Пертусин

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CA10

Міжнародна назва: Pertussinum

Діюча речовина: Екстракт чебрецю, Калію бромід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

За останні роки люди все частіше стали звертати увагу на лікарські препарати рослинного походження. Вони мають відмінні лікувальні властивості, нічим не поступаються синтетичним засобам. До таких фітопрепаратів слід віднести й Пертусин. Він здатний досить швидко усунути кашель з підвищеною мокротою, розріджуючи та виводячи її. Пертусин призначають для лікування вологого та сухого кашлю при багатьох захворюваннях дихальних шляхів, а також сезонного грипу й застуди. Перед застосуванням цього відомого медикаментозного препарату вкрай важливо детально вивчити інструкцію по застосуванню – Пертусин відрізняється деякими побічними реакціями та має список протипоказань.

Інструкція по застосуванню пертусину

Пертусин – це знаменитий засіб від кашлю, який допомагає розрідити та вивести зайву мокроту за досить короткий термін. Призначають для комплексного лікування безлічі захворювань, які супроводжуються важким кашлем з мокротою – грип, фарингіт, коклюш, пневмонія, бронхіт будь-якої форми та ін.

Ліки випускається у формі рідкого солодкого сиропу, який рекомендується приймати рівно 3 рази в день. Це необхідно здійснювати тільки після прийому їжі. Справа в тому, що якщо пити сироп до їжі, то у пацієнта може сильно погіршитися апетит. Особливо це стосується пацієнтів дитячого віку. Курс терапії не повинен перевищувати 10-14 днів, однак, більш точні рекомендації може дати тільки лікар після детальної діагностики стану здоров’я пацієнта та постановки точного діагнозу.

Іноді після закінчення лікування терапевтичний курс повторюють, якщо потрібний клінічний ефект не був досягнутий. Однак це ні в якому разі не можна робити без відома й схвалення лікуючого лікаря.

З тієї причини, що в складі описуваних ліків присутній спирт, деяким особам його необхідно приймати з великою обережністю. Це стосується водіїв автомобілів та будь-якого іншого транспорту, а також інших людей, в роботі яких необхідна чітка та швидка реакція. Крім того, Пертусин через вміст спирту в своєму складі може нашкодити людям, які мають справу з алкогольною залежністю або страждають від епілепсії.

Залежно безпосередньо від конкретного віку пацієнта, препарат призначається в таких дозах:

  • Дорослим показаний триразовий прийом ліків по 15 мл, що відповідає 3 столовим ложкам на добу;
  • Дітям 3-6 років призначають по 2,5-5 мл 3 рази на день;
  • Діти від 6 до 12 років можуть приймати по 5-10 мл тричі на день;
  • Підлітки від 12 років, як правило, приймають по 10 мл препарату 3 рази на день.

Іноді лікар в індивідуальному порядку призначає прийом цього препарату та дітям 2-річного віку. Як правило, це відбувається лише у виняткових випадках, коли у дитини спостерігається дуже важкий кашель з мокротою, яка важко відходить та виводиться. При цьому дозування препарату не перевищує половини чайної ложки тричі на день.

В цілому, Пертусин призначають тільки тим дітям, вік яких складає більше 3 років. Молодшим пацієнтам він вкрай не рекомендований, тому що в складі ліків є бромід. Ця речовина здатна викликати у дитини бромізм з усіма характерними йому симптомами. З цієї причини Пертусин необхідно приймати з обережністю – чим менше вік дитини, тим більша пильність повинна бути проявлена ​​в ході лікування цим лікарським препаратом.

Якщо Пертусин був призначений дитині до 6 років, то ліки перед прийомом рекомендується ретельно розводити в кип’яченій охолодженій воді. При цьому її кількість повинна бути невеликою.

Пертусин в формі сиропу

Препарат випускається у вигляді ароматного сиропу, який призначений безпосередньо для орального застосування. Крім виведення густого мокротиння, Пертусин здатний надати на організм хворого деякий пом’якшувальний ефект та невелику седативну дію.

Потрібно сказати, що сироп – це дуже зручна в застосуванні форма випуску. Особливо це стосується лікування дітей, яким важко пити препарати в формі таблеток. До того ж, описуємий засіб у формі сиропу має солодкуватий смак, за рахунок якого його із задоволенням вживають діти будь-якого віку.

Склад пертусину

Основним складовим вказаного лікарського засобу є рідкий екстракт чебрецю, який і відповідає за такий виражений відхаркувальний ефект пертусину. Ще один діючий компонент в ліках – це калію бромід.

Крім основних, в складі ліків також є допоміжні компоненти, а саме:

  • Гліцерин;
  • Етанол 30%;
  • Сироп цукровий.

Перед прийомом ліків вкрай важливо детально вивчити їх склад. Справа в тому, що у пацієнта може бути присутня індивідуальна непереносимість того чи іншого препарату. Перешкодою його прийому також може стати те чи інше захворювання.

Одним з важливих складових пертусину є етанол 30%, а це значить, що препарат вкрай не рекомендують приймати при вагітності. Це також стосується й грудного вигодовування. Тут Пертусин можна замінити тим лікарським засобом для виведення мокротиння, який має інший склад й не має такого суворого протипоказання, як вагітність та лактація.

