Прадакса

Фармакологічна група: Препарати для розрідження крові, Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: B01AE07

Міжнародна назва: Pradaxa

Діюча речовина: Дабігатрана этексилат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Прадакса – це медикамент-антикоагулянт на основі активної речовини дабігатрану етексилат. Він застосовується перорально, його часто виписують в якості заміни варфарину. Принцип його дії полягає в тому, що він безпосередньо інгібує тромбін (вільне володіння, фібрин-зв’язаний). Виробляється німецькою фармацептичною корпорацією Берінгер-Інгельхайм.

Прадакса – інструкція із застосування препарату

Дозування. Капсули Прадакси продаються в трьох дозуваннях: 75 мг, 110 мг та 150 мг. Тільки лікар визначає, який варіант потрібен конкретному пацієнту. Доза буде залежати від показань:

  • миготлива аритмія, забезпечення профілактики інсульту – 150 мг двічі на день;
  • недопущення тромбоутворення після хірургічної операції на коліні або стегнах -220 мг один раз на день (2 капсули по 110 мг за раз);
  • боротьба з тромбозами – 150 мг 2-кратно в день.

Можливе застосування дозувань, більш низьких, ніж зазначені. Підставою для цього можуть стати інші патології у пацієнта, наприклад, ниркові, а також похилий вік (понад 80 років). Колінні / тазостегнові операції вимагають курсу прийому засобу тривалістю 10-35 днів. При застосуванні за іншими підставами лікування є довгостроковим. Не припиняйте лікування до того, як вам скаже про це лікар, це може збільшити ймовірність формування тромбів або розвитку інсульту.

Застосування при вагітності та ГВ. Згідно з інструкцією до Прадакси, поки немає потрібних клінічних даних, що стосуються призначення препарату-антикоагулянту для жінок в положенні. Тому їм небажано застосовувати Прадаксу, крім ситуацій, коли можлива користь для організму мами є більшою, ніж ризик для плоду. Якщо жінка проводить терапію медикаментом-антикоагулянтом, їй не можна вагітніти.

Що стосується впливу Прадакси на малюків, яких годують грудьми, то потрібних даних поки теж немає. Тому в разі застосування препарату краще припинити ГВ.

Інші застереження. Виймаючи капсули медикаменту з блістеру, потрібно зробити все правильно: відокремити один окремий блістер від іншого уздовж продірявленої смуги; вийняти капсулу Прадакси з блістера прямо перед вживанням; зняти фольгу, не натискаючи капсулою на фольгове покриття.

Спеціальні інструкції. Потрібно бути вельми обережним при лікуванні засобом, оскільки він може призвести до виникнення кровотечі з неможливістю зупинити кров. Під час терапії слід забути про пірсинг і тату, а також про відвідування масажного салону. Рано утворювальний або просто виражений вплив на шкіру може викликати синці та кровотечі. Всі лікарі, у яких ви лікуєтеся, повинні знати, що ви п’єте цей препарат. Якщо виникла необхідність в операції, лікування зубів або здачі аналізів, можливо, за кілька діб до цього вам потрібно буде припинити вживання препарату-антикоагулянту.

Взаємодії. Лікарська консультація обов’язкова при плануванні прийому таких препаратів (на тлі лікування Прадаксою):

  • НПЗП: диклофенак (Voltaren Rapid), ібупрофен (Нурофен), напроксен (Напроксен-Акрі, Налгезін);
  • екстракту часнику, гінкго та женьшеню.

Прийом вищевказаних засобів разом з дабігатраном може збільшити ймовірність кровотеч. Взагалі рекомендується повідомляти медичного фахівця про будь-які препарати, які ви приймаєте, щоб уникнути потенційно небажаних взаємодій.

Побічні ефекти

“Класичні” небажані ефекти включають нудоту (погане самопочуття), розлад шлунка, спазми в травній системі й головний біль. Вони можуть самостійно зникнути з часом. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо «побочки» доставляють вам незручності. В період прийому засобу – антикоагулянту кровотечі виникають легше. Тому будьте вкрай обережні коли ви голитеся, чистите зуби, відвідуєте спортивний зал та навіть просто обрізаєте нігті. Якщо раптом ви впали на землю й / або поранилися, негайно зверніться до лікаря, навіть якщо вам здається, що все нормально.

Якщо у вас спостерігаються будь-які з таких ознак кровотечі, відразу ж звертайтеся за медичною допомогою:

  • блідість, слабкість, сильна втома;
  • будь-яка кровотеча після порізів, травм, чищення зубів тощо, яку неможливо зупинити;
  • кров в стільці (червонувато-смолистий стілець);
  • кров у сечі (сеча рожевого, червоного / коричневого кольору);
  • дуже важко протікають менструації;
  • кашель з кров’ю, блювота «кавовою гущею».

