шляхів, які дали про себе знати в організмі людини після операцій на відповідних органах, процедур урологічного типу (in postoperative infectio tractus urinarii, urologic post procedendi). Сечокаменна хвороба (urolithiasis) також може стати вагомою причиною для появи інфекцій.
  • Профілактики інфекційних хвороб сечовивідних шляхів (Cohibitionem morbus urinariorum tractu infectiones). Зазвичай такі хвороби рекомендується попереджати медикаментозно у тих пацієнтів, які мають ослаблення імунітету з різних причин, або нейтропенію важкого протікання. Разом з цим, для профілактики циститів, пієлітів та інших такого типу хвороб настійно рекомендується уникати усіляких переохолоджень. Жінкам не варто носити короткі спідниці й сукні у холодну та вітряну погоду, а також варто утриматися від сидіння на холодних поверхнях, миття під прохолодним душем й т. д.

Інструкція по застосуванню. Препарат Nоrbactin призначають виключно пацієнтам від 18 років, тобто, дорослим. Таблетки рекомендується пити на голодний шлунок, або ж поїдати їх разом з їжею. Переважно приймати таблетки 2 рази на добу – вранці з їжею або на голодний шлунок та ввечері з їжею. Буває, що пацієнтові незручний такий розклад і він намагається приймати всю денну дозу за один раз, проте, це потрібно робити строго в один і той же час.

Доза ліків може бути абсолютно різною – тут найважливішу роль відіграє вид захворювання та його прогресивність. Одні мікроорганізми більш чутливі до норфлоксацину, інші відрізняються лише слабкою чутливістю, і це потрібно враховувати.

Nоrbactin в основному вживається по 400 мг два рази на добу, тобто, у сумі 800 мг. Від виду захворювання залежить тривалість застосування:

  • При неускладненому гострому циститі засіб призначають тільки на 3 дні, а далі дивляться на стан хворого і, можливо, підбирається додаткова терапія;
  • При різних інфекціях сечовидільної системи, в залежності від тяжкості, Норбактин приймають від 7 до 20 днів щодня та невідкладно;
  • Інфекції сечовивідних шляхів, які мають хронічний перебіг та повертаються знову при впливі певних факторів, можуть лікуватися довго – до 8-12 тижнів (на ділі лікування більше 2 місяців майже не проводять через непотрібність);
  • При нейтропенії, а також ослабленому імунітеті засіб для профілактики приймають до тих пір, поки не пройдуть всі симптоми нейтропенії (тут Nоrbactin приймають 2-3 рази на добу по 400 мг).

Іноді буває так, що симптоми хвороби повністю випаровуються через один-два дні, проте, в цьому випадку не варто поспішати та припиняти прийом ліків. Щоб уникнути рецидивів й відновлення симптомів хвороби необхідно завершити лікування відповідно до лікарської рекомендації. Тобто, лікуватися потрібно стільки, скільки скаже лікар-інфекціоніст і без самодіяльності.

Особливості застосування антибіотика Норбактин

Норбактин – це хінолон, тому в ході лікування цим препаратом варто якомога менше перебувати під палящим гріючим сонцем. Адже хінолони здатні на збільшення фотоуразливості в організмі людини та інтенсивності дії сонячного опромінення може сильно нашкодити. Дамочки, які віддають перевагу засмагати не природним шляхом під сонечком, а в солярії, також повинні відкласти процедуру отримання штучної засмаги до кращих часів, а саме – до повного одужання та припинення прийому Nоrbactin.

Пацієнти похилого віку, а також люди, які одночасно лікуються кортикостероїдами (corticosteroids), повинні враховувати, що вони можуть зіткнутися з тендинитами або з сухожильних розривами. Поява найменших ознак проблем з суглобами варто в негайно-терміновому порядку проконсультуватися з лікарем.

Норфлоксацин, як і деякі інші фторхінолони, приймають з особливою обережністю, якщо пацієнт на момент початку терапії вже приймає цизаприд, антидепресанти трициклічного типу, еритроміцин або ж засоби, що належать до антипсихотичних. В особливих випадках, якщо це дозволено клінічною картиною, лікування хінолоном скасовується та призначаються більш безпечні в конкретному випадку антиінфекційні засоби.

Якщо у пацієнта спостерігаються порушення в роботі центральної нервової системи, в тому числі і епілепсія, то лікування норфлоксацином має бути обережним або зовсім скасованим. Справа в тому, що у людей, схильних до судом, засіб може викликати епілептичні припадки (invasiones). Тому для зниження ризику виникнення припадків епілепсії варто відмовитися від такого лікування.

Даний препарат має також й інші тонкощі застосування, про які необхідно прочитати ще до початку терапії – це врятує від непоправних наслідків. Це стосується, зрозуміло, тих, кому за станом здоров’я прийом фторхінолона ризикований та небажаний.

Яка зараз ціна Норбактину?

В будь-ліпшій аптеці без зусиль можна придбати таблетки Норбактин. Тим більше, що ціна препарату невисока. Але, все ж, при тривалому застосуванні (а воно може тривати і 8 тижнів) доведеться витратити чималу суму. Для деяких гаманців вона, звичайно, здасться складно-підйомною.

Засіб можна також придбати у віртуально-розташованій аптеці, тобто, в інтернеті. Це популярна практика – купувати медичні препарати таким способом.

Популярні аналоги Норбактину

Бувають такі ситуації, коли запалення сечового міхура (цистит) застало зненацька та Норбактин не підходить пацієнту по одній або кількох причин. Ціна препарату може не тільки не влаштовувати покупця, але і такий фактор, як особисті сносності препарату – вище зазначено, при яких станах його приймати не можна або не рекомендується. Тут важливо знати, яким препаратом можна замінити Nоrbactin, але й це варто робити з лікарем-інфекціоністом. Норбактин можна замістити такими засобами:

  • Nolicin (Ноліфін);
  • Norflohexal (Норфлогексал);
  • Norfloxacin (Норфлоксацин);
  • Utibid (Ютібід);
  • Peflocin (Пефлоцин);
  • Unicleph (Юніклеф);
  • Aboflox (Абофлокс);
  • Remedia (Ремедія);
  • Tavanic (Таванік);
  • Moflaxa (Мофлакса);
  • Mofloxin-Lupine (Мофлоксин-Люпин);
  • Bigaflon (Бігафлон);
  • Hati (Гаті);
  • Hatibact (Гатібакт);
  • Hatijem (Гатіджем);
  • Hatilin (Гатилин);
  • Ziqin (Зіквін);
  • Oflobac (Офлобак);
  • Ificipro (Іфіципро);
  • Medociprine (Медоципрін);
  • Factiv (Факт).

Увага!

Використання Норбактин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.