Таванік

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01MA12

Міжнародна назва: Tavanic

Діюча речовина: Левофлоксацин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Хронічні та гострі форми хвороб, які зачіпають найрізноманітніші людські органи в більшості випадків ведуть до ускладнень і тому необхідно без затягування вступати в боротьбу зі збудником, основною зброєю вважаються антибіотики з великим спектром дії. Візьмемо, наприклад, Таванік – наймогутніший засіб для знищення інфекцій. Нижче вам буде запропоновано знайомство з інструкцією із застосування, показаннями до препарату, а також короткий список аналогів медикаменту.

Загальна характеристика антибіотика Таванік

Таванік включений в фармокологічну групу фторхінолонів, протимікробних засобів. Даний антибіотик здатний виявляти активність проти незліченної кількості збудників, справлятися з великим розмаїттям інфекцій завдяки активному компоненту, яким виступає левофлоксацин та є лівообертаючим ізомером офлоксацину.

Лікарські форми дві: таблетки (трохи довгастої форми, двоопуклі, мають борозну в центрі, бліді, рожево-жовтого кольору, в дозуванні 250 та 500 мг), а також розчин для введення в/в 5 мг/мл 100 мл.

Виробники – передові німецькі та французькі фармацевтичні компанії.

Фармакологічні властивості препарату. Від дії левофлоксацину блокуються топоізомерази II та IV, з’являються дефекти в зшивці розривів та суперспіралізації ДНК. Активна речовина інгібіруючи впливає на синтез ДНК, вносить колосальні зміни в морфологію цитоплазми, трансформує стінки та мембрани клітин.

Вагома частина аеробних та анаеробних бактерій піддається силі антибіотика, він може взяти верх над стафілококовою, стрептококовою, ентерококовою інфекціями, вийде переможцем у боротьбі з мікоплазмами та гонококами, сальмонелою та гемофільною паличкою, хламідіями та синьогнійною паличкою та ін. Але на жаль, є і стійкі до ліків бактерії, зокрема це стосується метицилін-резистентних штамів золотистого стафілокока та ін.

Фармакокінетика при ін’єкціях та пероральному прийомі не має відмінностей. Першочергова складова після проникнення в організм починає негайне всмоктування, абсорбція майже абсолютна, при цьому час останнього прийому їжі не несе істотної важливості. Біодоступність доходить до 100%. До граничної концентрації в плазмі левофлоксацина проходить не більше півтори-дві години.

Зв’язується з білками на 40%, може проникнути як в м’які, так і в кісткові тканини – без перешкод. Метаболітів виникає трохи, їх виведення не швидке, через нирки. Коли робота нирок нестабільна, напіввиведення метаболітів довше.

Таванік в дозуванні 500 та 250 мг – в яких випадках приймати?

Застосування антибіотика Таванік завжди має проходити під наглядом лікаря, він при постановці діагнозу призначить цей препарат в дозуванні, яке коректне в конкретному випадку.

Розберемося, за яких же хворобах може знадобитися використання зазначеного лікарського засобу.

Показанням до застосування можуть стати захворювання інфекційного характеру, викликані чутливими до основної речовини бактеріями, якими супроводжуються запалення.
Такі як:

 • Пневмонія.
 • Цистит та інші важкі інфекції сечовидільної системи.
 • Хронічний / гострий пієлонефрит.
 • Хронічний / гострий бронхіт.
 • Синусит, в т.ч. загострений.
 • Бактеріальні інфекції м’яких тканин та шкіри.
 • Гайморит.

Серед іншого Таванік призначений для лікування від сибірки (також і як профілактичний засіб). Антибіотиком користуються і для лікування стійких до ліків форм туберкульозу в комплексній терапії.

Чоловікам, у яких бактеріальний хронічний простатит, також нерідко може бути виданий рецепт на цей препарат.

У кожному конкретному випадку лікарем буде позначена точна норма.

Якщо в рецепті написано 250 мг, то закуповувати Таванік 500 мг не поспішайте, оскільки він може послужити причиною важких побічних реакцій, і передозування може призвести до загрози життя.

Протипоказання важливо допитливим чином вивчити ще перед покупкою.

У зв’язку з тим, що активна речовина може стати провокуючим фактором поразки хрящових точок росту у дітей в материнській утробі, а також у недостатньо сформованого організму, приймати антибіотик в період виношування, вагітності та в лактаційний період рішуче заборонено.

За тими ж показниками не допускаються до терапії Таваніком молоді люди, яким немає ще 18 років.

Пацієнтка зобов’язана повідомити лікаря про вагітність або про те, що вона тримає малюка на природному вигодовуванні, щоб терапевт поміняв засіб на допустимий аналог.

Також потрібно поставити лікарів до відома, якщо в поточному часі або в анамнезі були такі стани:

 • Епілепсія;
 • Висока сприйнятливість до будь-якої зі складових частин антибіотика;
 • Псевдопаралітична міастенія;
 • Поразка сухожиль як результат використання раніше препаратів групи фторхінолонів.

Також ряду громадян ліки застосовувати можна лише під контролем лікарів. Це відноситься до людей з порушеною ЦНС, зі схильністю до судом, а також з нестачею глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, з порушенням роботи нирок.

З великою обережністю застосовують Таванік:

 • Люди похилого віку, які страждають гіпокаліємією або ж гіпомагніємією.
 • Громадяни, у яких в анамнезі був інфаркт чи інші серцеві захворювання.
 • Діабетики, які вживають гіпоглікемічні ліки перорально.

Якщо препарат показаний людині, яка перенесла операцію з трансплантації, то їй препарат призначають лише у разі знаходження на стаціонарному лікуванні. За станом повинен спостерігати медичний персонал.