Протипоказання

Засіб протипоказаний при:

  • надвисокій чутливості до будь-якого з компонентів засобу;
  • виражених клінічних патологіях;
  • виражених кровотечах;
  • пошкодженнях або станах, які потенційно можуть викликати кровотечу, наприклад, виразка шлунка, аневризм судин, значні інтраспінальні або інтрацеребральні патологічні порушення);
  • використанні інших медикаментів-антикоагулянтів (за деякими винятками);
  • серйозному порушенні роботи печінки;
  • штучному серцевому клапані, що вимагає терапії антикоагулянтами;
  • одночасному використанні кетоконазолових засобів, циклоспорину, ітраконазолу або дронедарону.

Аналоги препарату Прадакса в аптеках

За інформацією авторитетних ресурсів, існує тільки один близький аналог препарату. Це антикоагулянтний порошок Ангіокс (на основі бівалірудину). До інших аналогів Прадакси слід віднести Варфарин (Warfarin), Еліквіс (Eliquis) та Ксарелто (Xarelto).

Інші назви препарату-антикоагулянту:

  • Pradax (Прадакс) – Канада;
  • Pradaxar (Прадаксар) – Мексика;
  • Prazaxa (Празакса) – Японія.

Ціна Прадакси – дорогий це препарат?

Ціна Прадакси просто зашкалює (в порівнянні зі звичайними повсякденно застосовуваними лікарськими засобами). Це один з дуже дорогих медикаментів й для середньостатистичної людини він може бути не по кишені. Однак люди з достатком вище цілком можуть собі його дозволити. Заради справедливості потрібно відзначити, що дорожнеча засобу обумовлюється його дієвістю для лікування серйозних захворювань.

В інтернет-аптеках засіб можна купити трохи дешевше. Також аптеки іноді проводять акції, пропонуючи досить істотні знижки на Прадаксу.

Історія та дослідження

Дабігатран був виявлений з класу хімічних речовин з будовою, подібною речовині α-NAPAP на основі бензамідину, яка була відома з вісімдесятих років як найсильніший супресор різного роду серінових протеаз, особливо тромбіну, а також трипсину. Вчені-хіміки додали в її структуру деякі хімречовини. Що вийшло в результаті? Вони відкрили речовину BIBR +1048 на початку двотисячних (яка пізніше отримало назву «дабігатран етексилат»).

У березні 2008 року органи ЄС видали ліцензію на продаж Прадакси для профілактики тромбоемболічних захворювань після оперативних втручань із заміни тазостегнового / колінного суглобів, а також з метою лікування неклапанної миготливої ​​аритмії. Американський орган-регулятор FDA схвалив Pradaxa восени 2010 року для недопущення інсульту у пацієнтів, які страждають неклапанною миготливою аритмією.

У лютому 2011 р. Прадакса отримала офіційну реєстрацію в Росії. У 2014 р вона стала одним із лауреатів Всеросійського відкритого конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі «Платинова унція 2014». Препарат здобув перемогу в номінації «Вектор року» в підномінації «Динаміка року» (нагорода Торгова марка – державний сегмент). До нинішнього часу засіб схвалено регулюючими органами більш ніж у сотні держав.

У дослідженні TanAik Kah (2018), зазначено, що регулярний моніторинг та коригування доз NOAC (non-vitamin k antagonist oral anticoagulants – антикоагулянтів неантагоністів вітаміну К), до яких належить Прадакса, менш важливі, ніж для варфарину, оскільки вони мають кращу передбачувану антикоагулянтну активність.

Антидот препарату

У серпні 2015 р групою вчених (а саме Чарьзом Поллаком, Джоном Ейкельбумом, Стефаном Глундом, Петером Верхаммом, Річардом Бернштайном, Робертом Дубіелем та ін.) було виявлено, що ідаруцизумаб здатний протягом вкрай швидкого часу припинити антикоагулянтні ефекти дабігатрану. По суті це антидот Прадакси, який випускається під бренднейм Праксбайнд. Його призначають особам, які беруть розглянутий препарат, в тих ситуаціях, коли потрібно забезпечити різке припинення антикоагулянтної дії:

  • для здійснення термінового оперативного втручання;
  • при наявності загрози життю або при кровотечі, що вийшла з-під контролю (яка виникла внаслідок передозування, наприклад).

Увага!

Використання Прадакса без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.