Cенаде

Фармакологічна група: Препарати для шлунково-кишкового тракту, Проносні засоби

Класифікація: A06AB06

Міжнародна назва: Senade

Діюча речовина: Кальцію сенозиди А та B

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Закреп – зустрічається часто у різновікового населення, проблема, яка може бути викликана неправильним харчуванням, наприклад, недоліком такої необхідної організму клітковини, а також може бути наслідком оперативних втручань на органах шлунково-кишкового тракту. Великий асортимент ліків, що володіють здатністю вирішити проблему зі стільцем та привести до нормального функціонування травного тракту, представлений на фарм-ринку, але зараз ми хочемо представити на розгляд лише один з них – це таблетки Сенаде. Що включено до складу, а також спосіб застосування та дозування – про це ви дізнаєтеся з сьогоднішнього огляду.

Інструкція до Сенаде: від чого та як приймати, протипоказання та лікарська взаємодія

Показаннями до застосування описуваного нами препарату вважаються:

 • Закрепи, що мають хронічний характер. Вони можуть початися при гіпотонії – зниженому тонусі кишкового тракту, а також при атонії – відсутності кишкового тонусу зовсім.
 • Патології в нижніх відділах кишківника, такі як геморой, наявність тріщин біля анального отвору, проктит (запальний процес, що протікає в прямій кишці).
 • Функціональні закрепи.
 • Тіло масою вище норми, у тому числі ожиріння.

Медикамент застосовуємо ще й для спустошення товстого кишківника на етапі підготовок при необхідності проведення діагностики нижніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Таблетки Сенаде, на жаль, мають численні протипоказаннями, та, у зв’язку з цим, не ознайомившись з інструкцією, що пропонує їх опис, й не впевнившись, що вашому організму препарат не зможе завдати шкоди, використовувати ліки заборонено. Особливо часто на протипоказання закривають очі пацієнти, які охоплені бажанням скоріше схуднути, проте, ігноруючи вказівки з інструкції, вони лише згубно впливають на здорові функції організму.

Якщо у вас були відзначені описані надалі стани, то для вас діє заборона на лікування Сенаде:

 • запальні процеси в сечостатевій системі (цистит);
 • підвищена чутливість або повна непереносимість якогось із компонентів ліків;
 • біль, що локалізуються в області живота, невизначеної етіології;
 • виразкові хвороби органів травлення;
 • гострий перитоніт та інші запальні процеси в черевній порожнині;
 • обмеження кишкової петлі в грижовому мішку;
 • внутрішні кровотечі травних органів;
 • маткова кровотеча у пацієнток;
 • закрепи, які мають спастичний характер;
 • кишкова непрохідність.
 • Сенаде успішно використовується й в педіатрії, правда застосування даного засобу заборонено, якщо вік хворого менше шести років.

Під суворим контролем лікаря й з особливою обережністю ліки можуть використовувати пацієнти, у яких є різні порушення у роботі печінки або ж у роботі нирок виявлені які-небудь патології. Відноситься також й до пацієнтів, які на органах черевної порожнини перенесли хірургічні операції.

Жінки які знаходяться в очікуванні появи на світ малюка досить часто зазнають труднощів з природним випорожненням кишківника, таке питання – чи дозволяється використання Сенаде при вагітності, набуває більшої актуальності.

Стан вагітності – те, що може стати вагомим аргументом для утримання від прийому таблеток. Однак так чи потрібно це робити, може напевно відповісти той лікар, під наглядом якого перебуває пацієнтка.

У лактаційний період слід вдатися до більш щадних аналогів, оскільки головні компоненти Сенаде в силі легко проникають у грудне молоко та дитячий організм стає схильним до їх впливу. Наслідком стане розріджена консистенція калових мас у дитини. Якщо ви все ж приймете рішення зупинитися на описуваному препараті, то грудне вигодовування рекомендовано на якийсь час припинити.

Спосіб застосування та дозування. Таблетку потрібно буде приймати один раз на добу пероральним способом, запивається вона значним обсягом води. Час прийому не має особливої ​​важливості – його для себе встановлювати може сам пацієнт, однак найчастіше послаблюючий засіб п’ють у вечірній час, щоб до ранку отримати очікуваний ефект.

Дитина після виповнення дванадцяти років отримує дорослу порцію зілля, а точніше – одну пігулку цілком разово. Якщо настання бажаного результату після закінчення відведеного часу так й не відбулося, підвищуємо до трьох таблеток одноразовий обсяг ліків.

Дітям від 6 та до 12 років належить давати 1/2 таблетки на добу. Якщо так й не було досягнуто результату, підсилюємо дозу до граничної – двох пігулок за раз.

Препарат приймається протягом двох-трьох днів з щоденним підвищенням обсягу дозування на 1/2 частини таблетки, при непояві дефекації більше трьох діб обов’язково звернення до медичних працівників за невідкладною допомогою.

За рахунок того, що всі речовини в основу медикаменту покладені натуральні, також його можна використовувати для схуднення, як засіб для чищення, а не тільки для врегулювання проблем з утрудненою дефекацією. Однак слід знати, що з метою позбавлення від вагових надмірностей, не потрібно перегинати палицю. Організм кілька очиститься, й ви дійсно злегка скинете вагу. Але продовження прийому ліків призведе до зневоднення й втрати важливих для організму мікроелементів, а значить, здоров’я людини, що худне буде піддано небезпеці.

Передозування також чревате порушенням водно-елекролітного балансу внаслідок розвитку гострої діареї, відновлювати втрачений баланс доведеться вже в режимі стаціонару.

Що з себе представляють таблетки Сенаде?

