Новаринг

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Контрацептиви

Класифікація: G02BB01

Міжнародна назва: NovaRing

Діюча речовина: Етиленвінілацетат сополімер, Етиленвінілацетат сополімер

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Новаринг (NuvaRing) – це гормональне вагінальне кільце, що використовується в цілях контрацепції. Воно випускається фірмою Merck (Мерц), раніше – Schering-Plough Corporation (Шерін Плао Корпорейшн), а ще раніше – Organon (Органон). Має форму гнучкого, м’якого, прозорого (напівпрозорого) кільця з діаметром 5,4 см та товщиною 4 мм, яке жінка може без утруднень сама вставити в піхву. До складу NuvaRing входять дві гормональних речовини та допоміжні компоненти.

Новаринг – інструкція із застосування

Як правильно застосовувати? Спочатку потрібно зайняти зручну позицію (можна сидячи, лежачи або стоячи). Потім потрібно зігнути (здавити) Новаринг – в інтернеті можна знайти фото або намальовані картинки здавленого кільця. Вводити всередину піхви максимально глибоко. Перевірити вірність розташування засобу можна за допомогою пальця. Якщо воно відчувається – вставлено неправильно, якщо немає відчуттів – маніпуляція виконана правильно. У переважній більшості випадків вагінальна мускулатура стримує NuvaRing під час сексу й дуже активних рухів (наприклад, при тренуваннях).

Відповідно до інструкції до Новарингу, пацієнтці потрібно слідувати щомісячного режиму застосування. Засіб вставляється на тритижневий період. Далі має йти 7 днів “відпочинку”. При цьому потрібно стежити за тим, щоб не перетримати кільце. Виймати його потрібно таким способом: обережно підчепити за ободок пальцем, витягнути з піхви.

При переході з застосування прогестагенів (таких як міні-пили) на NuvaRing завжди потрібно застосовувати ще і бар’єрний контрацептивний засіб протягом початкового періоду терапії (7-денного). Засіб не можна комбінувати з жіночими презервативами (фемідомів).

Протипоказання. NuvaRing не можна застосовувати в деяких ситуаціях. Перша – це венозний тромбоемболізм (скор. ВТЕ) зараз або в минулому часі, а також ризик його розвитку – придбані й спадкові чинники, наприклад, резистентність до активованого С-протеїну (в т.ч. V-фактор Лейдена – лейденська мутація) , велика операція з дуже довгою іммобілізацією (знерухомленням), плюральні фактори ризику ВТЕ.

Друга – це артеріальний тромбоемболізм (скор. АТЕ) та ймовірність його розвитку, обумовлена ​​такими факторами, як цереброваскулярні захворювання, придбані або спадкові чинники (наприклад, гіпергомоцистеїнемія, антифософоліпід-антитіла, дуже висока ступінь АГ, серйозна дисліпопротеїнемія).

Вищевказані протипоказання пов’язані з тією обставиною, що засіб (так само, як і трансдермальні методи), ймовірно, підвищують ризик тромбозу. Це було виявлено, зокрема, данськими вченими Lidegaard, Nielsen, Skovlund і Løkkegaard в 2012 році.

Кільце заборонено до застосування також при:

 • вагітності або підозрі на вагітність;
 • онкопатологіях печінки, доброякісні пухлиноподібні освіти;
 • кровотечах з жіночих органів невизначеною природи;
 • алергії на будь-який з елементів вироби;
 • ангіопатії при діабеті;
 • панкреатиті, в тому числі в історії хвороби;
 • гормонозалежних злоякісних утвореннях;
 • серйозному порушенні роботи печінки;
 • ризик-факторах інсульту / інфаркту;
 • мігреневих болях з вогнищевими неврологічними симптомами.

Не можна приймати годуючим жінкам, оскільки естрогенну дію може знизити продукцію материнського молока. Згідно з інструкцією із застосування, можливість використання Новаринга дівчатками-підлітками до досягнення повноліття не була предметом досліджень.

Побічні ефекти. Найбільш часті:

 • головні болі;
 • нудота;
 • запалення слизової піхви – вагініт (кольпіт).

Вагінальний шлях введення гормональних засобів, ясна річ, пов’язана з більш високою ймовірністю місцевих несприятливих побічних дій, таких як лейкоррея (білі), вагінальні неприємні відчуття, кольпіт та інші (Roumen, 2001., Dieben, 2002), наприклад коітальний дискомфорт – відчуття стороннього предмета під час коїтусу. Дослідження виявили незначне підвищення ваги якщо NuvaRing® використовується протягом довгого періоду (Frans Roumen, 2008). Список інших менш частих несприятливих дій дивіться в анотації-вкладиші до продукту.

