Синтоміцин

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: D06AX02

Міжнародна назва: Synthomycin

Діюча речовина: D,L-хлорамфеникол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Такі ураження шкіри, як карбункули та фурункули з’являються із різних причин, однак, рішення тут одне – лікування із застосуванням антибіотиків. Зазначені неприємності, особливо, якщо вони на обличчі, не тільки болючі фізично, а й важкі морально – нерідко вони стають причиною псування самооцінки. Потрібно погодитися, що великі прищі на обличчі приносять мало впевненості своєму власникові. З подібною проблемою варто відразу звертатися до лікаря-дерматолога для початку лікування. Не виключено, що для виявлення причини прищів на обличчі потрібно здати аналізи. Наприклад, різного роду прищеві висипи можуть з’явитися через похибки в харчуванні, через зміни рівня гормонів та подібне. Відносно швидко від прищів, а також багатьох інших проблем дерматологічного характеру, допоможе позбутися антибактеріальна терапія у вигляді місцевого застосування. До таких препаратів відноситься Синтоміцин (лінімент), докладніше про який можна дізнатися нижче.

Інструкція по застосуванню Синтоміцину у вигляді лініменту

Склад та форма випуску. Синтоміцин є антибактеріальним препаратом, який застосовують місцево. Для цього він випускається у формі мазі, яка, завдяки особливостям складу, називається лініментом. Згідно з описами, лінімент можна застосовувати виключно шляхом зовнішнього нанесення на шкіру з ураженими вогнищами.

Основним компонентом лініменту є хлорамфенікол, який добре проявляє свою антибактеріальну діяльність в боротьбі з безліччю штамів бактерій. Також у складі місцевої суміші беззастережно присутньо трохи касторки (касторове масло), емульгатор під номером 1 (в його складі є два види спирту – цетиловий та стеариловий), вода, сорбінова кислота, натрію КМЦ.

Синтоміцин важливо розумно поєднувати з іншими медпрепаратами, в тому числі й антибіотиками. Якщо при гостро-виниклій необхідності ви будете його застосовувати одночасно з леворином, еритроміцином, нистатином або олеандоміцином, то активність хлорамфеніколу буде значно вище початкових показників. Однак при його застосуванні поряд з солями бензилпеніциліну активність та функціональність суміші стає критично низькою. Повну несумісність, яка надалі може обернутися реакціями надчутливості, хлорамфенікол має з сульфаніламідами, дифенілами, піразолоном, цитостатичними засобами та барбітуратами.

Показання. Синтоміцин у вигляді лініменту застосовується у дорослому віці, однак, бувають випадки і використання антибіотика в педіатрії (тільки за призначенням фахівця!). В цілому, препарат показаний для терапії:

  • Пошкоджень на шкірних покривах, які мають запально-гнійний характер та від прищів (PYO cutaneus medialis-inflammatione laesiones). Йдеться про усілякі прищеподібні ураження, як фурункули та карбункули.
  • Ран різної глибини та походження, які в наслідок загноїлися (fetida vulnera).
  • Виразок трофічного типу, які розташувалися на тих чи інших частинах тіла на шкірі (trophic ulcera).
  • Опікових ушкоджень, які класифікуються 2-3 ступенем та гояться з вкрай повільною швидкістю (2-3 gradus accenditur INCURATUS).
  • Тріщин на сосках, які утворюються у жінок які нещодавно народили, після годування немовляти (puerperium interruptio cadens papillas).

Протипоказання. Лінімент на основі хлорамфеніколу не застосовують за індивідуально-нестерпною чутливістю до компонентів, а також у разі наявності у хворого грибкових уражень шкіри. Крім того, застосування Синтоміцину заборонено й при таких нашкірних хворобах, як псоріаз та екзема будь-якого перебігу. Заборонено використовувати даний лінімент у новонароджених дітей до 4-тижневого віку. Небажано також застосовувати Сентоміцін при вагітності, оскільки в даний час невідомо про наявність або відсутність шкоди хлорамфеніколу для плода.

Під час застосування лініменту варто дуже пильно стежити, щоб він не потрапляв в очі. Для цього після нанесення препарату на уражені ділянки шкіри руки варто добре та ретельно вимити з милом, бажано під тепло-гарячою водою.

Якщо педіатр призначив засіб дитині, то в цьому випадку варто стежити, щоб його застосування контролювалося по дозі. Тобто, ні в якому разі не можна допускати, щоб застосування засобу було безконтрольним.

При використанні мазі з метою обробки сосків, які потріскалися у породіллі, перед годуванням немовляти їх варто витерти гігієнічно чистою та вологою серветкою. Після цього також необхідно помити з милом соски та всі груди.

