Ротокан

Фармакологічна група: Настойки і екстракти

Класифікація: A01AB11

Міжнародна назва: Rotocanum

Діюча речовина: Календули квіток екстракт, Ромашки квіток екстракт, Деревію трави екстракт

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Мало хто з нас знайомий з таким корисним препаратом як Ротокан. Під цією ще мало популярною на аптечному ринку назвою ховається найвідоміший та доступний медичний засіб – настій з квіток ромашки, календули та деревію. Ротокан не тільки володіє корисною дією на організм людини, але й не вимагає великих економічних витрат. Тому, цінителі народних засобів давно взяли його на замітку та використовують в боротьбі з запальними процесами при застуді, а також в стоматології та гастроентерології.

Широкий спектр дії компонентів Ротокану дає можливість використовувати його декількома способами, не створюючи шкоди для здоров’я. Так, полоскання горла розчином Ротокан допоможе зняти запалення та вилікувати горло при ангіні, а курсовий прийом всередину зміцнить шлунково-кишковий тракт. Нешкідливість настойки допускає її використання в комплексному лікуванні захворювань у дітей з дозволом лікаря-педіатра.

Випускається препарат у вигляді концентрованої настойки, яку передбачається розбавляти згідно з інструкцією із застосування.

Інструкція по застосуванню настойки Ротокан. Показання та протипоказання

Застосування настоянки Ротокан не вимагає якихось складних схем або спеціальної підготовки. Необхідно всього лише розвести одну чайну ложку (5 мл) концентрованого препарату в склянці теплої кип’яченої води (200мл). За інструкцією існує три способи застосування наведеного розчину: місцево, всередину та ректально.

Місцево: в залежності від потрібної процедури, потрібно або вмочити тампон в готовий розчин або ж полоскати засобом порожнину рота. Методом аплікації змочені тампони прикладають на 15-20 хвилин по 2-3 рази не більше п’яти днів. Для ротових ванночок набираємо розчин в рот та тримаємо пару хвилин. За медичними показаннями частота прикладання тампонів може бути збільшена до 6 разів на добу.

Всередину потрібно застосовувати в лікувальних цілях по 60-100 мл розчину 3-4 рази на добу. При цьому його слід пити або за півгодини до їди або через годину після. Курс прийому настойки триває від двох до трьох тижнів для досягнення максимально корисного ефекту та повинен бути лише складовою частиною загальної схеми лікування, а не її основою.

Ректально препарат вводиться в якості мікроклізми: після попередньої клізми для очищення кишечника беруть 50-100 мл розведеного засобу та вводять 1-2 рази на добу. Тут курс лікування становить від 3 до 6 днів й так само проходить під контролем лікаря.

Розчин Ротокану настільки універсальний, що його використовують і для інгаляцій. Для цього 7 крапель змішують з 2 мл фізрозчину або 1 мл концентрату розбавляють 40 мл фізрозчину, якщо  терапевт не назначав іншу дозу. Для проведення однієї процедури вам знадобиться 4 мл рідини. Решта приготованого засобу є придатним до використання тільки протягом доби й має зберігатися в холодильнику. Тривалість проведення інгаляції, як правило, до трьох днів, а частота 3-4 рази на добу. У самій інструкції до препарату немає інформації по інгаляційній процедурі, але при виникненні необхідності в лікуванні лікар сам призначає дозування пацієнтам. Величезний плюс інгаляції в тому, що діє препарат миттєво та відразу на потрібну область.

Сама процедура інгаляції вимагає підготовки та дотримання таких вимог:

  • Проводити не раніше, ніж через годину після прийому їжі;
  • Утримайтеся від куріння за одну годину до та впродовж години після закінчення процедури;
  • Ємність для розчину ретельно стерилізується;
  • Лікування проводиться в сидячому положенні;
  • Дихання повинне бути рівним із звичайною інтенсивністю. Не варто робити глибокі вдихи, які можуть викликати запаморочення та нудоту.

В цілому, Ротокан за своїми лікувальними властивостями відноситься до категорії антисептичних препаратів. Він має протимікробну дію, загоює, покращує мікрофлору, а також перешкоджає подальшому розвитку інфекцій. У стоматології його застосовують при запальних процесах в порожнині рота та захворюванні ясен. Тут важливо пам’ятати, що перед тим, як самостійно використовувати препарат, необхідно проконсультуватися з потрібним фахівцем, уточнити дозування саме у вашому випадку та не займатися самолікуванням.

Отже, Ротокан, як препарат широкого спектра дії застосовують в наступних випадках:

  • Захворювання слизової оболонки порожнини рота та ясен: виразкові стоматити, пародонтит, пародонтоз;
  • У стоматологічному середовищі: після видалення зубних відкладень та промивання ясенних кишень, догляд після видалення зубів, установки імпланта та інших хірургічних втручань;
  • Полоскання горла при ангіні, ларингіті та фарингіті;
  • Прийом всередину людям з проблемами травлення як доповнення до комплексу лікування гастродуоденіту, хронічного ентериту та коліту;
  • Введення клізм ректально при захворюваннях прямої кишки;
  • У комплексній терапії лікування нежиті та сухого кашлю за допомогою інгаляцій небулайзером у дорослих й дітей.