Взаємодії. Обов’язково розкажіть фахівцю про будь-які препарати, якими ви лікуєтеся. Зокрема, фармазасоби або продукти на травах, які індукують певного роду ферменти, в тому числі цитохром Р450 3A4, можуть знижувати концентрації гормональних складових засобів в плазмі й теоретично зменшувати його ефективність або збільшувати ймовірність проривної кровотечі. До групи засобів, здатних знизити дію, засоби належать фенітоїн (Дифенін, Дилантину), барбітурати (циклобарбитал, тіопентал, барбітал, амобарбітал) карбамазепін (Тегретол, Карбамазепін-Здоров’я), босентан (босентан-Санофі, Траклір), фелбамат (Талокса), гризеофульвін , окскарбазепін (Трілептал), рифампіцин, топірамат (Топірамін), рифабутин (рифабутин-Дарниця), руфінамід (Іновелон), апрепітант (Еменд), зверобойвмісткі засоби.

Інші вказівки. Якщо у вас виникли проблемні питання щодо застосування Новаринга, зверніться до гінеколога. Також можна погуглити гарячу лінію по контрацепції і запитати поради у консультанта фахівця. Телефонний номер може бути в брошурі з кільцем.

Дія та ефективність кільця НоваРинг

Гормональне кільце виконано з сополімерів етиленвінілацетату з рівномірно диспергованими гормональними субстанціями етинілестрадіолом (EE, 2,7 мг – естрогенний компонент), етоногестрел (ENG, 11,7 мг – прогестагенних елемент). Структура засобу забезпечує поступовий й перманентний “вихід” EE в кількості 15 мкг і ENG в кількості 120 мкг, а вагінальний епітелій безперервно абсорбує їх. В результаті забезпечується контрацептивну дію. Воно полягає в тому, що NuvaRing пригнічує овуляційний процес. Гестагенний компонент уповільнює синтезування ЛГ й фоллитропіна, що не дає фоллікулу повноцінно дозріти. Крім того, продукт забезпечує й інші позитивні ефекти: цикл знаходить велику регулярність, менструації викликають менше хворобливих відчуттів, а кровотеча стає менш інтенсивним.

Під час використання Новаринга індекс Перля становить 0,96 (згідно з іншими даними – 0,765).

Для довідки: індекс Перля (Перла) – це індекс, що визначає дієвість обраного контрацептивного методу. Чим він менше, тим краще метод. Індекс отримав свою назву по імені Раймонда Пірло (північноамериканського біолога, демографа й статистика, яку вивчали народонаселення). Він відображає кількість пацієнтів із сотні, оберігає певним способом й зачали дитину протягом року. Наприклад, якщо 5 жінок з 100 вагітніють, то індекс дорівнюватиме 5.

До плюсів використання інтравагінального кільця належать:

 • стабільність гормонального фону протягом доби завдяки рівномірності дії гормонів;
 • уникнення шлунка, кишечника й первинного метаболізму EE і ENG в печінці;
 • конфіденційність способу завдяки інтравагінального вводу;
 • знищення можливості «побочек» (таких як нудота), що виникають при використанні пероральних методів.

Що стосується мінусів, то кільце НоваРинг може випасти з піхви при коїтус, при напрузі під час дефекації. Якщо подібна ситуація сталася, фірма виробник радить промити виріб теплою водою перед повторним введенням.

Крім того, згідно з Roumen & Dieben (2006), NuvaRing не забезпечує дуже високих концентрацій етинілестрадіолу, етоногестрела в цільовій ділянці якщо порівнювати з комбінованими оральними контрацептивами (чубами).

Ціна кільця НоваРинг

Ціна Новарінг не надто дешева. Але потрібно мати на увазі, що його застосування та ефект є довгостроковим. У web-аптеках, що пропонують купити NuvaRing, його вартість зазвичай трохи дешевше.

Також в аптеках можна придбати аналоги у вигляді песаріїв (Вагітек від Євро Лайфкер, Патентекс овал Н від Мерц), інтравагінальних капсул (Фарматекс від Лаб. Иннотек Інтернасьйональ), інтравагінальних таблеток (Гінекотекс від Верофарм), супозиторіїв (Евітекс від Монфарм, Еротекс від Сперко ), засобів-аерозолів (Деказоль від Стома) та ін.


Увага!

Використання Новаринг без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.