Предуктал

Фармакологічна група: Серцево-судинна система, Серцево-судинні препарати

Класифікація: C01EB15

Міжнародна назва: Preductal

Діюча речовина: Триметазидін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

При лікуванні захворювань серця сьогодні кардіологи все частіше використовують ліки на основі триметазидину дигідрохлориду. Цей антіонгінальний компонент, нормалізує обмінні процеси, які протікають в клітинах, що зазнали негативного ішемічного впливу та постраждали через дефіцит кисню. Прикладом таких препаратів є таблетки «Предуктал» та «Предуктал МВ».

Інструкція по застосуванню лікарського засобу «Предуктал»

Якщо лікар виписав звичайний «Предуктал», в якому міститься 20 мг триметазидину дигідрохлориду, то потрібно приймати по 1 таблетці три рази на день. Таким чином, добова доза складе 60 мг.

При використанні «предукталу» дозування та кількість прийомів інші – по 1 таблетці двічі на день. В результаті добова доза буде 70 мг.

Таблетки потрібно ковтати цілими – розжовувати або подрібнювати ножем не можна. Запивати чистою питною водою. Краще, якщо прийом буде збігатися з сніданком, обідом, вечерею.
Заборонено приймати на добу більше, ніж 70 мг триметазидину дигідрохлориду. Ігнорування вимоги зумовить проявлення побічних ефектів.

Якщо у хворого є захворювання нирок або печінки, за рішенням лікаря дозування або тривалість прийому ліків можуть бути зменшені. Для визначення дози в такій ситуації попередньо проводиться проба Реберга, спрямована на дослідження кліренсу креатиніну.

Якщо хворий з якоїсь причини пропустив прийом чергової таблетки, наступну йому потрібно випити як зазвичай. Приймати подвійну дозу не потрібно – це може спровокувати передозування.

Відповідно до проведених досліджень, препарат не взаємодіє з іншими медикаментами. Його можна без всяких обмежень поєднувати з антагоністами вітаміну К, гепарину, ліпідознижуючоми засобами. Також «Предуктал» ніяк не взаємодіє з «Аспірином», блокаторами бета-блокаторів та антогоністами кальцію.

Це полегшує його використання та спрощує складання терапевтичних програм, оскільки, незалежно від того, які ліки приймає хворий, він може паралельно пити таблетки на основі триметазидину дигідрохлориду.

Тривалість прийому визначає лікар. Він залежить від результатів проведеної діагностики та поставленого діагнозу. Найчастіше таблетки доводиться пити тривалими курсами – протягом 2-3 місяців.

З моменту виробництва таблетки зберігаються протягом трьох років. По закінченню терміну придатності пити їх ні в якому разі не можна. Особливих вказівок по зберіганню «предукталу» немає. Головне, щоб засіб знаходився поза зоною доступу маленьких дітей.

«Предуктал» та «Предуктал МВ» – чим відрізняються препарати та коли використовуються

Лікарський засіб «Предуктал» випускається в двох формах – «Предуктал» та «Предуктал МВ». В їх основі одна й та ж діюча речовина – триметазидин дигидрохлорид. Різниця в тому, що в другому засобі його міститься більше та вивільняється він більш повільно. Завдяки цьому приймати таблетки потрібно рідше, терапевтичний ефект від їх використання зберігається довше. В іншому обидва препарати працюють аналогічно.

В описі ліків сказано, що триметазидин дигидрохлорид досить швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, тому терапевтичний ефект спостерігається в короткі терміни. Виводиться діюча речовина здебільшого нирками.

Випускається медикамент тільки в одній формі – таблетки. У кожній таблетці звичайного «предукталу» міститься 20 мг триметазидину дигідрохлориду, в «предукталі МР» діючої речовини на 15 мг більше, тобто 35 мг. Таблетки мають рожевий колір, округлу форму та покриті захисною плівковою оболонкою. В аптеках їх відпускають суворо за рецептом.

Проведені наукові дослідження довели, що триметазидин дигідрохлорид характеризується наступними властивостями:

  • захищає серце під час ішемії, упорядковує важливі обмінні реакції, за рахунок чого нормальна робота життєво важливого органу поступово відновлюється;
  • блокує порушення в трансмембранному іонному потоці, що спостерігається при ішемії серця;
  • відновлює кислотно-лужну рівновагу, не дає розвинутися ацидозу (закислення) тканин серця, зміщує протікання реакцій в лужний бік;
  • прискорює відновлення міокарда, зменшує площу пошкоджених захворюванням тканин;
  • підвищує коронарний резерв у осіб зі стенокардією, перешкоджає розвитку ішемії при сильних фізичних навантаженнях (ефект спостерігається через два тижні з моменту початку лікування);
  • знижує високий артеріальний тиск при гіпертонії та підвищує при гіпотонії;
  • зменшує кількість нападів стенокардії;
  • дозволяє відмовитися від додаткового використання нітрогліцерину;
  • підсилює скорочення лівого шлуночка серця.

Лікарі призначають препарат пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи:

  • при лікуванні ішемічної хвороби;
  • для виключення розвитку нападів стенокардії.

Ще одне показання до прийому – профілактика ішемічного пошкодження міокарда.
Що стосується протипоказань, то пити «Предуктал» не можна:

  • при нирковій та печінковій недостатності (у важкій формі);
  • під час вагітності та в період грудного вигодовування;
  • при індивідуальній непереносимості компонентів, які увійшли до складу ліків;
  • при рухових розладах (тремор та ін.);
  • при хворобі Паркінсона;
  • при непереносимості фруктози та сахарози;
  • при синдромі глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Особам у віці до 18 років використовувати таблетки також не можна.

