Окомістин

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01AX

Міжнародна назва: Okomistin

Діюча речовина: Мірамістин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Коли в вивідні протоки очей потрапляє будь-яка інфекція, у людини розвивається блефарит. Це неприємне інфекційне захворювання повік, яке характеризується свербінням, почервонінням та покриттям корочками обох очей. Але також блефарит може виникати через авітаміноз, демодекоз повік (попадання на повіки кліщів-демодекс), аутоімунні хвороби, анемію залізодифіциту, ячмінь повік та ін. Для лікування цього захворювання часто застосовуються онтологічно-офтальмологічні краплі Окомістин. Це антибіотичний препарат, призначений для місцевого застосування. Але його застосування має деякі обмеження, тому перед початком курсу лікування варто уважно прочитати інструкцію по застосуванню засобу.

Інструкція по застосуванню Окомістину

Опис препарату. Окомістин (Okomistin) є активно-поверхневим препаратом, який має протимікробну дію. Крім того, мірамістин, що входить до складу ліків, відноситься до катіонних речовин. Мірамістин проявляє гідрофобний вплив, що і зумовлено його дію – молекули речовини особливим чином взаємодіють з мембранними жирами, які відносяться до мікроорганізмів. В результаті такого союзу відбувається повільна фрагментація мікробів з подальшим їх руйнуванням. Очні краплі на основі мірамістину вибагливі в своїй дії, чим вони й відрізняються від багатьох інших антисептичних препаратів. Тобто, під час своєї «роботи» мірамістин впливає згубно тільки на клітини мікроорганізмів, а клітини людського організму практично не зачіпаються при цьому.

Мірамістин, крім антибактеріальної, має місцеву протизапальну та імуноад’ювантну дію, сприяє якнайшвидшій регенерації тканин, а також діє позитивно в тому плані, що активізує механізми захисту організму. В результаті одужання пацієнта відбувається значно швидше.

Краплі очні на основі мірамістину надають лише місцевий терапевтичний вплив. У кров препарат не потрапляє, про що навіть відсутні відповідні дані.

Показання. Okomistin на основі мірамістину дієвий по відношенню до великої кількості мікроорганізмів. Це стосується, в тому числі, госпітальних штамів мікроорганізмів, хламідій, гонококів, аспорогенних бактерій та інших мікроорганізмів. Засіб призначається в тому числі і дітям, починаючи від періоду новонародженості.

Окомістин показаний при таких хворобах, як:

1 . Збірне лікування інфекцій переднього відділу ока (oculum infectio-pedis anterioris):

  • блефарит (BLEPHARITIS);
  • кератит (progressus keratitis);
  • кон’юнктивіт (dum-CONIUNCTIVITIS);
  • кератоувеїт (aliquo gradu keratouveit).

2 . Очні травми (oculus iniuriam). Вони можуть мати різне походження.

3 . Очні опіки (ardetet oculus eget scelerisque). Мова йде не тільки про термічно-отримані опіки (наприклад, в пожежі або при попаданні окропу), а й про хімічні. Наприклад, в око випадково потрапила якась хімічна речовина – лак для волосся у великій кількості під час розпилювання, спрей для комарів, хімічні речовини на виробництві та ін.

4 . Перед та після операцій в області очей (oculisurgery). Також засіб використовується в профілактичних заходах при ризику отримання запально-гнійного очного пошкодження (inflammatione-morbo neoculus).

5 . Okomistin капають новонародженим для профілактики (de recenter natorum his patere prophylaxi). Це може знадобитися у випадках, коли ризик зараження офтальмії у дитини занадто великий. Засіб добре застосовується для профілактики в тому числі гонококової та хламідійної офтальмії (et chlamydial menopausal ophthalmia).

Мірамістино-місткий засіб, крім офтальмології, застосовується і в області отоларингології при:

  • Комплексному лікуванні синуситу, або прогресуючого риносинуситу (et sinusitis-rhinosinusitis);
  • Лікуванні під час знову загострившомуся синуситі або риносинуситі (autrecurrentes, sinusitis-rhinosinusitis);
  • Терапії зовнішнього отиту – гостро- або хронічно-поточного (etcuratio otitis externa);
  • Усуненні отомікозу (nulla currit otomycosis);
  • Лікуванні хронічно-гнійного мезотимпаніту (mezotimpanita-curatio).

Оскільки дані краплі для очей надають лише місцевий вплив та в кров не потрапляють, вони мають лише одне протипоказання, що полягає в підвищеній чутливості до мірамістину або інших компонентів в складі. Під час тривалого лікування у хворого можуть виникнути побічні реакції на препарат, що проявляються у вигляді печіння та свербіння повік. Вони не потребують будь-якого лікування, оскільки проходять зазвичай дуже швидко самі собою. Однак якщо у вас виникла будь-яка інша реакція негативного характеру в результаті застосування Okomistin, то в цьому випадку потрібно звернутися до офтальмолога або отоларинголога (в залежності від того, яке захворювання лікується із застосуванням мірамістин-містких крапель).