Широке застосування знайшли собі проносні засоби, в основу яких покладені елементи рослинного походження, вони потрібні при закрепах як у дорослих, так й у малюків. Сенаде віднесений саме до препаратів цієї фармако-терапевтичної групи.

Результатом хімічної взаємодії найголовніших компонентів зі слизовим покриттям товстого кишківника виступає поліпшена перистальтика в кишковому тракті, нормалізований стілець, та відчуття полегшення у людей, що позбавилися від дискомфортних та хворобливих відчуттів у черевнині.

Ліки Сенаде представлено лише однією формою випуску – таблетками, виробленими індійською компанією «Доктор Редді-с Лабораторис ЛТД». Це зовні округлені, плоскої форми з трохи косими краями таблетки. З одного боку пігулка розділена маленькою рискою для комфорту пацієнтів, які повинні її поламати на рівні дві половинки. З іншого ж боку видніється видавлене слово «CIPLA». У пігулок забарвлення – коричневе з множинними мікровкрапленнями, її потрібно не пережовуючи ковтати й запивати чималим об’ємом рідини.

У складі описуваного медикаменту основною речовиною виступає витяжка, що отримується з листя рослини під назвою Сенна гостролиста, концентрація її в одній пілюльці дорівнює 93,33 мг. Екстракт такий насичений кальцієвими солями – сенозидами А та В – активними складовими, які й обумовлюють належний результат після прийому зілля. В одній таблетці Сенаде масово містяться сенозиди обох типів не більш 13,5 мг.

Значимість несуть не тільки основні складові, через це у складі ліків є також небагато:

 • лактози;
 • лаурилсульфата натрію;
 • тальку;
 • магнію стеарату;
 • крохмалю;
 • кармеллози натрію;
 • целюлози мікрокристалічної;
 • метилларагідроксибензоата.

Фармакологічна дія. Прийом препарату дає послаблюючий ефект. Основні компоненти проходять через порожнину шлунка, активізуються, опиняючись в області товстого кишківника, там вони інтенсивно взаємодіють з нервовими закінченнями слизової оболонки, дратуючи її, а також надаючи збудливу дію на гладкі м’язи товстої кишки. У процесі цієї взаємодії глікозиди розпадаються на антрони та антраноли. Як результат – активізується кишкова перистальтика, її діапазон та тривалість, за рахунок мінеральних солей, що накопичуються в просвіті кишки, відбувається розрідження калу.

Потрібно знати, через скільки почне діяти Сенаде, щоб час був вибраний правильно, й таблетка випита відповідно до графіка. Після того, як ви скористалися послаблювальними таблетками, очікуйте ефекту через 8-10 годин. Випиті два-три ковтки теплої ледве-ледве солоної води прийдуть на допомогу, якщо потрібне отримання якнайшвидшого ефекту.

Особливі вказівки до застосування Сенаде та яка його ціна?

Слід пам’ятати, що приймати описуваний медикамент понад чотирнадцять днів заборонено.

Не треба лякатися, якщо в період лікування ви звернули увагу, що раптом ваша сеча набула червонувато-бузкового або оранжево-коричневого відтінку. На тлі прийому ліків це не вважається патологічним.

При взаємодії з сечогінними засобами зростає ризик дегідратації, під час одночасного прийому з серцевими глікозидами ефект від них стає яскравішим.

Препарат можна зустріти на прилавках аптек в упаковках по 40, 60 та 500 шт. Від цього й залежить його ціна. Якщо проблема затрудненого стільця одноразова або виникає вкрай рідко, то цілком достатньо буде маленької упаковки, вартість якої дуже невелика і б’є по кишені будь-якій сім’ї.

Побічні ефекти сенаде та його аналоги

Перед прийомом проносного препарату ознайомтеся з ймовірними негативними наслідками, які можуть бути їм викликані.

Побічні дії з боку органів травлення можуть виражатися в наступному:

 • Підвищений метеоризм та кишкові кольки.
 • Позиви до блювоти.
 • Діарея.
 • Відкладення меланіну в слизовій товстої кишки.

Також препарат може стати першопричиною падіння артеріального тиску аж до настання колапсу судин на тлі дегідратації.

З боку ЦНС спостерігаються такі порушення, як пригнічення та сплутаність свідомості, надмірна втомлюваність, а також можливі судоми через зниження концентрації мінеральних солей.

Поза іншого у пацієнта може виявитися алергія, яка проявиться висипаннями на шкірі, що розташовуються хаотично на всій поверхні тіла.

Ознайомлення з аналогами Сенаде може бути корисно багатьом хворим, якщо врахувати сукупність всіх негативних показників для новоспечених матусь та жінок в очікуванні дитини, а також табу на використання пігулок при деяких патологічних станах. Разом зі спостерігаючим вас лікарем, підібрати відповідний замінник важливо, підміняти можливо краплями, таблетками або ж супозиторіями.

В аптеках можна знайти різноманітні замінники та дженерики Сенаде:

 • Гуталлакс – швидко та м’яко діючі краплі;
 • Слабілен та Слабікап – представлені у вигляді крапель;
 • Дульколакс – представлені у двох лікарських формах: таблетки та ректальні свічки;
 • Натуролакс – порошок, з якого роблять суспензію.

Препарати, описані вище, значно відрізняються за своїм складом. Якщо ж вам підходить саме Сенаде, але його просто не виявилося в аптеці, ви можете купити Тісасен, Пурсеннід, Регулакс, Сеналекс та ін., які є синонімами прописуємого медикаменту.

Всі ці медикаменти для того створені, щоб процес дефекації пацієнтам полегшити, а який засіб підійде саме вам, залежить від особливостей вашого організму, тому необхідно узгодження прийому будь-якого засобу з досвідченими лікарями.


Увага!

Використання Cенаде без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.