Ринза

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Протизастудні препарати (засоби)

Класифікація: N02В Е51

Міжнародна назва: Rinza

Діюча речовина: Кофеїн, Парацетамол, Фенілефрин, Хлорфенамін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Протизастудні препарати є одними з найбільш затребуваними засобами на ринку. Вони існують у вигляді порошків, таблеток, сиропів для дітей, льодяників для розсмоктування та інших засобів. Завдяки тому, що існує багато аналогів цих ліків, кожен для себе може купити потрібний препарат. Один з найбільш вдалих засобів в таблетках – Ринза. Розглянемо його докладніше.

Ринза: інструкція із застосування

Офіційна інструкція або інструкція щодо застосування цих ліків повідомляє про нього як про засіб з комбінованою анальгітичною, протизапальною та антипіретичною (знижуючу температуру) дією, ефект який досягається завдяки об’єднанню декількох лікарських компонентів.

Так, парацетамол, який тут є, є найпопулярнішим жарознижувальним та знеболювальним компонентом. Він безпечний не тільки для звичайних пацієнтів, але й призначається дітям, при вагітності, людям похилого віку, при різних супутніх захворюваннях. За рахунок того, що молекули речовини пригнічують процес синтезу простагландинів, проявляється знеболюючий ефект. Застосування при температурі обумовлено тим, що парацетамол діє на центр в гіпоталамусі, що відповідає за терморегуляцію.

Друга речовина, присутня в препараті – хлорфенірамін малеат. Це протиалергічний засіб, який блокує виділення гістаміну. За рахунок цього зменшується симптоматика застуди, оскільки йдуть деякі ознаки. Також опис препарату вказує, що завдяки цьому компоненту його можливо приймати при синуситах, алергічних ринітахта інших гістаміноопосередкованих захворюваннях. Даний компонент сприяє поліпшенню носового дихання, усуває нежить та інші подібні симптоми.

Ще один важливий компонент даних таблеток – кофеїн. Він стимулює нервову систему, порушуючи центр дихання. Також речовина підсилює діяльність серцевої системи, підсилює роботу міокарда, усуває сонливість, підвищує витривалість.

Фенілефрин гідрохлорид – засіб належить до місцевих альфа-адреноміметиків, тобто він зменшує просвіт судин, завдяки чому знімає набряк зі слизовою носа та зменшує почервоніння.

Таким чином, завдяки вдалому поєднанню чотирьох основних компонентів Ринза може застосовуватися для зняття ключових ознак застуди, грипу та інших деяких інфекційних хвороб.

Можливі протипоказання

У препарата є кілька чітких протипоказань:

  • алергія та висока чутливість до деяких складових;
  • атеросклероз коронарних магістралей;
  • тромбоз;
  • можливість спазмування судин;
  • серйозні хвороби серця;
  • тромбофлебіт;
  • проблеми в роботі нирок, печінки;
  • недостатність ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • гостра форма панкреатиту;
  • емфізема легенів;
  • діабет;
  • патології щитовидки;
  • хронічний бронхіт;
  • деякі хвороби крові та інше.

Деякі особливості застосування

Зважаючи на вказані протипоказання, необхідно знати, як приймати ліки. Хоч вони абсолютно безрецептурні, вживати їх бездумно та безконтрольно не допускається. Лікарі постійно вказують на необхідність дотримуватися вірного дозування, адже тут міститься досить багато парацетамолу та інших активних засобів. Зважаючи на це в сумі парацетамол з цього та інших препаратів повинен надходити в організм у кількості до 1 г на добу, щоб уникнути токсичного ураження гепатоцитів. Крім того, ринзу категорично заборонено пити разом з седативними та снодійними ліками.

Якщо хворий страждає від підвищеного тиску, має аденому, проблеми з серцевим ритмом або інші подібні захворювання, використання даного засобу може бути виправданим виключно за рекомендацією лікаря, який оцінить можливі ризики подібної терапії. Також варто обережно призначати ринзу, якщо є продуктивний кашель.

При тривалому використанні засобу необхідно періодично проходити обстеження, яке дозволить контролювати здоров’я печінки в часі, а також формулу крові.

У разі вживання пацієнтом варфарину та інших препаратів, які здатні знижувати швидкість згортання крові, рекомендується перед вживанням ринзи мати схвалення лікаря. Така необхідність пов’язана з тим, що ліки суттєво змінюють процеси згортання зважаючи на наявність в ньому парацетамолу. Також вживання ліків призводить до спотворення показників лабораторних аналізів на сечову кислоту та глюкозу.

Вживати каву, міцний чай, спиртне, енергетичні напої, різні засоби, що включають в себе кофеїн, вкрай не рекомендується, поки пацієнт п’є цей препарат. Подібне зловживання закінчується затяжним безсонням, призводить до зайвої напруги, тремору кінцівок, серцебиття, підвищеної дратівливості, непритомного стану, аритмічних розладів.

Важливо! Ринзу вкрай не рекомендується вживати в період вагітності та лактації.

Слід зазначити, що іноді навіть після вживання ринзи після 3 днів лікування висока температура зберігається. В такому випадку не варто продовжувати самолікування, а краще звернутися до лікаря.