Інструкція по застосуванню та дозування.
Перед використанням препарату миються руки з милом, можна навіть із господарським. Далі варто взяти стерильно-чистий тампон з марлі та нанести на нього препарат (кількості мазі, яка залежити від ураженої площі шкіри, повинно вистачити для повного просочення тампона). Якщо вам незручно використовувати тампон, то лінімент можна наносити пальцями. Намазавши ліки на хворе місце, поверх його варто помістити найпростішу медичну пов’язку (для кращого впливу лініменту під пов’язку можна підкласти пергаментний папір). Таку процедуру проводять раз в 1 день, якщо стан хворого не поганий, то обробку пошкодженої шкіри можна проводити і раз в 3-5 днів. Лікування повинно бути тривалим настільки, щоб симптоми хвороби усунулися повністю, а курс лікування визначає виключно ваш лікар.

У використанні Синтоміцина проти прищів варто практикувати точкове нанесення препарату. Обробку прищів варто робити із застосуванням ватної палички, призначеної для чищення вушних ходів. Процедуру варто повторювати щодня, тривалість визначається станом шкіри.

Жінки, які у ході грудного вигодовування зіткнулися з тріщинами на поверхні сосків, повинні вживати заходів щодо їх усунення. Адже це приносить не тільки дискомфорт, але і біль, а з кожним годуванням тріщини стають все глибше. Фахівці рекомендують використовувати цей лінімент для позбавлення від тріщин. Після кожного годування соски варто омити розчином нашатирю (0,25%), а потім накласти на ділянки з тріщинами змочену в лінімент серветку. Перед годуванням препарат змивають з милом, зачіпаючи всі груди. Повне загоєння потрісканих сосків відбувається вже через 2-5 днів.

Синтоміцин у вигляді мазі

Крім лініменту, існує також синтоміцинова мазь в концентрації 1,5% та 10%. В якості активного компонента тут виступає все той же хлорамфенікол, який володіє потужною антибактеріальною дією. Мазь продається не в тюбиках, як раніше згадана форма випуску лінімент, а в баночках з темного скла.

Показання. За показаннями ця мазь майже не відрізняється від лініменту – крім зазначених раніше показань до застосування хлорамфеніколу, який містить засоби, мазь використовується при:

  • Трахомі (aspritudine-lippitudo fit);
  • Сикозі (similitudine sycosis);
  • Пситакозі (psittacosis);
  • Паховому лімфогранулематозі (Chlamydia).

Синтоміцин у формі свічок

В гінекологічній галузі медицини часто використовуються супозиторії на основі хлорамфеніколу. В одній свічці міститься 250 мг синтоміцина, а також твердий жир в якості додаткового компонента.

Показання. Свічки прописують дорослим жінкам при таких недугах гінекологічного характеру:

  • Бактеріально-інфекційних хворобах, таких, як вагініт та цервіцит (vaginitis et cervicitis).
  • Профілактика бактеріально-інфекційних хвороб (cohibitionem infectiones morbis bacterialibus).
  • Установка внутрішньоматкової спіралі – свічки призначають як до процедури, так і після неї (installation of postulas edoceri).
  • Свічки використовують для профілактики інфекцій перед абортами, а також іншими видами гінекологічного втручання (abortum ante prophylaxis).

Ціна Синтоміцину в аптеках та аналоги засобу

Синтоміцин відноситься до дешевих антибіотиків, оскільки його вартість дуже низька й доступна, мабуть, кожному. Найнижчу ціну має лінімент, інші форми трохи дорожче, але несуттєво. Синтоміцин – це той засіб, який завжди є в будь-якій аптеці, тому купити його завжди легко та просто.

Якщо трапилося таке виключення, як відсутність препарату на полицях аптеки, то в цьому випадку можна звернути увагу на його аналоги:

  • Levomicetin (Левоміцетин);
  • Altargo (Альтарго);
  • Bactopik (Бактопік);
  • Bactroban (Бактробан);
  • Bonderm (Бондерм);
  • Baneocin (Банеоцид);
  • Gentamicin (Гентаміцин);
  • Hitozan-genta (Хітозаг-Гент);
  • Microcide (Мікроцид);
  • Tirozur (Тірозур);
  • Foziderm (Фузідерм);
  • Fuzikutan (Фузікутан).

Варто врахувати, що більшість зазначених аналогів має більш високу вартість, ніж оригінал, тому вони підходять для заміни лише в дуже крайніх випадках.


Увага!

Використання Синтоміцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.