Інструкція до антибіотика Таванік: як приймати, побічні ефекти, передозування

Для успішного лікування необхідно в точності виконувати приписи медиків та дотримуватися дозування, зазначеного в інструкції.

Ін’єкційний розчин вводиться внутрішньовенно, таблетки ж приймаються всередину, і запиваються 200 мл питної води. При переході з ін’єкцій на таблетки дозування зберігається.

Пити ліки – між прийомами їжі, але за 2 год. до або через 2 год. після вживання антацидних медикаментів.

Розберемо дозування для пацієнтів, у яких ниркові показники в повному порядку:

 • Якщо пневмонія – 500 мг 1-2 р / д. протягом 10-14 днів.
 • При синуситі – 500 мг один раз на добу 10-14 днів.
 • Неускладненних інфекціях сечовидільної системи  – 250 мг 1 р / д 3 дні.
 • При пієлонефриті та інших важких інфекціях, які вразили сечовивідні шляхи – 250 мг 1 р / д.7-10 днів.
 • При бронхіті в гострій формі – 500 мг 1 раз на добу не більше 10 днів.
 • При простатиті – 500 мг разово на добу 28 днів.
 • Якщо виявлена ​​інтра- абдомінальна інфекція – 500 мг 1 р / добу в комплексі із засобами, що мають антибактеріальний ефект відносно анаеробної флори, 7-14 днів.
 • Коли бактеріємія – 500 мг двічі на добу 2 тижні.
 • Коли інфекція вразила шкіру та м’які тканини – 500 мг 1-2 р / добу 10-14 днів.
 • У комплексі для лікування ускладненної форми туберкульозу по 500 мг 1-2 р / добу в проміжку від 2 до 3 міс.

Для хворих зі зниженим кліренсом креатиніну необхідно скорегувати дозування в меншу сторону.

Якщо ліки не було прийнято вчасно, потрібно якомога швидше випити забуту таблетку, і далі продовжувати лікування, як і раніше.

Побічні ефекти Таваніка проявляються по-різному.

Алергічні прояви можуть виражатися в наступному: свербіж шкіри та почервоніння, анафілактичний шок, дуже рідко – васкуліт, різко може виникнути набряк гортані, лиця, слизових, падає АТ. Є ймовірність появи ексудативної мультиформної еритремії, синдрому Стівенса-Джонсона, синдрому Лайєлла.

Може постраждати травна система:

 • Найбільш часто – блювотні позиви, розлад кишківника.
 • Іноді кишкові болі, низький апетит.
 • Рідко – кров в калових масах при діареї.
 • Дуже рідко – гіпоглікемія.

З боку ЦНС іноді виникають головні болі, порушується сон. Рідше – пригнічення свідомості, тривожність, депресія та виникнення галюцинацій.

Рідкісно після прийому Таваніка виникає порушення рецепторів смаку та нюху, пацієнт починає гірше бачити та чути.

З боку серцево-судинної системи можливе зниження артеріального тиску та тахікардія.

Можуть постраждати печінка та нирки, розвинутися анемія, в крові може зменшитися кількість лейкоцитів й початися тромбоцитопенія.

При передозуванні симптоми такі ж, як і при побічній реакції з боку нервової системи. Не зволікаючи слід викликати швидку допомогу.

Ціна Таваніка та особливі вказівки

Щоб лікування не пішло нанівець, і не було завдано ще більшої шкоди здоров’ю, потрібно знати про взаємодію Таваніка та інших ліків.

Так, глюкокортикоїди при лікуванні Таваніком можуть викликати розриви сухожиль.
Контроль згортання крові потрібний, якщо одночасно пацієнту давати непрямі антикоагулянти.

Сукральфат слід приймати після 2 год. після Таваніка, оскільки він пригнічує ефект від левофлоксацину.

З огляду на активний вплив антибіотика на психомоторику, на час проходження курсу обов’язкова відмова від керування автотранспортом та заборонені будь-які роботи з механізмами, які вимагають високої концентрації уваги.

Таванік та алкоголь не можна поєднувати. Таблетки дозволено пити чоловікам за добу до або через 20 годин після вживання спиртного, жінкам же – за 2 доби до та через добу після. Якщо пацієнт проходив лікування від алкогольної залежності, Таванік він зможе прийняти через місяць після закінчення лікування.

Купити ліки можна в інтернет-аптеках, а також в стаціонарних пунктах, але для цього знадобиться рецепт. Вартість досить висока, і залежить не тільки від виробника, а й від націнки в мережі аптек. Уточнити ціну можна на сайті або за телефоном.

Аналоги Таваніка – короткий огляд

Бажання звернутися до препаратів, здатних замінити основний, може бути викликано різними факторами:

 • Вагітність та лактація.
 • За протипоказаннями.
 • Непереносимість складу.
 • Дуже дорого.

Також причиною може стати пошук більш щадного засобу з меншою кількістю пібічних ефектів. У 2-2,5 рази дешевший індійський препарат Глева, його склад та ефект не має відмінностей від Таваніка.

Вітчизняний аналог – Левофлоксацин, його вартість в 10 разів нижча ціни на Таванік.
Одну діючу речовину має також: Елефлокс, Флексід 500, Лефлобакт, Ремедіа 500 та ін.

Якщо ліки з левофлоксацином не підходять, можна звернутися до медикаментів з повним складом: Аскор, Заноцин, Гідрокортизон та ін.

Пам’ятайте! Необхідне лікування повинен підбирати тільки дипломований фахівець.


Увага!

Використання Таванік без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.