Спосіб застосування

Що стосується того, який спосіб застосування у препарату, то він досить простий. Засіб допустимо вживати пацієнтам старше 15 років (у дітей він не використовується). Разова доза препарату – 1 таблетка. Засіб вживають тричі на добу через годину після їжі. Таблетку рекомендується запити великою кількістю води. Допустима кількість таблеток на добу – не більше 4. Препарат можна приймати до 5 днів.

Побічні реакції

Окремо зупинимося на побічних ефектах цього засобу. Хоча найчастіше вони не виявляються, й ринза організмом сприймається дуже добре, можливий прояв деяких негативних ознак. Найчастіше це викликано недотриманням рекомендованої дози або із затяжним лікуванням.

В області шлунково-кишкового тракту такі проблеми: часта печія, дискомфорт в зоні епігастрію, надлишкове виділення слини, відчуття нудоти, блювання, проблеми зі стільцем, втрата бажання, метеоризм. Коли ринзу вживають в підвищених кількостях довго, може бути поява вираженого болю в епігастрії.

Якщо розглядати гепатобіліарну систему, то тут можливі такі порушення: збої в роботі печінки, надлишкове виділення ферментів печінки без розвитку жовтяниці, після вживання великої кількості відмирання гепатоцитів та інших гепатотоксичних проявів.

Зрідка Ринза викликає стійкі патологічні процеси в метаболізмі, зокрема, гіпоглікемію й навіть кому.
В області серця та судин виділяють такі реакції: прискорене та посилене серцебиття, порушення ритму, слабке серцебиття, серцевий біль, інспіраторна задишка, стійка артеріальна гіпертензія.

Порушення центральної нервової системи: головний біль, панічні розлади, виражена слабкість, періодична непритомність, втрата орієнтації в просторі, підвищене збудження, тривога, втрата сну, дратівливість, надмірна стурбованість, тремор, депресія, сплутаність свідомості, тяжкість в ногах та руках, шум у вухах, поколювання шкіри, дискінезії, судоми та ін. Також можуть з’являтися галюцинації, різка зміна поведінки.

Видільна система: нефротоксичність, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз, проблеми з сечовипусканням, дизурія, затримка виділення сечі.

Можливі хвороби лімфатичної системи та крові: синці, гематоми, недостатність тромбоцитів, гемолітична анемія, підвищений рівень метгемоглобіну, сульфгемоглобінемія, апластична анемія, панцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, нейтропенія.

У дихальній системі можливий розвиток бронхоспазму, якщо пацієнт має підвищену реакцію на надходження в організм ряду нестероїдних протизапальних засобів.

Можливі й серйозні проблеми зору – мідріаз, погіршення зору, поява сухості в очах, проблеми з акомодацією, підвищений тиск в очах.

Імунна система може давати такі збої: генералізований свербіж, висипання на шкірі, кропив’янку, різні почервоніння, реакції гіперчутливості, анафілактичний шок або ангіоневротичний набряк, токсичний епідермальний некроліз. Іноді можуть проявлятися й інші варіанти алергії, наприклад, раптовий напад бронхіальної астми, якщо у хворого непереносимість дії НПЗЗ.

Зрідка виявляються й інші загальні порушення – інсомнія, сухість в горлі, бажання спати, надмірне потовиділення, сильна слабкість.

Слід зазначити, що незважаючи на велику кількість побічних ефектів, всі вони виявляються вкрай рідко. Якщо не перевищувати дозування та консультуватися з лікарем перед вживанням препарату, більшості цих проблем можна уникнути.

Ринза: склад лікарського засобу

Як уже згадувалося, Ринза – комбінований продукт на основі парацетамолу в суміші з хлорфеніраміном малеатом, фенілефрину гідрохлориду та кофеїном. Разом ці компоненти мають виражений протизапальний та жарознижуючий (за рахунок парацетамолу), антигістамінний (завдяки хлорфеніраміну малеату), загальнозміцнюючий (завдяки кофеїну) та судинозвужувальний (завдяки дії фенілефрину гідрохлориду) ефект, що дуже актуально при застуді.

Склад 1 таблетки ліків: 500 г парацетамолу в суміші з 30 мг кофеїну, хлорфеніраміну малеату в кількості 2 мг та 10 мг речовини фенілефрину гідрохлориду.

Також тут присутні поширені допоміжні компоненти, які потрібні для формоутворення таблетки та збереження її властивостей. Це кремнію діоксид, тальк, крохмаль, стеарат магнію та інші.

Протизастудний засіб Ринза: ціна

Перш ніж почати розглядати, від чого приймати ринзу та за якою схемою, варто розглянути вартість цього препарату. Ринза відноситься до доступної категорії засобів. Цей препарат зможуть купити не тільки не дуже заможні люди й ті, хто добре заробляє.

Якщо говорити, скільки коштує цей препарат, то ціна його становить розумну кількість коштів за блістер (10 таблеток). Це один з найбільш доступних протизастудних ліків. Але крім ціни вказаний лікарський препарат володіє й іншими перевагами.

Ринза: аналоги препарату на ринку

Препарат Ринза має багато аналогів серед протизастудних засобів. Ось лише невеликий їх перелік:

  • Аджіколд;
  • Глікодін;
  • Грипаут;
  • Колдкур;
  • Лорколд;
  • Неогріп;
  • Радіколд.

Увага!

Використання Ринза без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.