Особливості застосування

Під час лікування пертусином ні в якому разі не можна приймати інші медикаментозні препарати проти кашлю. Це не дасть потрібного терапевтичного ефекту та густе мокротиння буде вивести ще важче. Йдеться про засоби, які добре борються з сухим кашлем – Стоптусин, Лібексін та багато інших.

Якщо Пертусин приймати разом з ліками від сухого кашлю, то в результаті можна отримати небезпечний для здоров’я застій мокротиння безпосередньо в бронхах. Після застою цю мокроту вивести вкрай важко та згодом в ній будуть розмножуватися хвороботворні мікроби. Якщо не буде вжито необхідних заходів, то далі пацієнт зіткнеться з небезпечним загостренням запалення в бронхах. Лікування подібного явища має відбуватися тільки в умовах стаціонару.

Під час проходження потрібного курсу лікування із застосуванням пертусину не можна приймати будь-які алкогольні напої. Лікувальний ефект препарату в результаті може посилитися, що небезпечно виникненням побічних реакцій та ознак передозування.

Існує така інформація, що Пертусин – це наркотик, який продається у вільному доступі. Це пояснюється тим, що препарат має деякий седативний ефект. Однак подібну інформацію не можна назвати правдивою – седативна дія препарату зумовлена ​​наявністю в його складі етанолу, та він проявляється у вигляді побічного ефекту пертусину.

Протипоказання

Пертусин ні в якому разі не можна приймати тим пацієнтам, які страждають від непереносимості бромідів індивідуального характеру. Крім того, перед початком лікування слід в обов’язковому порядку уточнити інші протипоказання препарату, які виглядають наступним чином:

  • Дуже високий тиск;
  • Цукровий діабет будь-якого типу;
  • Хвороба серцево-судинної системи безпосередньо в стадії декомпенсації;
  • ЗДА;
  • Атеросклероз з явними його ознаками;
  • Серйозні проблеми в роботі нирок та печінки;
  • Епілепсія та схильність до судомних нападів;
  • Вік до 3 років;
  • ЧМТ;
  • Вагітність та грудне вигодовування.

Як було сказано раніше, в складі ліків є цукровий сироп для поліпшення його смакових якостей. Саме з цієї причини його прийом строго заборонений тим людям, які мають порушену толерантність безпосередньо до вуглеводів.

Пертусин також не рекомендується приймати тим пацієнтам, які мають серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту. Це, в першу чергу, стосується виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки.

Побічні ефекти та передозування

У деяких випадках пацієнти, які почали курс лікування пертусином, скаржаться на виникнення побічних реакцій препарату. У переважних випадках вони виникають у тих людей, які страждають від гіперчутливості до речовин, які входять до складу медикаменту. Рідше побічні дії препарату проявляються і у людей, які не мають такої підвищеної чутливості.

Одним з побічних ефектів, які можуть виникнути після прийому пертусину, є алергія. Вона проявляється у вигляді різних висипів на шкірних покривах, а також у вигляді сильного свербіння та почервоніння шкіри на різних ділянках тіла. У таких випадках можна прийняти антигістамінний засіб, попередньо порадившись зі своїм лікуючим лікарем.

Іноді в якості побічної реакції препарату у хворих виникає набряк Квінке. Як відомо, він вимагає негайного звернення до швидкої допомоги, оскільки наслідки такої реакції можуть бути дуже важкими.

Пацієнти, які мають підвищену чутливість безпосередньо до компонентів медикаменту ризикують зіткнутися з анафілаксією. Головними її симптомами є утруднене дихання та раптове зниження показників артеріального тиску. Якщо у пацієнта з’явилися найменші ознаки анафілаксії, то він повинен негайно викликати швидку допомогу по телефону. В іншому випадку може наступити вкрай небезпечний для здоров’я й життя пацієнта стан – анафілактичний шок.

У випадках, коли Пертусин застосовується протягом тривалого часу, хворий може зіткнутися з таким явищем, як бромізм. Його симптоми такі:

  • помітні висипання на шкірних покривах;
  • частий та рідкий стілець;
  • атаксія;
  • болі в області шлунка;
  • брадикардія;
  • пацієнт відчуває себе дуже мляво та сильну слабкість;
  • симптоми гострого нежитю;
  • гастроентероколіт;
  • сльозоточивість та прояви кон’юнктивіту.

Пацієнти, які приймають підвищені дози описуваного сиропу, можуть зіткнутися з ознаками передозування цим лікарським засобом – бромізму, симптоми якого вказані вище.

Ціна пертусину

Перед тим як приймати, а також купувати даний медикаментозний препарат, багато пацієнтів цікавляться його вартістю в аптеках. Справа в тому, що дорогі засоби зараз не всім по кишені й в таких випадках людям доводиться підбирати дієві та доступніші їх аналоги. Пертусин не відноситься до дорогих ліків – його вартість є цілком доступною для більшої частини населення сьогодні. Це є величезним плюсом цих ліків.

Потрібно сказати, що іноді Пертусин через його низьку вартість вибирають як відхаркувальний аналог більш дорогого препарату. Це не слід робити без відома лікаря, оскільки лікарські засоби можуть мати в своєму складі різні компоненти, а, отже – різні протипоказання та побічні ефекти.

Крім усього іншого, Пертусин є безрецептурним медикаментозним препаратом. Тобто, його можна легко придбати в будь-якій аптеці навіть без надання рецепта від фахівця, що є дуже зручним.


Увага!

Використання Пертусин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.