Не тільки кардіологи призначають ліки своїм пацієнтам. ЛОР-лікарі використовують його, якщо потрібно усунути вестибулярні порушення (шум у вухах, запаморочення), до яких привела ішемія. У сфері офтальмології «Предуктал» застосовують при хоріоретинальних судинних порушеннях, які зумовили збої в роботі серцево-судинної системи.

«Предуктал» не підходить для швидкого купірування гострих нападів стенокардії – це не засіб першої допомоги. Його не можна застосовувати в складі початкової терапії при інфаркті міокарда та нестабільній стенокардії.

Важливо пам’ятати, що «Предуктал» іноді підсилює тремтіння кінцівок та м’язовий тонус, посилює симптоми хвороби Паркінсона. Якщо на тлі його прийому розвинувся синдром «неспокійних ніг», терапію потрібно відразу перервати та записатися на консультацію до невролога.

Особи, які вирішили купити препарат, повинні бути готові до підвищеної сонливості та млявості, частих запаморочень. Це потрібно враховувати хворим, які виконують роботу, що вимагає підвищеної концентрації уваги.

Також до побічних дій препарату відносяться:

  • прискорене серцебиття;
  • гіпотонія;
  • нудота, болі в шлунку;
  • шкірний висип, свербіж.

Ліки не впливають на здатність керування автомобільним транспортом, тому його без побоювань можуть вживати водії.

«Предуктал ОД» ні в якому разі не можна поєднувати з спиртовмісними напоями. Це загрожує підвищенню навантаження на печінку та нирки. До того ж спирт уповільнює виведення триметазидину дигідрохлориду з організму, через що можуть проявитися симптоми передозування.

В протипоказаннях до прийому «предуктал» зазначено, що пити таблетки не можна під час виношування дитини. Але це не говорить про токсичну дію препарату на організм. Справа в тому, що клінічні випробування, які підтверджують безпеку використання засобу майбутніми мамами, проведені не були. Саме тому кардіологи вважають розумним призначати вагітним жінкам, які зіткнулися із захворюваннями серця, ліки інших фармакологічних груп.

Дослідження на тваринах показали, що «Предуктал” не має тератогенного ефекту на плід. Але зі зрозумілих причин дані результати не можна переносити на людей. Те ж саме стосується призначення таблеток під час лактації – через відсутність доказової бази від їх прийому слід відмовитися.

Як було зазначено вище, діюча речовина «предуктал» виводиться нирками в незмінному вигляді. Тому у людей у ​​віці старше 75 років, які приймають цей препарат, нерідко спостерігається підвищений вміст в крові триметазидину дигідрохлориду – у них гірше працюють органи сечовидільної системи. З огляду на це, лікарі призначають їм прийом не 60-70 мг «предуктал» в добу, а 20-35 мг. Підбір дози здійснюється в індивідуальному порядку та з обережністю.

Ціна препарату «Предуктал»

Вартість таблеток «Предуктал МБ» можна назвати середньою. Вони доступні більшості пацієнтів, тому користуються підвищеним попитом на фармацевтичному ринку. Завдяки великій кількості аналогів, особи, які бажають придбати дорожчі або дешеві ліки для терапії ішемії серця та профілактики стенокардії, можуть підібрати для себе інші таблетки на основі триметазидину дигідрохлориду.

Багато в чому ціна «предуктал ОД» визначається аптекою, в якій продаються ліки.

Існуючі аналоги «предуктал»

Серед найпопулярніших аналогів «предуктал» та «предуктал MR»:

  • Таблетки «Карметадін», що містять 35 мг триметазидину дигідрохлориду, тобто є повним аналогом «предуктал МБ». Використовуються кардіологами, офтальмологами та отоларингологами для усунення наслідків ішемії серця та стенокардії. Підтримують метаболічні реакції в клітинах серця, пошкоджених гіпоксією, нормалізують натрієво-калієвий обмін речовин. «Карметадин» не можна пити для купірування серцевих болів, а також в перші дні лікування ішемії.
  • «Предизин» та «Предизин МВ». У кожній таблетці міститься 20 або 35 мг триметазидину. Препарат показаний при стенокардії для поліпшення функціонування лівого шлуночка серця, а також для профілактики стенокардії, приведення в норму артеріального тиску.
  • «Тридуктан» та «Тридуктан МВ» (20 та 35 мг триметазидину відповідно). Широко використовуються для лікування пацієнтів, схильних до ішемічної хвороби серця та стенокардії. Можуть застосовуватися ізольовано або спільно з іншими антиангінальними таблетками.

До дешевих аналогів «предукталу» відносяться:

  • «Веро-Триметазидин». В інструкції із застосування препарату, розробленого російською фармацевтичною компанією ВАТ «Верофарм», зазначено, що його можна приймати при запамороченнях, шумі у вухах, ішемічної хвороби серця та стенокардії. У кожній таблетці міститься 20 мг дигідрохлориду триметазидину.
  • «Депренорм» та «Депренорм МВ». Виробляється російською організацією ЗАТ «Канонфарма Продакшн». У ліків такі ж показання та протипоказання, як у «предукталу».
  • «Антистів». Російський аналог, що містить у кожній таблетці 20 мг триметазидин дигідрохлориду.
  • «Ангіозіл ретард». Аналог, що виготовляється російською компанією «ФармФирма СОТЕКС ЗАТ».

Необхідно розуміти, що всі названі ліки мають такі ж показання та протипоказання, як «Предуктал». Тому, якщо з якихось причин пацієнт погано переносить даний засіб, йому потрібно не шукати більш дешеві чи дорогі аналоги, а попросити кардіолога підібрати йому засіб з іншою чинною речовиною.


Увага!

Використання Предуктал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.