Одестон

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A05AX02

Міжнародна назва: Odeston

Діюча речовина: Гімекромон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

З лікуванням хвороб жовчовивідних шляхів не можна затягувати – можуть з’явитися серйозні ускладнення, які можна буде усунути лише оперативним втручанням. Однією з таких хвороб є ДЖВП – дискінезія жовчовивідних шляхів, на яку страждає майже кожна третя людина. Про загрозу життю тут не може бути й мови, але, в ряді випадків виникають ускладнення. Головна причина їх появи – це недостатня проінформованість людини про те, що вона хворіє саме ДЖВП, тобто, виникають негативні симптоми, але до якого недугу вони належать, не знає. Отже, хворий не може почати правильне лікування та іноді не розуміє, до якого лікаря звертатися. Для лікування ЖДВП, а також інших хвороб, пов’язаних зі збоями в роботі жовчовивідних шляхів, часто призначають Одестон.

Інструкція по застосуванню Одестона

Odeston є дієвим жовчогінним засобом, який виробляється на основі гімекромону (hymecromone) й випускається у вигляді таблеток – їх застосування, звичайно ж, внутрішнє. Цей засіб показаний при:

  • ДЖВП (дискінезії жовчовивідних шляхів);
  • Дискінезії сфінктера Одді;
  • Холециститі хронічного типу;
  • Холангіті;
  • Постопераційному стані (мається на увазі після операцій на жовчному міхурі);
  • Холелитіазі;
  • Поганому апетиті / нудоті / запорі / блювотному позиві через понижене виділення жовчі.

Odeston повинен призначати тільки лікар-гастроентеролог, оскільки самолікування небезпечне в будь-якому випадку, адже людина не може достовірно поставити сама собі діагноз та призначити адекватно-зрозуміле лікування.

Інструкція із застосування ліків виглядає так:

  • Засіб приймається строго за півгодини до прийому їжі вранці / в обід / ввечері. Доза дорослим людям становить 200-400 мг 3 рази на день. Максимальна доза препарату становить 800 мг, якщо це потрібно (призначається лікарем). Терапевтичний ефект зазвичай становить близько 2-3 тижнів.
  • В результаті правильного та систематизованого застосування Одестону утворення / виділення жовчі значно посилюється, приводячи поступово в норму всю жовчну систему. Також засіб діє на жовчні протоки й сфінктер Одді, надаючи гарну селективну, спазмолітичну дію. Під дією активного компонента під час лікування цим препаратом зменшується несприятливий для всього організму застій жовчі, а також профілактується кристалізація холестерину. В результаті останньої дії також попереджається розвиток такої хвороби, як холелитіаз.
  • Під час застосування Одестона слід дотримуватися максимально допустимих й індивідуально встановлених доз препарату, а також не перевищувати призначений лікарем курс лікування. При максимальній тривалості лікування (3 тижні), а також ще більш тривалого періоду у хворого виникають такі неприємні симптоми, як пронос / метеоризм / болі в голові / болі абдомінального типу / ульцерірована слизова шлунково-кишкового тракту. При зіткненні з подібними явищами варто звернутися за консультацією лікаря-гастроентеролога та самому не вживати ніяких заходів, крім відміни препарату. Лікар, швидше за все, призначить додаткові аналізи й може прописати препарати для здійснення симптоматичної терапії.
  • Після застосування Одестона основний відсоток пацієнтів заявляє про поліпшення жовчного / загального самопочуття та однозначно радить цей препарат польського виробництва тим, хто страждає від гіпосекреції жовчі та інших схожих проблем з жовчю. Ці впевнені заяви у відгуках в інтернеті «звучать» навіть не дивлячись на те, що засіб є не з дешевих.

Наскільки доступна ціна Одестона?

Дізнавшись, скільки коштує Одестон, більшість пацієнтів робить несказанно здивоване обличчя – препарат досить дорогий, хоч й не для всіх. На проходження ефективного курсу лікування зазвичай витрачається кругленька сума грошей. Проте, купити Odeston можна в будь-якому аптечному пункті.

Через високу ціну препарату його можуть дозволити собі далеко не всі – в подібних випадках можна спробувати знайти гідній увазі аналог, але більш привабливий за ціною. Розглядати список такого роду замінників Одестона найкраще з лікарем-гастроентерологом, при цьому можна попутно цікавитися ціною та вирішувати, підходить цей аналог чи ні.