Протипоказання до застосування настоянки засновані на індивідуальній негативній реакції на компоненти та можливий ризик прояву алергічної реакції. Тому, перед тим як почати повноцінне використання або курсового прийому ротоканом, слід переконатися у відсутності алергії. Для цього достатньо прийняти всередину невелику дозу (1 ч.л.) приготованого розчину орієнтовно за добу до початку повного лікування та проконтролювати реакцію вашого організму.

Якщо ж ви хочете зробити інгаляційну процедуру дитині, проконсультуйтеся з лікарем педіатром. Зазвичай дітям до трьох років не рекомендується використовувати даний розчин через вміст етилового спирту. Випадки прояву алергії або непереносимості настою квіток ромашки, календули або деревію на практиці рідкісні, але все ж вони існують.

Не можна вживати всередину Ротокан при вагітності та лактації. Що стосується місцевого застосування, то тут наголос робиться знову на алергічну реакцію, яка може бути непередбачувана як у вагітної жінки, так і у дитини годуючої мами. В даному випадку, якщо виникне необхідність лікування компонентами настойки, то рекомендується використовувати заварені натуральні збори, а не спиртовий розчин. А ось інгаляції робити вагітним, годуючим лікарі дозволяютьта іноді навіть рекомендують.

В цілому, Ротокан є безпечним протизапальним засобом, що не викликає алергічних реакцій та не всмоктується в кров.

Зберігати препарат слід в прохолодному, захищеному від світла місці не більше двох років.

Склад Ротокану та корисні властивості його компонентів

У 1000 мл Ротокану міститься:

  • екстракт квіток ромашки лікарської 500 г;
  • екстракт квіток лікарської календули (квітки нагідок) 250 г;
  • екстракт трави деревію 250 г;
  • етиловий спирт 40% достатня кількість для отримання заданого обсягу настоянки.

Екстракт з квіток ромашки проявляє седативну, протизапальну таі антисептичну дію. Він є протисудомним, потогінним та жовчогінним засобом, а також місцевим анестетиком. Найціннішим в квітках ромашки є речовина хамазулен, яка входить до складу ромашкового ефірного масла, що видобувається для аптечних та косметичних препаратів. Саме ця речовина володіє такими цінними лікувальними властивостями на організм людини.

Календула сприяє швидкому загоєнню ран, зниженню запальних процесів, дає антисептичний ефект. Препарати на основі екстракту її квіток знімають спазми, мають жовчогінну та заспокійливу дію та часто використовуються для лікування захворювань внутрішніх органів, нервової системи і як загальний імуномодулюючий засіб. Так само настій календули відомий своїм благотворним впливом на роботу серця та знижує артеріальний тиск при гіпертонії.

Деревій містить багато активних біологічних компонентів, тому здавна використовується в народній медицині. У нього входять органічні кислоти, дубильні речовини, смоли, мінеральні солі, ефірні масла, вітаміни С та К й багато інших корисних елементів.

Сам препарат Ротокан містить дані екстракти в пропорції 2: 1: 1, що робить екстракт ромашки основним елементом в даному засобі. Решта ж компонентів чудово доповнюють настойку своїми корисними та лікувальними властивостями.

Ціна Ротокану на аптечному ринку

Як згадувалося раніше, Ротокан входить в категорію найбільш доступних засобів в медицині. Його середня вартість варіюється в межах декількох десятків рублів. Купити цей препарат може дозволити собі й бабуся на пенсію і бідний студент. Низька ціна препарату обумовлена ​​його натуральними компонентами та відсутністю дорогої упаковки. Завдяки відсутності зайвої реклами, Ротокан став народним засобом, який по кишені будь-якій людині.

Аналоги препарату на Українському ринку

Серед інших препаратів на аптечному Українському ринку можна зустріти такі аналоги Ротокану, як: Азулай, Ехінацеї пурпурової трава, Ехінацея-ГаленоФарм та настоянка Ехінацеї. Потрібно відзначити, що, незважаючи на подібний вплив на організм, різниця в цих засобах спостерігається не тільки у виробництві і ціною, але й в складі.

Так, Азулай – це протизапальний засіб на екстракті квіток ромашки, які надають спазмолітичну дію на гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту. Призначають Азулай всередину при гастриті, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, коліті. Зовнішнє застосування рекомендують для лікування стоматиту, ларингіту та фарингіту.

Ехінацеї пурпурової трава – це фітозбір з однойменної трави. Правильно заварений настій з цих трав сприяє зміцненню імунітету та перешкоджає запальним захворюванням, а також підвищує обмін речовин в печінці та нирках. Основними показаннями для прийому даного засобу є гострі інфекційні захворювання при відсутності ускладнень, профілактика гострих вірусних інфекцій та грипу, тривале лікування антибіотиками в результаті гострих інфекцій.

Оскільки трава ехінацеї є трохи спецефичною в порівнянні з квітками ромашки, то вона має ряд протипоказань для її застосування:

  • підвищена чутливість до препарату;
  • туберкульоз;
  • аутоімунні захворювання;
  • лейкози;
  • СНІД та ВІЛ-інфекція;
  • атеросклероз та розсіяний склероз;
  • дитячий вік до 4 років.

Настоянка Ехінацеї та Ехінацея-ГаленоФарм володіють такими ж властивостями, як і фітозбір, але до складу входить 60% етилового спирту та коріння з кореневищами ехінацеї пурпурової. Тому, в протипоказання включають прийом всередину дітям до 12 років, вагітним та годуючим жінкам.


Увага!

Використання Ротокан без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.