Мірамістин-місткі краплі можна застосовувати в період вагітності та під час грудного годування. Відомо, що при цих станах мало які засоби можна використовувати без шкоди для здоров’я матері та малюка.

Інструкція по застосуванню. Спосіб застосування та дозування засобу залежить від конкретної медичної галузі, віку та виду захворювання. Мірамістинові ліки повинен призначати спеціалізований лікар, а лікуватися без його відома, не знаючи точного діагнозу, настійно не рекомендується.

Застосування в офтальмології
Якщо дорослого або пацієнта-підлітка від 12 років спіткало якесь інфекційне захворювання переднього відділу ока, то йому зазвичай призначають по 2-3 краплі препарату в кожен кон’юнктивальний мішок 4-6 разів на день. У віці менше 12 років по 1-2 краплі таким же чином. Лікування може бути настільки тривалим, наскільки цього вимагає встановлений діагноз, але не більше, ніж 2 тижні.

При плануванні оперативних втручань на очах пацієнтові призначають по 2-3 краплі препарату 3 рази на день за три дні до операції. Коли операція пройшла успішно, хворому додатково призначають 2-3 краплі препарату наступні 5 днів з метою профілактики.

В процесі терапії такого неприємного та небезпечного в деяких випадках явища, як опіки очей, очі спочатку промивають водою, а потім роблять інсталяції за допомогою крапель кожні п’ять-десять хвилин протягом перших годин після отримання опіку або початку терапії. Після цього Мірамістин-місткий засіб просто закапують в кон’юнктивальний мішок у вище зазначеній віковій дозі.

Профілактика офтальмії у новонароджених (de recenter natorum his patere prophylaxi) передбачає триразове застосування препарату шляхом закапування по 1 краплі в кожне око. Інтервал між закапуваннями найкоротший – не більше 2-3 хвилин.

Застосування в отоларингології
Терапія гостро- та хронічно-поточних отитів у дорослих та підлітків-пацієнтів від 12 років передбачає застосування засобу в дозі 3-5 крапель в кожне вухо, молодшим дітям – по 2-3 краплі.

В процесі лікування нежиті різної природи, а також інших захворювань слизової носа, що мають інфекційне походження, пацієнтам від 12 років призначають по 2-3 краплі засобу в кожну ніздрю, молодше 12 років – по 1-2 краплі в кожну ніздрю. Курс терапії не повинен перевищувати 14 днів.

Форма випуску Окомістину – краплі

Окомістин випускається у вигляді крапель, які застосовуються виключно місцево – їх капають в очі, ніс або вуха. Як було сказано раніше, препарат застосовується для лікування хвороб очей, вух та носу (нежиті). Діючою речовиною в Окомістині є мірамістин (miramistine). Це антибактеріально-діюча речовина, що бореться з багатьма видами та штамами мікроорганізмів.

Крім мірамістину-антибіотика, в складі препарату є хлорид натрію (фізіологічний розчин) та ін’єкційна вода. Як ми бачимо, склад Окомістину не багатий, тому якщо у вас виникне алергія на препарат, то буде зрозуміло, на який компонент – на Мірамістин.

Ціна Окомістину в аптеках та його аналоги

Ціна. Одне з головних питань, що цікавить споживачів, полягає в вартості крапель Okomistin в аптеках. Потрібно сказати, що засіб недорогий сам по собі, однак, якщо враховувати маленьку гідроємкість з краплями, то деякі пацієнти можуть стверджувати про високу ціну Мірамістину-який містить засіб. Купити його можна дуже просто і легко в будь-якій аптеці без рецепту.

Аналоги. Але що робити тим, кому цей засіб виявився дорогуватим, і пацієнт не бажає витрачати такі гроші за маленький флакончик, який через два тижні вже буде не потрібним? В даному випадку рекомендується звернути увагу на перелік замінників Окомістину, він вказаний далі:

  • Actipol (Актипол);
  • Alox (Алокс);
  • Garazon (Гаразон);
  • Dexa (Декса);
  • Genodex (Дженодекс);
  • Normax (Нормакс);
  • Pledrex (Пледрекс);
  • Sofradex (Софрадекс);
  • Uniflox (Уніфлокс);
  • Floximed (Флоксімед);
  • Ciloxan (Цілоксан);
  • Ciproxol (Ципроксол);
  • Cipronex (Ціпронекс);
  • Ciprofarm (Ципрофарм);
  • Miramides (Мірамідез);
  • Desmistine (Дезмістін);
  • Vigamox (Вігамокс);
  • Thobradex (Тобрадекс);
  • Ciprofloxofarm (Ціпрофлоксофарм).

Увага!

Використання Окомістин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.