Кращі аналоги Одестона

Для тих пацієнтів, яким Odeston не по кишені, існують аналоги цього засобу, які можуть мати вартість нижчу. Але вони підлягають розгляду тільки разом з лікарем-гастроентерологом. Але на одну тільки вартість й активну речовину покладатися та розраховувати мало – необхідно розпитати свого лікаря, а також почитати відгуки в інтернеті про ефективність та безпеку обраного аналога. Одестон можна замінити на:

  • Hofitol (Хофітол). Цей препарат виробляється Lab-Rosa-Phytopharma (Франція) та випускається у вигляді таблеток / внутрішнього розчину / ін’єкційного розчину. Hofitol створений на основі польового артишоку (екстракт його листя). Крім жовчогінних властивостей, цей аналог має сечогінний та гепатопротекторний ефект. Також виводить з організму токсини. Особливості польового артишоку дозволяють використовувати Хофітол при ширшому списку хвороб:

гепатити / ДЖВП / холецистити / ожиріння / жировий гепатоз / ацетонемія / хронічний нефрит / цироз печінки / інтоксикації організму різного походження / атеросклероз / хронічна недостатність функції нирок.

Цей аналог Одестона відрізняється від оригіналу тим, що більш безпечний під час застосування при вагітності, а також його можна спокійно приймати дітям від 6 років. Якщо за процесом лікування зобов’язався стежити лікуючий лікар, то Хофітол також призначають й пацієнтам більш молодшого віку.

Якщо говорити зокрема про жовчогінні якості препарату, то Одестон в цьому йому помітно поступається. Вкрай рідко при застосуванні цього аналога можуть виникнути алергічні реакції у пацієнта, а також інші несприятливі проблеми.

  • Alloholum (Аллохол). Напевно, немає людини, яка б не знала цього препарату. Завдяки повністю унікальному складу Аллохол рятує від хвороб гепатобіліарну систему. Зокрема, цей аналог має в собі такі активні компоненти, як: суху жовч / активоване вугілля / екстракт часнику / екстракт кропиви.

Засіб благотворно впливає на процеси травлення, а також не дозволяє холестерину набувати осадову форму. Токсичні речовини завдяки зв’язуванню активними компонентами виходять з організму. Аллохол застосовується для лікування: холециститів хронічного перебігу / постхолецистекстомічних синдромів / гепатитів всіх видів / холангітів. Також цей жовчно-місткий засіб допомагає в лікуванні закрепів при аускультації.

Ппри всі можливості цього аналога, його не можна застосовувати при тільки гострих хворобах печінки / жовчовивідних шляхів, а також при індивідуально виявлених непереносимостях та жовтяниці, яка носить обтураційний характер, що розвивається.

Аллохол не підійде при досить серйозній проблемі з жовчоутворенням та жовчовиведенням, тому краще вибрати Одестон або інший засіб.

Ursosan (Урсосан). Урсодеоксихолева кислота, що міститься також в жовчі людини й має нижчий поріг токсичності, є головним компонентом в цьому препараті. Ursosan призначається при такій хворобі, яка утворює холестеринові камені – вони зазвичай з’являються в самому жовчному міхурі. Тому для рівноцінної заміни Одестона він не підходить.

Gepabene (Гепебене).
Популярний сьогодні дієвий засіб, призначається при великому списку хвороб печінки / жовчовивідних шляхів. Цей засіб складається з таких незамінних діючих компонентів, як:

      • – силімарин (виділений екстракт з плодів расторопші, який діє на клітини печінки вкрай позитивно, відновлюючи їх й виводячи шлаки);
      • – фумарин (це екстракт рутки – лікарської рослини, яка допомагає у виведенні жовчі).

На відміну від оригіналу, Gepabene можна застосовувати в дитячому віці, починаючи з 6 років. В цілому, цей аналог є більш м’який та володіє поступовою дією, за рахунок чого його часто прописують в якості профілактики жовчо-кам’яних / печінкових хвороб.

Також Одестон можна замінити й іншими засобами синтетичного / природного походження:

      • Nikodin (Нікодин);
      • Cikvalone (Циквалон);
      • Holestil (Холестіл);
      • Holomin (Холомін);
      • Liobil (Ліобіл);
      • Deholin (Дехолін);
      • Holenzim (Холензим);
      • Travohol (Травохол);
      • Tanacehol (Танацехол);
      • Febihol (Фебіхол);
      • Peridol (Перідол);
      • Flakumin (Флакумін).

Також іноді лікарі радять застосовувати лікарські трави, які допомагають в утворенні жовчі: безсмертникові квіти / плоди шипшини / кукурудзяні рильця / барбарисові листки / піжмові квітки / артишок. Вони висушені насухо й упаковані в паперові коробочки продаються в АПТ пунктах.


Увага!

Використання Одестон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.